mate-calc 1.25.0 - en to frp translation catalogue (10 entries)

en: Clear
frp: Nèteyér

note: Accessible name for the memory button Accessible name for the memory value button Tooltip for the memory button
en: Memory
frp: Mèmoère

en: Undo
frp: Dèfâre

note: Accessible name for the factorial button
en: Factorial
frp: Factorièl

note: Title of preferences dialog
en: Preferences
frp: Prèfèrences

note: Tooltip for the tangent button
en: Tangent
frp: Tang·enta

note: Tooltip for the undo button
en: Undo [Ctrl+Z]
frp: Dèfâre [Ctrl+Z]

en: _Undo
frp: _Dèfâre

en: _Redo
frp: _Refâre

en: _Preferences
frp: _Prèfèrences
