mate-calc 1.25.0 - en to fy translation catalogue (8 entries)

note: Title of preferences dialog
en: Preferences
fy: Ynstellingen

en: _Close
fy: Slute

en: Show History
fy: Skiednis Sjen Litte

note: View menu
en: _View
fy: _Sjen litte

note: Help>Contents menu label
en: _Contents
fy: Ynhâld

en: _Undo
fy: Ûngedien meitsje

en: _Preferences
fy: Foarkarren

en: _About
fy: _Oer
