mate-control-center 1.26.0 - en to be translation catalogue (617 entries)

en: [ 'Change Theme;mate-appearance-properties.desktop', 'Set Preferred Applications;mate-default-applications-properties.desktop' ]
be: [ 'Змяніць тэму;mate-appearance-properties.desktop', 'Пераважныя праграмы;mate-default-applications-properties.desktop' ]

en: Task names and associated .desktop files
be: Назвы элементаў і асацыяваныя файлы .desktop

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
be: Назва элемента для паказу ў цэнтры кіравання, затым межны знак ";", затым назва адпаведнага .desktop-файла, які трэба запусціць.

en: Close the control-center when a task is activated
be: Закрыць цэнтр кіравання пасля адкрыцця элемента

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
be: калі ісціна, цэнтр кіравання будзе закрывацца пасля адкрыцця элемента з Частых зваротаў.

en: Exit shell on start action performed
be: Выйсці з абалонкі, калі выканана дзеянне Старт

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
be: Паказвае ці закрываецца абалонка пасля выканання дзеяння Старт.

en: Exit shell on help action performed
be: Выйсці з абалонкі, калі выканана дзеянне Даведка

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
be: Паказвае ці закрываецца абалонка пасля выканання дзеяння Даведка.

en: Exit shell on add or remove action performed
be: Выйсці з абалонкі, калі выканана дзеянне Дадаць ці Выдаліць

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
be: Паказвае ці закрываецца абалонка пасля выканання дзеяння Дадаць ці Выдаліць.

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
be: Выйсці з абалонкі, калі выканана дзеянне Абнавіць ці Дэінсталяваць

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
be: Паказвае ці закрываецца абалонка пасля выканання дзеяння Абнавіць ці Дэінсталяваць.

en: More backgrounds URL
be: URL сховішча абрусаў

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
be: URL, па якім можна знайсці больш абрусаў для стала. Калі зададзены пусты радок, спасылка не будзе паказана.

en: More themes URL
be: URL сховішча тэм

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
be: URL, па якім можна знайсці больш тэм афармлення. Калі зададзены пусты радок, спасылка не будзе паказана.

en: Keybinding
be: Скароты

en: Keybinding associated with a custom shortcut.
be: Скарот, асацыяваны з карыстальніцкай спасылкай.

en: Command
be: Загад

en: Command associated with a custom keybinding.
be: Загад, асацыяваны з карыстальніцкім скаротам.

en: Name
be: Назва

en: Description associated with a custom keybinding.
be: Апісанне, асацыяванае з карыстальніцкім скаротам.

en: Select Image
be: Выбраць выяву

en: No Image
be: Без выявы

en: Images
be: Выявы

en: All Files
be: Усе файлы

en: About %s
be: Пра %s

en: About Me
be: Пра мяне

en: _Close
be: _Закрыць

en: Select your photo
be: Вызначце сваё фота

en: Full Name
be: Поўнае імя

en: User name:
be: Імя карыстальніка:

en: Change Passwo_rd...
be: Змяніць па_роль...

en: Enable _Fingerprint Login...
be: Укл. уваход па адбітках пальцаў...

en: Disable _Fingerprint Login...
be: Адкл. уваход па адбітках пальцаў...

en: Set your personal information
be: Усталяваць персанальныя звесткі

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
be: Вам забаронены доступ да гэтай прылады. Звярніцеся да сістэмнага адміністратара.

en: The device is already in use.
be: Прылада ўжо выкарыстоўваецца.

en: An internal error occurred
be: Адбылася ўнутраная памылка

en: Delete registered fingerprints?
be: Выдаліць зарэгістраваныя адбіткі?

en: _Delete Fingerprints
be: _Выдаліць адбіткі?

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
be: Выдаліць зарэгістраваныя адбіткі пальцаў і адключыць доступ па адбітках?

en: Done!
be: Гатова!

en: Could not access '%s' device
be: Няма доступу да прылады '%s'

en: Could not start finger capture on '%s' device
be: Не выйшла запусціць здыманне адбіткаў пальцаў на прыладзе '%s'

en: Could not access any fingerprint readers
be: Не знойдзена ніводнага сканера адбіткаў пальцаў

en: Please contact your system administrator for help.
be: Звярніцеся да сістэмнага адміністратара па дапамогу.

en: Enable Fingerprint Login
be: Уключыць уваход у сістэму па адбітках пальцаў

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
be: Каб уключыць уваход па адбітках, вам трэба захаваць адзін з вашых адбіткаў праз прыладу '%s'.

en: Swipe finger on reader
be: Правядзіце пальцам па сканеру

en: Place finger on reader
be: Пакладзіце палец на сканер

en: Left thumb
be: Левы вялікі палец

en: Left middle finger
be: Левы сярэдні палец

en: Left ring finger
be: Левы пярсцец

en: Left little finger
be: Левы мезенец

en: Right thumb
be: Правы вялікі палец

en: Right middle finger
be: Правы сярэдні палец

en: Right ring finger
be: Правы пярсцец

en: Right little finger
be: Правы мезенец

en: Right index finger
be: Правы ўказальны палец

en: Left index finger
be: Левы ўказальны палец

en: Other finger:
be: Іншы палец:

en: Select finger
be: Пазначце палец

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
be: Адбітак паспяхова захаваны. Цяпер магчыма ўваходзіць у сістэму з дапамогай сканера абіткаў.

en: Child exited unexpectedly
be: Нашчадак нечакана закрыўся

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
be: Немагчыма адключыць канал уводу/вываду backend_stdin: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
be: Немагчыма адключыць канал уводу/вываду backend_stdout: %s

en: Authenticated!
be: Аўтарызаваны!

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
be: Пароль змяніўся пасля аўтарызацыі! Калі ласка, аўтарызуйцеся зноў.

en: That password was incorrect.
be: Той пароль быў памылковым.

en: Your password has been changed.
be: Пароль змяніўся.

en: System error: %s.
be: Сістэмная памылка: %s.

en: The password is too short.
be: Пароль занадта кароткі.

en: The password is too simple.
be: Пароль занадта просты.

en: The old and new passwords are too similar.
be: Стары і новы паролі занадта падобныя.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
be: Новы пароль мусіць утрымліваць лічбы альбо спэцыяльныя знакі.

en: The old and new passwords are the same.
be: Стары і новы паролі аднолькавыя.

en: The new password has already been used recently.
be: Новы пароль раней ужо быў ва ўжытку.

en: Unable to launch %s: %s
be: Немагчыма выканаць %s: %s

en: Unable to launch backend
be: Немагчыма запусціць праграму ніжэйшага ўзроўню

en: A system error has occurred
be: Адбылася сістэмная памылка

en: Checking password...
be: Праверка пароля...

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
be: Націсніце на <b>Змяніць пароль</b>, каб змяніць пароль.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
be: Калі ласка, увядзіце Ваш пароль у полі <b>Новы пароль</b>.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
be: Калі ласка, увядзіце Ваш пароль яшчэ раз у полі <b>Паўтарыце новы пароль</b>.

en: The two passwords are not equal.
be: Паролі розняцца.

en: Change password
be: Змяніць пароль

en: Change pa_ssword
be: Змяніць _пароль

en: Change your password
be: Змяніць ваш пароль

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
be: Каб змяніць пароль, увядзіце Ваш актыўны пароль у ніжэйшае поле і націсніце <b>Аўтарызавацца</b>.
    Пасля паспяховай аўтарызацыі ўвядзіце новы пароль, паўтарыце яго для пэўнасці і націсніце <b>Змяніць пароль</b>.

en: Current _password:
be: _Стары пароль:

en: _New password:
be: _Новы пароль:

en: _Retype new password:
be: _Паўтарыце новы пароль:

en: _Authenticate
be: _Аўтэнтыфікацыя

en: Assistive Technologies Preferences
be: Настáўленні дапаможных тэхналогій

en: _Help
be: _Даведка

en: Close and _Log Out
be: Закрыць і _скончыць сеанс

en: Assistive Technologies
be: Дапаможныя тэхналогіі

en: _Preferred Applications
be: _Пераважныя праграмы

en: Jump to Preferred Applications dialog
be: Перайсці да акенца пераважных праграм

en: _Enable assistive technologies
be: _Уключыць дапаможныя тэхналогіі

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
be: Дапаможныя тэхналогіі ўключацца ў наступным сеансе.

en: Preferences
be: Настáўленні

en: _Keyboard Accessibility
be: _Даступнасць клавіятуры

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
be: Перайсці да вакенца "Даступнасць клавіятуры"

en: _Mouse Accessibility
be: _Даступнасць мышы

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
be: Перайсці да вакенца "Даступнасць мышы"

en: Accessible Lo_gin
be: Даступны ўваход

en: Jump to the Accessible Login dialog
be: Перайсці да вакенца "Даступны ўваход"

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
be: Выбраць, якія тэхналогіі даступнасці ўключыць пры ўваходзе

en: Add Wallpaper
be: Дадаць абрус

en: All files
be: Усе файлы

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Open
be: _Адкрыць

en: Fonts
be: Шрыфты

en: Specify the filename of a theme to install
be: Падайце назву файла з новай тэмай

en: filename
be: назва_файла

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
be: Пазначце назву старонкі для адкрыцця (theme|background|fonts|interface)

en: page
be: старонка

en: [WALLPAPER...]
be: [АБРУС...]

en: Default Pointer
be: Стандартны паказальнік

en: Install
be: Усталяваць

en: Apply Background
be: Ужыць фон

en: Apply Font
be: Ужыць шрыфт

en: Revert Font
be: Вярнуць шрыфт

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
be: Дзейная тэма прапануе шрыфт і фон. Да таго ж, апошняя прынятая прапанова шрыфта можа быць скасавана.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
be: Дзейная тэма прапануе фон. Да таго ж, апошняя прынятая прапанова шрыфта можа быць скасавана.

en: The current theme suggests a background and a font.
be: Дзейная тэма прапануе шрыфт і фон.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
be: Дзейная тэма прапануе шрыфт. Да таго ж, апошняя прынятая прапанова шрыфта можа быць скасавана.

en: The current theme suggests a background.
be: Дзейная тэма прапануе фон.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
be: Апошняя прынятая прапанова шрыфта можа быць скасавана.

en: The current theme suggests a font.
be: Дзейная тэма прапануе шрыфт.

en: Custom
be: Іншы

en: Font Rendering Details
be: Падрабязнасці адлюстравання шрыфту

en: Smoothing
be: Згладжванне

en: Gra_yscale
be: _Шэрасць

en: Sub_pixel (LCDs)
be: Субпіксэль (LCD)

en: _None
be: _Няма

note: font hinting
en: Hinting
be: Хінтынг

en: N_one
be: Ня_ма

en: _Slight
be: _Кволы

en: _Full
be: _Поўны

en: _Medium
be: _Сярэдні

en: Subpixel Order
be: Паслядоўнасць субпіксэляў

en: Save Theme As...
be: Захаваць тэму як...

en: _Save
be: _Захаваць

en: Save _background image
be: Захаваць _выяву фону

en: Save _notification theme
be: Захаваць тэму _абвяшчэнняў

en: _Name:
be: _Назва:

en: _Description:
be: _Апісанне:

en: Text below items
be: Тэкст пад значкамі

en: Text beside items
be: Тэкст поруч са значкамі

en: Icons only
be: Толькі значкі

en: Text only
be: Толькі тэкст

en: Customize Theme
be: Наставіць тэму

en: _Delete
be: _Выдаліць

en: Controls
be: Элементы кіравання

en: The current controls theme does not support color schemes.
be: Дзейная тэма элементаў кіравання не падтрымлівае каляровыя схемы.

en: _Tooltips:
be: _Падказкі:

en: Text
be: Тэкст

en: Background
be: Абрус

en: _Selected items:
be: Вы_браныя элементы:

en: _Input boxes:
be: _Палі ўводу:

en: _Windows:
be: _Вокны:

en: _Reset to Defaults
be: _Скінуць да стандартных

en: Colors
be: Колеры

en: Window Border
be: Мяжа акна

en: Icons
be: Значкі

en: _Size:
be: _Памер:

note: small threshold
en: Small
be: Малыя

note: large threshold
en: Large
be: Вялікія

en: Pointer
be: Паказальнік

en: Solid color
be: Суцэльны колер

en: Horizontal gradient
be: Гарызантальны градыент

en: Vertical gradient
be: Вертыкальны градыент

en: Tile
be: Плітка

en: Zoom
be: Падагнаць

en: Center
be: Цэнтраваць

en: Scale
be: Маштабаваць

en: Stretch
be: Расцягнуць

en: Span
be: Ахапіць

en: Appearance Preferences
be: Настáўленні выгляду

en: Save _As...
be: Захаваць _як...

en: C_ustomize...
be: З_мяніць...

en: _Install...
be: _Усталяваць...

en: Get more themes online
be: Больш тэм у сеціве

en: Theme
be: Тэма

en: _Style:
be: _Стыль:

en: C_olors:
be: К_олеры:

en: Open a dialog to specify the color
be: Адкрыць акенца выбірання колеру

en: Get more backgrounds online
be: Больш абрусаў у сеціве

en: _Add...
be: _Дадаць...

en: _Application font:
be: Шрыфт _праграм:

en: _Document font:
be: Шрыфт _дакументаў:

en: Des_ktop font:
be: Шрыфт _стала:

en: _Window title font:
be: Шрыфт загалоўка _акна:

en: _Fixed width font:
be: Роўнашырокі шрыфт:

en: Rendering
be: Адлюстраванне

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
be: Згладжванне субпіксэляў (LCD)

en: Best _shapes
be: Найлепшыя _формы

en: _Monochrome
be: _Манахромны

en: Best co_ntrast
be: Найлепшы _кантраст

en: D_etails...
be: _Падрабязнасці...

en: Menus and Toolbars
be: Меню і панэлі начыння

en: Show _icons in menus
be: Паказваць _значкі ў меню

en: _Editable menu shortcut keys
be: _Зменныя клавіятурныя скароты

en: Toolbar _button labels:
be: Подпісы на кнопках панэлі:

en: Buttons
be: Кнопкі

en: Show icons on buttons
be: Паказваць значкі на кнопках

en: Preview
be: Перадпрагляд

en: _File
be: _Файл

en: Edit
be: Змяніць

en: New
be: Новы

en: Interface
be: Інтэрфейс

en: Appearance
be: Выгляд

en: Customize the look of the desktop
be: Наставіць выгляд асяроддзя

en: Theme Installer
be: Усталяванне тэм

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
be: Усталяванне пакункаў з тэмамі для разнастайных элементаў стала

en: Mate Theme Package
be: Пакунак з тэмай для Mate

en: No Desktop Background
be: Няма абруса стала

en: unknown
be: невядома

en: Slide Show
be: Слайдшоў

en: Image
be: Выява

en: multiple sizes
be: некалькі памераў

en: %d %s by %d %s
be: %d %s на %d %s

en: <b>%s</b>
    %s, %s
    Folder: %s
    Artist: %s
be: <b>%s</b>
    %s, %s
    Каталог: %s
    Мастак: %s

en: <b>%s</b>
    %s
    Folder: %s
    Artist: %s
be: <b>%s</b>
    %s
    Каталог: %s
    Мастак: %s

en: Image missing
be: Выява адстунічае

en: Cannot install theme
be: Немагчыма ўсталяваць тэму

en: The %s utility is not installed.
be: Утыліта %s не ўсталявана.

en: There was a problem while extracting the theme.
be: Узнікла праблема падчас распакоўвання тэмы.

en: There was an error installing the selected file
be: Узнікла памылка падчас усталявання выбранага файла

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
be: "%s" не выглядае як дзейсная тэма.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
be: "%s" не выглядае як дзейсная тэма. Гэта можа быць тэмавым рухавіком, які трэба скампіляваць.

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Theme cannot be deleted
be: Нельга выдаліць тэму

en: Installation for theme "%s" failed.
be: Не выйшла ўсталяваць тэму "%s".

en: The theme "%s" has been installed.
be: Тэма "%s" паспяхова ўсталяваная.

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
be: Вы хочаце ўжыць новую тэму зараз альбо пакінуць дзейную тэму?

en: Keep Current Theme
be: Пакінуць дзейную тэму

en: Apply New Theme
be: Ужыць новую тэму

en: MATE Theme %s correctly installed
be: Тэма MATE %s паспяхова ўсталяваная

en: Failed to create temporary directory
be: Не выйшла стварыць часовы каталог

en: New themes have been successfully installed.
be: Новыя тэму паспяхова ўсталяваны.

en: No theme file location specified to install
be: Не вызначана знаходжанне файла для ўсталявання

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
be: Не стае дазволаў для ўсталявання тэмы ў:
    %s

en: Select Theme
be: Выбраць тэму

en: Theme Packages
be: Пакункі з тэмамі

en: Theme name must be present
be: Павінна прысутнічаць назва тэмы

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
be: Гэтая тэма ўжо існуе. Жадаеце замяніць яе?

en: _Overwrite
be: _Перазапісаць

en: Would you like to delete this theme?
be: Жадаеце выдаліць гэтую тэму?

en: Could not install theme engine
be: Не выйшла ўсталяваць тэмавы рухавік

en: Unable to start the settings manager 'mate-settings-daemon'.
    Without the MATE settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with DBus, or a non-MATE (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the MATE settings manager.
be: Не выйшла запусціць кіраўнік настáўленняў 'mate-settings-daemon'.
    Без запушчанага кіраўніка настáўленняў MATE некаторыя параметры не пачнуць дзейнічаць. Гэта можа сведчыць пра праблемы з DBus, або іншы кіраўнік настáўленняў, не-MATE (напр. KDE), можа ўжо працаваць і канфліктаваць з кіраўніком настáўленняў MATE.

en: There was an error displaying help: %s
be: Узнікла памылка падчас паказу даведкі: %s

en: Copying file: %u of %u
be: Капіяванне файла: %u з %u

en: Copying '%s'
be: Капіюецца '%s'

en: Copying files
be: Капіяванне файлаў

en: Parent Window
be: Бацкоўскае акно

en: Parent window of the dialog
be: Бацкоўскае акно дыялогавага акенца

en: From URI
be: З URI

en: URI currently transferring from
be: URI, адкуль капіюецца

en: To URI
be: У URI

en: URI currently transferring to
be: URI, куды капіюецца

en: Fraction completed
be: Частка выканана

en: Fraction of transfer currently completed
be: Частка перадачы выканана

en: Current URI index
be: Дзейны індэкс URI

en: Current URI index - starts from 1
be: Дзейны індэкс URI - пачынаецца з 1

en: Total URIs
be: Усяго URI

en: Total number of URIs
be: Агульная колькасць URI

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
be: Файл '%s' ужо існуе. Перазапісаць яго?

en: _Skip
be: _Прапусціць

en: Overwrite _All
be: Перазапісаць _усё

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
be: Гэтая тэма не будзе выглядаць належным чынам, бо патрабная ёй тэма GTK+ '%s' не ўсталявана.

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
be: Гэтая тэма не будзе выглядаць належным чынам, бо патрабная ёй тэма кіраўніка вокнаў '%s' не ўсталявана.

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
be: Гэтая тэма не будзе выглядаць належным чынам, бо патрабная ёй тэма значкоў '%s' не ўсталявана.

en: Preferred Applications
be: Пераважныя праграмы

en: Select your default applications
be: Стандартныя праграмы

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
be: Пазначце назву старонкі для адкрыцця (internet|multimedia|system|a11y)

en: - MATE Default Applications
be: - Стандартныя праграмы MATE

en: Web Browser
be: Браўзэр

en: Mail Reader
be: Чытач пошты

en: Instant Messenger
be: Імгненныя паведамленні

en: Internet
be: Інтэрнэт

en: Image Viewer
be: Прагляднік выяў

en: Multimedia Player
be: Мультымедыя-плэер

en: Video Player
be: Відэаплэер

en: Multimedia
be: Мультымедыя

en: Text Editor
be: Тэкставы рэдактар

en: Terminal Emulator
be: Эмулятар тэрмінала

en: File Manager
be: Файлавы кіраўнік

en: Calculator
be: Калькулятар

en: System
be: Сістэма

en: Document Viewer
be: Прагляднік дакументаў

en: Word Processor
be: Тэкставы працэсар

en: Spreadsheet Editor
be: Рэдактар табліц

en: Office
be: Офіс

en: _Run at start
be: _Уключаць падчас запуску

en: Visual
be: Візуальная

en: Run at st_art
be: Уключаць падчас _запуску

en: Mobility
be: Мабільнасць

en: Accessibility
be: Тэхналогіі даступнасці

en: Normal
be: Звычайны

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: Upside-down
be: Дагары нагамі

en: Monitor Preferences
be: Настáўленні экрану

en: Apply system-wide
be: Ужыць для ўсёй сістэмы

en: Applies the current configuration for other MATE users on the computer. Note that this doesn't affect login screens or other desktop environments.
be: Ужыць дзейную канфігурацыю для іншых карыстальнікаў MATE на гэтым камп'ютары. Гэта не закране экран уваходу і іншыя працоўныя асяроддзі.

en: Sa_me image in all monitors
be: Той самы відарыс на ўсіх экранах

en: _Detect monitors
be: _Выявіць маніторы

en: _Resolution:
be: _Разрозненне:

en: Re_fresh rate:
be: Хуткасць аб_наўлення:

en: On
be: Укл.

en: Off
be: Адкл.

en: Include _panel
be: Уключыць _панэль

en: Set as primary
be: Зрабіць галоўным

en: Sets the selected monitor as primary.
be: Пазначыць вылучаны манітор як асноўны.

en: R_otation:
be: Пава_рот:

en: Monitor
be: Экран

en: Panel icon
be: Значок на панэлі

en: _Show monitors in panel
be: _Паказваць экраны на панэлі

en: Displays
be: Экраны

en: Change resolution and position of monitors and projectors
be: Змяненне разрознення і пазіцыі манітораў і праектараў

en: Usage: %s SOURCE_FILE DEST_NAME
    
    This program installs a RANDR profile for multi-monitor setups into
    a systemwide location.  The resulting profile will get used when
    the RANDR plug-in gets run in mate-settings-daemon.
    
    SOURCE_FILE - a full pathname, typically /home/username/.config/monitors.xml
    
    DEST_NAME - relative name for the installed file.  This will get put in
                the systemwide directory for RANDR configurations,
                so the result will typically be %s/DEST_NAME
be: Ужыванне: %s SOURCE_FILE DEST_NAME
    
    Гэтая праграма ўсталёўвае ў сістэму RANDR-профіль для шмат-
    маніторных канфігурацый.  Выніковы профіль будзе выкарыстаны,
    калі плагін RANDR будзе запушчаны ў mate-settings-daemon.
    
    SOURCE_FILE - поўны шлях да файла, звыйчайна /home/username/.config/monitors.xml
    
    DEST_NAME - назва файла для ўсталявання.  Ён будзе пакладзены ў
                сістэмны каталог з канфігурацыямі RANDR,
                таму вынік будзе нешта кшталту %s/DEST_NAME

note: Translators: only able to install RANDR profiles as root
en: This program can only be used by the root user
be: Гэтая праграма можа выкарыстоўвацца толькі карыстальнікам root

en: The source filename must be absolute
be: Назва выточнага файла мусіць быць абсалютнай

note: Translators: first %s is a filename; second %s is an error message
en: Could not open %s: %s
be: Не выйшла адкрыць %s: %s

note: Translators: first %s is a filename; second %s is an error message
en: Could not get information for %s: %s
be: Не выйшла атрымаць звесткі для %s: %s

en: %s must be a regular file
be: %s мае быць звычайным файлам

en: This program must only be run through pkexec(1)
be: Гэтая праграма мае запускацца толькі праз pkexec(1)

en: PKEXEC_UID must be set to an integer value
be: PKEXEC_UID мусіць быць цэлым лікам

note: Translators: we are complaining that a file must be really owned by the user who called this program
en: %s must be owned by you
be: %s мае належаць вам

note: Translators: here we are saying that a plain filename must look like "filename", not like "some_dir/filename"
en: %s must not have any directory components
be: %s не мусіць змяшчаць кампанентаў каталогаў

en: %s must be a directory
be: %s мае быць каталогам

note: Translators: the first %s/%s is a directory/filename; the last %s is an error message
en: Could not open %s/%s: %s
be: Не выйшла адкрыць %s/%s: %s

en: Could not rename %s to %s: %s
be: Не выйшла пераназваць %s to %s: %s

en: Install multi-monitor settings for the whole system
be: Прызначыць шматманіторную канфігурацыю ў якасці сістэмнай

en: Authentication is required to install multi-monitor settings for all users
be: Патрабуецца аўтэнтыфікацыя, каб усталяваць шматманіторныя настáўленні для ўсіх карыстальнікаў

en: Upside Down
be: Дагары нагамі

en: %d Hz
be: %d Гц

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
be: Люстэрныя экраны

en: Monitor: %s
be: Манітор: %s

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
be: Вылучыце экран, каб змяніць яго ўласцівасці; перацягніце, каб змяніць яго размяшчэнне.

en: Could not save the monitor configuration
be: Не выйшла захаваць канфігурацыю экранаў

en: Could not get session bus while applying display configuration
be: Не выйшла даступіцца да шыны сеансу падчас ужывання канфігурацыі манітораў

en: Could not detect displays
be: Не выйшла выявіць маніторы

en: The monitor configuration has been saved
be: Канфігурацыя экранаў захавана

en: This configuration will be used the next time someone logs in.
be: Канфігурацыя будзе задзейнічана, калі хтосьці пачне сеанс наступным разам.

en: Could not set the default configuration for monitors
be: Не выйшла задаць стандартную канфігурацыю экранаў

en: Could not get screen information
be: Не выйшла атрымаць інфармацыю пра экран

en: Sound
be: Гук

en: Volume mute
be: Абязгучыць

en: Volume down
be: Зменшыць гучнасць

en: Volume up
be: Павялічыць гучнасць

en: Launch media player
be: Запуск медыяплэера

en: Play (or play/pause)
be: Граць (ці Граць/Прыпыніць)

en: Pause playback
be: Прыпыніць гранне

en: Stop playback
be: Спыніць гранне

en: Previous track
be: Папярэдні трэк

en: Next track
be: Наступны трэк

en: Eject
be: Вызваліць

en: Desktop
be: Стол

en: Launch help browser
be: Запуск даведкі

en: Launch calculator
be: Запуск калькулятара

en: Launch email client
be: Запуск паштовай праграмы

en: Launch web browser
be: Запуск браўзэра

en: Log out
be: Скончыць сеанс

en: Shut down
be: Адключыць

en: Lock screen
be: Замкнуць экран

en: Home folder
be: Хатні каталог

en: Search
be: Пошук

en: New shortcut...
be: Новы скарот...

en: Accelerator key
be: Хуткая клавіша

en: Accelerator modifiers
be: Мадыфікатары хуткіх клавіш

en: Accelerator keycode
be: Код хуткай клавішы

en: Accel Mode
be: Рэжым хуткай клавішы

en: The type of accelerator.
be: Тып хуткай клавішы.

en: Disabled
be: Адключаны

en: <Unknown Action>
be: <Невядомае дзеянне>

en: Custom Shortcuts
be: Уласныя скароты

en: Error saving the new shortcut
be: Памылка пры захаванні новага скарота

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
be: Скарот "%s" нельга ўжыць, бо стане немагчыма набіраць з дапамогай гэтай клавішы.
    Выкарыстоўвайце іншыя кнопкі накшталт Control, Alt ці Shift адначасова.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
be: Скарот "%s" ужо выкарыстоўваецца для
    "%s"

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
be: Калі перапрызначыць скарот на "%s", то "%s" будзе адключаны.

en: _Reassign
be: _Перапрызначыць

en: Too many custom shortcuts
be: Занадта шмат уласных скаротаў

en: Action
be: Дзеянне

en: Shortcut
be: Скарот

en: Custom Shortcut
be: Уласны скарот

en: C_ommand:
be: З_агад:

en: Keyboard Shortcuts
be: Клавіятурныя скароты

en: Assign shortcut keys to commands
be: Задаць загады скаротам

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
be: Проста ўжыць настáўленні і выйсці (толькі для сумяшчальнасці; зараз апрацоўваецца дэманам)

en: Start the page with the typing break settings showing
be: Пачынаць старонку з настáўленняў перапынку набору

en: Start the page with the accessibility settings showing
be: Пачынаць старонку з настáўленняў даступнасці

en: - MATE Keyboard Preferences
be: - Настáўленні клавіятуры MATE

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
be: Аўдыё-водгукі клавіятуры (даступнасць)

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
be: Даваць сігнал, калі тэхналогіі _даступнасці ўключаюцца ці адключаюцца

en: Beep when a _toggle key is pressed
be: Даваць сігнал, калі _пераключальнік націснуты

en: General
be: Асноўнае

en: Beep when a _modifier key is pressed
be: Даваць сігнал, калі _мадыфікатар націснуты

en: Sticky Keys
be: Ліпкія кнопкі

en: Show _visual feedback for the alert sound
be: Паказваць на экране, калі гучыць сігнал

en: Flash _window titlebar
be: Мігаць загалоўкам _акна

en: Flash entire _screen
be: Мігаць усім _экранам

en: Visual cues for sounds
be: Візуальныя праявы гукаў

en: Beep when a key is pr_essed
be: Даваць сігнал, калі кнопка на_ціснута

en: Beep when key is _accepted
be: Даваць сігнал, калі кнопка _ўспрынята

en: Beep when key is _rejected
be: Даваць сігнал, калі кнопка _не ўспрынята

en: Slow Keys
be: Павольныя кнопкі

en: Beep when a key is reje_cted
be: Даваць сігнал, калі кнопка не ў_спрынята

en: Bounce Keys
be: Кнопкі мышы

en: Keyboard Preferences
be: Настáўленні клавіятуры

en: Repeat Keys
be: Паўтарэнне

en: Key presses _repeat when key is held down
be: _Паўтараць націсканне кнопкі, калі яна заціснута

en: _Delay:
be: Зат_рымка:

en: _Speed:
be: _Хуткасць:

en: Short
be: Кароткая

note: slow acceleration
en: Slow
be: Павольна

en: Repeat keys speed
be: Хуткасць паўтору кнопкі

en: Long
be: Доўгая

note: fast acceleration
en: Fast
be: Хутка

en: Cursor Blinking
be: Мігценне курсора

en: Cursor _blinks in text fields
be: Мігцець курсорам у тэкставых палях

en: S_peed:
be: _Хуткасць:

en: Cursor blinks speed
be: Хуткасць мігцення курсора

en: List of keyboard layouts selected for usage
be: Спіс дзейных раскладак

en: Select a keyboard layout to be added to the list
be: Абраць раскладку для дадання ў спіс

en: _Remove
be: Вы_даліць

en: Remove the selected keyboard layout from the list
be: Выдаліць вылучаную раскладку са спісу

en: Move _Up
be: Пасунуць _вышэй

en: Move the selected keyboard layout up in the list
be: Пасунуць вылучаную раскладку вышэй у спісе

en: Move _Down
be: Пасунуць _ніжэй

en: Move the selected keyboard layout down in the list
be: Пасунуць вылучаную раскладку ніжэй у спісе

en: _Show...
be: _Паказаць...

en: Print a diagram of the selected keyboard layout
be: Паказаць малюнак выбранай раскладкі клавіятуры

en: _Separate layout for each window
be: _Памятаць раскладку кожнага акна

en: New windows u_se active window's layout
be: Новыя вокны пераймаюць раскладку актыўнага акна

en: Keyboard _model:
be: Мад_эль клавіятуры:

en: _Options...
be: _Настáўленні...

en: View and edit keyboard layout options
be: Прагляд і змяненне настáўленняў раскладкі

en: Reset to De_faults
be: Скінуць да ст_андартных

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
be: Замяніць дзейныя настáўленні раскладак
    клавіятуры стандартнымі

en: Layouts
be: Раскладкі

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
be: _Дазволіць уключаць і адключаць тэхналогіі даступнасці з клавіятуры

en: _Simulate simultaneous keypresses
be: _Сімуляваць адначасовыя націсканні

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
be: Адкл_ючаць ліпкія кнопкі, калі дзве кнопкі націснуты адначасова

en: _Only accept long keypresses
be: _Успрымаць толькі доўгія націсканні

en: _Ignore fast duplicate keypresses
be: _Ігнараваць хуткія паўторныя націсканні

en: D_elay:
be: Затрымка:

en: Audio _Feedback...
be: Аўдыё-_водгукі...

en: _Pointer can be controlled using the keypad
be: Магчымасць кіравання паказальнікам з клавіятуры

en: _Acceleration:
be: Паск_арэнне:

en: Mouse Keys
be: Кнопкі мышы

en: _Lock screen to enforce typing break
be: _Замыкаць экран для адпачынку ад набірання

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
be: Замыкаць экран пасля пэўнага часу, каб прадухіліць пашкоджанні ад працяглага карыстання клавіятурай

en: _Work interval lasts:
be: Пра_цягласць працы:

en: _Break interval lasts:
be: П_рацягласць перапынку:

en: Duration of work before forcing a break
be: Працягласць працы перад пачаткам перапынку

en: Duration of the break when typing is disallowed
be: Працягласць перапынку, калі забаронена набіранне

en: minutes
be: хвілін

en: All_ow postponing of breaks
be: Дазв_оліць адтэрміноўку перапынкаў

en: Check if breaks are allowed to be postponed
be: Правярае, ці дазволены адтэрміноўкі перапынкаў

en: Typing Break
be: Перапынак набірання

en: _Type to test settings:
be: _Набірайце тут для праверкі настáўленняў:

en: Choose a Layout
be: Пазначце раскладку

en: _Country:
be: _Краіна:

en: _Variants:
be: _Варыянты:

en: By _country
be: Паводле _краіны

en: _Language:
be: _Мова:

en: By _language
be: Паводле _мовы

en: Preview:
be: Перадпрагляд:

en: Choose a Keyboard Model
be: Пазначце мадэль клавіятуры

en: _Vendors:
be: _Вытворцы:

en: _Models:
be: Мадэлі

en: Keyboard Layout Options
be: Параметры раскладкі

en: Unknown
be: Невядомы

en: Layout
be: Раскладка

en: Vendors
be: Вендары

en: Models
be: Мадэлі

en: Default
be: Стандартна

en: Keyboard
be: Клавіятура

en: Set your keyboard preferences
be: Задаць настáўленні вашай клавіятуры

en: Left button
be: Левая кнопка

en: Middle button
be: Сярэдняя кнопка

en: Right button
be: Правая кнопка

en: Specify the name of the page to show (general)
be: Пазначце назву старонкі для адкрыцця (general)

en: - MATE Mouse Preferences
be: - Настáўленні мышы MATE

en: Mouse Preferences
be: Настáўленні мышы

en: Mouse Orientation
be: Арыентацыя мышы

en: _Right-handed
be: _Для праўшуноў

en: _Left-handed
be: _Для леўшуноў

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
be: Па_казваць пазіцыю паказальніка пры націсканні Control

en: Pointer Speed
be: Хуткасць паказальніка

note: low sensitivity
en: Low
be: Нізкі

note: high sensitivity
en: High
be: Высокі

en: _Sensitivity:
be: _Чуласць:

en: Drag and Drop
be: Перацягванне (Drag and Drop)

en: Thr_eshold:
be: П_арог:

en: Double-Click Timeout
be: Затрымка падвойнага пстрыку

en: _Timeout:
be: _Затрымка:

en: Mouse
be: Мыш

en: Enable _touchpad
be: Уключыць _тачпад

en: Disable touchpad _while typing
be: Адключаць тачпад падчас набірання

en: Enable _mouse clicks with touchpad
be: Уключыць пстрыкі мышкай з дапамогай _тачпада

en: Two-finger click emulation:
be: Эмуляцыя пстрыка двума пальцамі:

en: Three-finger click emulation:
be: Эмуляцыя пстрыка трыма пальцамі:

en: Scrolling
be: Пракрутка

en: _Vertical edge scrolling
be: _Вертыкальная баковая пракрутка

en: H_orizontal edge scrolling
be: Г_арызантальная баковая пракрутка

en: V_ertical two-finger scrolling
be: В_ертыкальная пракрутка двумя пальцамі

en: Hor_izontal two-finger scrolling
be: Гар_ызантальная пракрутка двумя пальцамі

en: Touchpad
be: Тачпад

en: Set your mouse preferences
be: Вызначыць настáўленні вашай мышы

en: Network Proxy
be: Сеткавы проксі

en: Set your network proxy preferences
be: Задаць настáўленні проксі

en: Network Proxy Preferences
be: Настáўленні проксі сеткі

en: <b>Di_rect internet connection</b>
be: <b>_Простае злучэнне з інтэрнэтам</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
be: <b>_Ручное настáўленне проксі</b>

en: Port:
be: Порт:

en: _Details
be: _Падрабязнасці

en: H_TTP proxy:
be: H_TTP-проксі:

en: _Secure HTTP proxy:
be: _Бяспечны HTTP-проксі:

en: _FTP proxy:
be: _FTP-проксі:

en: S_ocks host:
be: Вузел s_ocks:

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
be: <b>_Аўтаматычнае настáўленне проксі</b>

en: Autoconfiguration _URL:
be: _URL аўтаматычнага настáўлення:

en: Proxy Configuration
be: Настáўленні проксі

en: Ignore Host List
be: Спіс ігнараваных вузлоў

en: Ignored Hosts
be: Ігнараваныя вузлы

en: HTTP Proxy Details
be: Падрабязнасці HTTP-проксі

en: <b>_Use authentication</b>
be: <b>_Выкарыстоўваць аўтарызацыю</b>

en: U_sername:
be: І_мя карыстальніка:

en: _Password:
be: _Пароль:

en: Metacity Preferences
be: Настáўленні Metacity

en: Compositing Manager
be: Кіраўнік кампазітынгу

en: Enable software _compositing window manager
be: Уключыць праграмны _кампазітынг кіраўніка вокнаў

en: The current window manager is unsupported
be: Дзейны кіраўнік вокнаў не падтрымліваецца

en: S_uper (or "Windows logo")
be: S_uper (ці "Лагатып Windows")

en: Windows
be: Вокны

en: Set your window properties
be: Задаць уласцівасці акна

en: Window Preferences
be: Настáўленні вокнаў

en: Window Selection
be: Пераключэнне вокнаў

en: _Select windows when the mouse moves over them
be: _Вылучаць вокны, калі паказальнік мышы паказвае на іх

en: U_nselect windows when the mouse leaves them
be: Пр_ынімаць вылучэнне вокнаў, калі мыш пакідае іх абсяг

en: seconds
be: секунд

en: Titlebar Action
be: Дзеянні загалоўка

en: Roll up
be: Згарнуць

en: Maximize
be: Найбольшыць

en: Maximize Horizontally
be: Найбольшыць гарызантальна

en: Maximize Vertically
be: Найбольшыць вертыкальна

en: Minimize
be: Найменшыць

en: None
be: Нічога

en: Movement Key
be: Кнопка перасоўвання

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
be: Каб перасунуць акно, націсніце і ўтрымлівайце гэтую кнопку, а затым хапайце і цягніце акно:

en: Behaviour
be: Паводзіны

en: New Windows
be: Новыя вокны

en: Window Snapping
be: Фіксаванне вокнаў

en: Titlebar Buttons
be: Кнопкі загалоўка акна

en: Placement
be: Размяшчэнне

en: Time zone
be: Часавы пояс

en: Time
be: Час

en: Date
be: Дата

en: Time Zone
be: Часавы пояс

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
be: Кіраўнік вокнаў "%s" не зарэгістраваў сродак настáўлення

en: %s key is empty
be: Кнопка %s пустая

en: Filter
be: Фільтр

en: Groups
be: Групы

en: Common Tasks
be: Частыя звароты

en: Control Center
be: Цэнтр кіравання

en: Hide on start (useful to preload the shell)
be: Хаваць падчас запуску (карысна для папярэдняй загрузкі абалонкі)

en: The MATE configuration tool
be: Сродак настáўлення MATE

en: _Postpone Break
be: Ад_класці перапынак

en: Take a break!
be: Пачаць перапынак!

en: _Preferences
be: _Настáўленні

en: _About
be: _Пра аплет

en: _Take a Break
be: _Пачаць перапынак

en: Take a break now (next in %dm)
be: Узяць перапынак зараз (наступны праз %dхв)

en: Take a break now (next in less than one minute)
be: Узяць перапынак зараз (наступны менш як праз хвіліну)

en: Less than one minute until the next break
be: Менш за адну хвіліну да наступнага перапынку

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
be: Немагчыма выклікаць акенца ўласцівасцяў перапынку набору праз наступную памылку: %s

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
be: Напісаў Richard Hult <richard@imendio.com>

en: Eye candy added by Anders Carlsson
be: Паляпшэнні вонкавага выгляду дадаў Anders Carlsson

en: A computer break reminder.
be: Нагадвальнік пра адпачынкі ад камп'ютара.

en: Enable debugging code
be: Уключыць наладачны код

en: Don't check whether the notification area exists
be: Не правяраць, ці існуе прастора абвяшчэнняў

en: Typing Monitor
be: Назіральнік за актыўнасцю клавіятуры

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
be: Назіральнік набірання выкарыстоўвае прастору абвяшчэнняў для паказу звестак. Але вы не маеце прасторы абвяшчэнняў на вашай панэлі. Можна дадаць яе, націснуўшы правай кнопкай мышы на панэлі і выбраўшы "Дадаць да панэлі -> Прастора абвяшчэнняў".

en: Type
be: Тып

en: Copyright
be: Аўтарскія правы

en: Description
be: Апісанне

en: Install Failed
be: Усталяваць не выйшла

en: Installed
be: Усталявана

en: Back
be: Назад

en: Font Viewer
be: Праглянік шрыфтоў

en: Text to thumbnail (default: Aa)
be: Тэкст для мініяцюры (стандартна: Aa)

en: TEXT
be: ТЭКСТ

en: SIZE
be: ПАМЕР

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
be: ФАЙЛ-ШРЫФТА ВЫНІКОВЫ-ФАЙЛ

en: Your filter "%s" does not match any items.
be: Фільтр "%s" нічога не вярнуў.

en: No matches found.
be: Супадзенняў не знойдзена.

en: New Applications
be: Новыя праграмы

en: Other
be: Іншыя

en: Start %s
be: Запуск %s

en: Help
be: Даведка

en: Remove from Favorites
be: Выдаліць з абранага

en: Add to Favorites
be: Дадаць да абранага

en: Remove from Startup Programs
be: Прыбраць са спісу праграм аўтастарту

en: Add to Startup Programs
be: Дадаць да спісу праграм аўтастарту

en: New Spreadsheet
be: Новая табліца

en: New Document
be: Новы дакумент

[ctx: Home folder]
en: Home
be: Дадому

en: Documents
be: Дакументы

en: File System
be: Файлавая сістэма

en: Network Servers
be: Сеткавыя серверы
