mate-calc 1.25.0 - en to az translation catalogue (18 entries)

en: Clear
az: Təmizlə

note: Accessible name for the memory button Accessible name for the memory value button Tooltip for the memory button
en: Memory
az: Yaddaş

note: Accessible name for the factorial button
en: Factorial
az: Faktorial

note: Insert ASCII dialog: Button to insert selected character
en: _Insert
az: _Daxil Et

note: Insert ASCII dialog: Label before character entry
en: Ch_aracter:
az: Hə_rf:

note: Title of preferences dialog
en: Preferences
az: Qurğular

en: _Close
az: _Bağla

note: Title of main window
en: Calculator
az: Hesaplayıcı

note: View menu
en: _View
az: _Görünüş

note: Help menu label
en: _Help
az: _Yardım

note: Help>Contents menu label
en: _Contents
az: _Məzmun

en: _Copy
az: Köçü_r

en: _Paste
az: _Yapışdır

en: _Undo
az: _Geri Al

en: _Redo
az: _Təkrarla

en: _Preferences
az: _Seçimlər

en: _Quit
az: Çı_x

en: _About
az: _Haqqında
