mate-calc 1.25.0 - en to fur translation catalogue (15 entries)

note: Title of preferences dialog
en: Preferences
fur: Preferencis

en: _Close
fur: _Siere

en: Show History
fur: Mostre cronologjie

note: View menu
en: _View
fur: _Viodude

note: Help menu label
en: _Help
fur: _Jutori

note: Help>Contents menu label
en: _Contents
fur: _Somari

en: _Copy
fur: _Cupie

en: _Paste
fur: _Tache

en: _Undo
fur: _Anule

en: _Redo
fur: _Ripet

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: _Quit
fur: _Jes

en: _About
fur: Informazions

en: Inches
fur: Poleârs

en: Millimeters
fur: Millimetris
