mate-backgrounds 1.25.0 - en to nn translation catalogue (17 entries)

en: Flow
nn: Straum

en: Gulp
nn: Gisp

en: Silk
nn: Silke

en: Spring
nn: Vår

en: Waves
nn: Bølgjer

en: No Desktop Background
nn: Ingen skrivebordsbakgrunn

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
nn: Frisk blome

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
nn: Grøn eng

en: Aqua
nn: Vatn

en: Dune
nn: Sanddyne

en: Two Wings
nn: To vingar

en: Lady Bird
nn: Marihøne

en: Blinds
nn: Persienner

en: Rain Drops
nn: Regndråpar

en: Yellow Flower
nn: Gul blome

en: Garden
nn: Hage

en: Wood
nn: Tre
