mate-backgrounds 1.25.0 - en to uz translation catalogue (17 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
uz: Arka

en: Flow
uz: Oqim

en: Silk
uz: Ipak

en: Spring
uz: Bahor

en: Waves
uz: To'lqinlar

en: No Desktop Background
uz: Ish Stoli Ora fonisiz

en: Green Traditional
uz: An'anaviy Yashil

en: Stripes
uz: Chiziqlar

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
uz: Chechak

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
uz: Yashil manzara

en: Aqua
uz: Suv

en: Storm
uz: Bo'ron

en: Two Wings
uz: Ikki qanot

en: Rain Drops
uz: Yomg'ir tomchilari

en: Yellow Flower
uz: Sariq Gul

en: Garden
uz: Bog'

en: Wood
uz: O'rmon
