mate-backgrounds 1.25.0 - en to sl translation catalogue (27 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
sl: Lok

en: Flow
sl: Tok

en: Silk
sl: Svila

en: Spring
sl: Pomlad

en: Waves
sl: Valovanje

en: No Desktop Background
sl: Brez ozadja namizja

en: Float into MATE
sl: Plavaj v MATE

en: Green Traditional
sl: Tradicionalno zelena

en: Stripes
sl: Proge

en: MATE Stripes Dark
sl: MATE proge, temno

en: MATE Stripes Light
sl: MATE proge, svetlo

en: Ubuntu MATE Cold
sl: Ubuntu MATE, hladno

en: Ubuntu MATE Dark
sl: Ubuntu MATE, temno

en: Ubuntu MATE Radioactive
sl: Ubuntu MATE, radioaktivno

en: Ubuntu MATE Warm
sl: Ubuntu MATE, toplo

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
sl: Sveže rože

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
sl: Poljane

en: Aqua
sl: Voda

en: Dune
sl: Sipine

en: Storm
sl: Nevihta

en: Two Wings
sl: Krili

en: Lady Bird
sl: Pikapolonica

en: Blinds
sl: Zavese

en: Rain Drops
sl: Kapljice

en: Yellow Flower
sl: Rumena roža

en: Garden
sl: Vrt

en: Wood
sl: Les
