mate-calc 1.26.0 - en to wa translation catalogue (16 entries)

note: Accessible name for the memory button Accessible name for the memory value button Tooltip for the memory button
en: Memory
wa: Memwere

note: Accessible name for the superscript mode button
en: Superscript
wa: Dizeu l' roye

note: Accessible name for the subscript mode button
en: Subscript
wa: Dizo l' roye

note: Insert ASCII dialog: Button to insert selected character
en: _Insert
wa: _Sititchî

note: Title of preferences dialog
en: Preferences
wa: Preferinces

en: _Close
wa: _Clôre

note: View menu
en: _View
wa: _Vey

note: Help menu label
en: _Help
wa: _Aidance

note: Help>Contents menu label
en: _Contents
wa: Å d_vins

en: _Copy
wa: _Copyî

en: _Paste
wa: C_laper

en: _Undo
wa: _Disfé

en: _Redo
wa: _Rifé

en: _Preferences
wa: _Preferinces

en: _Quit
wa: Moussî _foû

en: _About
wa: Å_d fwait
