mate-backgrounds 1.25.0 - en to tr translation catalogue (28 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
tr: Ark

en: Flow
tr: Akış

en: Gulp
tr: Yudum

en: Silk
tr: İpek

en: Spring
tr: Bahar

en: Waves
tr: Dalgalar

en: No Desktop Background
tr: Masaüstü Arkaplanı Yok

en: Float into MATE
tr: MATE içine dal

en: Green Traditional
tr: Geleneksel Yeşil

en: Stripes
tr: Şeritler

en: MATE Stripes Dark
tr: MATE Koyu Şeritler

en: MATE Stripes Light
tr: MATE Hafif Şeritler

en: Ubuntu MATE Cold
tr: Ubuntu MATE Soğuk

en: Ubuntu MATE Dark
tr: Ubuntu MATE Koyu

en: Ubuntu MATE Radioactive
tr: Ubuntu MATE Radyoaktif

en: Ubuntu MATE Warm
tr: Ubuntu MATE Ilık

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
tr: Yeni Açmış Çiçek

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
tr: Yeşil Manzara

en: Aqua
tr: Su

en: Dune
tr: Kum Tepesi

en: Storm
tr: Fırtına

en: Two Wings
tr: İki Kanat

en: Lady Bird
tr: Uğur Böceği

en: Blinds
tr: Panjur

en: Rain Drops
tr: Yağmur Damlaları

en: Yellow Flower
tr: Sarı Çiçek

en: Garden
tr: Bahçe

en: Wood
tr: Ahşap
