mate-backgrounds 1.25.0 - en to sk translation catalogue (28 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
sk: Oblúk

en: Flow
sk: Pohyb

en: Gulp
sk: Hlt

en: Silk
sk: Hodváb

en: Spring
sk: Pružnosť

en: Waves
sk: Vlny

en: No Desktop Background
sk: Bez pozadia plochy

en: Float into MATE
sk: Lietajúce MATE

en: Green Traditional
sk: Tradičné zelené

en: Stripes
sk: Pruhy

en: MATE Stripes Dark
sk: Tmavé pruhy MATE

en: MATE Stripes Light
sk: Svetlé pruhy MATE

en: Ubuntu MATE Cold
sk: Chladné Ubuntu MATE

en: Ubuntu MATE Dark
sk: Tmavé Ubuntu MATE

en: Ubuntu MATE Radioactive
sk: Rádioaktívne Ubuntu MATE

en: Ubuntu MATE Warm
sk: Teplé Ubuntu MATE

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
sk: Čerstvý kvet

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
sk: Zelená lúka

en: Aqua
sk: Voda

en: Dune
sk: Duna

en: Storm
sk: Búrka

en: Two Wings
sk: Dve krídla

en: Lady Bird
sk: Lienka

en: Blinds
sk: Rolety

en: Rain Drops
sk: Dažďové kvapky

en: Yellow Flower
sk: Žltý kvet

en: Garden
sk: Záhrada

en: Wood
sk: Drevo
