mate-calc 1.25.0 - en to mi translation catalogue (12 entries)

note: Insert ASCII dialog: Button to insert selected character
en: _Insert
mi: _Kuhu

note: Title of preferences dialog
en: Preferences
mi: Ngā tina hiahia

en: _Close
mi: _Kati

note: View menu
en: _View
mi: _Titiro

note: Help menu label
en: _Help
mi: _Āwhina

note: Help>Contents menu label
en: _Contents
mi: _Ngā kai

en: _Copy
mi: _Tārua

en: _Paste
mi: _Whakapiri

en: _Undo
mi: _Whakakore

en: _Redo
mi: _Mahi Anō

en: _Quit
mi: _Whakamutu

en: _About
mi: _Mo
