mate-backgrounds 1.25.0 - en to sv translation catalogue (27 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
sv: Båge

en: Flow
sv: Flöde

en: Gulp
sv: Bubblor

en: Silk
sv: Silke

en: Spring
sv: Vår

en: Waves
sv: Vågor

en: No Desktop Background
sv: Ingen skrivbordsbakgrund

en: Float into MATE
sv: Flyt in i MATE

en: Green Traditional
sv: Grön traditionell

en: Stripes
sv: Ränder

en: MATE Stripes Dark
sv: MATE Ränder Mörkt

en: MATE Stripes Light
sv: MATE Ränder Ljust

en: Ubuntu MATE Cold
sv: Ubuntu MATE Kall

en: Ubuntu MATE Dark
sv: Ubuntu MATE Mörk

en: Ubuntu MATE Radioactive
sv: Ubuntu MATE Radioaktiv

en: Ubuntu MATE Warm
sv: Ubuntu MATE Varm

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
sv: Friskblomma

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
sv: Grön äng

en: Aqua
sv: Vätska

en: Dune
sv: Dyn

en: Two Wings
sv: Två vingar

en: Lady Bird
sv: Nyckelpiga

en: Blinds
sv: Persienner

en: Rain Drops
sv: Regndroppar

en: Yellow Flower
sv: Gul blomma

en: Garden
sv: Trädgård

en: Wood
sv: Trä
