mate-backgrounds 1.26.0 - en to gl translation catalogue (29 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
gl: Arco

en: Flow
gl: Fluxo

en: Gulp
gl: Grolo

en: Silk
gl: Seda

en: Spring
gl: Primavera

en: Waves
gl: Ondas

en: Something slowly gets clear
gl: Algo se aclara lentamente

en: No Desktop Background
gl: Sen fondo

en: Float into MATE
gl: Flotar en MATE

en: Green Traditional
gl: Verde tradicional

en: Stripes
gl: Raias

en: MATE Stripes Dark
gl: MATE franxas escuras

en: MATE Stripes Light
gl: MATE franxas claras

en: Ubuntu MATE Cold
gl: Ubuntu MATE frío

en: Ubuntu MATE Dark
gl: Ubuntu MATE escuro

en: Ubuntu MATE Radioactive
gl: Ubuntu MATE radioactivo

en: Ubuntu MATE Warm
gl: Ubuntu MATE cálido

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
gl: Flor fresca

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
gl: Prado verde

en: Aqua
gl: Auga

en: Dune
gl: Duna

en: Storm
gl: Tormenta

en: Two Wings
gl: Dúas ás

en: Lady Bird
gl: Xoaniña

en: Blinds
gl: Persianas

en: Rain Drops
gl: Pingas de choiva

en: Yellow Flower
gl: Flor amarela

en: Garden
gl: Xardín

en: Wood
gl: Madeira
