mate-calc 1.26.0 - en to af translation catalogue (309 entries)

note: Accessible name for the factorize button
en: Factorize
af: Faktoriseer

en: Clear
af: Maak skoon

note: Accessible name for the scientific exponent button
en: Scientific Exponent
af: Wetenskaplike eksponent

note: Accessible name for the memory button Accessible name for the memory value button Tooltip for the memory button
en: Memory
af: Geheue

note: Accessible name for the exponentiation (x to the power of y) button
en: Exponent
af: Eksponent

en: Undo
af: Ontdoen

note: Accessible name for the store value button
en: Store
af: Stoor

note: Accessible name for the factorial button
en: Factorial
af: Fakulteit

note: Accessible name for the absolute value button
en: Absolute Value
af: Absolute waarde

note: Accessible name for the superscript mode button
en: Superscript
af: Boskrif

note: Accessible name for the subscript mode button
en: Subscript
af: Onderskrif

note: Compounding Term Dialog: Calculate button Double-Declining Depreciation Dialog: Calculate button Future Value Dialog: Calculate button Gross Profit Margin Dialog: Calculate button Periodic Payment Dialog: Calculate button Present Value Dialog: Calculate button Periodic Interest Rate Dialog: Calculat
en: C_alculate
af: B_ereken

note: Compounding Term Dialog: Description of calculation
en: Calculates the number of compounding periods necessary to increase an investment of present value to a future value, at a fixed interest rate per compounding period.
af: Bereken die aantal saamgestelde tydperke wat nodig is om 'n belegging van 'n huidige waarde te vergroot na 'n toekomstige waarde, teen 'n vaste rentekoers per saamgestelde tydperk.

note: Compounding Term Dialog: Label before periodic interest rate input Future Value Dialog: Label before periodic interest rate input Periodic Payment Dialog: Label before periodic interest rate input Present Value Dialog: Label before periodic interest rate input Payment Period Dialog: Label before per
en: Periodic Interest _Rate:
af: Periodieke _rentekoers:

note: Compounding Term Dialog: Label before future value input Periodic Interest Rate Dialog: Label before future value input
en: _Future Value:
af: _Toekomstige waarde:

note: Compounding Term Dialog: Label before present value input Periodic Interest Rate Dialog: Label before present value input
en: Present _Value:
af: Huidige _waarde:

note: Title of Double-Declining Depreciation dialog
en: Double-Declining Depreciation
af: Dubbel-dalende waardevermindering

note: Double-Declining Depreciation Dialog: Label before period input Sum-of-the-Years'-Digits Depreciation Dialog: Label before period input
en: _Period:
af: Tyd_perk:

note: Double-Declining Depreciation Dialog: Label before cost input Gross Profit Margin Dialog: Label before cost input
en: C_ost:
af: K_oste:

note: Title of Future Value dialog Tooltip for the future value button
en: Future Value
af: Toekomstige waarde

note: Future Value Dialog: Label before number of periods input Present Value Dialog: Label before number of periods input
en: _Number of Periods:
af: _Aantal tydperke:

note: Future Value Dialog: Description of calculation
en: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
af: Bereken die toekomstige waarde van 'n belegging gebaseer op 'n reeks van gelyke betalings teen 'n periodieke rentekoers oor die hoeveelheid betaaltydperke in die termyn.

note: Future Value Dialog: Label before periodic payment input Present Value Dialog: Label before periodic payment input Payment Period Dialog: Label before periodic payment input
en: _Periodic Payment:
af: _Periodieke betalings:

note: Title of Gross Profit Margin dialog Tooltip for the gross profit margin button
en: Gross Profit Margin
af: Bruto winsgrens

note: Gross Profit Margin Dialog: Description of calculation
en: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin.
af: Bereken die verkoopprys van 'n produk, gebaseer op die produkkoste en die verwagte bruto winsgrens.

note: Gross Profit Margin Dialog: Label before margin input
en: _Margin:
af: _Grens:

note: Title of Periodic Payment dialog Tooltip for the periodic payment button
en: Periodic Payment
af: Periodieke betalings

note: Periodic Payment Dialog: Description of calculation
en: Calculates the amount of the periodic payment of a loan, where payments are made at the end of each payment period.
af: Bereken die bedrag vir die periodieke betaling van 'n lening, waar betalings aan die einde van elke betaaltydperk gemaak word.

note: Periodic Payment Dialog: Label before term input Periodic Interest Rate Dialog: Label before term input
en: _Term:
af: _Termyn:

note: Periodic Payment Dialog: Label before principal input
en: _Principal:
af: _Hoofsom:

note: Title of Present Value dialog Tooltip for the present value button
en: Present Value
af: Huidige waarde

note: Present Value Dialog: Description of calculation
en: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments discounted at a periodic interest rate over the number of payment periods in the term.
af: Bereken die huidige waarde van 'n belegging gebaseer op 'n reeks van gelyke betalings met afslag teen 'n periodieke rentekoers oor die aantal betaaltyd in die termyn.

note: Title of Periodic Interest Rate dialog Tooltip for the periodic interest rate button
en: Periodic Interest Rate
af: Periodieke rentekoers

note: Periodic Interest Rate Dialog: Description of calculation
en: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment to a future value, over the number of compounding periods.
af: Bereken die periodieke rente wat nodig is om 'n belegging te vermeerder tot 'n toekomstige waarde oor die aantal saamgestelde tydperke.

note: Title of Straight-Line Depreciation dialog
en: Straight-Line Depreciation
af: Reguitlyn-waardevermindering

note: Straight-Line Depreciation Dialog: Label before cost input Sum-of-the-Years'-Digits Depreciation Dialog: Label before cost input
en: _Cost:
af: _Koste:

note: Straight-Line Depreciation Dialog: Label before salvage input Sum-of-the-Years'-Digits Depreciation Dialog: Label before salvage input
en: _Salvage:
af: _Herwinning:

note: Title of Sum-of-the-Years'-Digits Depreciation dialog
en: Sum-of-the-Years'-Digits Depreciation
af: Som-van-die-jare-se-syfers-waardevermindering

note: Sum-of-the-Years'-Digits Depreciation Dialog: Description of calculation
en: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-of-the-Years'-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset is depreciated.
af: Bereken die waardeverminderingstoelaag op 'n bate vir 'n spesifieke tydperk, deur die som-van-die-jare-se-syfers-metode te gebruik. Dié metode van waardevermindering versnel die tempo van waardevermindering, sodat meer waardeverminderingskoste aan die begin van die tydperk voorkom as aan die einde. Die nuttige lewensduur is die aantal tydperke, tipies jare, waaroor die bate waarde verminder.

note: Payment Period Dialog: Label before future value input
en: Future _Value:
af: Toekomstige _waarde:

note: Payment Period Dialog: Description of calculation
en: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value, at a periodic interest rate.
af: Bereken die aantal betaaltydperke wat nodig is gedurende die termyn van 'n gewone annuïteit om 'n toekomstige waarde te bereik, teen 'n periodieke rentekoers.

note: Calculates the future value of an investment based on a series of equal payments, each of amount pmt, at a periodic interest rate of int, over the number of payment periods in the term. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Future_value
en: Fv
af: Tw

note: Calculates the number of payment periods that are necessary during the term of an ordinary annuity, to accumulate a future value of fv, at a periodic interest rate of int. Each payment is equal to amount pmt. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Annuity_(finance_theory)
en: Term
af: Termyn

note: Calculates the depreciation allowance on an asset for a specified period of time, using the Sum-Of-The-Years'-Digits method. This method of depreciation accelerates the rate of depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The depreciable cost is cost 
en: Syd
af: Sjs

note: Calculates the straight-line depreciation of an asset for one period. The depreciable cost is cost - salvage. The straight-line method of depreciation divides the depreciable cost evenly over the useful life of an asset. The useful life is the number of periods, typically years, over which an asset 
en: Sln
af: Rln

note: Calculates the periodic interest necessary to increase an investment of present value pv to a future value of fv, over the number of compounding periods in term. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Interest
en: Rate
af: Koers

note: Calculates the present value of an investment based on a series of equal payments, each of amount pmt, discounted at a periodic interest rate of int, over the number of payment periods in the term. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Present_value
en: Pv
af: Hw

note: Calculates the resale price of a product, based on the product cost and the wanted gross profit margin. See also: http://en.wikipedia.org/wiki/Gross_profit_margin
en: Gpm
af: Bwg

note: Title of insert character code dialog Tooltip for the insert character code button
en: Insert Character Code
af: Voeg karakterkode in

note: Insert ASCII dialog: Button to insert selected character
en: _Insert
af: _Voeg in

note: Insert ASCII dialog: Label before character entry
en: Ch_aracter:
af: K_arakter:

note: Accessible name for the shift left button
en: Shift Left
af: Skuif links

note: Accessible name for the shift right button
en: Shift Right
af: Skuif regs

note: Accessible name for the insert character button
en: Insert Character
af: Voeg karakter in

note: Word size combo: 8 bits
en: 8-bit
af: 8-bis

note: Word size combo: 16 bits
en: 16-bit
af: 16-bis

note: Word size combo: 32 bits
en: 32-bit
af: 32-bis

note: Word size combo: 64 bits
en: 64-bit
af: 64-bis

note: Title of preferences dialog
en: Preferences
af: Voorkeure

en: _Close
af: _Sluit

note: Preferences dialog: Label for angle unit combo box
en: _Angle units:
af: _Hoekeenhede:

note: Preferences dialog: Label for display format combo box
en: Number _Format:
af: Getal_formaat:

note: Preferences dialog: label for word size combo box
en: Word _size:
af: Woordg_rootte:

note: Preferences dialog: label for show trailing zeroes check button
en: Show trailing _zeroes
af: Wys afsluitings_nulle

note: Preferences dialog: label for show thousands separator check button
en: Show _thousands separators
af: Wys _duisendeskeiers

note: Title of main window
en: Calculator
af: Sakrekenaar

en: Perform arithmetic, scientific or financial calculations
af: Voer rekenkundige, wetenskaplike of finansiële berekeninge uit

en: Accuracy value
af: Akkuraatheidswaarde

en: The number of digits displayed after the numeric point
af: Die aantal syfers wat na die desimale skeier verskyn

en: Word size
af: Woordgrootte

en: The size of the words used in bitwise operations
af: Die grootte van die woorde wat gebruik word in bisgewyse berekeninge

en: Numeric Base
af: Getalbasis

en: The numeric base
af: Die getalbasis

en: Show Thousands Separators
af: Wys duisendeskeiers

en: Indicates whether thousands separators are shown in large numbers.
af: Dui aan of duisendeskeiers in groot getalle gewys word.

en: Show History
af: Wys geskiedenis

en: Number format
af: Getalformaat

en: The format to display numbers in
af: Formaat vir die vertoon van getalle

en: Angle units
af: Hoekeenhede

en: The angle units to use
af: Hoekeenhede om te gebruik

en: Button mode
af: Knoppiemodus

en: The button mode
af: Die knoppiemodus

en: Source currency
af: Brongeldeenheid

en: Currency of the current calculation
af: Geldeenheid van die huidige berekening

en: Target currency
af: Teikengeldeenheid

en: Currency to convert the current calculation into
af: Geldeenheid waarin die huidige berekening omgeskakel moet word

en: Source units
af: Broneenheid

en: Units of the current calculation
af: Eenhede vir die huidige berekening

en: Target units
af: Teikeneenhede

en: Units to convert the current calculation into
af: Eenhede waarin die huidige berekening omgeskakel moet word

en: UAE Dirham
af: VAE-dirham

en: Australian Dollar
af: Australiese dollar

en: Bulgarian Lev
af: Bulgaarse lev

en: Bahraini Dinar
af: Bahreinse dinar

en: Brunei Dollar
af: Bruneise dollar

en: Brazilian Real
af: Brasiliaanse real

en: Botswana Pula
af: Botswana-pula

en: Canadian Dollar
af: Kanadese dollar

en: Swiss Franc
af: Switserse frank

en: Chilean Peso
af: Chileense peso

en: Czech Koruna
af: Tsjeggiese kroon

en: Danish Krone
af: Deense kroon

en: Estonian Kroon
af: Estlandse kroon

en: Pound Sterling
af: Pond sterling

en: Hong Kong Dollar
af: Hongkong dollar

en: Israeli New Shekel
af: Israel se nuwe sjekel

en: Kuwaiti Dinar
af: Kuweit-dinar

en: Kazakhstani Tenge
af: Kazakhstan-tenge

en: Russian Rouble
af: Russiese roebel

en: Swedish Krona
af: Sweedse kroon

en: Singapore Dollar
af: Singapoer-dollar

en: South African Rand
af: Suid-Afrikaanse rand

note: Description on how to use mate-calc displayed on command-line
en: Usage:
      %s — Perform mathematical calculations
af: Gebruik:
      %s — Voer wiskundige berekeninge uit

note: Description on mate-calc command-line help options displayed on command- line
en: Help Options:
      -v, --version                   Show release version
      -h, -?, --help                  Show help options
      --help-all                      Show all help options
      --help-gtk                      Show GTK+ options
af: Hulpkeuses:
      -v, --version                   Wys vrystellingsweergawe
      -h, -? --help                   Wys hulpkeuses
      --help-all                      Wys al die hulpkeuses
      --help-gtk                      Wys GTK+-keuses

note: Description on mate-calc command-line GTK+ options displayed on command- line
en: GTK+ Options:
      --class=CLASS                   Program class as used by the window manager
      --name=NAME                     Program name as used by the window manager
      --screen=SCREEN                 X screen to use
      --sync                          Make X calls synchronous
      --gtk-module=MODULES            Load additional GTK+ modules
      --g-fatal-warnings              Make all warnings fatal
af: GTK+ Opsies:
    --class=KLAS                      Programklas soos gebruik deur die vensterbestuurder
    --name=NAAM                       Programnaam soos gebruik deur die vensterbestuurder
    --screen=SKERM                    X-skerm om te gebruik
    --sync                            Doen X-roepe sinkronies
    --gtk-module=MODULES              Laai addisionele GTK+-modules
    --g-fatal-warnings                Maak alle waarskuwings fataal

note: Description on mate-calc application options displayed on command-line
en: Application Options:
      -s, --solve <equation>          Solve the given equation
af: Toepassingskeuses:
    -s, --solve <vergelyking>         Los die gegewe vergelyking op

note: Error printed to stderr when user uses --solve argument without an equation
en: Argument --solve requires an equation to solve
af: Argument --solve vereis 'n vergelyking om op te los

note: Error printed to stderr when user provides an unknown command-line argument
en: Unknown argument '%s'
af: Onbekende argument '%s'

note: Tooltip for the Euler's Number button
en: Euler’s Number
af: Euler se getal

note: Tooltip for the subscript button
en: Subscript mode [Alt]
af: Onderskrifmodus [Alt]

note: Tooltip for the superscript button
en: Superscript mode [Ctrl]
af: Boskrifmodus [Ctrl]

note: Tooltip for the scientific exponent button
en: Scientific exponent [Ctrl+E]
af: Wetenskaplike eksponent [Ctrl+E]

note: Tooltip for the add button
en: Add [+]
af: Optel [+]

note: Tooltip for the subtract button
en: Subtract [-]
af: Aftrek [-]

note: Tooltip for the multiply button
en: Multiply [*]
af: Vermenigvuldig [*]

note: Tooltip for the divide button
en: Divide [/]
af: Deel [/]

note: Tooltip for the additional functions button
en: Additional Functions
af: Bykomende funksies

note: Tooltip for the exponent button
en: Exponent [^ or **]
af: Eksponent [^ of **]

note: Tooltip for the square button
en: Square [Ctrl+2]
af: Kwadraat [Ctrl+2]

note: Tooltip for the percentage button
en: Percentage [%]
af: Persentasie [%]

note: Tooltip for the factorial button
en: Factorial [!]
af: Fakulteit [!]

note: Tooltip for the absolute value button
en: Absolute value [|]
af: Absolute waarde [|]

note: Tooltip for the complex conjugate button
en: Complex conjugate
af: Komplekse konjugasie

note: Tooltip for the root button
en: Root [Ctrl+R]
af: Wortel [Ctrl+R]

note: Tooltip for the square root button
en: Square root [Ctrl+R]
af: Vierkantswortel [Ctrl+R]

note: Tooltip for the logarithm button
en: Logarithm
af: Logaritme

note: Tooltip for the natural logarithm button
en: Natural Logarithm
af: Natuurlike logaritme

note: Tooltip for the sine button
en: Sine
af: Sinus

note: Tooltip for the cosine button
en: Cosine
af: Kosinus

note: Tooltip for the tangent button
en: Tangent
af: Tangens

note: Tooltip for the hyperbolic sine button
en: Hyperbolic Sine
af: Hiperboliese sinus

note: Tooltip for the hyperbolic cosine button
en: Hyperbolic Cosine
af: Hiperboliese kosinus

note: Tooltip for the hyperbolic tangent button
en: Hyperbolic Tangent
af: Hiperboliese tangens

note: Tooltip for the boolean AND button
en: Boolean AND
af: Boolese EN

note: Tooltip for the boolean OR button
en: Boolean OR
af: Boolese OF

note: Tooltip for the exclusive OR button
en: Boolean Exclusive OR
af: Boolese eksklusiewe OF

note: Tooltip for the boolean NOT button
en: Boolean NOT
af: Boolese NIE

note: Tooltip for the integer component button
en: Integer Component
af: Heelgetaldeel

note: Tooltip for the fractional component button
en: Fractional Component
af: Breukdeel

note: Tooltip for the real component button
en: Real Component
af: Reële deel

note: Tooltip for the imaginary component button
en: Imaginary Component
af: Imaginêre deel

note: Tooltip for the ones' complement button
en: Ones' Complement
af: Eenkompliment

note: Tooltip for the two's complement button
en: Two's Complement
af: Tweekompliment

note: Tooltip for the start group button
en: Start Group [(]
af: Begin groep [(]

note: Tooltip for the end group button
en: End Group [)]
af: Eindig groep [)]

note: Tooltip for the solve button
en: Calculate Result
af: Bereken resultaat

note: Tooltip for the factor button
en: Factorize [Ctrl+F]
af: Faktoriseer [Ctrl+F]

note: Tooltip for the clear button
en: Clear Display [Escape]
af: Maak vertoonvenster skoon [Esc]

note: Tooltip for the undo button
en: Undo [Ctrl+Z]
af: Ontdoen [Ctrl+Z]

note: Tooltip for the double declining depreciation button
en: Double Declining Depreciation
af: Dubbel-dalende waardevermindering

note: Tooltip for the financial term button
en: Financial Term
af: Finansiële termyn

note: Tooltip for the sum of the years digits depreciation button
en: Sum of the Years Digits Depreciation
af: Som-van-die-jare-se-syfers waardevermindering

note: Tooltip for the straight line depreciation button
en: Straight Line Depreciation
af: Reguitlynwaardevermindering

note: Number display mode combo: Binary, e.g. 10011010010₂
en: Binary
af: Binêr

note: Number display mode combo: Octal, e.g. 2322₈
en: Octal
af: Oktaal

note: Number display mode combo: Decimal, e.g. 1234
en: Decimal
af: Desimaal

note: Number display mode combo: Hexadecimal, e.g. 4D2₁₆
en: Hexadecimal
af: Heksadesimaal

note: Tooltip for the round button
en: Round
af: Afrond

note: Tooltip for the floor button
en: Floor
af: Vloer

note: Tooltip for the ceiling button
en: Ceiling
af: Plafon

note: Tooltip for the ceiling button
en: Sign
af: Teken

note: Error shown when trying to undo with no undo history
en: No undo history
af: Geen geskiedenis vir ontdoen nie

note: Error shown when trying to redo with no redo history
en: No redo history
af: Geen geskiedenis vir herdoen nie

en: No sane value to store
af: Geen sinvolle waarde om te stoor nie

note: Error displayed to user when they perform a bitwise operation on numbers greater than the current word
en: Overflow. Try a bigger word size
af: Oorloop. Probeer 'n groter woordgrootte

note: Error displayed to user when they an unknown variable is entered
en: Unknown variable '%s'
af: Onbekende veranderlike '%s'

note: Error displayed to user when an unknown function is entered
en: Function '%s' is not defined
af: Funksie '%s' is nie gedefinieer nie

note: Error displayed to user when an conversion with unknown units is attempted
en: Unknown conversion
af: Onbekende omskakeling

note: Unknown error. Error displayed to user when they enter an invalid calculation
en: Malformed expression
af: Ongeldige uitdrukking

note: Error displayed when trying to factorize a non-integer value
en: Need an integer to factorize
af: Moet 'n heelgetal hê om in faktore te ontbind

note: This message is displayed in the status bar when a bit shift operation is performed and the display does not contain a number
en: No sane value to bitwise shift
af: Geen sinvolle waarde vir bisgewyse skuif

note: Message displayed when cannot toggle bit in display
en: Displayed value not an integer
af: Vertoonde waarde nie 'n heelgetal nie

note: Preferences dialog: Angle unit combo box: Use degrees for trigonometric calculations FIXME: Approximations of 1/(units in a circle), therefore, 360 deg != 400 grads
en: Degrees
af: Grade

note: Preferences dialog: Angle unit combo box: Use radians for trigonometric calculations
en: Radians
af: Radiale

note: Preferences dialog: Angle unit combo box: Use gradians for trigonometric calculations
en: Gradians
af: Gradiane

note: Number display mode combo: Automatic, e.g. 1234 (or scientific for large number 1.234×10^99)
en: Automatic
af: Outomaties

note: Number display mode combo: Fixed, e.g. 1234
en: Fixed
af: Vas

note: Number display mode combo: Scientific, e.g. 1.234×10^3
en: Scientific
af: Wetenskaplik

note: Number display mode combo: Engineering, e.g. 1.234k
en: Engineering
af: Ingenieurs

note: Label used in preferences dialog.  The %d is replaced by a spinbutton
en: Show %d decimal _places
af: Wys %d desimale _plekke

note: Translators: Error message displayed when unable to launch help browser
en: Unable to open help file
af: Kan nie hulplêer oopmaak nie

note: Calculator menu
en: _Calculator
af: _Sakrekenaar

note: Mode menu
en: _Mode
af: _Modus

note: View menu
en: _View
af: _Bekyk

note: Help menu label
en: _Help
af: _Hulp

note: Basic menu label
en: _Basic
af: _Basies

note: Advanced menu label
en: _Advanced
af: _Gevorderd

note: Financial menu label
en: _Financial
af: _Finansieel

note: Programming menu label
en: _Programming
af: _Programmering

note: Help>Contents menu label
en: _Contents
af: _Inhoud

en: _Copy
af: _Kopieer

en: _Paste
af: _Plak

en: _Undo
af: _Ontdoen

en: _Redo
af: _Herdoen

en: _Preferences
af: _Voorkeure

en: _Quit
af: _Verlaat

en: _About
af: _Aangaande

note: Translators: Error displayed when boolean AND attempted on non-integer values
en: Boolean AND is only defined for positive integers
af: Boolese EN is slegs vir positiewe heelgetalle gedefinieer

note: Translators: Error displayed when boolean OR attempted on non-integer values
en: Boolean OR is only defined for positive integers
af: Boolese OF is slegs vir positiewe heelgetalle gedefinieer

note: Translators: Error displayed when boolean XOR attempted on non-integer values
en: Boolean XOR is only defined for positive integers
af: Boolese XOF is slegs vir positiewe heelgetalle gedefinieer

note: Translators: Error displayed when boolean NOT attempted on non-integer values
en: Boolean NOT is only defined for positive integers
af: Boolese NIE is slegs vir positiewe heelgetalle gedefinieer

note: Translators: Error displayed when bit shift attempted on non-integer values
en: Shift is only possible on integer values
af: Shift is slegs moontlik op heelgetalwaardes

note: Translators: Error display when attempting to take argument of zero
en: Argument not defined for zero
af: Argument nie gedefinieer vir nul nie

note: Translators: Error displayed attempted to divide by zero
en: Division by zero is undefined
af: Deling deur nul is ongedefinieerd

note: Translators: Error displayed when attempting to take logarithm of zero
en: Logarithm of zero is undefined
af: Logaritme van nul is ongedefinieerd

note: Translators: Error displayed when attempted to raise 0 to a negative exponent re_exponent
en: The power of zero is undefined for a negative exponent
af: Die mag van nul is ongedefinieerd vir 'n negatiewe eksponent

note: Translators: Error displayed when tangent value is undefined
en: Tangent is undefined for angles that are multiples of π (180°) from π∕2 (90°)
af: Tangens is ongedefinieer vir hoeke wat veelvoude is van π (180°) van π/2 (90°)

note: Translators: Error displayed when inverse sine value is undefined
en: Inverse sine is undefined for values outside [-1, 1]
af: Inverse sinus is ongedefinieer vir waardes buite [-1, 1]

note: Translators: Error displayed when inverse sine value is undefined
en: Inverse cosine is undefined for values outside [-1, 1]
af: Inverse kosinus is ongedefinieer vir waardes buite [-1, 1]

[ctx: unit-format]
en: %s degrees
af: %s grade

[ctx: unit-symbols]
en: degree,degrees,deg
af: graad,grade

[ctx: unit-format]
en: %s radians
af: %s radiale

[ctx: unit-symbols]
en: radian,radians,rad
af: radiaal,radiale,rad

[ctx: unit-format]
en: %s gradians
af: %s gradiane

[ctx: unit-symbols]
en: gradian,gradians,grad
af: gradiaan,gradiane,grad

en: Parsecs
af: parsek

[ctx: unit-symbols]
en: parsec,parsecs,pc
af: parsek,parseks,pc

en: Light Years
af: Ligjare

[ctx: unit-format]
en: %s ly
af: %s lj

[ctx: unit-symbols]
en: lightyear,lightyears,ly
af: ligjaar,ligjare,lj,lig jaar,lig jare

en: Astronomical Units
af: Astronomiese eenhede

en: Nautical Miles
af: Seemyl

en: Miles
af: Myl

[ctx: unit-symbols]
en: mile,miles,mi
af: myl,myle,myl

en: Kilometers
af: Kilometer

en: Fathoms
af: Vadem

[ctx: unit-symbols]
en: fathom,fathoms,ftm
af: vadem,vadems

en: Meters
af: Meter

en: Yards
af: Jaart

[ctx: unit-format]
en: %s yd
af: %s jt.

[ctx: unit-symbols]
en: yard,yards,yd
af: jaart,jaarts,jt

en: Feet
af: Voet

[ctx: unit-format]
en: %s ft
af: %s vt.

[ctx: unit-symbols]
en: foot,feet,ft
af: voet,voet,vt

en: Inches
af: Duim

[ctx: unit-format]
en: %s in
af: %s duim

[ctx: unit-symbols]
en: inch,inches,in
af: duim,duime,in

[ctx: unit-symbols]
en: centimeter,centimeters,cm,cms
af: sentimeter,sentimeters,cm,cms

en: Millimeters
af: Millimeter

en: Micrometers
af: Mikrometers

[ctx: unit-symbols]
en: micrometer,micrometers,um
af: mikrometer,mikrometers,um,μm

en: Nanometers
af: Nanometer

[ctx: unit-format]
en: %s nm
af: %s sm.

en: Hectares
af: Hektaar

[ctx: unit-symbols]
en: hectare,hectares,ha
af: hektaar,hektare,ha

en: Acres
af: Akkers

[ctx: unit-format]
en: %s acres
af: %s akker

[ctx: unit-symbols]
en: acre,acres
af: akker,akkers

en: Cubic Meters
af: Kubieke meter

en: Gallons
af: Gelling

[ctx: unit-format]
en: %s gal
af: %s gell.

[ctx: unit-symbols]
en: gallon,gallons,gal
af: gelling,gellings,gal,galon,galonne,gell,gall

en: Litres
af: Liter

[ctx: unit-format]
en: %s L
af: %s l

[ctx: unit-symbols]
en: litre,litres,liter,liters,L
af: liter,liters,l

[ctx: unit-symbols]
en: quart,quarts,qt
af: kwart,kwarte,qt

en: Millilitres
af: Milliliters

[ctx: unit-format]
en: %s mL
af: %s ml

[ctx: unit-symbols]
en: millilitre,millilitres,milliliter,milliliters,mL,cm³
af: milliliter,milliliters,ml,cm³

[ctx: unit-format]
en: %s μL
af: %s μl

[ctx: unit-symbols]
en: mm³,μL,uL
af: mm³,μl,ul

en: Tonnes
af: Ton

[ctx: unit-format]
en: %s T
af: %s t

[ctx: unit-symbols]
en: tonne,tonnes
af: ton,tonne,t

en: Kilograms
af: Kilogram

[ctx: unit-symbols]
en: kilogram,kilograms,kilogramme,kilogrammes,kg,kgs
af: kilogram,kilogramme,kg,kgs

en: Pounds
af: Pond

[ctx: unit-format]
en: %s lb
af: %s lb.

[ctx: unit-symbols]
en: pound,pounds,lb
af: pond,ponde,lb

en: Ounces
af: Ons

[ctx: unit-format]
en: %s oz
af: %s oz.

[ctx: unit-symbols]
en: ounce,ounces,oz
af: ons,onse,oz

en: Grams
af: Gram

[ctx: unit-symbols]
en: gram,grams,gramme,grammes,g
af: gram,gramme,g

en: Years
af: Jare

[ctx: unit-format]
en: %s years
af: %s jaar

[ctx: unit-symbols]
en: year,years
af: jaar,jare

en: Days
af: Dae

[ctx: unit-format]
en: %s days
af: %s dae

[ctx: unit-symbols]
en: day,days
af: dag,dae

en: Hours
af: Ure

[ctx: unit-format]
en: %s hours
af: %s ure

[ctx: unit-symbols]
en: hour,hours
af: uur,ure

en: Minutes
af: Minute

[ctx: unit-format]
en: %s minutes
af: %s minute

[ctx: unit-symbols]
en: minute,minutes
af: minuut,minute

en: Seconds
af: Sekondes

[ctx: unit-symbols]
en: second,seconds,s
af: sekonde,sekondes,s

en: Milliseconds
af: Millisekondes

[ctx: unit-symbols]
en: millisecond,milliseconds,ms
af: millisekonde,millisekondes

en: Microseconds
af: Mikrosekonde

en: Farenheit
af: Fahrenheit

en: Angle
af: Hoek

en: Length
af: Lengte

en: Area
af: Oppervlakte

en: Weight
af: Gewig

en: Duration
af: Tydsduur

en: Temperature
af: Temperatuur

en: Currency
af: Geldeenheid
