mate-backgrounds 1.25.0 - en to pl translation catalogue (29 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
pl: Łuk

en: Flow
pl: Przypływ

en: Gulp
pl: Łyk

en: Silk
pl: Jedwab

en: Spring
pl: Wiosna

en: Waves
pl: Fale

en: Something slowly gets clear
pl: Coś powoli staje się jasne

en: No Desktop Background
pl: Bez tła

en: Float into MATE
pl: Unoś się w MATE

en: Green Traditional
pl: Zielony

en: Stripes
pl: Pasy

en: MATE Stripes Dark
pl: MATE ciemne pasy

en: MATE Stripes Light
pl: MATE jasne pasy

en: Ubuntu MATE Cold
pl: Ubuntu MATE zimny

en: Ubuntu MATE Dark
pl: Ubuntu MATE ciemny

en: Ubuntu MATE Radioactive
pl: Ubuntu MATE promieniotwórczy

en: Ubuntu MATE Warm
pl: Ubuntu MATE gorący

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
pl: Świeży kwiat

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
pl: Łąka

en: Aqua
pl: Woda

en: Dune
pl: Wydma

en: Storm
pl: Burza

en: Two Wings
pl: Dmuchawce

en: Lady Bird
pl: Biedronka

en: Blinds
pl: Żaluzje

en: Rain Drops
pl: Krople deszczu

en: Yellow Flower
pl: Żółty kwiat

en: Garden
pl: Ogród

en: Wood
pl: Drewno
