mate-control-center 1.26.0 - en to az translation catalogue (185 entries)

en: Command
az: Əmr

en: Name
az: Ad

en: No Image
az: Görünüş Yoxdur

en: Images
az: Rəsmlər

en: All Files
az: Bütün fayllar

en: About %s
az: %s Haqqında

en: _Close
az: _Bağla

en: _Help
az: _Yardım

en: Close and _Log Out
az: _Bağla və İclası Sonlandır

en: _Enable assistive technologies
az: _Yardımçı texnologiyaları fəallaşdır

en: Preferences
az: Qurğular

en: Add Wallpaper
az: Divar Kağızı Əlavə Et

en: All files
az: Bütün fayllar

en: _Open
az: _Aç

en: Fonts
az: Yazı Növləri

en: Custom
az: Xüsusi

en: Font Rendering Details
az: Yazı Növü Görünüş Təfərruatları

en: Gra_yscale
az: _Ağ-qara

en: Sub_pixel (LCDs)
az: Sab_piksel (LCD-lər)

en: _None
az: _Yoxdur

en: N_one
az: Yo_xdur

en: _Slight
az: _Zərif

en: _Full
az: _Tam

en: _Medium
az: _Orta

en: _Save
az: _Qeyd Et

en: _Name:
az: _Ad:

en: _Description:
az: _İzahat:

en: Icons only
az: Yalnız piktoqramlar

en: Text only
az: Yalnız mәtn

en: _Delete
az: _Sil

en: Controls
az: Pəncərə görünüşü

en: Text
az: Mətn

en: Background
az: Arxa plan

en: Colors
az: Rənglər

en: Window Border
az: Pəncərə Kənarı

en: Icons
az: Piktoqramlar

en: _Size:
az: _Böyüklük:

note: small threshold
en: Small
az: Kiçik

note: large threshold
en: Large
az: Böyük

en: Zoom
az: Yaxınlıq

en: Scale
az: Miqyasla

en: Save _As...
az: _Fərqli Qeyd Et...

en: Theme
az: Örtük

en: _Style:
az: _Tərz:

en: Open a dialog to specify the color
az: Rəngi seçmək üçün bir dialoq aç

en: _Application font:
az: _Proqram yazı növü:

en: _Window title font:
az: _Pəncərə başlığının yazı növü:

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
az: Sab_piksel yumuşaldılması (LCD-lər)

en: Best _shapes
az: Optimal şə_killər

en: _Monochrome
az: _Monoxrom

en: Best co_ntrast
az: Optimal ko_ntrast

en: D_etails...
az: _Təfərruatlar...

en: Show icons on buttons
az: Düymәlәrdә piktoqramları göstәr

en: Preview
az: Nümayiş

en: _File
az: _Fayl

en: Edit
az: Düzəlt

en: Interface
az: İnterfeys

en: Appearance
az: Görünüş

en: unknown
az: namə'lum

en: Image
az: Rəsm

en: Cancel
az: Ləğv Et

en: No theme file location specified to install
az: Qurulacaq örtük faylı mövqeyi bildirilmədi

en: Theme name must be present
az: Örtük adı mövcud olmalıdır

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
az: Örtük onsuzda mövcuddur. Onu əvəz etmək istəyirsiniz?

en: There was an error displaying help: %s
az: Yardım göstərilirkən xəta yarandı: %s

en: From URI
az: URI-dən

en: URI currently transferring from
az: Hazırda transferin hansı URI'dən edildiyi

en: To URI
az: URI-yə

en: URI currently transferring to
az: Hazırda transferin hansı URI'yə edildiyi

en: Fraction completed
az: Hissə bitdi

en: Fraction of transfer currently completed
az: Transferin hissəsi hazırda bitdi

en: Current URI index
az: Hazırkı URI indexi

en: Current URI index - starts from 1
az: Hasırkı URI indeksi - 1'dən başlayır

en: Total URIs
az: Toplam URI

en: Total number of URIs
az: Toplam URI miqdarı

en: _Skip
az: _Keç

en: Preferred Applications
az: Ön Qurğulu Proqramlar

en: Select your default applications
az: Ön qurğulu proqramlarınızı seçin

en: Web Browser
az: Veb Səyyahı

en: Mail Reader
az: Poçt Oxuyucusu

en: Text Editor
az: Mətn Editoru

en: File Manager
az: Fayl İdarəçisi

en: Calculator
az: Hesaplayıcı

en: System
az: Sistem

en: _Resolution:
az: _Həlledicilik:

en: Re_fresh rate:
az: _Yeniləmə sıxlığı:

en: Sound
az: Səs

en: Volume mute
az: Səsi bağla

en: Volume down
az: Səsi azalt

en: Volume up
az: Səsi artır

en: Play (or play/pause)
az: Çal (ya da çal/fasilə ver)

en: Eject
az: Çıxart

en: Desktop
az: İş Masası

en: Launch help browser
az: Yardım aəyyahını başlat

en: Launch web browser
az: Veb səyyahını başlat

en: Log out
az: İclası sonlandır

en: Lock screen
az: Ekranı qıfılla

en: Home folder
az: Ev qovluğu

en: Search
az: Axtar

en: Accelerator key
az: Sürə'tləndirici düymə

en: Accelerator modifiers
az: Sürə'tləndirici dəyişdiriciləri

en: Accelerator keycode
az: Sür'ətləndirici düymə kodu

en: Accel Mode
az: Sürə'tləndirmə Modu

en: The type of accelerator.
az: Sürə'tləndirici növü.

en: Disabled
az: Bağlı

en: <Unknown Action>
az: <Namə'lum Gedişat>

en: Action
az: Gedişat

en: Shortcut
az: Qısa Yol

en: Keyboard Shortcuts
az: Klaviatura Qısa Yolları

en: Assign shortcut keys to commands
az: Əmrlərə qısa yol düymələri tə'yin edin

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
az: Yalnızca qurğuları tətbiq et və çıx

en: Start the page with the typing break settings showing
az: Səhifəyə başlarkən yazma fasiləsi qurğularını göstər

en: General
az: Ümumi

en: Flash _window titlebar
az: _Pəncərənin başlıq çubuğunu parlat

en: Keyboard Preferences
az: Klaviatura Qurğuları

en: Key presses _repeat when key is held down
az: Düymə basılı tutulanda hərflər təkrarlansın

en: _Delay:
az: _Gecikmə:

en: _Speed:
az: _Sür'ət:

en: S_peed:
az: _Sür'ət:

en: Move _Up
az: _Yuxarı Daşı

en: Keyboard _model:
az: Klaviatura _modeli:

en: Layouts
az: Düzülüşlər

en: _Acceleration:
az: _Sür'ətləndirmə:

en: Mouse Keys
az: Siçan Düymələri

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
az: Sürəkli klaviatura istifadəsindən meydana gələn zədələnmələrdən qorunmaq üçün müəyyən bir vaxt sonra ekranı qıfılla

en: _Work interval lasts:
az: _İşin sürəkliyi:

en: _Break interval lasts:
az: _Fasilənin sürəkliyi:

en: Duration of work before forcing a break
az: Fasiləyə məcbur etmədən əvvəlki iş sürəkliyi

en: Duration of the break when typing is disallowed
az: Yazma qadağan ikən fasilənin sürəkliyi

en: minutes
az: dəqiqə

en: All_ow postponing of breaks
az: Fasilələrin _gecikdirilməsinə icazə ver

en: Check if breaks are allowed to be postponed
az: Fasilələrin tə'xirə salma icazələrinin olduğunu yoxlayın

en: Typing Break
az: Yazma Fasiləsi

en: _Type to test settings:
az: Qurğuları sınama _taxtası:

en: Unknown
az: Naməlum

en: Layout
az: Düzülüş

en: Models
az: Modellər

en: Default
az: Ön Qurğulu

en: Keyboard
az: Klaviatura

en: Set your keyboard preferences
az: Klaviatura seçimlərinizi seçin

en: Mouse Preferences
az: Siçan Seçimləri

note: low sensitivity
en: Low
az: Alçaq

en: _Sensitivity:
az: _Həssasiyyət:

en: _Timeout:
az: _Gecikmə:

en: Mouse
az: Siçan

en: Scrolling
az: Sürüşmə

en: Set your mouse preferences
az: Siçanınızın qurğularını seçin

en: Network Proxy
az: Şəbəkə Vəkil Vericisi

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
az: <b>Ə_l ilə vəkil quraşdırılması</b>

en: Port:
az: Qapı:

en: _Details
az: _Ətraflı

en: H_TTP proxy:
az: H_TTP vəkil vericisi:

en: _Secure HTTP proxy:
az: _E'tibarlı HTTP vəkil vericisi:

en: _FTP proxy:
az: _FTP vəkil vericisi:

en: S_ocks host:
az: S_ocks qovşağı:

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
az: <b>_Avtomatik vəkil quraşdırılması</b>

en: Autoconfiguration _URL:
az: Avtomatik quraşdırma _URL-si:

en: HTTP Proxy Details
az: HTTP Vəkil Təfərruatları

en: <b>_Use authentication</b>
az: <b>_Təsdiqləmə işlət</b>

en: U_sername:
az: _İstifadəçi Adı:

en: _Password:
az: Ş_ifrə:

en: Windows
az: Pəncərələr

en: Window Preferences
az: Pəncərə Seçimləri

en: _Select windows when the mouse moves over them
az: _Siçanın oxu pəncərələrin üstünə gələndə onları seç

en: seconds
az: saniyə

en: Roll up
az: Yuxarı Bur

en: Maximize
az: Böyüt

en: None
az: Boş

en: Time
az: Zaman

en: Date
az: Tarix

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
az: "%s" pəncərə idarəçisi quraşdırma vasitəsini tanımadı

en: The MATE configuration tool
az: MATE quraşdırma avadanlığı

en: Take a break!
az: Fasilə ver!

en: _Preferences
az: _Seçimlər

en: _About
az: _Haqqında

en: Less than one minute until the next break
az: Növbəti fasiləyə bir dəqiqədən az qalıb

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
az: Yazma fasiləsi xassələri dialoqu göstərilə bilmədi. Xəta: %s

en: Eye candy added by Anders Carlsson
az: Qrafika Anders Carlsson tərəfindən əlavə edilib

en: A computer break reminder.
az: Kopüter fasiləsini yada salan tə'minat.

en: Type
az: Növ

en: Description
az: İzahat

en: Help
az: Yardım

[ctx: Home folder]
en: Home
az: Ev

en: Documents
az: Sənədlər

en: Network Servers
az: Şəbəkə Vericiləri
