mate-backgrounds 1.25.0 - en to sr@latin translation catalogue (18 entries)

en: Flow
sr@latin: Proticanje

en: Gulp
sr@latin: Zalogaj

en: Silk
sr@latin: Svila

en: Spring
sr@latin: Proleće

en: Waves
sr@latin: Talasi

en: No Desktop Background
sr@latin: Nema pozadine za radnu površ

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
sr@latin: Mlado cveće

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
sr@latin: Zelena livada

en: Aqua
sr@latin: Voda

en: Dune
sr@latin: Dine

en: Storm
sr@latin: Oluja

en: Two Wings
sr@latin: Dva krila

en: Lady Bird
sr@latin: Bubamara

en: Blinds
sr@latin: Zastor

en: Rain Drops
sr@latin: Kišne kapi

en: Yellow Flower
sr@latin: Žuti cvet

en: Garden
sr@latin: Bašta

en: Wood
sr@latin: Drvo
