mate-backgrounds 1.26.0 - en to ru translation catalogue (29 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
ru: Арка

en: Flow
ru: Поток

en: Gulp
ru: Глоток

en: Silk
ru: Шёлк

en: Spring
ru: Весна

en: Waves
ru: Волны

en: Something slowly gets clear
ru: Что-то медленно проясняется

en: No Desktop Background
ru: Без фона рабочего стола

en: Float into MATE
ru: Плавающий MATE

en: Green Traditional
ru: Традиционный зелёный

en: Stripes
ru: Полосы

en: MATE Stripes Dark
ru: MATE тёмный с полосами

en: MATE Stripes Light
ru: MATE светлый с полосами

en: Ubuntu MATE Cold
ru: Ubuntu MATE холодный

en: Ubuntu MATE Dark
ru: Ubuntu MATE тёмный

en: Ubuntu MATE Radioactive
ru: Ubuntu MATE радиоактивный

en: Ubuntu MATE Warm
ru: Ubuntu MATE тёплый

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
ru: Оранжевый цветок

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
ru: Зелёный луг

en: Aqua
ru: Вода

en: Dune
ru: Дюна

en: Storm
ru: Шторм

en: Two Wings
ru: Два крыла

en: Lady Bird
ru: Божья коровка

en: Blinds
ru: Жалюзи

en: Rain Drops
ru: Капли дождя

en: Yellow Flower
ru: Жёлтый цветок

en: Garden
ru: Сад

en: Wood
ru: Древесина
