mate-calc 1.25.0 - en to ps translation catalogue (18 entries)

note: Accessible name for the memory button Accessible name for the memory value button Tooltip for the memory button
en: Memory
ps: یاد

en: _Cancel
ps: بندول_

note: Insert ASCII dialog: Button to insert selected character
en: _Insert
ps: ورننويستل_

note: Title of preferences dialog
en: Preferences
ps: غوراوي

en: _Close
ps: بندول_

en: Show History
ps: مخينه ښودل

note: View menu
en: _View
ps: ليد_

note: Help menu label
en: _Help
ps: مرسته_

note: Help>Contents menu label
en: _Contents
ps: منځپانګې_

en: _Copy
ps: لمېسل_

en: _Paste
ps: سرېښل_

en: _Undo
ps: ناکړ_

en: _Redo
ps: بياکړ_

en: _Preferences
ps: غوراوي_

en: _Quit
ps: بندول_

en: _About
ps: په اړه_

en: Inches
ps: اېنچه

en: Millimeters
ps: ميلي ميټرې
