mate-calc 1.25.0 - en to tk translation catalogue (14 entries)

en: Clear
tk: Poz

note: Insert ASCII dialog: Button to insert selected character
en: _Insert
tk: _Girdir

note: Insert ASCII dialog: Label before character entry
en: Ch_aracter:
tk: _Karakter

note: Title of preferences dialog
en: Preferences
tk: Seçenekler

en: _Close
tk: _Ýap

note: Title of main window
en: Calculator
tk: Çot

note: View menu
en: _View
tk: _Görkez

note: Help>Contents menu label
en: _Contents
tk: _Mazmunlar

en: _Copy
tk: _Nusgala

en: _Paste
tk: _Ýabşyr

en: _Undo
tk: _Izine Al

en: _Redo
tk: _Ýene Et

en: _Quit
tk: _Çyk

en: _About
tk: _Barada
