mate-backgrounds 1.25.0 - en to nl translation catalogue (27 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
nl: Boog

en: Flow
nl: Drijvend

en: Gulp
nl: Teug

en: Silk
nl: Zijde

en: Spring
nl: Lente

en: Waves
nl: Golven

en: Something slowly gets clear
nl: Langzaam wordt er iets helder

en: No Desktop Background
nl: Geen bureaubladachtergrond

en: Float into MATE
nl: Zweef in MATE

en: Green Traditional
nl: Traditioneel groen

en: Stripes
nl: Strepen

en: MATE Stripes Dark
nl: MATE donkere strepen

en: MATE Stripes Light
nl: MATE lichte strepen

en: Ubuntu MATE Cold
nl: Ubuntu MATE Koud

en: Ubuntu MATE Dark
nl: Ubuntu MATE Donker

en: Ubuntu MATE Radioactive
nl: Ubuntu MATE Radioactief

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
nl: Frisse bloem

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
nl: Groen weiland

en: Aqua
nl: Water

en: Dune
nl: Duin

en: Two Wings
nl: Twee vleugels

en: Lady Bird
nl: Lieveheersbeestje

en: Blinds
nl: Jaloeziën

en: Rain Drops
nl: Regendruppels

en: Yellow Flower
nl: Gele bloem

en: Garden
nl: Tuin

en: Wood
nl: Hout
