mate-backgrounds 1.25.0 - en to nds translation catalogue (25 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
nds: Boog

en: Flow
nds: Stroom

en: Gulp
nds: Sluck

en: Silk
nds: Seide

en: Spring
nds: Fröhjoor

en: Waves
nds: Wellen

en: No Desktop Background
nds: Keen Schrievdiskachtergrund

en: Float into MATE
nds: In MATE rinsweven

en: Green Traditional
nds: Traditionelles Grön

en: Stripes
nds: Striepens

en: MATE Stripes Dark
nds: MATE Dunkere Striepens

en: MATE Stripes Light
nds: MATE Helle Striepens

en: Ubuntu MATE Cold
nds: Ubuntu MATE Koll

en: Ubuntu MATE Dark
nds: Ubuntu MATE Dunkel

en: Ubuntu MATE Radioactive
nds: Ubuntu MATE Glinstert

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
nds: Frische Bloomen

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
nds: Greune Aue

en: Aqua
nds: Water

en: Dune
nds: Düne

en: Two Wings
nds: Twej Flögel

en: Lady Bird
nds: Fru Vogel

en: Blinds
nds: Blind

en: Rain Drops
nds: Regendroppen

en: Yellow Flower
nds: Geele Blomen

en: Wood
nds: Wald
