mate-backgrounds 1.25.0 - en to oc translation catalogue (28 entries)

en: Flow
oc: Flòt

en: Gulp
oc: Golaud

en: Silk
oc: Seda

en: Spring
oc: Prima

en: Waves
oc: Ondas

en: Something slowly gets clear
oc: Quicòm ven lentament clar

en: No Desktop Background
oc: Cap d’imatge de rèire-plan

en: Float into MATE
oc: Flotar pel MATE

en: Green Traditional
oc: Verd tradicional

en: Stripes
oc: Raiaduras

en: MATE Stripes Dark
oc: MATE raiaduras negras

en: MATE Stripes Light
oc: MATE raiaduras claras

en: Ubuntu MATE Cold
oc: Ubuntu MATE fred

en: Ubuntu MATE Dark
oc: Ubuntu MATE escur

en: Ubuntu MATE Radioactive
oc: Ubuntu MATE Radioactiu

en: Ubuntu MATE Warm
oc: Ubuntu MATE calorós

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
oc: Flor fresca

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
oc: Prat verd

en: Aqua
oc: Agua

en: Dune
oc: Duna

en: Storm
oc: Tempèsta

en: Two Wings
oc: Doas alas

en: Lady Bird
oc: Galineta

en: Blinds
oc: Persianas

en: Rain Drops
oc: Gotetas de pluèja

en: Yellow Flower
oc: Flor jauna

en: Garden
oc: Òrt

en: Wood
oc: Fusta
