mate-control-center 1.26.0 - en to ast translation catalogue (901 entries)

en: Task names and associated .desktop files
ast: Nomes de xeres y ficheros .desktop asociaos

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
ast: El nome de la xera que despliegar nel centru de control siguíu por un separtador «;» y llueu el nome d'un ficheru .desktop asociáu que llanzar pa esa xera.

en: Close the control-center when a task is activated
ast: Zarra'l centru de control cuando s'activa una xera

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
ast: Si ye braero, el centru de control zarrarase cuando s'active una «Xera común».

en: Exit shell on start action performed
ast: Abandona la consola cuando se tien fecho una aición d'aniciu

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
ast: Conseña si hai de zarrar la consola cuando se tien executao una aición d'aniciu.

en: Exit shell on help action performed
ast: Abandona la consola cuando se tien fecho una aición d'ayuda

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
ast: Conseña si hai de zarrar la consola cuando se tien executao una aición d'ayuda.

en: Exit shell on add or remove action performed
ast: Abandona la consola cuando se tien fecho una aición d'amestáu o desaniciu

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
ast: Conseña si hai de zarrar la consola cuando se tien executao una aición d'amestáu o desaniciu.

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
ast: Abandona la consola cuando se tien fecho una aición d'actualización o desinstalación

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
ast: Conseña si hai de zarrar la consola cuando se tien executao una aición d'actualización o desinstalación.

en: More backgrounds URL
ast: URL pa más fondos

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
ast: URL na qu'obtener más fondos pal escritoriu. Si s'afita a una cadena balera, l'enllaz nun apaez.

en: More themes URL
ast: URL pa más temes

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
ast: URL na qu'obtener más temes pal escritoriu. Si s'afita a una cadena balera, l'enllaz nun apaez.

en: Keybinding
ast: Combinación de tecles

en: Keybinding associated with a custom shortcut.
ast: Combinación de tecles asociada con un atayu personalizáu.

en: Command
ast: Comandu

en: Command associated with a custom keybinding.
ast: Comandu asociáu con una combinación personalizada.

en: Name
ast: Nome

en: Description associated with a custom keybinding.
ast: Descripción asociada con una combinación personalizada.

en: Select Image
ast: Esbillar Imaxe

en: No Image
ast: Nun hai Imaxe

en: Images
ast: Imáxenes

en: All Files
ast: Tolos ficheros

en: About %s
ast: Tocante a %s

en: About Me
ast: Tocante a min

en: _Close
ast: _Zarrar

en: Select your photo
ast: Escueye la to semeya

en: Full Name
ast: Nome Completu

en: User name:
ast: Nome d'usuariu:

en: Change Passwo_rd...
ast: Camudar Cont_raseña...

en: Enable _Fingerprint Login...
ast: Activar l'entamu sesión con _Buelga

en: Disable _Fingerprint Login...
ast: Desactivar l'entamu sesión con _Buelga

en: Set your personal information
ast: Configure la so información personal

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
ast: Nun tienes permisu pa entrar nel preséu. Contauta col alministrador del to sistema.

en: The device is already in use.
ast: El preséu yá se ta usando

en: Delete registered fingerprints?
ast: ¿Desaniciar les buelgues rexistraes?

en: _Delete Fingerprints
ast: _Desaniciar buelgues

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
ast: ¿Quies desaniciar les tos buelgues rexistraes y asina desactivar l'entamu de sesión con buelga?

en: Done!
ast: ¡Fecho!

en: Could not access '%s' device
ast: Nun se fue a acceder al preséu «%s»

en: Could not start finger capture on '%s' device
ast: Nun pudo arrancase la captura dixital nel preséu «%s»

en: Could not access any fingerprint readers
ast: Nun se pudo acceder a denguna llectura de buelgues

en: Please contact your system administrator for help.
ast: Contauta col alministrador del to sistema pa que t'aíde

en: Enable Fingerprint Login
ast: Activar l'entamu de sesión con buelga

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
ast: P'activar l'aniciu de sesión con buelga dixital, tienes de guardar una buelga emplegando'l preséu '%s'.

en: Swipe finger on reader
ast: Pasa'l deu penriba'l llector

en: Place finger on reader
ast: Pon el deu nel llector

en: Left thumb
ast: Pulgar esquierdu

en: Left middle finger
ast: Deu mediu esquierdu

en: Left ring finger
ast: Deu anular esquierdu

en: Left little finger
ast: Moñín esquierdu

en: Right thumb
ast: Pulgar drechu

en: Right middle finger
ast: Deu mediu drechu

en: Right ring finger
ast: Deu anular drechu

en: Right little finger
ast: Moñín drechu

en: Right index finger
ast: Furabollos drechu

en: Left index finger
ast: Furabollos esquierdu

en: Other finger:
ast: Otru deu:

en: Select finger
ast: Escoyer deu

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
ast: La to buelga dixital guardóse correutamente. Agora deberíes poder aniciar sesión emplegando'l llector de buelgues dixital.

en: Child exited unexpectedly
ast: El fíu salió inesperadamente

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
ast: Nun ye dable apagar el canal de E/S backend_stdin: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
ast: Nun ye dable apagar el canal de E/S backend_stdout: %s

en: Authenticated!
ast: ¡Reconocíu!

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
ast: La to clave foi camudada dende la to identificación inicial! Por favor re-identificate.

en: That password was incorrect.
ast: La contraseña foi incorreuta.

en: Your password has been changed.
ast: La to clave foi camudada.

en: System error: %s.
ast: Error del sistema: %s.

en: The password is too short.
ast: La contraseña ye mui curtia

en: The password is too simple.
ast: La contraseña ye mui cenciella

en: The old and new passwords are too similar.
ast: La contraseña nueva y la vieya son abondo asemeyaes

en: The new password must contain numeric or special character(s).
ast: La nueva clave tien de contener númberos o carauteres especiales.

en: The old and new passwords are the same.
ast: La contraseña vieya y la nueva son la mesma

en: The new password has already been used recently.
ast: La contraseña nueva ya s'usó de recién.

en: Unable to launch %s: %s
ast: Nun pue llanzase %s: %s

en: Unable to launch backend
ast: Nun ye dable llanzar el backend

en: A system error has occurred
ast: Hebo un fallu del sistema

en: Checking password...
ast: Comprobando contraseña...

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
ast: Caca en <b>Camudar Contraseña</b> pa camudar la contraseña.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
ast: Teclea la contraseña nel campu <b>Contraseña nueva</b>.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
ast: Por favor, teclea la contraseña otra vegada nel campu <b>Reescribi la nueva contraseña</b>.

en: The two passwords are not equal.
ast: Les dos claves nun son iguales.

en: Change password
ast: Camudar la Contraseña

en: Change pa_ssword
ast: Camudar la Contraseña

en: Change your password
ast: Cambiar la to contraseña

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
ast: Pa camudar la to clave, introduz la to clave actual nel campu d'abaxo y calca <b>Autentificar</b>.
    Dempués de que seyas autentificáu, introduz la to nueva clave, reintroduciéndola pa verificala y calca <b>Camudar clave</b>.

en: Current _password:
ast: Contraseña _actual:

en: _New password:
ast: _Nueva contraseña:

en: _Retype new password:
ast: Volve_r a escribir la nueva contraseña:

en: _Authenticate
ast: _Autenticar

en: Assistive Technologies Preferences
ast: Preferencies de les teunoloxíes d'asistencia

en: _Help
ast: _Ayuda

en: Close and _Log Out
ast: Zarrar y _Salir

en: Assistive Technologies
ast: Teunoloxíes d'asistencia

en: _Preferred Applications
ast: Aplicaciones _Preferíes

en: Jump to Preferred Applications dialog
ast: Dir al diálogu d'Aplicaciones Preferíes

en: _Enable assistive technologies
ast: Habilitar t_eunoloxíes d'asistencia

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
ast: Los cambeos p'activar les teunoloxíes d'asistencia nun tendrán efeutu fasta que salga ya anicie sesión nuevamente.

en: Preferences
ast: Preferencies

en: _Keyboard Accessibility
ast: Acesibilidá _Tecláu

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
ast: Dir al diálogu de l'acesibilidá del tecláu

en: _Mouse Accessibility
ast: _Accesibilidá del Mur

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
ast: Saltar al diálogu d'Accesibilidá del mur

en: Accessible Lo_gin
ast: Lo_gin accesible

en: Jump to the Accessible Login dialog
ast: Dir al diálogu d'Entrada Acesible

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
ast: Escueyi qué carauterístiques d'accesibilidá activar al aniciar sesión

en: Add Wallpaper
ast: Amestar Fondu d'Escritoriu

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: _Open
ast: _Abrir

en: Fonts
ast: Fontes

en: Specify the filename of a theme to install
ast: Especifica'l nome de ficheru del tema a instalar

en: filename
ast: nome de ficheru

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
ast: Especifique'l nome de la páxina p'amosar (theme|background|fonts|interface)

en: page
ast: páxina

en: [WALLPAPER...]
ast: [Tapiz…]

en: Default Pointer
ast: Punteru Predetermináu

en: Install
ast: Instalar

en: Apply Background
ast: Aplicar tapiz

en: Apply Font
ast: Aplicar fonte

en: Revert Font
ast: Revertir la fonte

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
ast: El tema actual suxer un tapiz y una fonte. Arriendes, pue revertise la cabera suxerencia de tipografía aplicada.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
ast: El tema actual suxer un tapiz. Arriendes, pue revertise la cabera suxerencia de fonte aplicada.

en: The current theme suggests a background and a font.
ast: El tema actual suxer un tapiz y una fonte.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
ast: El tema actual suxer una fonte. Arriendes, pue revertise la cabera suxerencia de fonte aplicada.

en: The current theme suggests a background.
ast: El tema actual suxer un tapiz.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
ast: Pue revertise la cabera suxerencia de tipografía aplicada.

en: The current theme suggests a font.
ast: El tema actual suxer una fonte.

en: Custom
ast: Personalizar

en: Font Rendering Details
ast: Detalles de Procesamientu de Fontes

en: Smoothing
ast: Suavizáu

en: Gra_yscale
ast: Escala de b_uxos

en: _None
ast: _Dengún

note: font hinting
en: Hinting
ast: Suxiriendo

en: N_one
ast: D_engún

en: _Slight
ast: Le_ve

en: _Full
ast: C_ompletu

en: _Medium
ast: _Mediu

en: Subpixel Order
ast: Orde subpixel

en: Save Theme As...
ast: Guardar tema como…

en: _Save
ast: _Guardar

en: Save _background image
ast: Guardar imaxe de _fondu

en: _Name:
ast: _Nome:

en: _Description:
ast: _Descripción:

en: Text below items
ast: Testu baxo los elementos

en: Text beside items
ast: Testu al llau de los elementos

en: Icons only
ast: Namái iconos

en: Text only
ast: Namái testu

en: Customize Theme
ast: Personalizar tema

en: _Delete
ast: _Desaniciar

en: Controls
ast: Controles

en: The current controls theme does not support color schemes.
ast: El tema actual de controles nun tien sofitu pa esquemes de colores.

en: _Tooltips:
ast: _Conseyos:

en: Text
ast: Testu

en: Background
ast: Fondu de pantalla

en: _Selected items:
ast: Elementos _seleicionaos:

en: _Input boxes:
ast: Caxes d'_entrada:

en: _Windows:
ast: _Ventanes:

en: _Reset to Defaults
ast: _Restablecer valores predeterminaos

en: Colors
ast: Colores

en: Window Border
ast: Llende de la Ventana

en: Icons
ast: Iconos

en: _Size:
ast: _Tamañu:

note: small threshold
en: Small
ast: Pequeñu

note: large threshold
en: Large
ast: Grande

en: Pointer
ast: Punteru

en: Solid color
ast: Color sólidu

en: Horizontal gradient
ast: Dilíu horizontal

en: Vertical gradient
ast: Dilíu Vertical

en: Tile
ast: Mosaicu

en: Center
ast: Centru

en: Scale
ast: Escala

en: Stretch
ast: Estiramientu

en: Span
ast: Espander

en: Appearance Preferences
ast: Preferencies d'aspeutu

en: Save _As...
ast: Guardar _como…

en: C_ustomize...
ast: Pe_rsonalizar...

en: _Install...
ast: _Instalar…

en: Get more themes online
ast: Obtener más temes en llinia

en: Theme
ast: Temes

en: _Style:
ast: E_stilu:

en: C_olors:
ast: C_olores:

en: Open a dialog to specify the color
ast: Abrir un diálogu pa especificar el color

en: Get more backgrounds online
ast: Obtener más fondos en llinia

en: _Add...
ast: _Amestar...

en: _Application font:
ast: Fonte de Progr_ama:

en: _Document font:
ast: Fonte de _documentu:

en: Des_ktop font:
ast: Fonte pal _escritoriu:

en: _Window title font:
ast: Fonte de títulu de _Ventana:

en: _Fixed width font:
ast: Fonte d'anchor _fixu:

en: Rendering
ast: Renderizando

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
ast: Atenuao de sub_pixel (LCDs)

en: Best _shapes
ast: Meyores forme_s

en: _Monochrome
ast: _Monocromu

en: Best co_ntrast
ast: Meyor co_ntraste

en: D_etails...
ast: D_etalles...

en: Show icons on buttons
ast: Amosar iconos nos botones

en: Preview
ast: Entever

en: _File
ast: _Ficheru

en: Edit
ast: Editar

en: New
ast: Nuevu

en: Interface
ast: Interfaz

en: Appearance
ast: Aspeutu

en: Customize the look of the desktop
ast: Personaliza l'aspeutu del escritoriu

en: Theme Installer
ast: Instalador de temes

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
ast: Instala paquetes de temes pa delles partes del escritoriu

en: Mate Theme Package
ast: Paquete de tema MATE

en: No Desktop Background
ast: Ensin fondu d'escritoriu

en: unknown
ast: desconocíu

en: Slide Show
ast: Amosar diapositives

en: Image
ast: Imaxe

en: multiple sizes
ast: tamaños múltiples

en: %d %s by %d %s
ast: %d %s por %d %s

en: Image missing
ast: Falta la imaxe

en: Cannot install theme
ast: Nun pue instalase'l tema

en: The %s utility is not installed.
ast: La utilidá %s nun ta instalada.

en: There was a problem while extracting the theme.
ast: Hebo un fallu al estrayer el tema.

en: There was an error installing the selected file
ast: Hebo un fallu al instalar el ficheru seleicionáu

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
ast: «%s» nun paez ser un tema válidu.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
ast: «%s» nun paez ser un tema válidu. Pue ser un motor de temes que tien de compilar.

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Theme cannot be deleted
ast: Nun pue desaniciase'l tema

en: Installation for theme "%s" failed.
ast: La instalación del tema «%s» falló.

en: The theme "%s" has been installed.
ast: Instalóse'l tema «%s».

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
ast: ¿Quies aplicalu agora, o caltener el so tema actual?

en: Keep Current Theme
ast: Caltener el tema actual

en: Apply New Theme
ast: Aplicar el nuevu tema

en: MATE Theme %s correctly installed
ast: El tema de MATE %s instalóse correchamente

en: Failed to create temporary directory
ast: Falló al crear la carpeta temporal

en: New themes have been successfully installed.
ast: Los nuevos temes instaláronse con ésitu.

en: No theme file location specified to install
ast: Nun s'especificó dengún allugamientu del ficheru del tema pa instalar

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
ast: Permisos insuficientes pa instalar el tema en:
    %s

en: Select Theme
ast: Esbilla un tema

en: Theme Packages
ast: Paquetes de temes

en: Theme name must be present
ast: El nome del tema tien de tar presente

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
ast: Yá esiste'l tema. ¿Prestaríate trocalu?

en: _Overwrite
ast: _Sobrescribir

en: Would you like to delete this theme?
ast: ¿Quies desaniciar esti tema?

en: Could not install theme engine
ast: Nun pudo instalase'l motor del tema

en: Unable to start the settings manager 'mate-settings-daemon'.
    Without the MATE settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with DBus, or a non-MATE (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the MATE settings manager.
ast: Nun se puede arrancar el xestor de configuración «mate-settings-daemon».
    Si'l xestor de configuración de MATE nun se ta executando, seique delles preferencies nun furrulen. Esto puede ser el síntoma d'un problema con DBus o qu'un xestor de configuración que nun ye de MATE (por exemplu KDE) yá tea activu y engarriáu col xestor de configuración de MATE.

en: There was an error displaying help: %s
ast: Hebo un fallu al amosar l'ayuda: %s

en: Copying file: %u of %u
ast: Copiando ficheru: %u de %u

en: Copying '%s'
ast: Copiando '%s'

en: Copying files
ast: Copiando ficheros

en: Parent Window
ast: Ventana raíz

en: Parent window of the dialog
ast: Ventana raigón del diálogu

en: From URI
ast: De URI

en: URI currently transferring from
ast: URI ta tresfiriendo de

en: To URI
ast: A URI

en: URI currently transferring to
ast: URI ta tresfiriendo a

en: Fraction completed
ast: Fracción completada

en: Fraction of transfer currently completed
ast: Fraición de tresferencia actual completa

en: Current URI index
ast: Índiz URI actual

en: Current URI index - starts from 1
ast: Índiz URI actual - entama dende 1

en: Total URIs
ast: URIs Totales

en: Total number of URIs
ast: Númberu total d'URIs

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
ast: El ficheru «%s» yá esiste. ¿Quier sobroscribilu?

en: _Skip
ast: _Saltar

en: Overwrite _All
ast: Sobroscribir _too

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
ast: Esti tema nun va amosase como se pretende porque'l el tema GTK+ necesariu «%s» nun ta instaláu.

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
ast: Esti tema nun va amosase como se pretende porque'l el tema del xestor de ventanes necesariu «%s» nun ta instaláu.

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
ast: Esti tema nun va amosase como se pretende porque'l el tema d'iconos necesariu «%s» nun ta instaláu.

en: Preferred Applications
ast: Programes Preferíos

en: Select your default applications
ast: Escueyi los tos programes predeterminaos

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
ast: Especifique'l nome de la páxina p'amosar (internet|multimedia|system|a11y)

en: - MATE Default Applications
ast: - Aplicaciones MATE predetermináes

en: Web Browser
ast: Restolador web

en: Mail Reader
ast: Llector de corréu

en: Instant Messenger
ast: Mensaxería nel intre

en: Image Viewer
ast: Visor d'imáxenes

en: Multimedia Player
ast: Reproductor multimedia

en: Video Player
ast: Reproductor de vídeu

en: Text Editor
ast: Editor de testu

en: Terminal Emulator
ast: Emulador de terminal

en: File Manager
ast: Xestor de ficheros

en: Calculator
ast: Calculadora

en: System
ast: Sistema

en: Document Viewer
ast: Visor de documentos

en: Office
ast: Oficina

en: _Run at start
ast: _Executar al entamu

en: Run at st_art
ast: Exe_cutar al entamu

en: Mobility
ast: Mobilidá

en: Accessibility
ast: Accesibilidá

en: Left
ast: Esquierda

en: Right
ast: Drecha

en: Upside-down
ast: Al revés

en: Monitor Preferences
ast: Preferencies del monitor

en: Sa_me image in all monitors
ast: La _mesma imaxe en tolos monitores

en: _Detect monitors
ast: _Deteutar monitores

en: _Resolution:
ast: _Resolución:

en: Re_fresh rate:
ast: Frecuencia de refrescu:

en: On
ast: Encesu

en: Off
ast: Apagáu

en: Include _panel
ast: Incluyir pa_nel

en: R_otation:
ast: R_otación:

en: Panel icon
ast: Iconu de panel

en: _Show monitors in panel
ast: _Amosar pantalles nel panel

en: Usage: %s SOURCE_FILE DEST_NAME
    
    This program installs a RANDR profile for multi-monitor setups into
    a systemwide location.  The resulting profile will get used when
    the RANDR plug-in gets run in mate-settings-daemon.
    
    SOURCE_FILE - a full pathname, typically /home/username/.config/monitors.xml
    
    DEST_NAME - relative name for the installed file.  This will get put in
                the systemwide directory for RANDR configurations,
                so the result will typically be %s/DEST_NAME
ast: Usu: %s FICHERU_FONTE NOME_DEST
    
    Esti programa instala un perfil RANDR pa configuraciones multi-monitor
    nun llugar pa tol sistema.  El perfil resultante s'usará cuando'l
    complementu RANDR s'execute en mate-settings-daemon.
    
    FICHERU_FONTE - un nome de camín completu, de vezu /home/username/.config/monitors.xml
    
    NOME_DEST - nome relativu pal ficheru instaláu.  Esti se pon nel
                direutoriu del sistema pa les configuraciones RANDR, de
                mou que'l resultáu de vezu sedrá %s/NOME_DEST

note: Translators: only able to install RANDR profiles as root
en: This program can only be used by the root user
ast: Esti programa namái pue usalu l'usuariu root

en: The source filename must be absolute
ast: El nome del ficheru fonte debe ser absolutu

note: Translators: first %s is a filename; second %s is an error message
en: Could not open %s: %s
ast: Nun se pudo abrir %s: %s

note: Translators: first %s is a filename; second %s is an error message
en: Could not get information for %s: %s
ast: Nun se pudo algamar la información de %s: %s

en: %s must be a regular file
ast: %s tien de ser un ficheru regular

en: This program must only be run through pkexec(1)
ast: Esti programa sólo tien d'executase per aciu de pkexec(1)

en: PKEXEC_UID must be set to an integer value
ast: PKEXEC_UID tien de ponese a un valor enteru

note: Translators: we are complaining that a file must be really owned by the user who called this program
en: %s must be owned by you
ast: Debe ser el propietariu de %s

note: Translators: here we are saying that a plain filename must look like "filename", not like "some_dir/filename"
en: %s must not have any directory components
ast: %s nun debe tener dengún componente de direutoriu

en: %s must be a directory
ast: %s tien de ser un direutoriu

note: Translators: the first %s/%s is a directory/filename; the last %s is an error message
en: Could not open %s/%s: %s
ast: Nun se pudo abrir %s/%s: %s

en: Could not rename %s to %s: %s
ast: Nun se pudo renomar %s a %s: %s

en: Install multi-monitor settings for the whole system
ast: Instalar configuraciones de monitores múltiples pal sistema ensembre

en: Authentication is required to install multi-monitor settings for all users
ast: Ye necesario identificase pa instalar configuraciones de monitores múltiples pa tolos usuarios

en: Upside Down
ast: Boca abaxo

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
ast: Espeyar pantalles

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
ast: Esbillar un monitor pa cambiar les sos propiedaes; arrastralu reubícalu.

en: Could not save the monitor configuration
ast: Nun pudo guardase la configuración del monitor

en: Could not get session bus while applying display configuration
ast: Nun pudo algamase el bus de sesión al aplicar la configuración de pantalla

en: Could not detect displays
ast: Nun pudieron detectase pantalles

en: The monitor configuration has been saved
ast: Guardóse la configuración del monitor

en: This configuration will be used the next time someone logs in.
ast: Esta configuración va usase la próxima vegada que daquién se rexistre.

en: Could not set the default configuration for monitors
ast: Nun pudo afitase la configuración predefinía pa los monitores

en: Could not get screen information
ast: Nun pudo algamase información de pantalla

en: Sound
ast: Soníu

en: Volume mute
ast: Silenciar

en: Volume down
ast: Baxar volume

en: Volume up
ast: Xubir volume

en: Launch media player
ast: Llanzar el reproductor multimedia

en: Play (or play/pause)
ast: Reproducir (o reproducir/posar)

en: Pause playback
ast: Posar la reproducción

en: Stop playback
ast: Detener la reproducción

en: Previous track
ast: Pista anterior

en: Next track
ast: Siguiente pista

en: Eject
ast: Espulsar

en: Desktop
ast: Escritoriu

en: Launch help browser
ast: Llanzar el visor d'ayuda

en: Launch calculator
ast: Llanzar la calculadora

en: Launch email client
ast: Llanzar el veceru de corréu-e

en: Launch web browser
ast: Llanzar restolador web

en: Log out
ast: Finar la sesión

en: Lock screen
ast: Bloquiar la pantalla

en: Home folder
ast: Carpeta Home

en: Search
ast: Guetar

en: New shortcut...
ast: Combinación nueva...

en: Accelerator key
ast: Tecla Aceleradora

en: Accelerator modifiers
ast: Modificadores del Acelerador

en: Accelerator keycode
ast: Códigu de tecla de la combinación

en: Accel Mode
ast: Mou de la combinación

en: The type of accelerator.
ast: El tipu d'acelerador.

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: <Unknown Action>
ast: <Aición desconocida>

en: Custom Shortcuts
ast: Combinación personalizada

en: Error saving the new shortcut
ast: Error al guardar l'atayu nuevu

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
ast: Nun pue usase la combinación de tecles «%s» porque fadríase enforma abegoso escribir usando esta tecla.
    Por favor, téntelo con una tecla como Control, Alt o Mayús. al mesmu tiempu.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
ast: La combinación «%s» yá ta usándose pa
    «%s»

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
ast: Si reasigna la combinación a «%s» desactivaráse la combinación «%s».

en: _Reassign
ast: _Reasignar

en: Too many custom shortcuts
ast: Demasiaos atayos personalizaos

en: Action
ast: Aición

en: Shortcut
ast: Atayu

en: Custom Shortcut
ast: Combinación personalizada

en: C_ommand:
ast: C_omandu:

en: Keyboard Shortcuts
ast: Atayos del Tecláu

en: Assign shortcut keys to commands
ast: Da-y una combinación de tecles a comandos

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
ast: Namái aplicar la configuración y salir (namái por compatibilidad; remanáu agora por un degorriu)

en: Start the page with the typing break settings showing
ast: Aniciar la páxina amosando la configuración del descansu d'escritura

en: Start the page with the accessibility settings showing
ast: Aniciar la páxina amosando la configuración d'accesibilidá

en: - MATE Keyboard Preferences
ast: - Preferencies del tecláu de MATE

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
ast: Comentarios sobro los soníos d'accesibilidá del tecláu

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
ast: Pitar cuando s'activen o desactiven les característiques d'_accesibilidá

en: Beep when a _toggle key is pressed
ast: Pitar al calcar una _tecla conmutable

en: General
ast: Xeneral

en: Beep when a _modifier key is pressed
ast: Pitar al calcar un _modificador

en: Sticky Keys
ast: Tecles pegañoses

en: Show _visual feedback for the alert sound
ast: Amosar rempuesta _visual pa les alertes de soníu

en: Flash _window titlebar
ast: Destellu de la barra de títulu de la _ventana

en: Flash entire _screen
ast: Destellu de la pantalla _completa

en: Visual cues for sounds
ast: Indicadores visuales pa soníos

en: Beep when a key is pr_essed
ast: Pitar al cal_car una tecla

en: Beep when key is _accepted
ast: Pitar cuando la tecla s'_aceute

en: Beep when key is _rejected
ast: Pitar si se _refuga la tecla

en: Slow Keys
ast: Tecles lentes

en: Beep when a key is reje_cted
ast: Pitar si se refu_ga la tecla

en: Bounce Keys
ast: Tecles de rebote

en: Keyboard Preferences
ast: Preferencies del tecláu

en: Repeat Keys
ast: Repetir tecles

en: Key presses _repeat when key is held down
ast: Les pulsaciones de tecles _repítense cuando la tecla se caltién calcada

en: _Delay:
ast: _Retrasu:

en: _Speed:
ast: _Velocidá:

en: Short
ast: Curtiu

note: slow acceleration
en: Slow
ast: Lentu

en: Repeat keys speed
ast: Velocidá de repetición de les tecles

en: Long
ast: Llargu

note: fast acceleration
en: Fast
ast: Rápidu

en: Cursor Blinking
ast: Parpaguéu del cursor

en: Cursor _blinks in text fields
ast: El cursor pa_rpaguea nos campos de testu

en: S_peed:
ast: Veloci_dá:

en: Cursor blinks speed
ast: Velocidá de parpaguéu del cursor

en: List of keyboard layouts selected for usage
ast: Llista de distribuciones teclaos seleicionaos pa usar

en: Select a keyboard layout to be added to the list
ast: Seleicionar una distribución de tecláu p'amestala a la llista

en: _Remove
ast: _Desaniciar

en: Remove the selected keyboard layout from the list
ast: Esborrar la distribución de tecláu selecionada de la llista

en: Move _Up
ast: _Mover arriba

en: Move the selected keyboard layout up in the list
ast: Mover la distribución de tecláu seleicionada p'arriba na llista

en: Move _Down
ast: _Mover Abaxo

en: Move the selected keyboard layout down in the list
ast: Mover la distribución de tecláu seleicionada p'abaxo na llista

en: _Show...
ast: Amo_sar...

en: Print a diagram of the selected keyboard layout
ast: Imprentar una diagrama de la distribución de tecláu selecionada

en: _Separate layout for each window
ast: Separtar la _distribución pa cada ventana

en: New windows u_se active window's layout
ast: Les ventanes nueves u_sen la distribución de la ventana activa

en: Keyboard _model:
ast: _Modelu de tecláu:

en: _Options...
ast: _Opciones...

en: View and edit keyboard layout options
ast: Ver y editar les opciones de distribución de tecláu

en: Reset to De_faults
ast: Restablecer valores _predeterminaos

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
ast: Trocar la configuración actual de tecláu pola
    configuración por defeutu

en: Layouts
ast: Distribuciones

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
ast: Permitir conmutar les carauterístiques d'_accesibilidá dende combinaciones de tecles

en: _Simulate simultaneous keypresses
ast: _Simular pulsaciones de múltiples tecles

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
ast: _Desactivar les tecles persistentes si se calquen dos tecles al empar

en: _Only accept long keypresses
ast: N_amái aceutar tecles calcaes durante ciertu tiempu

en: _Ignore fast duplicate keypresses
ast: _Inorar pulsaciones duplicaes rápides

en: D_elay:
ast: A_llanciu:

en: Audio _Feedback...
ast: Co_mentarios sobro'l soníu...

en: _Pointer can be controlled using the keypad
ast: Permitir remanar el _punteru usando'l tecláu numbéricu

en: _Acceleration:
ast: _Aceleración:

en: Mouse Keys
ast: Tecles del Mur

en: _Lock screen to enforce typing break
ast: B_loquiar la pantalla pa forciar un descansu d'escritura

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
ast: Bloquia la pantalla dempués d'un ciertu intervalu p'ayudar a prevenir les lesiones pol usu repetitivu del tecláu

en: _Work interval lasts:
ast: D_uración del intervalu de trabayu:

en: _Break interval lasts:
ast: D_uración del intervalu de descansu:

en: Duration of work before forcing a break
ast: Duración del trabayu enantes de forciar un descansu

en: Duration of the break when typing is disallowed
ast: Duración del descansu cuando la escritura nun ta permitía

en: minutes
ast: minutos

en: All_ow postponing of breaks
ast: Permitir p_osponer los descansos

en: Check if breaks are allowed to be postponed
ast: Comprobar si se permite posponer los descansos

en: Typing Break
ast: Descansu d'escritura

en: _Type to test settings:
ast: _Escriba pa comprobar la configuración:

en: Choose a Layout
ast: Escueyi una distribución

en: _Country:
ast: _País:

en: _Variants:
ast: _Variantes:

en: By _country
ast: Por _país

en: _Language:
ast: _Llingua:

en: By _language
ast: Por _llingua

en: Preview:
ast: Vista previa:

en: Choose a Keyboard Model
ast: Escueyi un modelu de tecláu

en: _Vendors:
ast: _Fabricantes:

en: _Models:
ast: _Modelos:

en: Keyboard Layout Options
ast: Opciones de distribución del tecláu

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Layout
ast: Disposición

en: Vendors
ast: Fabricantes

en: Models
ast: Modelos

en: Default
ast: Predeterminao

en: Keyboard
ast: Tecláu

en: Set your keyboard preferences
ast: Afitar les preferencies de tecláu

en: Specify the name of the page to show (general)
ast: Conseña'l nome de la páxina a amosar (xeneral)

en: - MATE Mouse Preferences
ast: - MATE Preferencies del Mur

en: Mouse Preferences
ast: Preferencies del Mur

en: Mouse Orientation
ast: Orientación del mur

en: _Right-handed
ast: _Diestru

en: _Left-handed
ast: _Maniegu

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
ast: Amosar la posición del punteru al calcar la tecla Control

en: Pointer Speed
ast: Velocidá del mur

note: low sensitivity
en: Low
ast: Baxa

note: high sensitivity
en: High
ast: Alta

en: _Sensitivity:
ast: _Sensibilidá:

en: Drag and Drop
ast: Arrastrar y llantar

en: Thr_eshold:
ast: _Umbral:

en: Double-Click Timeout
ast: Allanciu del duble clic

en: _Timeout:
ast: _Tiempu d'espera:

en: Mouse
ast: Mur

en: Enable _mouse clicks with touchpad
ast: Activar pul_saciones del mur col touchpad

en: Scrolling
ast: Desplazamientu

en: Set your mouse preferences
ast: Afitar les preferencies del mur

en: Network Proxy
ast: Proxy de Rede

en: Set your network proxy preferences
ast: Afitar les preferencies de proxy de rede

en: Network Proxy Preferences
ast: Preferencies del Proxy de Rede

en: <b>Di_rect internet connection</b>
ast: <b>Conexón Di_reuta a Internet</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
ast: <b>Configuración _Manual del proxy</b>

en: Port:
ast: Puertu:

en: _Details
ast: _Detalles

en: H_TTP proxy:
ast: Proxy H_TTP:

en: _Secure HTTP proxy:
ast: Proxy HTTP _Seguru:

en: _FTP proxy:
ast: Proxy _FTP:

en: S_ocks host:
ast: S_ock host:

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
ast: <b>Configuración _Automática del proxy</b>

en: Autoconfiguration _URL:
ast: _URL d'Autoconfiguración:

en: Proxy Configuration
ast: Configuración del Proxy

en: Ignore Host List
ast: Inorar llista d'Agospiadores

en: Ignored Hosts
ast: Hosts inoraos

en: HTTP Proxy Details
ast: Detalles Proxy HTTP

en: <b>_Use authentication</b>
ast: <b>_Utiliza autenticación</b>

en: U_sername:
ast: _Usuariu:

en: _Password:
ast: _Contraseña:

en: Compositing Manager
ast: Alministrador de composición

en: Enable software _compositing window manager
ast: Activar el xestor de ventanes _compuestu por software

en: H_yper
ast: _Hiper

en: S_uper (or "Windows logo")
ast: _Super (o «Logu de Windows»)

en: Windows
ast: Ventanes

en: Set your window properties
ast: Afitar les propiedaes de les ventanes

en: Window Preferences
ast: Preferencies de Ventana

en: Window Selection
ast: Seleición de ventana

en: _Select windows when the mouse moves over them
ast: _Seleicionar ventanes cuando'l mur se mueve sobro elles

en: seconds
ast: segundos

en: Titlebar Action
ast: Aición de barra de titulu

en: Roll up
ast: Endolcar

en: Maximize
ast: Maximizar

en: Maximize Horizontally
ast: Maximizar horizontalmente

en: Maximize Vertically
ast: Maximizar verticalmente

en: Minimize
ast: Minimizar

en: None
ast: Dengún

en: Movement Key
ast: Tecla de movimientu

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
ast: Pa mover una ventana, caltenga calcada esta tecla y llueu arrastre la ventana:

en: Time zone
ast: Estaya horaria

en: Time
ast: Tiempu

en: Date
ast: Fecha

en: Time Zone
ast: Estaya horaria

en: Africa/Abidjan
ast: África/Abiyán

en: Africa/Accra
ast: África/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
ast: África/Addis_Abeba

en: Africa/Algiers
ast: África/Alxeria

en: Africa/Asmara
ast: África/Asmera

en: Africa/Bamako
ast: África/Bamako

en: Africa/Bangui
ast: África/Bangui

en: Africa/Banjul
ast: África/Banjul

en: Africa/Bissau
ast: África/Bissau

en: Africa/Blantyre
ast: África/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
ast: África/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
ast: África/Bujumbura

en: Africa/Cairo
ast: África/El_Cairu

en: Africa/Casablanca
ast: África/Casablanca

en: Africa/Ceuta
ast: África/Ceuta

en: Africa/Conakry
ast: África/Conakry

en: Africa/Dakar
ast: África/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
ast: África/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
ast: África/Djibouti

en: Africa/Douala
ast: África/Douala

en: Africa/El_Aaiun
ast: África/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
ast: África/Freetown

en: Africa/Gaborone
ast: África/Gaborone

en: Africa/Harare
ast: África/Harare

en: Africa/Johannesburg
ast: África/Johannesburgu

en: Africa/Kampala
ast: África/Kampala

en: Africa/Khartoum
ast: África/Khartoum

en: Africa/Kigali
ast: África/Kigali

en: Africa/Kinshasa
ast: África/Kinshasa

en: Africa/Lagos
ast: África/Lagos

en: Africa/Libreville
ast: África/Libreville

en: Africa/Lome
ast: África/Lome

en: Africa/Luanda
ast: África/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
ast: África/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
ast: África/Lusaka

en: Africa/Malabo
ast: África/Malabu

en: Africa/Maputo
ast: África/Maputu

en: Africa/Maseru
ast: África/Maseru

en: Africa/Mbabane
ast: África/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
ast: África/Mogadixu

en: Africa/Monrovia
ast: África/Monrovia

en: Africa/Nairobi
ast: África/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
ast: África/Ndjamena

en: Africa/Niamey
ast: África/Niamey

en: Africa/Nouakchott
ast: África/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
ast: África/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
ast: África/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
ast: África/Santo_Tomé

en: Africa/Tripoli
ast: África/Trípoli

en: Africa/Tunis
ast: África/Túnez

en: Africa/Windhoek
ast: África/Windhoek

en: America/Adak
ast: América/Adak

en: America/Anchorage
ast: América/Anchorage

en: America/Anguilla
ast: América/Anguilla

en: America/Antigua
ast: América/Antigua

en: America/Araguaina
ast: América/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
ast: América/Arxentina/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
ast: América/Arxentina/Catamarca

en: America/Argentina/Cordoba
ast: América/Arxentina/Córdoba

en: America/Argentina/Jujuy
ast: América/Arxentina/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
ast: América/Arxentina/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
ast: América/Arxentina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
ast: América/Arxentina/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/Salta
ast: América/Arxentina/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
ast: América/Arxentina/San_Juan

en: America/Argentina/San_Luis
ast: América/Arxentina/San_Luis

en: America/Argentina/Tucuman
ast: América/Arxentina/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
ast: América/Arxentina/Ushuaia

en: America/Aruba
ast: América/Aruba

en: America/Asuncion
ast: América/Asunción

en: America/Atikokan
ast: América/Atikokan

en: America/Bahia
ast: América/Bahia

en: America/Bahia_Banderas
ast: América/Bahia_Banderas

en: America/Barbados
ast: América/Barbados

en: America/Belem
ast: América/Belem

en: America/Belize
ast: América/Belize

en: America/Blanc-Sablon
ast: América/Blanc-Sablon

en: America/Boa_Vista
ast: América/Boa Vista

en: America/Bogota
ast: América/Bogotá

en: America/Boise
ast: América/Boise

en: America/Cambridge_Bay
ast: América/Cambridge_Bay

en: America/Campo_Grande
ast: América/Campo_Grande

en: America/Cancun
ast: América/Cancún

en: America/Caracas
ast: América/Caraques

en: America/Cayenne
ast: América/Cayenne

en: America/Cayman
ast: América/Caimán

en: America/Chicago
ast: América/Chicago

en: America/Chihuahua
ast: América/Chihuahua

en: America/Costa_Rica
ast: América/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
ast: América/Cuiaba

en: America/Curacao
ast: América/Curacao

en: America/Danmarkshavn
ast: América//Danmarkshavn

en: America/Dawson
ast: América/Dawson

en: America/Dawson_Creek
ast: América/Dawson_Creek

en: America/Denver
ast: América/Denver

en: America/Detroit
ast: América/Detroit

en: America/Dominica
ast: América/Dominica

en: America/Edmonton
ast: América/Edmonton

en: America/Eirunepe
ast: América/Eirunepe

en: America/El_Salvador
ast: América/El_Salvador

en: America/Fortaleza
ast: América/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
ast: América/Glace_Bay

en: America/Godthab
ast: América/Godthab

en: America/Goose_Bay
ast: América/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
ast: América/Grand_Turk

en: America/Grenada
ast: América/Granada

en: America/Guadeloupe
ast: América/Guadalupe

en: America/Guatemala
ast: América/Guatemala

en: America/Guayaquil
ast: América/Guayaquil

en: America/Guyana
ast: América/Guyana

en: America/Halifax
ast: América/Halifax

en: America/Havana
ast: América/Habana

en: America/Hermosillo
ast: América/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
ast: América/Indiana/Indianápolis

en: America/Indiana/Knox
ast: América/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
ast: América/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
ast: América/Indiana/Petersburg

en: America/Indiana/Tell_City
ast: América/Indiana/Tell_City

en: America/Indiana/Vevay
ast: América/Indiana/Vevay

en: America/Indiana/Vincennes
ast: América/Indiana/Vencennes

en: America/Indiana/Winamac
ast: América/Indiana/Winamac

en: America/Inuvik
ast: América/Inuvik

en: America/Iqaluit
ast: América/Iqaluit

en: America/Jamaica
ast: América/Xamaica

en: America/Juneau
ast: América/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
ast: América//Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
ast: América/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
ast: América/La_Paz

en: America/Lima
ast: América/Lima

en: America/Los_Angeles
ast: América/Los_Anxeles

en: America/Maceio
ast: América/Maceio

en: America/Managua
ast: América/Managua

en: America/Manaus
ast: América/Manaus

en: America/Marigot
ast: América/Marigot

en: America/Martinique
ast: América/Martinica

en: America/Matamoros
ast: América/Matamoros

en: America/Mazatlan
ast: América/Mazatlan

en: America/Menominee
ast: América/Menominee

en: America/Merida
ast: América/Mendoza

en: America/Mexico_City
ast: América/Ciudá_de_Méxicu

en: America/Miquelon
ast: América/Miquelon

en: America/Moncton
ast: América/Moncton

en: America/Monterrey
ast: América/Monterréi

en: America/Montevideo
ast: América/Montevideo

en: America/Montserrat
ast: América/Montserrat

en: America/Nassau
ast: América/Nassau

en: America/New_York
ast: América/Nueva_York

en: America/Nipigon
ast: América/Nipigon

en: America/Nome
ast: América/Nome

en: America/Noronha
ast: América/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
ast: América/Dakota del Norte/Centru

en: America/North_Dakota/New_Salem
ast: América/Dakota del Norte/Nueva Salem

en: America/Ojinaga
ast: América/Ojinaga

en: America/Panama
ast: América/Panamá

en: America/Pangnirtung
ast: América/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
ast: América/Paramaribo

en: America/Phoenix
ast: América/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
ast: América/Puertu-Príncipe

en: America/Port_of_Spain
ast: América/Puertu_España

en: America/Porto_Velho
ast: América/Puertu_Velho

en: America/Puerto_Rico
ast: América/Puertu_Ricu

en: America/Rainy_River
ast: América/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
ast: América/Rankin_Inlet

en: America/Recife
ast: América/Recife

en: America/Regina
ast: América/Regina

en: America/Resolute
ast: América/Resolute

en: America/Rio_Branco
ast: América/Río Blanco

en: America/Santarem
ast: América/Santarem

en: America/Santiago
ast: América/Santiago

en: America/Santo_Domingo
ast: América/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
ast: América/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
ast: América/Scoresbysund

en: America/St_Barthelemy
ast: América/San_Bartolomé

en: America/St_Johns
ast: América/St_Johns

en: America/St_Kitts
ast: América/St_Kitts

en: America/St_Lucia
ast: América/St_Lucia

en: America/St_Thomas
ast: América/St_Thomas

en: America/St_Vincent
ast: América/St_Vincent

en: America/Swift_Current
ast: América/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
ast: América/Tegucigalpa

en: America/Thule
ast: América/Thule

en: America/Thunder_Bay
ast: América/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
ast: América/Tijuana

en: America/Toronto
ast: América/Toronto

en: America/Tortola
ast: América/Tortola

en: America/Vancouver
ast: América/Vancouver

en: America/Whitehorse
ast: América/Whitehorse

en: America/Winnipeg
ast: América/Winnipeg

en: America/Yakutat
ast: América/Yakutat

en: America/Yellowknife
ast: América/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
ast: Antártida/Casey

en: Antarctica/Davis
ast: Antártida/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
ast: Antártida/DumontDUrville

en: Antarctica/Macquarie
ast: Antártida/Macquarie

en: Antarctica/Mawson
ast: Antártida/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
ast: Antártida/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
ast: Antártida/Palmer

en: Antarctica/Rothera
ast: Antárctica/Rothera

en: Antarctica/Syowa
ast: Antártida/Syowa

en: Antarctica/Vostok
ast: Antártida/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
ast: Árticu/Longyearbyen

en: Asia/Baghdad
ast: Asia/Bagdad

en: Asia/Bahrain
ast: Asia/Baḥréin

en: Asia/Brunei
ast: Asia/Brunéi

en: Asia/Choibalsan
ast: Asia/Choibalsán

en: Asia/Damascus
ast: Asia/Damascu

en: Asia/Jakarta
ast: Asia/Yakarta

en: Asia/Jerusalem
ast: Asia/Xerusalén

en: Asia/Kathmandu
ast: Asia/Katmandú

en: Asia/Kolkata
ast: Asia/Calcuta

en: Asia/Macau
ast: Asia/Macao

en: Asia/Seoul
ast: Asia/Seúl

en: Asia/Shanghai
ast: Asia/Xanghái

en: Asia/Singapore
ast: Asia/Singapur

en: Asia/Tehran
ast: Asia/Teḥrán

en: Asia/Tokyo
ast: Asia/Tokiu

en: Asia/Ulaanbaatar
ast: Asia/Ulan_Bator

en: Atlantic/Azores
ast: Atlánticu/Azores

en: Atlantic/Bermuda
ast: Atlánticu/Bermudes

en: Atlantic/Canary
ast: Atlánticu/Canaries

en: Atlantic/Cape_Verde
ast: Atlánticu/Cabu_Verde

en: Atlantic/Faroe
ast: Atlánticu/Feroe

en: Atlantic/Madeira
ast: Atlánticu/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
ast: Atlánticu/Reikiavik

en: Atlantic/South_Georgia
ast: Atlánticu/Xeorxa_del_Sur

en: Atlantic/Stanley
ast: Atlánticu/Stanley

en: Atlantic/St_Helena
ast: Atlánticu/St_Helena

en: Australia/Adelaide
ast: Australia/Adelaida

en: Australia/Sydney
ast: Australia/Sidney

en: Europe/Amsterdam
ast: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
ast: Europa/Andorra

en: Europe/Athens
ast: Europa/Atenes

en: Europe/Belgrade
ast: Europa/Belgráu

en: Europe/Berlin
ast: Europa/Berlín

en: Europe/Bratislava
ast: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
ast: Europa/Bruxeles

en: Europe/Bucharest
ast: Europa/Bucarest

en: Europe/Budapest
ast: Europa/Budapest

en: Europe/Chisinau
ast: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
ast: Europa/Copenague

en: Europe/Dublin
ast: Europa/Dublín

en: Europe/Gibraltar
ast: Europa/Xibraltar

en: Europe/Guernsey
ast: Europa/Guernsey

en: Europe/Helsinki
ast: Europa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
ast: Europa/Islla_de_Man

en: Europe/Istanbul
ast: Europa/Estambul

en: Europe/Jersey
ast: Europa/Xerséi

en: Europe/Kaliningrad
ast: Europa/Kaliningráu

en: Europe/Kiev
ast: Europa/Kiev

en: Europe/Lisbon
ast: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
ast: Europa/Liubliana

en: Europe/London
ast: Europa/Londres

en: Europe/Luxembourg
ast: Europa/Luxemburgu

en: Europe/Madrid
ast: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
ast: Europa/Malta

en: Europe/Mariehamn
ast: Europa/Mariehamn

en: Europe/Minsk
ast: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
ast: Europa/Mónacu

en: Europe/Moscow
ast: Europa/Moscú

en: Europe/Oslo
ast: Europa/Oslu

en: Europe/Paris
ast: Europa/París

en: Europe/Podgorica
ast: Europa/Podgorica

en: Europe/Prague
ast: Europa/Praga

en: Europe/Riga
ast: Europa/Riga

en: Europe/Rome
ast: Europa/Roma

en: Europe/Samara
ast: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
ast: Europa/San_Marín

en: Europe/Sarajevo
ast: Europa/Sarayevu

en: Europe/Simferopol
ast: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
ast: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
ast: Europa/Sofía

en: Europe/Stockholm
ast: Europa/Estocolmu

en: Europe/Tallinn
ast: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
ast: Europa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
ast: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
ast: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
ast: Europa/Vaticanu

en: Europe/Vienna
ast: Europa/Viena

en: Europe/Vilnius
ast: Europa/Vilnius

en: Europe/Volgograd
ast: Europa/Volgográu

en: Europe/Warsaw
ast: Europa/Varsovia

en: Europe/Zagreb
ast: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
ast: Europa/Zaporozheye

en: Europe/Zurich
ast: Europa/Zúrich

en: Indian/Antananarivo
ast: Índicu/Antananarivo

en: Indian/Chagos
ast: Índicu/Chagos

en: Indian/Christmas
ast: Índicu/Christmas

en: Indian/Cocos
ast: Índicu/Cocos

en: Indian/Comoro
ast: Índicu/Comores

en: Indian/Kerguelen
ast: Índicu/Kerguelen

en: Indian/Mahe
ast: Índicu/Mahe

en: Indian/Maldives
ast: Índicu/Maldives

en: Indian/Mauritius
ast: Índicu/Mauricio

en: Indian/Mayotte
ast: Índicu/Mayotte

en: Indian/Reunion
ast: Índicu/Reunión

en: Pacific/Apia
ast: Pacíficu/Apia

en: Pacific/Auckland
ast: Pacíficu/Auckland

en: Pacific/Chatham
ast: Pacíficu/Chatham

en: Pacific/Chuuk
ast: Pacíficu/Chuuk

en: Pacific/Easter
ast: Pacíficu/Islla de Pascua

en: Pacific/Efate
ast: Pacíficu/Efate

en: Pacific/Enderbury
ast: Pacíficu/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
ast: Pacíficu/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
ast: Pacíficu/Fiji

en: Pacific/Funafuti
ast: Pacíficu/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
ast: Pacíficu/Galápagos

en: Pacific/Gambier
ast: Pacíficu/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
ast: Pacíficu/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
ast: Pacíficu/Guam

en: Pacific/Honolulu
ast: Pacíficu/Honolulu

en: Pacific/Kiritimati
ast: Pacíficu/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
ast: Pacíficu/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
ast: Pacíficu/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
ast: Pacíficu/Majuro

en: Pacific/Marquesas
ast: Pacíficu/Marqueses

en: Pacific/Midway
ast: Pacíficu/Midway

en: Pacific/Nauru
ast: Pacíficu/Nauru

en: Pacific/Niue
ast: Pacíficu/Niue

en: Pacific/Norfolk
ast: Pacíficu/Norfolk

en: Pacific/Noumea
ast: Pacíficu/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
ast: Pacíficu/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
ast: Pacíficu/Palau

en: Pacific/Pitcairn
ast: Pacíficu/Pitcairn

en: Pacific/Pohnpei
ast: Pacíficu/Pohnpei

en: Pacific/Port_Moresby
ast: Pacíficu/Puerto_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
ast: Pacíficu/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
ast: Pacíficu/Saipan

en: Pacific/Tahiti
ast: Pacíficu/Tahití

en: Pacific/Tarawa
ast: Pacíficu/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
ast: Pacíficu/Tongatapu

en: Pacific/Wake
ast: Pacíficu/Wake

en: Pacific/Wallis
ast: Pacíficu/Wallis

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
ast: El xestor de ventanes «%s» nun rexistró una ferramienta de configuración

en: %s key is empty
ast: La tecla %s ta balera

en: Filter
ast: Fieltru

en: Groups
ast: Grupos

en: Common Tasks
ast: Xeres comunes

en: Control Center
ast: Centru de control

en: Hide on start (useful to preload the shell)
ast: Anubrir nel entamu (afayadizo pa precargar la consola)

en: The MATE configuration tool
ast: Ferramienta de configuración de MATE

en: _Postpone Break
ast: _Posponer el descansu

en: Take a break!
ast: ¡Asele un pocu!

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: _About
ast: _Tocante a

en: _Take a Break
ast: _Tomar un descansu

en: Take a break now (next in %dm)
ast: Descansar agora (prósimu en %dm)

en: Take a break now (next in less than one minute)
ast: Descansar agora (prósimu en menos d'un minutu)

en: Less than one minute until the next break
ast: Menos d'un minutu hasta'l siguiente descansu

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
ast: Nun pue amosase'l diálogu de les propiedaes del descansu d'escritura pol siguiente fallu: %s

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
ast: Escritu por Richard Hult <richard@imendio.com>

en: Eye candy added by Anders Carlsson
ast: Vistosidá amestada por Anders Carlsson

en: A computer break reminder.
ast: Un recordatoriu pa los descansos frente a la computadora.

en: Enable debugging code
ast: Activar códigu de depuración

en: Don't check whether the notification area exists
ast: Nun comprobar si esiste l'área de notificación

en: Typing Monitor
ast: Monitor de tecléu

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
ast: El monitor de tecléu usa l'área de notificación p'amosar información. Paez que vusté nun tien l'área de notificación nel so panel. Pue amestala calcando col botón drechu sobro'l panel y seleicionando «Amestar al panel...», seleicionando «Área de notificación» y calcando en «Amestar».

en: Type
ast: Triba

en: Version
ast: Versión

en: Description
ast: Descripción

en: Install Failed
ast: Falló la instalación

en: Installed
ast: Instalada

en: Back
ast: Atrás

en: Font Viewer
ast: Visor de tipografíes

en: Text to thumbnail (default: Aa)
ast: Testu a miniaturizar (predetermináu: Aa)

en: TEXT
ast: TESTU

en: SIZE
ast: TAMAÑU

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
ast: FICHERU-DE-TIPOGRAFÍA ARCHIVU-DE-SALIDA

en: Your filter "%s" does not match any items.
ast: El to filtru «%s» nun concasa con oxetu dalu

en: No matches found.
ast: Nun s'atoparon coincidencies.

en: New Applications
ast: Aplicaciones nueves

en: Other
ast: Otres

en: Start %s
ast: Entamar %s

en: Help
ast: Ayuda

en: Remove from Favorites
ast: Desaniciar de favoritos

en: Add to Favorites
ast: Amestar a favoritos

en: Remove from Startup Programs
ast: Desaniciar de los programes d'entamu

en: Add to Startup Programs
ast: Amestar a los programes d'entamu

en: New Spreadsheet
ast: Fueya de cálculu nueva

en: New Document
ast: Documentu nuevu

en: Documents
ast: Documentos

en: File System
ast: Sistema de ficheros

en: Network Servers
ast: Sirvidores de Rede
