mate-backgrounds 1.25.0 - en to ro translation catalogue (20 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
ro: Boltă

en: Flow
ro: Curs

en: Gulp
ro: Înghițitură

en: Silk
ro: Mătase

en: Spring
ro: Primăvară

en: Waves
ro: Valuri

en: No Desktop Background
ro: Nicio imagine de fundal

en: Green Traditional
ro: Verde tradițional

en: Stripes
ro: Dungi

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
ro: Floare proaspătă

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
ro: Pajiște verde

en: Aqua
ro: Apă

en: Storm
ro: Furtună

en: Two Wings
ro: Două aripi

en: Lady Bird
ro: Buburuză

en: Blinds
ro: Jaluzele

en: Rain Drops
ro: Picături de ploaie

en: Yellow Flower
ro: Floare galbenă

en: Garden
ro: Grădină

en: Wood
ro: Lemn
