mate-backgrounds 1.25.0 - en to or translation catalogue (18 entries)

en: Flow
or: ଧାରା

en: Gulp
or: ଗଲ୍ପ

en: Silk
or: ରେଶମି

en: Spring
or: ବସନ୍ତ ଋତୁ

en: Waves
or: ଲହରୀ

en: No Desktop Background
or: କୌଣସି ଡେସ୍କଟପ ପୃଷ୍ଠଭୂମି ନାହିଁ

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
or: ତାଜା ଫୁଲ

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
or: ସବୁଜ ଘାସ ପଡ଼ିଆ

en: Aqua
or: ପାଣି

en: Dune
or: ବାଲି ପାହାଡ଼

en: Storm
or: ଝଡ଼

en: Two Wings
or: ଦୁଇଟି ଡେଣା

en: Lady Bird
or: ମହିଳା ପକ୍ଷି

en: Blinds
or: ଅପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ

en: Rain Drops
or: ବର୍ଷା ପାଣି ବୁନ୍ଦା

en: Yellow Flower
or: ହଳଦିଆ ଫୁଲ

en: Garden
or: ବଗିଚା

en: Wood
or: କାଠ
