mate-backgrounds 1.25.0 - en to pt_BR translation catalogue (28 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
pt_BR: Arco

en: Flow
pt_BR: Fluxo

en: Gulp
pt_BR: Gole

en: Silk
pt_BR: Seda

en: Spring
pt_BR: Primavera

en: Waves
pt_BR: Ondas

en: No Desktop Background
pt_BR: Nenhum plano de fundo

en: Float into MATE
pt_BR: Flutuar no MATE

en: Green Traditional
pt_BR: Verde tradicional

en: Stripes
pt_BR: Listras

en: MATE Stripes Dark
pt_BR: Listras MATE - Escuro

en: MATE Stripes Light
pt_BR: Listras MATE - Claro

en: Ubuntu MATE Cold
pt_BR: Ubuntu MATE - Frio

en: Ubuntu MATE Dark
pt_BR: Ubuntu MATE - Escuro

en: Ubuntu MATE Radioactive
pt_BR: Ubuntu MATE - Radioativo

en: Ubuntu MATE Warm
pt_BR: Ubuntu MATE - Quente

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
pt_BR: Flor fresca

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
pt_BR: Campo verde

en: Aqua
pt_BR: Água

en: Dune
pt_BR: Duna

en: Storm
pt_BR: Tempestade

en: Two Wings
pt_BR: Duas asas

en: Lady Bird
pt_BR: Joaninha

en: Blinds
pt_BR: Persianas

en: Rain Drops
pt_BR: Gotas de chuva

en: Yellow Flower
pt_BR: Flor amarela

en: Garden
pt_BR: Jardim

en: Wood
pt_BR: Madeira
