mate-control-center 1.26.0 - en to br translation catalogue (457 entries)

en: Task names and associated .desktop files
br: Anvioù an trevelloù ha restroù mod .desktop kevredet

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
br: An anv trevell a zo da vezañ skrammet er greizenn reoliñ heuliet gant ur ";" ha neuze an anv restr eus ur restr mod .destop kevredet da loc'hañ evit an trevell-mañ.

en: Close the control-center when a task is activated
br: Serriñ ar greizenn reoliñ pa vez gweredekaet un trevell

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
br: Mar gwir e vo serret ar greizenn reoliñ pa vo gweredekaet un "trevell boutin".

en: Exit shell on start action performed
br: Kuitaat ar c'hetal kevregat mar bez sevenet ur gwezh loc'hañ

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
br: Menegiñ a ra hag-eñ e vo serret ar c'hetal kevregat pa vez sevenet ur gwezh loc'hañ.

en: Exit shell on help action performed
br: Kuitaat ar c'hetal kevregat gant ur gwezh skoazellañ sevenet

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
br: Menegiñ a ra hag-eñ e vo serret ar c'hetal kevregat pa vez sevenet ur gwezh skoazellañ.

en: Exit shell on add or remove action performed
br: Kuitaat ar c'hetal kevregat gant ur gwezh ouzhpennañ pe zilemel sevenet

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
br: Menegiñ a ra hag-eñ e vo serret ar c'hetal kevregat pa vez sevenet ur gwezh ouzhpennañ pe zilemel.

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
br: Kuitaat ar c'hetal kevregat gant ur gwezh hizivaat pe zistaliañ sevenet

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
br: Menegiñ a ra hag-eñ e vo serret ar c'hetal kevregat pa vez sevenet ur gwezh hizivaat pe zistaliañ.

en: More backgrounds URL
br: Muioc'h a URLioù evit drekleurioù

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
br: URL evit al lec'h da gaout muioc'h a zrekleurioù evit ar burev. Mard eo bet despizet un hedad goullo ne zeuy ket an ere war-wel.

en: More themes URL
br: Muic'h a URLioù evit an neuzioù

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
br: URL evit al lec'h da gaout muioc'h a neuzioù evit ar burev. Mard eo bet despizet un hedad goullo ne zeuy ket an ere war-wel.

en: Keybinding
br: Blokad stokelloù

en: Keybinding associated with a custom shortcut.
br: Blokad stokelloù kenereet ouzh ur verradenn glavier personelaet

en: Command
br: Arc'had

en: Command associated with a custom keybinding.
br: Arc'had kenereet ouzh ur blokad stokelloù personelaet.

en: Name
br: Anv

en: Description associated with a custom keybinding.
br: Deskrivadur kenereet ouzh ur blokad stokelloù personelaet.

en: Select Image
br: Diuzan ur skeudenn

en: No Image
br: Skeudenn ebet

en: Images
br: Skeudennoù

en: All Files
br: An holl restroù

en: About %s
br: Diwar-benn %s

en: About Me
br: Diwar ma fenn

en: _Close
br: _Serriñ

en: Select your photo
br: Diuzit ho luc'hskeudenn

en: Full Name
br: Anv hag anv-bihan

en: User name:
br: Anv an arveriad :

en: Change Passwo_rd...
br: Kemmañ ar ger-t_remen...

en: Enable _Fingerprint Login...
br: Gweredekaat an anaoudegezh dre _roudoù biz...

en: Disable _Fingerprint Login...
br: Diweredekaat an anaoudegezh dre _roudoù biz...

en: Set your personal information
br: Lakaat ho titouroù personel

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
br: N'hoc'h eus ket ar gwir da vont en drobarzhell. Kit e darempred gant hoc'h ardoer reizhiad.

en: The device is already in use.
br: Implijet eo dija an drobarzhell.

en: An internal error occurred
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi diabarzh

en: Delete registered fingerprints?
br: Dilemel ar roudoù biz gwaredet ?

en: _Delete Fingerprints
br: _Dilemel ar roudoù biz

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
br: C'hoant hoc'h eus da zilemel ho roudoù biz gwaredet ken ma vo diweredekaat ar c'hennaskañ gant ar roudoù biz ?

en: Done!
br: Echu !

en: Could not access '%s' device
br: N'eus ket tu da vonet en drobarzhell '%s'

en: Could not start finger capture on '%s' device
br: N'eus ket tu da lañsañ an dapadenn roudoù biz gant an drobarzhell '%s'

en: Could not access any fingerprint readers
br: N'eus ket tu da vont en ul lenner roudoù biz ebet

en: Please contact your system administrator for help.
br: Mar plij ganeoc'h, kit e darempred gant hoc'h ardoer reizhiad evit skoazellañ ac'hanoc'h.

en: Enable Fingerprint Login
br: Gweredekaat an anaoudegezh dre roudoù biz

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
br: Evit gweredekaat ar c'hennaskañ dre ar roudoù biz hoc'h eus ezhomm enrollañ unan eus ho roudoù biz en ur ober gant an drobarzhell '%s'.

en: Swipe finger on reader
br: Dilec'hiañ ur biz war al lennerez

en: Place finger on reader
br: Plasañ ur biz war al lennerez

en: Left thumb
br: Biz meud kleiz

en: Left middle finger
br: Biz bras kleiz

en: Left ring finger
br: Biz gwalenn kleiz

en: Left little finger
br: Biz bihan kleiz

en: Right thumb
br: Biz meud dehou

en: Right middle finger
br: Biz bras dehou

en: Right ring finger
br: Biz gwalenn dehou

en: Right little finger
br: Biz bihan dehou

en: Right index finger
br: Biz yod dehou

en: Left index finger
br: Biz yod kleiz

en: Other finger:
br: Biz all :

en: Select finger
br: Dibab ur biz

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
br: Enrollet eo bet gant berzh ho roudoù biz. Bremañ e c'hallit ho kennaskañ gant al lennerez roudoù biz.

en: Child exited unexpectedly
br: Kuitaet en deus ar bugel hep diarbenn

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
br: N'eus ket tu da lazhañ ar sanell  En/Ec'h backend_stdin : %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
br: N'eus ket tu da lazhañ ar sanell En/Ec'h backend_stdout : %s

en: Authenticated!
br: Dilesaet !

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
br: Kemmet eo bet ho ker-tremen abaoe m'hoc'h eus kennasket evit ar wech kentañ ! Ret eo deoc'h adsevel an dilesa, mar plij ganeoc'h.

en: That password was incorrect.
br: N'eo ket mat ar ger-tremen-mañ.

en: Your password has been changed.
br: Cheñchet eo bet ho ker-tremen.

en: System error: %s.
br: Fazi reizhiad : %s.

en: The password is too short.
br: Re verr eo ar ger-tremen.

en: The password is too simple.
br: Re simpl eo ar ger-tremen.

en: The old and new passwords are too similar.
br: N'eo ket disheñvel a-walc'h ar ger-tremen nevez hag an hini kozh.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
br: Ret eo lakaat unan pe vuioc'h a arouezennoù arbennik ha niverel.

en: The old and new passwords are the same.
br: Heñvel eo ar ger-tremen nevez hag an hini kozh.

en: The new password has already been used recently.
br: Ar ger-tremen nevez zo bet graet gantañ n'eus ket pell zo.

en: Unable to launch %s: %s
br: N'eus ket tu da lañsañ %s : %s

en: Unable to launch backend
br: N'eus ket tu da lañsiñ an urzhiataer kein

en: A system error has occurred
br: Bet ez eus bet ur fazi reizhiad

en: Checking password...
br: O wiriañ ar ger-tremen...

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
br: Klikit war <b>Cheñch ar ger-tremen</b> evit kemmañ ar ger-tremen.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
br: Skrivit ho ker-tremen er vaezienn <b>Ger-tremen nevez</b>.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
br: Adskrivit ho ker-tremen er vaezienn <b>Adskrivit ho ker-tremen</b>.

en: The two passwords are not equal.
br: N'eo ket heñvel an daou c'her-tremen.

en: Change password
br: Kemmañ ar ger-tremen

en: Change pa_ssword
br: Kemmañ ar ger_-tremen

en: Change your password
br: Kemmañ ho ker-tremen

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
br: Evit kemmañ ho ker-tremen, skrivit ho ker-tremen bremanel er vaezienn amañ dindan ha klikit war <b> Dilesa</b>.
    War lerc'h an oberiadur, skrivit ho ker-tremen nevez, hag adskrivit anezhañ evit gwiriañ ha klikit war <b>Kemmañ ar ger-tremen</b>.

en: Current _password:
br: Ger-tremen _bremanel :

en: _New password:
br: Ger-tremen _nevez :

en: _Retype new password:
br: Roit ar ger-tremen nevez c'hoazh :

en: _Authenticate
br: Diles_a

en: Assistive Technologies Preferences
br: Gwellvezioù ar c'halvezerezhioù ameilañ

en: _Help
br: _Skoazell

en: Close and _Log Out
br: Serriñ ha dilugañ

en: Assistive Technologies
br: Kalvezerezhioù ameilañ

en: _Preferred Applications
br: Arl_oadoù gwellañ karet

en: Jump to Preferred Applications dialog
br: Lammat betek an arloadaoù gwellañ karet

en: _Enable assistive technologies
br: _Gweredekaat ar c'halvezerezhioù ameilañ

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
br: Ar c'hemmoù da weredekaat ar c'halvezerezhioù ameilañ ne vint ket efedus kent ma c'hennaskot en-dro.

en: Preferences
br: Gwellvezioù

en: _Keyboard Accessibility
br: _Haezadusted ar c'hlavier

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
br: Lammat betek bostad emziviz an haezadusted evit ar c'hlavier

en: _Mouse Accessibility
br: Hae_zadusted evit al logodenn

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
br: Lammat betek bostad emziviz an haezadusted evit al logodenn

en: Accessible Lo_gin
br: Anv kennaskañ dre haezadusted

en: Jump to the Accessible Login dialog
br: Mont d'ar voestad emziviz evit an anv kennaskañ dre haezadusted

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
br: Dibabit ar c'heweriusterioù haezadusted da weredekat pa gennaskot

en: Add Wallpaper
br: Ouzhpennañ ur paper-moger

en: All files
br: An holl restroù

en: _Cancel
br: _Nullañ

en: _Open
br: _Digeriñ

en: Fonts
br: Nodrezhoù

en: Specify the filename of a theme to install
br: Erspizañ anv restr an neuz da staliañ

en: filename
br: anv ar restr

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
br: Erspizañ anv ar bajenn da ziskouez (theme|background|fonts|interface)

en: page
br: pajenn

en: [WALLPAPER...]
br: [PAPERMOGER...]

en: Default Pointer
br: Biz al logodenn dre ziouer

en: Install
br: Staliañ

en: Apply Background
br: Seveniñ an drekleur

en: Apply Font
br: Seveniñ an nodrezh

en: Revert Font
br: Diseveniñ an nodrezh

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
br: Kinnig a ra an neuz a-vremañ un drekleur hag un nodrezh. Disevenet e c'hall bezañ an ali diwezhañ a-fet nodrezh ivez.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
br: Kinnig a ra an neuz a-vremañ un drekleur. Disevenet e c'hall bezañ an ali diwezhañ a-fet nodrezh ivez.

en: The current theme suggests a background and a font.
br: Kinnig a ra an neuz a-vremañ un drekleur hag un nodrezh.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
br: Kinnig a ra an neuz a-vremañ un nodrezh. Disevenet e c'hall bezañ an ali diwezhañ a-fet nodrezh ivez.

en: The current theme suggests a background.
br: Kinnig a ra an neuz a-vremañ un drekleur.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
br: Disevenet e c'hall bezañ an ali diwezhañ a-fet nodrezh ivez.

en: The current theme suggests a font.
br: Kinnig a ra an neuz a-vremañ un nodrezh.

en: Custom
br: Personelaet

en: Font Rendering Details
br: Munudoù an deouez nodrezhoù

en: Smoothing
br: Lufraat

en: Gra_yscale
br: Ske_ul louedoù

en: Sub_pixel (LCDs)
br: Is_piksel (LCDoù)

en: _None
br: _Tra ebet

note: font hinting
en: Hinting
br: Feurioù kengeidañ

en: N_one
br: T_ra ebet

en: _Slight
br: _Skañv

en: _Full
br: _Klok

en: _Medium
br: _Etre

en: Subpixel Order
br: Urzh ispiksel

note: pixel order red, green, blue
en: _RGB
br: _RGG

note: pixel order blue, green, red
en: _BGR
br: _GGR

note: vertical hinting, pixel order blue, green, red
en: VB_GR
br: VG_GR

note: vertical hinting, pixel order red, green, blue
en: _VRGB
br: _VRGG

en: Save Theme As...
br: Enrollañ an dodenn...

en: _Save
br: _Enrollañ

en: Save _background image
br: Enrollañ ar _skeudenn drekleur

en: Save _notification theme
br: Enrollañ dodenn ar _rebuziñ

en: _Name:
br: _Anv

en: _Description:
br: _Deskrivadur :

en: Text below items
br: Testenn dindan an elfennoù

en: Text beside items
br: Testenn e-kichen an elfennoù

en: Icons only
br: Arlunioù hepken

en: Text only
br: Testenn hepken

en: Customize Theme
br: Personelaat an neuz

en: _Delete
br: _Dilemel

en: Controls
br: Reolerezhioù

en: The current controls theme does not support color schemes.
br: Ne hañval ket ar reolerezhioù bremanel skorañ al livaouegoù.

en: _Tooltips:
br: _Lagadenn ditouriñ :

en: Text
br: Testenn

en: Background
br: Drekleur

en: _Selected items:
br: _Elfennoù diuzet:

en: _Input boxes:
br: Boe_st maezienn :

en: _Windows:
br: _Prenestr :

en: _Reset to Defaults
br: _Adlakaat gwerzhioù dre ziouer

en: Colors
br: Livioù

en: Window Border
br: Riblennoù ar prenestr

en: Icons
br: Arlunioù

en: _Size:
br: _Ment :

note: small threshold
en: Small
br: Bihan

note: large threshold
en: Large
br: Bras

en: Pointer
br: Reti

en: Solid color
br: Liv unvan

en: Horizontal gradient
br: Ilrezenn a-blaen

en: Vertical gradient
br: Ilrezenn a-serzh

en: Tile
br: Teolenn

en: Zoom
br: Zoum

en: Center
br: Kreizañ

en: Scale
br: Skeuliañ

en: Stretch
br: Astenn

en: Span
br: Ledanaat

en: Appearance Preferences
br: Gwellvezioù an neuz

en: Save _As...
br: Enroll_añ evel...

en: C_ustomize...
br: P_ersonelaat...

en: _Install...
br: S_taliañ...

en: Get more themes online
br: Tapout muioc'h a neuzioù enlinenn

en: Theme
br: Neuz

en: _Style:
br: _Stil :

en: C_olors:
br: Livi_où :

en: Open a dialog to specify the color
br: Digeriñ ur voestad emziviz da erspizañ al liv

en: Get more backgrounds online
br: Tapout muioc'h a _skeudennoù drekleur enlinenn

en: _Add...
br: _Ouzhpennañ...

en: _Application font:
br: Nodrezh an _arload :

en: _Document font:
br: Nodrezh an _teul :

en: Des_ktop font:
br: Nodrezh ar _burev :

en: _Window title font:
br: _Nodrezh titl ar prenestr :

en: _Fixed width font:
br: Nodrezh e led _fest :

en: Rendering
br: Deouez

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
br: Lufraat an is_piksel (LCDoù)

en: Best _shapes
br: Lunioù _gwellañ

en: _Monochrome
br: _Unliv

en: Best co_ntrast
br: Dar_gemm gwellañ

en: D_etails...
br: M_unudoù...

en: Menus and Toolbars
br: Lañserioù ha barrennadoù ostilhoù

en: Show _icons in menus
br: Diskouez an arlun_ioù war al lañserioù

en: _Editable menu shortcut keys
br: B_erradennoù klavier evit al lañserioù a c'hall bezañ daskemmet

en: Toolbar _button labels:
br: Skritelloù _afelloù ar varrennad ostilhoù :

en: Preview
br: Alberz

en: _File
br: _Restr

en: Edit
br: Embann

en: New
br: Nevez

en: Interface
br: Ketal

en: Appearance
br: Neuz

en: Customize the look of the desktop
br: Personelaat an dres ar burev

en: Theme Installer
br: Staliader neuz

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
br: Staliañ pakadoù neuz evit rannoù bennak ar burev

en: Mate Theme Package
br: Pakad neuz MATE

en: No Desktop Background
br: Paper moger ebet

en: unknown
br: dianav

en: Slide Show
br: Kinnig luc'hvannoù

en: Image
br: Skeudenn

en: multiple sizes
br: liesventoù

en: %d %s by %d %s
br: %d %s dre %d %s

en: <b>%s</b>
    %s, %s
    Folder: %s
    Artist: %s
br: <b>%s</b>
    %s, %s
    Teuliad : %s
    Arzour : %s

en: <b>%s</b>
    %s
    Folder: %s
    Artist: %s
br: <b>%s</b>
    %s
    Teuliad : %s
    Arzour : %s

en: Image missing
br: Mankout a ra ar skeudenn

en: Cannot install theme
br: N'eus ket tu da staliañ an neuz

en: The %s utility is not installed.
br: N'eo ket staliet ar maveg %s.

en: There was a problem while extracting the theme.
br: Bet eo bet ur gudenn e-pad tennadur an neuz.

en: There was an error installing the selected file
br: Bet eo bet ur gudenn e-pad ar staliadur restr diuzet

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
br: "%s" n'hañval ket bezañ un neuz talvoudek.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
br: "%s" n'hañval ket bezañ un neuz talvoudek. Marteze eo ul lusker neuz eo ret deoc'h kempunañ.

en: Cancel
br: Nullañ

en: Theme cannot be deleted
br: Ne c'hall ket bezañ dilemet an neuz

en: Installation for theme "%s" failed.
br: N'eo ket bet staliet an neuz "%s".

en: The theme "%s" has been installed.
br: Staliet eo bet an neuz "%s".

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
br: C'hoant hoc'h eus da lakaat an neuz-mañ pe mirout an neuz a-vremañ?

en: Keep Current Theme
br: Mirout an neuz a-vremañ

en: Apply New Theme
br: Lakaat an neuz nevez

en: MATE Theme %s correctly installed
br: Staliet eo da vat an neuz MATE %s

en: Failed to create temporary directory
br: C'hwitadenn war krouiñ an teuliad padennek

en: New themes have been successfully installed.
br: Staliet eo bet da vat an neuzoù nevez.

en: No theme file location specified to install
br: N'eo ket bet erspizet ul lec'hiadur restr neuz

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
br: N'hoc'h eus ket an aotre da staliañ an neuz e :
    %s

en: Select Theme
br: Dibab un neuz

en: Theme Packages
br: Pakadoù neuz

en: Theme name must be present
br: Ret eo merkañ an anv neuz

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
br: An neuz-se a zo c'hoazh. C'hoant hoc'h eus adlakaat anezhi?

en: _Overwrite
br: _Erlec'hiañ

en: Would you like to delete this theme?
br: C'hoant hoc'h eus dilemel an neuz-se?

en: Could not install theme engine
br: N'eus ket tu da staliañ ul lusker neuz

en: There was an error displaying help: %s
br: Ur fazi e oa o tiskouez skoazell : %s

en: Copying file: %u of %u
br: O kopiañ ar restr: %u eus %u

en: Copying '%s'
br: O eilañ '%s'

en: Copying files
br: O eilañ restroù

en: Parent Window
br: Prenestr tad

en: Parent window of the dialog
br: Prenestr tad boest kendiviz

en: From URI
br: Eus URI

en: URI currently transferring from
br: O treuzkas adalek URI

en: To URI
br: Da URI

en: URI currently transferring to
br: O treuzkas ouzh URI

en: Fraction completed
br: Keñver mentoù graet

en: Fraction of transfer currently completed
br: O treuzkas keñver mentoù

en: Current URI index
br: O rummad URI

en: Current URI index - starts from 1
br: O rummad URI - lañsañ adalek 1

en: Total URIs
br: Hollad URIoù

en: Total number of URIs
br: Niverenn hollad URIoù

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
br: Be z'eus dija ar restr '%s'. Ch'oant hoc'h eus flastrañ anezhañ?

en: _Skip
br: _Leuskell a-gostez

en: Overwrite _All
br: Erlec'hiañ _an holl

en: Preferred Applications
br: Arloadoù gwellañ karet

en: Select your default applications
br: Diuzit hoc'h arloadoù dre ziouer

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
br: Erspizit anv ar bajenn da ziskouez (internet|multimedia|system|a11y)

en: - MATE Default Applications
br: - Arloadoù dre ziouer MATE

en: Web Browser
br: Merdeer web

en: Mail Reader
br: Lenner posteloù

en: Instant Messenger
br: Postelerezh prim

en: Image Viewer
br: Gweler skeudennoù

en: Multimedia Player
br: Lenner liesvedia

en: Video Player
br: Lenner Video

en: Multimedia
br: Liesvedia

en: Text Editor
br: Embanner testennioù

en: Terminal Emulator
br: Darvanerez an dermenell

en: File Manager
br: Ardoer restroù

en: System
br: Reizhiad

en: Document Viewer
br: Gwelerez teulioù

en: Word Processor
br: Kewerier testennoù

en: Spreadsheet Editor
br: Embanner renkelloù

en: Office
br: Burev

en: _Run at start
br: _Lañsañ en digoradur an estez

en: Visual
br: Gweled

en: Run at st_art
br: Lañsañ en dig_oradur an estez

en: Mobility
br: Heloc'hded

en: Accessibility
br: Haezadusted

en: Normal
br: Reizh

en: Left
br: Kleiz

en: Right
br: Dehou

en: Monitor Preferences
br: Gwellvezioù ar skramm

en: Apply system-wide
br: Seveniñ war ar reizhiad a-bezh

en: Applies the current configuration for other MATE users on the computer. Note that this doesn't affect login screens or other desktop environments.
br: Seveniñ a ra ar c'hefluniadur bremanel evit an arveriaded all eus MATE war an urzhiataer. Ne dizh ket ar skrammoù kennaskañ pe endroioù all ar burev.

en: Sa_me image in all monitors
br: An hevelep skeudenn war bep skra_mm

en: _Detect monitors
br: _Dinoiñ ar skrammoù

en: _Resolution:
br: Dia_runusted :

en: Re_fresh rate:
br: _Feur azbevaat

en: On
br: Gweredekaet

en: Off
br: Deweredekaet

en: Include _panel
br: Enlakaat ur b_anell

en: Set as primary
br: Lakaat da skramm kentañ

en: Sets the selected monitor as primary.
br: Lakaat a ra ar skramm diuzet da skramm kentañ.

en: R_otation:
br: C'h_weladur :

en: Monitor
br: Skramm

en: Panel icon
br: Arlun ar banell

en: _Show monitors in panel
br: Di_skouez ar skrammoù war ar banell

en: Displays
br: Skrammañ

en: Change resolution and position of monitors and projectors
br: Kemmañ diarunusted ha lec'hiadur ar skrammoù hag al luc'hvannerezed

note: Translators: only able to install RANDR profiles as root
en: This program can only be used by the root user
br: Gant un arveriad gwrizhienn hepken e vez graet gant ar goulev-mañ.

note: Translators: first %s is a filename; second %s is an error message
en: Could not open %s: %s
br: N'hall ket digeriñ %s : %s

en: Could not rename %s to %s: %s
br: N'hall ket adenvel %s da %s : %s

en: Install multi-monitor settings for the whole system
br: Staliañ arventennoù liesskrammoù evit ar reizhiad a-bezh

en: Authentication is required to install multi-monitor settings for all users
br: An dilesa zo ret evit staliañ arventennoù liesskrammoù evit an holl arveriaded

en: Upside Down
br: Pebeilañ

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
br: Efed melezouriñ war ar skrammoù

en: Monitor: %s
br: Skramm : %s

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
br: Diuzañ ur skramm evit kemmañ e berzhioù ; Riklañ ar skramm evit kempenn e lec'hiadur.

en: Could not save the monitor configuration
br: N'eus ket tu da enrollañ ar c'hefluniadur skramm

en: Could not detect displays
br: N'hall ket dinoiñ skrammoù

en: The monitor configuration has been saved
br: Enrollet eo bet kefluniadur ar skramm

en: This configuration will be used the next time someone logs in.
br: Arveret e vo ar c'hefluniadur-mañ a wech a zeu ma c'hennasko unan bennak.

en: Could not set the default configuration for monitors
br: N'hall ket despizañ ar c'hefluniadur dre ziouer evit ar skrammoù

en: Could not get screen information
br: N'eus ket tu da gaout titouroù ar skramm

en: Sound
br: Son

en: Play (or play/pause)
br: Seniñ (pe seniñ/ehan)

en: Pause playback
br: Ehan al lenn

en: Next track
br: Loabr da-heul

en: Eject
br: Kas er-maez

en: Desktop
br: Burev

en: Log out
br: Dilugañ

en: Lock screen
br: Prennañ ar skramm

en: Home folder
br: Teuliad personel

en: Search
br: Klask

en: New shortcut...
br: Berradenn nevez...

en: Accelerator key
br: Berradenn klavier

en: Accelerator modifiers
br: Kemmer berradennoù klavier

en: The type of accelerator.
br: Rizh ar berradennoù klavier.L

en: Disabled
br: Diweredekaet

en: <Unknown Action>
br: <Gwered Dianav>

en: Custom Shortcuts
br: Berradennoù personelaet

en: Error saving the new shortcut
br: Fazi e-pad enrollañ ar berradenn nevez

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
br: Ar verradenn "%s" n'hall ket bezañ arveret rak ne vo ket tro ken da viziata en ur ober gant ar stokell-mañ.
    Mar plij, klaskit gant ur stokell evel Ctrl, Alt pe Pennlizh war un dro.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
br: Arveret eo ar verradenn "%s" endeo evit
    "%s"

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
br: Mar bez deverket ar verradenn da "%s" en-dro e vo diweredekaet ar verradenn "%s".

en: _Reassign
br: _Deverkañ en-dro

en: Too many custom shortcuts
br: Re a verradennoù personelaet

en: Action
br: Gwered

en: Shortcut
br: Berradenn

en: Custom Shortcut
br: Personnalaat ar berradennoù

en: C_ommand:
br: Ar_c'had :

en: Keyboard Shortcuts
br: Berradenn klavier

en: - MATE Keyboard Preferences
br: - Gwellvezioù ar c'hlavier MATE

en: General
br: Hollek

en: Keyboard Preferences
br: Gwellvzeioù ar c'hlavier

en: Repeat Keys
br: Arren ar stokelloù

en: _Delay:
br: _Dale :

en: _Speed:
br: _Tizh :

en: Short
br: Berr

note: slow acceleration
en: Slow
br: Gorrek

en: Repeat keys speed
br: Arren tizh ar stokelloù

en: Long
br: Hir

note: fast acceleration
en: Fast
br: Trumm

en: S_peed:
br: _Tizh :

en: Move _Up
br: Kas d'ar c'hr_ec'h

en: Keyboard _model:
br: _Skouer ar c'hlavier :

en: _Options...
br: Dibarzhi_où...

en: Layouts
br: Aozadurioù

en: _Acceleration:
br: Herrek_aat :

en: Mouse Keys
br: Stokelloù al logodenn

en: minutes
br: a vunutennoù

en: Choose a Layout
br: Dibab un aozadur

en: _Country:
br: _Bro :

en: _Variants:
br: Ad_stummoù :

en: _Language:
br: _Yezh :

en: By _language
br: Dre _yezh

en: Preview:
br: Alberz :

en: _Vendors:
br: G_werzourien :

en: Keyboard Layout Options
br: Dibarzhioù aozadur ar c'hlavier

en: Unknown
br: Dianav

en: Layout
br: Doare

en: Vendors
br: Gwerzourien

en: Default
br: Dre ziouer

en: Keyboard
br: Klavier

en: Set your keyboard preferences
br: Arventenniñ gwellvezioù ho klavier

en: - MATE Mouse Preferences
br: - Gwellvezioù al logodenn MATE

en: Mouse Preferences
br: Gwellvezioù al logodenn

note: low sensitivity
en: Low
br: Izel

note: high sensitivity
en: High
br: Uhel

en: _Sensitivity:
br: _Kizidigezh :

en: _Timeout:
br: _Diamzeret :

en: Mouse
br: Logodenn

en: Scrolling
br: Dibunañ

en: Set your mouse preferences
br: Lakait ho kwellvezioù al logodenn

en: Network Proxy
br: Proksi ar rouedad

en: Network Proxy Preferences
br: Gwellvezioù proksi ar rouedad

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
br: <b>Keflu_niadur ar proksi dre zorn</b>

en: Port:
br: Porzh :

en: _Details
br: Munu_doù

en: H_TTP proxy:
br: Proksi H_TTP :

en: _FTP proxy:
br: Proksi _FTP :

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
br: <b>Kefluniadur _emgefreek ar proksi</b>

en: Proxy Configuration
br: Kefluniad ar proksi

en: HTTP Proxy Details
br: Munudoù proksi HTTP

en: U_sername:
br: Anv an a_rveriad :

en: _Password:
br: _Ger-tremen :

en: Set your window properties
br: Lakait ho perzhioù prenestr

en: Window Preferences
br: Gwellvezioù ar prenestr

en: seconds
br: eilenn

en: Maximize
br: Uc'hekaat

en: Maximize Horizontally
br: Brasaat a-led

en: Maximize Vertically
br: Brasaat a-hed

en: Minimize
br: Bihanaat

en: None
br: Tra ebet

en: Time zone
br: Gwerzhid-eur

en: Time
br: Eur

en: Date
br: Deiziad

en: Time Zone
br: Gwerzhid-eur

en: Filter
br: Sil

en: Groups
br: Strolladoù

en: Control Center
br: Kreizenn reoliñ

en: _Preferences
br: _Gwellvezioù

en: _About
br: _Diwar-benn

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
br: Skrivet gant Richard Hult <richard@imendio.com>

en: Enable debugging code
br: Gweredekaat ar boneg diveugañ

en: Type
br: Rizh

en: Description
br: Deskrivadur

en: Install Failed
br: C'hwitadenn war ar staliadur

en: Installed
br: Staliet

en: Back
br: Kein

en: Font Viewer
br: Gweler nodrezhoù

en: Text to thumbnail (default: Aa)
br: Testenn da ziskouez (dre ziouer Aa)

en: TEXT
br: TESTENN

en: SIZE
br: MENT

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
br: RESTR-NODREZH RESTR-EC'HANKAD

en: New Applications
br: Arloadoù nevez

en: Other
br: Arloadoù all

en: Start %s
br: Loc'hañ %s

en: Help
br: Skoazell

en: Remove from Favorites
br: Dilemel diwar ar re well

en: Add to Favorites
br: Ouzhpennañ d'ar re well

en: New Spreadsheet
br: Renkell nevez

en: New Document
br: Teul nevez

[ctx: Home folder]
en: Home
br: Ma zeuliad din

en: Documents
br: Teulioù

en: File System
br: Reizhiad restroù

en: Network Servers
br: Dafariadoù ar rouedad
