mate-backgrounds 1.25.0 - en to sq translation catalogue (25 entries)

en: Flow
sq: Pika

en: Silk
sq: Stofë

en: Spring
sq: Pranverë

en: Waves
sq: Valë

en: Something slowly gets clear
sq: Diçka ngadalë bëhet e qartë

en: No Desktop Background
sq: Asnjë Pamje Background

en: Float into MATE
sq: Noto në MATE

en: Green Traditional
sq: E gjelbër tradicionale

en: Stripes
sq: Vija

en: MATE Stripes Dark
sq: MATE Vija Zeza

en: MATE Stripes Light
sq: MATE Vija Lehta

en: Ubuntu MATE Cold
sq: Ubuntu MATE Ftoftë

en: Ubuntu MATE Dark
sq: Ubuntu MATE Zezë

en: Ubuntu MATE Radioactive
sq: Ubuntu MATE Radioaktiv

en: Ubuntu MATE Warm
sq: Ubuntu MATE Ngrohtë

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
sq: Lule e freskët

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
sq: Lëndinë e gjelbërt

en: Storm
sq: Stuhi

en: Two Wings
sq: Gojë luani

en: Lady Bird
sq: Nuselale

en: Blinds
sq: Grila

en: Rain Drops
sq: Shi

en: Yellow Flower
sq: Lule e verdhë

en: Garden
sq: Kopësht

en: Wood
sq: Dru
