mate-backgrounds 1.25.0 - en to nb translation catalogue (26 entries)

en: Flow
nb: Flyt

en: Silk
nb: Silke

en: Spring
nb: Vår

en: Waves
nb: Bølger

en: Something slowly gets clear
nb: Noe blir sakte klart

en: No Desktop Background
nb: Ingen skrivebordsbakgrunn

en: Float into MATE
nb: Flyt inn i MATE

en: Green Traditional
nb: Tradisjonell grønn

en: Stripes
nb: Striper

en: MATE Stripes Dark
nb: MATE mørke striper

en: MATE Stripes Light
nb: MATE lyse striper

en: Ubuntu MATE Cold
nb: Ubuntu MATE kald

en: Ubuntu MATE Dark
nb: Ubuntu MATE mørk

en: Ubuntu MATE Radioactive
nb: Ubuntu MATE radioaktiv

en: Ubuntu MATE Warm
nb: Ubuntu MATE varm

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
nb: Frisk blomst

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
nb: Grønn eng

en: Aqua
nb: Vann

en: Dune
nb: Dyne

en: Two Wings
nb: To vinger

en: Lady Bird
nb: Marihøne

en: Blinds
nb: Blendere

en: Rain Drops
nb: Regndråper

en: Yellow Flower
nb: Gul blomst

en: Garden
nb: Hage

en: Wood
nb: Tre
