mate-backgrounds 1.25.0 - en to th translation catalogue (18 entries)

en: Flow
th: ไหล

en: Gulp
th: ซด

en: Silk
th: ไหม

en: Spring
th: ใบไม้ผลิ

en: Waves
th: คลื่น

en: No Desktop Background
th: ไม่ใช้รูปพื้นหลังพื้นโต๊ะ

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
th: ดอกไม้สด

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
th: ทุ่งขจี

en: Aqua
th: จ๋อม

en: Dune
th: เนินทุ่ง

en: Storm
th: พายุ

en: Two Wings
th: ชูชีพคู่

en: Lady Bird
th: เต่าทอง

en: Blinds
th: ม่าน

en: Rain Drops
th: หยดฝน

en: Yellow Flower
th: ดอกไม้เหลือง

en: Garden
th: สวนดอกไม้

en: Wood
th: ไม้
