mate-control-center 1.26.0 - en to ca translation catalogue (1116 entries)

en: [ 'Change Theme;mate-appearance-properties.desktop', 'Set Preferred Applications;mate-default-applications-properties.desktop' ]
ca: [ 'Canvia el tema;mate-appearance-properties.desktop', 'Estableix les aplicacions preferides;mate-default-applications-properties.desktop' ]

en: Task names and associated .desktop files
ca: Noms de tasques i fitxers .desktop associats

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
ca: El nom de la tasca que es mostrarà al centre de control procedit d'un punt i coma, que fa de separador, amb el nom del fitxer .desktop associat per executar la tasca.

en: Close the control-center when a task is activated
ca: Tanca el centre de control quan s'activi una tasca

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
ca: En cas que fos cert, el centre de control es tancarà quan s'activi una «tasca comuna».

en: Exit shell on start action performed
ca: Surt del shell si es realitza una acció d'iniciar

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
ca: Indica si s'ha de tancar el shell quan s'ha realitzat una acció d'inici.

en: Exit shell on help action performed
ca: Surt del shell si es realitza una acció d'ajuda

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
ca: Indica si s'ha de tancar el shell quan s'ha realitzat una acció d'ajuda.

en: Exit shell on add or remove action performed
ca: Surt del shell si es realitza una acció d'afegir o treure

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
ca: Indica si s'ha de tancar el shell quan s'ha realitzat una acció d'afegir o treure.

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
ca: Surt del shell si es realitza una acció d'actualitzar o desinstal·lar

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
ca: Indica si s'ha de tancar el shell quan s'ha realitzat una acció d'actualitzar o desinstal·lar.

en: More backgrounds URL
ca: Més URL d'imatges de fons

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
ca: L'URL des d'on obtenir més imatges de fons de l'escriptori. Si s'estableix a una cadena buida, l'enllaç no apareixerà.

en: More themes URL
ca: Més URL de temes

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
ca: L'URL des d'on obtenir més temes de l'escriptori. Si s'estableix a una cadena buida, l'enllaç no apareixerà.

en: Keybinding
ca: Vinculació de tecles

en: Keybinding associated with a custom shortcut.
ca: Vinculació de tecles associada amb una drecera de teclat personalitzada.

en: Command
ca: Ordre

en: Command associated with a custom keybinding.
ca: Ordre associada amb una vinculació de tecles personalitzada.

en: Name
ca: Nom

en: Description associated with a custom keybinding.
ca: Descripció associada a una vinculació de tecles personalitzada.

en: Select Image
ca: Seleccioneu una imatge

en: No Image
ca: Cap imatge

en: Images
ca: Imatges

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: About %s
ca: Quant a %s

en: About Me
ca: Quant a mi

en: _Close
ca: Tan_ca

en: Select your photo
ca: Trieu la vostra foto

en: Full Name
ca: Nom complet

en: User name:
ca: Nom d'usuari:

en: Change Passwo_rd...
ca: Canvia la cont_rasenya...

en: Enable _Fingerprint Login...
ca: Habilita l'entrada amb l'_empremta dactilar...

en: Disable _Fingerprint Login...
ca: Inhabilita l'entrada amb l'_empremta dactilar...

en: Set your personal information
ca: Establiu la vostra informació personal

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;personal;information;
ca: mate-control-center;MATE;personal;informació;

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
ca: No teniu permís per accedir al dispositiu. Contacteu amb l'administrador del sistema.

en: The device is already in use.
ca: El dispositiu ja està en ús.

en: An internal error occurred
ca: S'ha produït un error intern

en: Delete registered fingerprints?
ca: Voleu suprimir les empremtes dactilars registrades?

en: _Delete Fingerprints
ca: _Suprimeix les empremtes dactilars

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
ca: Voleu suprimir les empremtes dactilars registrades de manera que s'inhabiliti l'entrada amb empremta dactilar?

en: Done!
ca: Fet!

en: Could not access '%s' device
ca: No s'ha pogut accedir al dispositiu «%s»

en: Could not start finger capture on '%s' device
ca: No s'ha pogut iniciar la captura de l'empremta dactilar al dispositiu «%s»

en: Could not access any fingerprint readers
ca: No s'ha pogut accedir a cap lector d'empremtes dactilars

en: Please contact your system administrator for help.
ca: Contacteu amb l'administrador del sistema per obtenir ajuda.

en: Enable Fingerprint Login
ca: Habilita l'entrada amb empremta dactilar

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
ca: Per habilitar l'entrada amb empremta dactilar, caldrà que deseu una de les vostres empremtes dactilars utilitzant el dispositiu «%s».

en: Swipe finger on reader
ca: Passeu el dit pel lector

en: Place finger on reader
ca: Situeu el dit al lector

en: Left thumb
ca: Polze esquerre

en: Left middle finger
ca: Dit del mig esquerre

en: Left ring finger
ca: Dit anular esquerre

en: Left little finger
ca: Dit petit esquerre

en: Right thumb
ca: Polze dret

en: Right middle finger
ca: Dit del mig dret

en: Right ring finger
ca: Dit anular dret

en: Right little finger
ca: Dit petit dret

en: Right index finger
ca: Dit índex dret

en: Left index finger
ca: Dit índex esquerre

en: Other finger:
ca: Un altre dit:

en: Select finger
ca: Seleccioneu un dit

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
ca: La vostra empremta dactilar s'ha desat correctament. Hauríeu de poder iniciar la sessió amb el lector d'empremtes dactilars.

en: Child exited unexpectedly
ca: El fill ha sortit inesperadament

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
ca: No s'ha pogut aturar el canal d'E/S del backend_stdin: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
ca: No s'ha pogut aturar el canal d'E/S del backend_stdout: %s

en: Authenticated!
ca: Autenticat!

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
ca: La vostra contrasenya ha canviat des que us vàreu autentificar. Torneu a autentificar-vos.

en: That password was incorrect.
ca: Aquesta contrasenya no era correcta.

en: Your password has been changed.
ca: S'ha canviat la vostra contrasenya.

en: System error: %s.
ca: Error del sistema: %s.

en: The password is too short.
ca: La contrasenya és massa curta.

en: The password is too simple.
ca: La contrasenya és massa senzilla.

en: The old and new passwords are too similar.
ca: La contrasenya nova i l'antiga són massa semblants.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
ca: La contrasenya nova ha de contenir caràcters numèrics o especials.

en: The old and new passwords are the same.
ca: La contrasenya nova i l'antiga són iguals.

en: The new password has already been used recently.
ca: La contrasenya nova ja s'ha utilitzat recentment.

en: Unable to launch %s: %s
ca: No es pot executar %s: %s

en: Unable to launch backend
ca: No es pot executar el programari especialitzat

en: A system error has occurred
ca: S'ha produït un error del sistema

en: Checking password...
ca: S'està comprovant la contrasenya...

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
ca: Feu clic a <b>Canvia la contrasenya</b> per canviar-la.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
ca: Teclegeu la vostra contrasenya al camp <b>Contrasenya nova</b>.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
ca: Teclegeu la contrasenya al camp <b>Torneu a teclejar la contrasenya nova</b>.

en: The two passwords are not equal.
ca: Les dues contrasenyes no són iguals.

en: Change password
ca: Canvia la contrasenya

en: Change pa_ssword
ca: Canvia la contra_senya

en: Change your password
ca: Canvia la contrasenya

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
ca: Per canviar la contrasenya, introduïu la vostra contrasenya actual al camp de sota i feu clic a <b>Autentifica</b>.
    Un cop us hàgiu autentificat, introduïu la vostra contrasenya nova, torneu-la a teclejar per tal de verificar-la, i feu clic a <b>Canvia la contrasenya</b>.

en: Current _password:
ca: Contrasenya _actual:

en: _New password:
ca: Contrasenya _nova:

en: _Retype new password:
ca: Torneu a teclejar la _contrasenya nova:

en: _Authenticate
ca: _Autentifica

en: Assistive Technologies Preferences
ca: Preferències de les tecnologies assistides

en: _Help
ca: _Ajuda

en: Close and _Log Out
ca: Surt i tanca _la sessió

en: Assistive Technologies
ca: Tecnologies assistides

en: _Preferred Applications
ca: Aplicacions _preferides

en: Jump to Preferred Applications dialog
ca: Salta al diàleg d'aplicacions preferides

en: _Enable assistive technologies
ca: _Habilita les tecnologies assistides

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
ca: Els canvis en les tecnologies assistides no tindran efecte fins que no torneu a iniciar la sessió.

en: Preferences
ca: Preferències

en: _Keyboard Accessibility
ca: Accessibilitat del _teclat

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
ca: Salta al diàleg d'accessibilitat del teclat

en: _Mouse Accessibility
ca: Accessibilitat del _ratolí

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
ca: Salta al diàleg d'accessibilitat del ratolí

en: Accessible Lo_gin
ca: Entrada _accessible

en: Jump to the Accessible Login dialog
ca: Salta al diàleg accessible d'inici de sessió

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
ca: Seleccioneu quines funcionalitats d'accessibilitat s'han d'habilitar quan inicieu la sessió

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;accessibility;features;
ca: mate-control-center;MATE;accessibilitat;funcionalitat;

en: Add Wallpaper
ca: Afegeix un paper de fons

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Select Font
ca: Seleccioneu una lletra

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Open
ca: _Obre

en: Fonts
ca: Lletres

en: Specify the filename of a theme to install
ca: Especifiqueu el nom del fitxer del tema a instal·lar

en: filename
ca: fitxer

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
ca: Especifiqueu el nom de la pàgina a mostrar (theme|background|fonts|interface)

en: page
ca: pàgina

en: [WALLPAPER...]
ca: [FONS-D'ESCRIPTORI...]

en: Default Pointer
ca: Punter predeterminat

en: Install
ca: Instal·la

en: Apply Background
ca: Aplica el fons

en: Apply Font
ca: Aplica la lletra

en: Revert Font
ca: Recupera la lletra

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
ca: Aquest tema suggereix un fons de pantalla i una lletra. També es pot recuperar l'últim suggeriment de lletra aplicat.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
ca: Aquest tema suggereix un fons de pantalla. També es pot recuperar l'últim suggeriment de lletra aplicat.

en: The current theme suggests a background and a font.
ca: Aquest tema suggereix un fons de pantalla i una lletra.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
ca: Aquest tema suggereix una lletra. També es pot recuperar l'últim suggeriment de lletra aplicat.

en: The current theme suggests a background.
ca: Aquest tema suggereix un fons de pantalla.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
ca: Es pot recuperar l'últim suggeriment de lletra aplicat.

en: The current theme suggests a font.
ca: Aquest tema suggereix una lletra.

en: Custom
ca: Personalitzada

en: Font Rendering Details
ca: Detalls de la renderització de la lletra

en: R_esolution
ca: R_esolució

en: Dots per inch (DPI):
ca: Punts per polzada (PPP):

en: This resets the font DPI to the auto-detected value from Xserver.
ca: Això restablirà els PPP de la lletra al valor detectat automàticament des de Xserver.

en: Automatic detection:
ca: Detecció automàtica:

en: Smoothing
ca: Suavització

en: Gra_yscale
ca: Escala de gr_isos

en: Sub_pixel (LCDs)
ca: Sub_píxel (LCD)

en: _None
ca: Se_nse

note: font hinting
en: Hinting
ca: Contorn

en: N_one
ca: Ca_p

en: _Slight
ca: _Lleuger

en: _Full
ca: _Complet

en: _Medium
ca: _Mitjà

en: Subpixel Order
ca: Ordre dels subpíxels

en: Save Theme As...
ca: Anomena i desa el tema...

en: _Save
ca: De_sa

en: Save _background image
ca: Desa la imatge de _fons

en: Save _notification theme
ca: Desa el tema de les _notificacions

en: _Name:
ca: _Nom:

en: _Description:
ca: _Descripció:

en: Text below items
ca: Text a sota dels elements

en: Text beside items
ca: Text al costat dels elements

en: Icons only
ca: Només les icones

en: Text only
ca: Només text

en: Customize Theme
ca: Personalitza el tema

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: The current controls theme does not support color schemes.
ca: El tema de controls actual no té definits els esquemes de color.

en: _Tooltips:
ca: _Indicadors de funció:

en: Background
ca: Fons

en: _Selected items:
ca: Elements _seleccionats:

en: _Input boxes:
ca: _Quadres d'entrada:

en: _Windows:
ca: _Finestres:

en: _Reset to Defaults
ca: _Restableix als valors predeterminats

en: Window Border
ca: Contorn de la finestra

en: Icons
ca: Icones

en: _Size:
ca: _Mida:

note: small threshold
en: Small
ca: Petita

note: large threshold
en: Large
ca: Gran

en: Pointer
ca: Punter

en: Solid color
ca: Color sòlid

en: Horizontal gradient
ca: Degradat horitzontal

en: Vertical gradient
ca: Degradat vertical

en: Tile
ca: Mosaic

en: Center
ca: Centra

en: Scale
ca: Escala

en: Stretch
ca: Amplia

en: Span
ca: Separació

en: Appearance Preferences
ca: Preferències de l'aparença

en: Save _As...
ca: _Anomena i desa...

en: C_ustomize...
ca: Pe_rsonalitza...

en: _Install...
ca: _Instal·la...

en: Get more themes online
ca: Obteniu més temes en línia

en: Theme
ca: Tema

en: _Style:
ca: E_stil:

en: Open a dialog to specify the color
ca: Obre un diàleg per especificar el color

en: Get more backgrounds online
ca: Obteniu més imatges de fons en línia

en: _Add...
ca: _Afegeix...

en: _Application font:
ca: Lletra de l'_aplicació:

en: _Document font:
ca: Lletra del _document:

en: Des_ktop font:
ca: Lletra de l'_escriptori:

en: _Window title font:
ca: Lletra de la _finestra:

en: _Fixed width font:
ca: Lletra d'amplada fi_xa:

en: Add new f_ont...
ca: Afegeix una lletra n_ova...

en: Rendering
ca: Renderització

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
ca: Suavització dels sub_píxels (LCD)

en: Best _shapes
ca: Millor conto_rn

en: _Monochrome
ca: Mon_ocrom

en: Best co_ntrast
ca: Millor _contrast

en: D_etails...
ca: _Detalls...

en: Menus and Toolbars
ca: Menús i barres d'eines

en: Show _icons in menus
ca: Mostra les _icones als menús

en: _Editable menu shortcut keys
ca: Les tecles de les dreceres del _menú es poden editar

en: Toolbar _button labels:
ca: Etiquetes dels _botons de la barra de menús:

en: Buttons
ca: Botons

en: Show icons on buttons
ca: Mostra les icones als botons

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
ca: Si els botons han de mostrar una icona a més del text del botó

en: File Chooser
ca: Selector de fitxers

en: Show hidden items
ca: Mostra els elements ocults

en: Show size column
ca: Mostra la columna de la mida

en: Show type column
ca: Mostra la columna del tipus

en: Sort directories first
ca: Ordena primer els directoris

en: Preview
ca: Presentació preliminar

en: _File
ca: _Fitxer

en: Edit
ca: Edita

en: New
ca: Nou

en: Interface
ca: Interfície

en: Appearance
ca: Aparença

en: Customize the look of the desktop
ca: Personalitzeu l'aspecte de l'escriptori

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;appearance;properties;desktop;customize;look;
ca: mate-control-center;MATE;aparença;propietats;escriptori;personalització;aspecte;

en: Theme Installer
ca: Instal·lador de temes

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
ca: Instal·la paquets de temes per a diferents parts de l'escriptori

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;install;desktop;themes;
ca: mate-control-center;MATE;instal·lació;escriptori;temes;

en: Mate Theme Package
ca: Paquet del tema de MATE

en: No Desktop Background
ca: Sense fons d'escriptori

en: unknown
ca: desconegut

en: Slide Show
ca: Mostra diapositives

en: Image
ca: Imatge

en: multiple sizes
ca: mides múltiples

en: %d %s by %d %s
ca: %d %s per %d %s

en: pixel | pixels
ca[0]: píxel
ca[1]: píxels

en: <b>%s</b>
    %s, %s
    Folder: %s
    Artist: %s
ca: <b>%s</b>
    %s, %s
    Carpeta: %s
    Artista: %s

en: <b>%s</b>
    %s
    Folder: %s
    Artist: %s
ca: <b>%s</b>
    %s
    Carpeta: %s
    Artista: %s

en: Image missing
ca: Sense imatge

en: Cannot install theme
ca: No es pot instal·lar el tema

en: The %s utility is not installed.
ca: La utilitat %s no està instal·lada.

en: There was a problem while extracting the theme.
ca: S'ha produït un problema en extreure el tema.

en: There was an error installing the selected file
ca: S'ha produït un error en instal·lar el fitxer seleccionat

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
ca: «%s» pel que sembla no és un tema vàlid.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
ca: «%s» pel que sembla no és un tema vàlid. Podria ser un motor de tema que haureu de compilar.

en: The theme "%s" already exists.
ca: Ja existeix el tema «%s».

en: Do you want to install it again?
ca: Voleu tornar-ho a instal·lar?

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Theme cannot be deleted
ca: No es pot suprimir el tema

en: Installation for theme "%s" failed.
ca: No s'ha pogut instal·lar el tema «%s».

en: The theme "%s" has been installed.
ca: S'ha instal·lat el tema «%s».

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
ca: Voleu aplicar-lo, o voleu mantenir el que hi ha ara?

en: Keep Current Theme
ca: Mantén el tema actual

en: Apply New Theme
ca: Aplica el tema nou

en: MATE Theme %s correctly installed
ca: S'ha instal·lat correctament el tema de MATE %s

en: Failed to create temporary directory
ca: No s'ha pogut crear cap directori temporal

en: New themes have been successfully installed.
ca: Els temes nous s'han instal·lat correctament.

en: No theme file location specified to install
ca: No s'ha especificat cap ubicació per als fitxers dels temes a instal·lar

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
ca: No teniu permís per instal·lar el tema a:
    %s

en: Select Theme
ca: Seleccioneu un tema

en: Theme Packages
ca: Paquets de tema

en: Theme name must be present
ca: S'ha d'indicar el nom del tema

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
ca: El tema ja existeix. Voleu substituir-ho?

en: _Overwrite
ca: S_obreescriu

en: Would you like to delete this theme?
ca: Voleu suprimir aquest tema?

en: Could not install theme engine
ca: No s'ha pogut instal·lar el motor de tema

en: Unable to start the settings manager 'mate-settings-daemon'.
    Without the MATE settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with DBus, or a non-MATE (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the MATE settings manager.
ca: No es pot executar el gestor d'ajusts «mate-settings-daemon».
    Sense el gestor d'ajusts de MATE executant-se, algunes preferències poden no tenir efecte. Això pot indicar un problema amb el DBus, o podria ser que un gestor d'ajusts no-MATE (per exemple KDE) estigui actiu i en conflicte amb el gestor d'ajusts de MATE.

en: There was an error displaying help: %s
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda: %s

en: Copying file: %u of %u
ca: S'està copiant el fitxer: %u de %u

en: Copying '%s'
ca: S'està copiant «%s»

en: Copying files
ca: S'estan copiant fitxers

en: Parent Window
ca: Finestres mare

en: Parent window of the dialog
ca: Finestra mare del diàleg

en: From URI
ca: De l'URI

en: URI currently transferring from
ca: URI de la qual s'està transferint actualment

en: To URI
ca: A URI

en: URI currently transferring to
ca: URI a la qual s'està transferint actualment

en: Fraction completed
ca: Fracció completada

en: Fraction of transfer currently completed
ca: Fracció de la transferència completada actualment

en: Current URI index
ca: Índex URI actual

en: Current URI index - starts from 1
ca: Índex URI actual - comença des de 1

en: Total URIs
ca: URI totals

en: Total number of URIs
ca: Nombre total d'URI

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
ca: Ja existeix el fitxer «%s». Voleu sobreescriure'l?

en: _Skip
ca: _Omet

en: Overwrite _All
ca: _Sobreescriu-ho tot

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
ca: L'aparença d'aquest tema no serà la desitjada perquè no està instal·lat el tema GTK+ «%s».

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
ca: L'aparença d'aquest tema no serà la desitjada perquè no està instal·lat el tema del gestor de finestres «%s».

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
ca: L'aparença d'aquest tema no serà la desitjada perquè no està instal·lat el tema d'icones «%s».

en: Preferred Applications
ca: Aplicacions preferides

en: Select your default applications
ca: Seleccioneu les aplicacions predeterminades

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;default;preferred;applications;
ca: mate-control-center;MATE;predeterminada;defecte;aplicacions;

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
ca: Especifiqueu el nom de la pàgina a mostrar (internet|multimedia|system|a11y)

en: - MATE Default Applications
ca: - Aplicacions predeterminades de MATE

en: Web Browser
ca: Navegador web

en: Mail Reader
ca: Client de correu electrònic

en: Instant Messenger
ca: Missatgeria instantània

en: Image Viewer
ca: Visualitzador d'imatges

en: Multimedia Player
ca: Reproductor multimèdia

en: Video Player
ca: Reproductor de vídeo

en: Multimedia
ca: Multimèdia

en: Text Editor
ca: Editor de text

en: Terminal Emulator
ca: Emulador de terminal

en: File Manager
ca: Gestor de fitxers

en: Calculator
ca: Calculadora

en: System
ca: Sistema

en: Document Viewer
ca: Visualitzador de documents

en: Word Processor
ca: Processador de texts

en: Spreadsheet Editor
ca: Editor de fulls de càlcul

en: Office
ca: Ofimàtica

en: _Run at start
ca: Executa a l'_inici

en: Run at st_art
ca: Executa a l'_inici

en: Mobility
ca: Mobilitat

en: Accessibility
ca: Accessibilitat

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Upside-down
ca: De cap per avall

en: Monitor Preferences
ca: Preferències del monitor

en: Apply system-wide
ca: Aplica-ho a tot el sistema

en: Applies the current configuration for other MATE users on the computer. Note that this doesn't affect login screens or other desktop environments.
ca: Aplica la configuració actual als altres usuaris de MATE de l'ordinador. Tingueu en compte que això no afecta les pantalles d'inici de sessió ni tampoc als altres entorns d'escriptori.

en: _Apply
ca: _Aplica

en: Sa_me image in all monitors
ca: La _mateixa imatge en tots els monitors

en: _Detect monitors
ca: _Detecta els monitors

en: _Resolution:
ca: _Resolució:

en: Re_fresh rate:
ca: Velocitat de re_fresc:

en: On
ca: Encès

en: Off
ca: Apagat

en: Include _panel
ca: Inclou el _ tauler

en: Set as primary
ca: Estableix-ho com al principal

en: Sets the selected monitor as primary.
ca: Establiu el monitor seleccionat com al principal.

en: R_otation:
ca: R_otació:

en: Panel icon
ca: Icona de tauler

en: _Show monitors in panel
ca: _Mostra els monitors al tauler

en: Scaling
ca: Canvi d'escala

en: Displays
ca: Pantalles

en: Change resolution and position of monitors and projectors
ca: Canvieu la resolució i la posició dels monitors i dels projectors

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;resolution;position;monitors;display;properties;
ca: mate-control-center;MATE;resolució;posició;monitors;pantalles;propietats;

en: Usage: %s SOURCE_FILE DEST_NAME
    
    This program installs a RANDR profile for multi-monitor setups into
    a systemwide location.  The resulting profile will get used when
    the RANDR plug-in gets run in mate-settings-daemon.
    
    SOURCE_FILE - a full pathname, typically /home/username/.config/monitors.xml
    
    DEST_NAME - relative name for the installed file.  This will get put in
                the systemwide directory for RANDR configurations,
                so the result will typically be %s/DEST_NAME
ca: Utilització: %s FITXER_ORIGEN NOM_DE_DESTÍ
    
    Aquest programa instal·la un perfil RANDR per a les configuracions 
    de diversos monitors de tot el sistema. El perfil resultant s'utilitzarà quan el 
    connector RANDR s'executi en el gnome-settings-daemon.
    
    FITXER_FONT - un nom de camí complet, normalment /home/usuari/.config/monitors.xml
    
    NOM_DE_DESTÍ - nom relatiu del fitxer instal·lat. Aquest es posarà al
    directori del sistema per a les configuracions RANDR, de manera que el
    resultat normalment serà %s/NOM_DE_DESTÍ

note: Translators: only able to install RANDR profiles as root
en: This program can only be used by the root user
ca: Aquest programa només el pot utilitzar l'usuari root

en: The source filename must be absolute
ca: El nom del fitxer origen ha de ser absolut

note: Translators: first %s is a filename; second %s is an error message
en: Could not open %s: %s
ca: No s'ha pogut obrir %s: %s

note: Translators: first %s is a filename; second %s is an error message
en: Could not get information for %s: %s
ca: No s'ha pogut obtenir informació per %s:%s

en: %s must be a regular file
ca: %s ha de ser un fitxer regular

en: This program must only be run through pkexec(1)
ca: Aquest programa només es pot executar a través de pkexec(1)

en: PKEXEC_UID must be set to an integer value
ca: S'ha d'establir un valor enter a PKEXEC_UID

note: Translators: we are complaining that a file must be really owned by the user who called this program
en: %s must be owned by you
ca: Heu de ser el propietari de %s

note: Translators: here we are saying that a plain filename must look like "filename", not like "some_dir/filename"
en: %s must not have any directory components
ca: %s no ha de contenir cap directori

en: %s must be a directory
ca: %s ha de ser un directori

note: Translators: the first %s/%s is a directory/filename; the last %s is an error message
en: Could not open %s/%s: %s
ca: No s'ha pogut obrir %s/%s: %s

en: Could not rename %s to %s: %s
ca: No s'ha pogut reanomenar %s a %s: %s

en: Install multi-monitor settings for the whole system
ca: Instal·la els ajusts de diversos monitors a tot el sistema

en: Authentication is required to install multi-monitor settings for all users
ca: Cal autentificació per a instal·lar els ajusts de diversos monitors per a tots els usuaris

en: Upside Down
ca: De cap per avall

en: auto detect
ca: autodetecta

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
ca: Pantalles duplicades

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
ca: Seleccioneu un monitor per canviar-li les propietats; arrossegueu-lo per establir la seva ubicació.

en: Could not save the monitor configuration
ca: No s'ha pogut desar la configuració del monitor

en: Could not get session bus while applying display configuration
ca: No s'ha pogut obtenir el bus de sessió mentre s'aplicava la configuració de la pantalla

en: Could not detect displays
ca: No s'han pogut detectar les pantalles

en: The monitor configuration has been saved
ca: S'ha desat la configuració del monitor

en: This configuration will be used the next time someone logs in.
ca: S'utilitzarà aquesta configuració el pròxim cop que algú iniciï una sessió.

en: Could not set the default configuration for monitors
ca: No s'ha pogut establir la configuració predeterminada dels monitors

en: Could not get screen information
ca: No s'ha pogut obtenir la informació de la pantalla

en: Could not open help content
ca: No s'ha pogut obrir el contingut de l'ajuda

en: Sound
ca: So

en: Volume mute
ca: Silencia el volum

en: Volume down
ca: Abaixa el volum

en: Volume up
ca: Apuja el volum

en: Volume mute quietly
ca: Silencia ràpidament el volum

en: Volume down quietly
ca: Abaixa ràpidament el volum

en: Volume up quietly
ca: Apuja ràpidament el volum

en: Microphone mute
ca: Silenci del micròfon

en: Launch media player
ca: Executa el reproductor multimèdia

en: Play (or play/pause)
ca: Reprodueix (reprodueix/fes una pausa)

en: Pause playback
ca: Fes una pausa en la reproducció

en: Stop playback
ca: Atura la reproducció

en: Previous track
ca: Anterior pista

en: Next track
ca: Següent pista

en: Eject
ca: Expulsa

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Launch help browser
ca: Executa el navegador de l'ajuda

en: Launch calculator
ca: Executa la calculadora

en: Launch email client
ca: Executa el client de correu electrònic

en: Launch instant messenger
ca: Executa l'aplicació de missatgeria instantània

en: Launch web browser
ca: Executa el navegador web

en: Log out
ca: Tanca la sessió

en: Shut down
ca: Apaga

en: Lock screen
ca: Bloqueja la pantalla

en: Home folder
ca: Carpeta de l'usuari

en: Search
ca: Cerca

en: Launch settings
ca: Ajusts de llançament

en: New shortcut...
ca: Drecera nova...

en: Accelerator key
ca: Tecla acceleradora

en: Accelerator modifiers
ca: Modificadors acceleradors

en: Accelerator keycode
ca: Codi accelerador de tecla

en: Accel Mode
ca: Mode de l'accelerador

en: The type of accelerator.
ca: El tipus de l'accelerador.

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: <Unknown Action>
ca: <Acció Desconeguda>

en: Custom Shortcuts
ca: Dreceres personalitzades

en: Error saving the new shortcut
ca: S'ha produït un error en desar la drecera nova

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
ca: No es pot utilitzar la drecera «%s» perquè no seria possible teclejar-la amb aquesta tecla.
    Proveu amb una altra tecla com ara Control, Alt o Majúscules a la vegada.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
ca: Ja s'utilitza la drecera «%s» per a:
     «%s»

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
ca: Si torneu a assignar la drecera a «%s», s'inhabilitarà la drecera «%s».

en: _Reassign
ca: _Torna a assignar

en: Too many custom shortcuts
ca: Hi ha massa dreceres personalitzades

en: Action
ca: Acció

en: Shortcut
ca: Drecera

en: Custom Shortcut
ca: Drecera personalitzada

en: C_ommand:
ca: _Ordre:

en: _Browse applications...
ca: _Navega per les aplicacions...

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: To edit a shortcut key, double-click on the corresponding row and type a new key combination, or press backspace to clear.
ca: Per editar una drecera, feu doble clic a la fila corresponent i premeu una nova combinació de tecles, o premeu la tecla de retrocés per netejar-la.

en: Assign shortcut keys to commands
ca: Assigneu dreceres de teclat a ordres

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;assign;keyboard;shortcuts;keybindings;
ca: mate-control-center;MATE;assignació;teclat;dreceres;vinculacions;

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
ca: Aplica les configuracions i surt (solament compatibilitat; gestionat ara per un dimoni)

en: Start the page with the typing break settings showing
ca: Inicia la pàgina mostrant-hi els ajusts del descans de tecleig

en: Start the page with the accessibility settings showing
ca: Inicia la pàgina mostrant-hi els ajusts d'accessibilitat

en: - MATE Keyboard Preferences
ca: - Preferències del teclat de MATE

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
ca: Resposta d'àudio d'accessibilitat del teclat

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
ca: Emet l'avís sonor quan s'habiliten o inhabiliten les funcionalitats d'_accessibilitat

en: Beep when a _toggle key is pressed
ca: Emet l'avís sonor quan es premi una tecla _commutadora

en: Beep when a _modifier key is pressed
ca: Emet l'avís sonor quan es premi una tecla _modificadora

en: Sticky Keys
ca: Tecles enganxoses

en: Show _visual feedback for the alert sound
ca: Mostra una resposta _visual per a les alertes de so

en: Flash _window titlebar
ca: Pampallugueja la barra de títol de la _finestra

en: Flash entire _screen
ca: Pampallugueja la pantalla _sencera

en: Visual cues for sounds
ca: Respostes visuals per als sons

en: Beep when a key is pr_essed
ca: Emet l'avís sonor quan es premi una tec_la

en: Beep when key is _accepted
ca: Emet l'avís sonor quan s'acce_pti la tecla

en: Beep when key is _rejected
ca: Emet l'avís sonor quan es dene_gui la tecla

en: Slow Keys
ca: Tecles lentes

en: Beep when a key is reje_cted
ca: Emet l'avís sonor quan es _denegui una tecla

en: Bounce Keys
ca: Tecles de rebot

en: Beep when pressing a key while Caps_Lock is active
ca: Avís sonor quan es premi una tecla i la tecla Bloq Maj està activa

en: Caps Lock
ca: Bloq Maj

en: Keyboard Preferences
ca: Preferències del teclat

en: Repeat Keys
ca: Tecles de repetició

en: Key presses _repeat when key is held down
ca: Es repetei_x la tecla quan es manté la tecla premuda

en: _Delay:
ca: _Retard:

en: _Speed:
ca: _Velocitat:

en: Short
ca: Curt

note: slow acceleration
en: Slow
ca: Lent

en: Repeat keys speed
ca: Velocitat de la repetició de tecles

en: Long
ca: Llarg

note: fast acceleration
en: Fast
ca: Ràpid

en: Cursor Blinking
ca: Parpelleig del cursor

en: Cursor _blinks in text fields
ca: El cursor _parpelleja als camps de text

en: S_peed:
ca: Ve_locitat:

en: Cursor blinks speed
ca: Velocitat del parpelleig del cursor

en: List of keyboard layouts selected for usage
ca: Llista de les disposicions de teclat seleccionades per utilitzar

en: Select a keyboard layout to be added to the list
ca: Seleccioneu una disposició de teclat per afegir-la a la llista.

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: Remove the selected keyboard layout from the list
ca: Suprimeix la disposició de teclat seleccionada de la llista

en: Move _Up
ca: Mou cap am_unt

en: Move the selected keyboard layout up in the list
ca: Mou la disposició de teclat seleccionada cap amunt a la llista

en: Move _Down
ca: Mou a_vall

en: Move the selected keyboard layout down in the list
ca: Mou la disposició de teclat seleccionada cap avall a la llista

en: _Show...
ca: _Mostra...

en: Print a diagram of the selected keyboard layout
ca: Imprimeix un diagrama de la disposició de teclat seleccionada

en: _Separate layout for each window
ca: Separa la _disposició per a cada finestra

en: New windows u_se active window's layout
ca: Les finestres noves u_tilitzen la disposició de la finestra activa

en: Keyboard _model:
ca: _Model del teclat:

en: _Options...
ca: _Opcions...

en: View and edit keyboard layout options
ca: Veieu i editeu les opcions de la disposició de teclat

en: Reset to De_faults
ca: _Restableix als valors predeterminats

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
ca: Substitueix els ajusts actuals de la disposició de teclat amb
    els ajusts predeterminats.

en: Layouts
ca: Disposicions

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
ca: Es poden commutar les funcions d'_accessibilitat amb les dreceres de teclat

en: _Simulate simultaneous keypresses
ca: _Simula les pressions de tecles simultànies

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
ca: Inha_bilita les tecles enganxoses si es premen dues tecles alhora

en: _Latch modifiers when pressed twice
ca: Modificadors de peste_lls quan es premen dues vegades

en: _Only accept long keypresses
ca: Accepta n_omés les pressions perllongades de tecles

en: _Ignore fast duplicate keypresses
ca: I_gnora les pressions de tecles ràpides duplicades

en: D_elay:
ca: R_etard:

en: Audio _Feedback...
ca: Resposta d'à_udio...

en: _Pointer can be controlled using the keypad
ca: El _punter es pot controlar amb el teclat numèric

en: _Acceleration:
ca: _Acceleració:

en: Mouse Keys
ca: Tecles de ratolí

en: _Lock screen to enforce typing break
ca: B_loqueja la pantalla per forçar un descans de tecleig

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
ca: Bloqueja la pantalla després d'un cert temps, per ajudar en la prevenció de lesions causades per l'ús repetitiu del teclat

en: _Work interval lasts:
ca: L'interval de tre_ball dura:

en: _Break interval lasts:
ca: L'interval de _descans dura:

en: Duration of work before forcing a break
ca: Duració del temps de treball abans de forçar un descans

en: Duration of the break when typing is disallowed
ca: Duració del descans durant el qual no es pot teclejar

en: minutes
ca: minuts

en: All_ow postponing of breaks
ca: Permet l'aj_ornament dels descansos

en: Check if breaks are allowed to be postponed
ca: Comprova si es poden ajornar els descansos

en: Typing Break
ca: Descans de tecleig

en: _Type to test settings:
ca: Tecle_geu per provar els ajusts:

en: Choose a Layout
ca: Seleccioneu una disposició de tecles

en: _Country:
ca: _País:

en: By _country
ca: Per _país

en: _Language:
ca: _Idioma:

en: By _language
ca: Per _idioma

en: Preview:
ca: Vista prèvia:

en: Choose a Keyboard Model
ca: Seleccioneu un model de teclat

en: _Vendors:
ca: _Proveïdors:

en: Keyboard Layout Options
ca: Opcions de la disposició del teclat

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Layout
ca: Format

en: Vendors
ca: Proveïdors

en: Default
ca: Predeterminat

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Set your keyboard preferences
ca: Establiu les preferències del vostre teclat

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;keyboard;preferences;
ca: mate-control-center;MATE;teclat;preferències;

en: Left button
ca: Botó esquerre

en: Middle button
ca: Botó mig

en: Right button
ca: Botó dret

en: Specify the name of the page to show (general)
ca: Especifiqueu el nom de la pàgina a mostrar (general)

en: - MATE Mouse Preferences
ca: - Preferències del ratolí de MATE

en: Mouse Preferences
ca: Preferències del ratolí

en: Mouse Orientation
ca: Orientació del ratolí

en: _Right-handed
ca: _Dretà

en: _Left-handed
ca: _Esquerrà

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
ca: M_ostra la posició del punter quan es premi la tecla Control

en: Emulate middle button through simultaneous left and right click
ca: Emula el botó del mig a través del clic simultani esquerre i dret

en: Enable middlemouse paste
ca: Habilita la selecció del botó central del ratolí

en: Pointer Speed
ca: Velocitat del punter

note: low sensitivity
en: Low
ca: Baixa

note: high sensitivity
en: High
ca: Alta

en: _Sensitivity:
ca: _Sensibilitat:

en: Acceleration _Profile:
ca: _Perfil d'acceleració:

en: Adaptive
ca: Adaptatiu

en: Flat
ca: Pla

en: Drag and Drop
ca: Arrossega i deixa anar

en: Thr_eshold:
ca: _Llindar:

en: Double-Click Timeout
ca: Temps d'espera del doble clic

en: _Timeout:
ca: _Temps d'espera:

en: To test your double-click settings, try to double-click on the triangle and you must see the mate desktop logo with both rings showing.
ca: Per comprovar la configuració del doble clic, intenteu fer doble clic al triangle, hauríeu de veure el logotip de l'escriptori de MATE amb dos anells.

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Enable _touchpad
ca: Habilita el ratolí _tàctil

en: Disable touchpad _while typing
ca: _Inhabilita el ratolí tàctil mentre s'escriu

en: Enable _mouse clicks with touchpad
ca: Habilita els clics a_mb el ratolí tàctil

en: Two-finger click emulation:
ca: Emulació de clic amb dos dits:

en: Three-finger click emulation:
ca: Emulació de clic amb tres dits:

en: Warning: multi-finger emulation may disable software buttons
ca: Avís: l'emulació de diversos dits pot inhabilitar els botons de programari

en: Scrolling
ca: Desplaçament

en: _Vertical edge scrolling
ca: Desplaçament vertical amb la _vora

en: H_orizontal edge scrolling
ca: Desplaçament h_orizontal amb la vora

en: V_ertical two-finger scrolling
ca: Desplaçament v_ertical amb dos dits

en: Hor_izontal two-finger scrolling
ca: Desplaçament hor_itzontal amb dos dits

en: Enable _natural scrolling
ca: Habilita el desplaçament _natural

en: Touchpad
ca: Ratolí tàctil

en: Set your mouse preferences
ca: Establiu les preferències del vostre ratolí

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;mouse;preferences;
ca: mate-control-center;MATE;ratolí;preferències;

en: Network Proxy
ca: Servidor intermediari de xarxa

en: Set your network proxy preferences
ca: Establiu les preferències del servidor intermediari de xarxa

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;network;http;socks;proxy;
ca: mate-control-center;MATE;xarxa;http;soquets;servidor;intermediari;

en: Network Proxy Preferences
ca: Preferències del servidor intermediari de xarxa

en: <b>Di_rect internet connection</b>
ca: <b>Connexió di_recta a Internet</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
ca: <b>Configuració _manual del servidor intermediari</b>

en: _Details
ca: _Detalls

en: H_TTP proxy:
ca: Servidor intermediari d'H_TTP:

en: _Secure HTTP proxy:
ca: _Servidor intermediari d'HTTP segur:

en: _FTP proxy:
ca: Servidor intermediari d'_FTP:

en: S_ocks host:
ca: Amfitrió dels sòc_ols:

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
ca: <b>Configuració _automàtica del servidor intermediari</b>

en: Autoconfiguration _URL:
ca: _URL d'autoconfiguració:

en: Proxy Configuration
ca: Configuració del servidor intermediari

en: Ignore Host List
ca: Llista d'amfitrions ignorats

en: Ignored Hosts
ca: Amfitrions ignorats

en: HTTP Proxy Details
ca: Detalls del servidor intermediari d'HTTP

en: <b>_Use authentication</b>
ca: <b>_Utilitza autentificació</b>

en: U_sername:
ca: Nom d'u_suari:

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: Metacity Preferences
ca: Preferències de Metacity

en: Compositing Manager
ca: Gestor de composició

en: Enable software _compositing window manager
ca: Habilita el programari de gestió de finestres _compostes

en: The current window manager is unsupported
ca: El gestor de finestres actual no és compatible

en: H_yper
ca: H_iper

en: S_uper (or "Windows logo")
ca: Sú_per (o «logotip de Windows»)

en: Windows
ca: Finestres

en: Set your window properties
ca: Establiu les propietats de les finestres

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;window;manager;properties;marco;preferences;
ca: mate-control-center;MATE;finestres;gestor;propietats;marco;preferències;

en: Window Preferences
ca: Preferències de les finestres

en: Window Selection
ca: Selecció de finestra

en: _Select windows when the mouse moves over them
ca: _Selecciona les finestres quan el ratolí hi passi per sobre

en: U_nselect windows when the mouse leaves them
ca: Desseleccio_na les finestres quan el ratolí les abandoni

en: _Raise selected windows after
ca: _Alça les finestres seleccionades després de

en: seconds
ca: segons

en: Titlebar Action
ca: Accions de la barra de títol

en: _Double-click titlebar action:
ca: Acció del _doble clic a la barra de títol:

en: Roll up
ca: Enrotlla

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Maximize Horizontally
ca: Maximitza horitzontalment

en: Maximize Vertically
ca: Maximitza verticalment

en: Minimize
ca: Minimitza

en: None
ca: Cap

en: Show _thumbnails in Alt-Tab
ca: Mostra les minia_tures en prémer Alt + Tab

en: Show window _border in Alt-Tab
ca: _Mostra el contorn de la finestra a Alt-Tab

en: Movement Key
ca: Tecles de moviment

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
ca: Per moure una finestra, mantingueu premuda aquesta tecla i després agafeu a la finestra:

en: Behaviour
ca: Comportament

en: New Windows
ca: Finestres noves

en: Centre _new windows
ca: Centra les finestres _noves

en: Window Snapping
ca: Encaixament de la finestra

en: Enable window _tiling
ca: Habilita l'enrajola_t de la finestra

en: Allow t_op tiling
ca: Habilita l'_enrajola_t de dalt

en: Titlebar Buttons
ca: Botons de la barra de títol

en: _Position of titlebar buttons:
ca: _Posició dels botons de la barra de títol:

en: Right (with menu)
ca: Dret (amb menú)

en: Left (with menu)
ca: Esquerre (amb menú)

en: Placement
ca: Col·locació

en: Software Compositing
ca: Composició per programari

en: Enable _software compositing window manager
ca: Habilita el _programari de gestió de finestres compostes

en: open file
ca: obriment de fitxer

en: Create pid file failed
ca: Ha fallat la creació del fitxer del pid

en: write file
ca: escriptura de fitxer

en: write pid file failed
ca: ha fallat l'escriptura del fitxer del pid

en: open pid file failed
ca: ha fallat l'obriment del fitxer del pid

en: read file
ca: lectura de fitxer

en: read pid file failed
ca: ha fallat la lectura del fitxer del pid

en: Time and Date Manager
ca: Gestor de l'hora i la data

en: NTP sync
ca: Sincronització NTP

en: Time zone
ca: Zona horària

en: Click the button to edit time zone.
ca: Feu clic en aquest botó per editar la zona horària.

en: Time
ca: Hora

en: Date
ca: Data

en: Click to save the specified date and time.
ca: Feu clic per desar la data i l'hora especificada.

en: Set time zone
ca: Estableix la zona horària

en: Set Ntp sync
ca: Estableix la sincronització NTP

en: Network time synchronization has been set up. Manual time/date setting is disabled.
ca: S’ha configurat la sincronització de l'hora per xarxa. L'establiment manual de l'hora i la data està inhabilitat.

en: Error: timezone identifier cannot be parsed or loaded
ca: Error: l'identificador de zona horària no es pot analitzar ni carregar

en: Time Zone
ca: Zona horària

en: Time Zone Selection
ca: Selecció de la zona horària

en: Con_firm
ca: Con_firma

en: Africa/Abidjan
ca: Àfrica/Abidjan

en: Africa/Accra
ca: Àfrica/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
ca: Àfrica/Addis_Ababa

en: Africa/Algiers
ca: Àfrica/Algiers

en: Africa/Asmara
ca: Àfrica/Asmara

en: Africa/Bamako
ca: Àfrica/Bamako

en: Africa/Bangui
ca: Àfrica/Bangui

en: Africa/Banjul
ca: Àfrica/Banjul

en: Africa/Bissau
ca: Àfrica/Bissau

en: Africa/Blantyre
ca: Àfrica/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
ca: Àfrica/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
ca: Àfrica/Bujumbura

en: Africa/Cairo
ca: Àfrica/El_Caire

en: Africa/Casablanca
ca: Àfrica/Casablanca

en: Africa/Ceuta
ca: Àfrica/Ceuta

en: Africa/Conakry
ca: Àfrica/Conakry

en: Africa/Dakar
ca: Àfrica/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
ca: Àfrica/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
ca: Àfrica/Djibouti

en: Africa/Douala
ca: Àfrica/Douala

en: Africa/El_Aaiun
ca: Àfrica/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
ca: Àfrica/Freetown

en: Africa/Gaborone
ca: Àfrica/Gaborone

en: Africa/Harare
ca: Àfrica/Harare

en: Africa/Johannesburg
ca: Àfrica/Johannesburg

en: Africa/Juba
ca: Àfrica/Juba

en: Africa/Kampala
ca: Àfrica/Kampala

en: Africa/Khartoum
ca: Àfrica/Khartum

en: Africa/Kigali
ca: Àfrica/Kigali

en: Africa/Kinshasa
ca: Àfrica/Kinshasa

en: Africa/Lagos
ca: Àfrica/Lagos

en: Africa/Libreville
ca: Àfrica/Libreville

en: Africa/Lome
ca: Àfrica/Lome

en: Africa/Luanda
ca: Àfrica/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
ca: Àfrica/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
ca: Àfrica/Lusaka

en: Africa/Malabo
ca: Àfrica/Malabo

en: Africa/Maputo
ca: Àfrica/Maputo

en: Africa/Maseru
ca: Àfrica/Maseru

en: Africa/Mbabane
ca: Àfrica/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
ca: Àfrica/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
ca: Àfrica/Monròvia

en: Africa/Nairobi
ca: Àfrica/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
ca: Àfrica/Ndjamena

en: Africa/Niamey
ca: Àfrica/Niamey

en: Africa/Nouakchott
ca: Àfrica/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
ca: Àfrica/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
ca: Àfrica/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
ca: Àfrica/Sao_Tome

en: Africa/Tripoli
ca: Àfrica/Trípoli

en: Africa/Tunis
ca: Àfrica/Tunis

en: Africa/Windhoek
ca: Àfrica/Windhoek

en: America/Adak
ca: Amèrica/Adak

en: America/Anchorage
ca: Amèrica/Anchorage

en: America/Anguilla
ca: Amèrica/Anguilla

en: America/Antigua
ca: Amèrica/Antigua

en: America/Araguaina
ca: Amèrica/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
ca: Amèrica/Argentina/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
ca: Amèrica/Argentina/Catamarca

en: America/Argentina/Cordoba
ca: Amèrica/Argentina/Còrdoba

en: America/Argentina/Jujuy
ca: Amèrica/Argentina/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
ca: Amèrica/Argentina/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
ca: Amèrica/Argentina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
ca: Amèrica/Argentina/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/Salta
ca: Amèrica/Argentina/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
ca: Amèrica/Argentina/San_Juan

en: America/Argentina/San_Luis
ca: Amèrica/Argentina/San_Luis

en: America/Argentina/Tucuman
ca: Amèrica/Argentina/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
ca: Amèrica/Argentina/Ushuaia

en: America/Aruba
ca: Amèrica/Aruba

en: America/Asuncion
ca: Amèrica/Asuncion

en: America/Atikokan
ca: Amèrica/Atikokan

en: America/Bahia
ca: Amèrica/Bahia

en: America/Bahia_Banderas
ca: Amèrica/Bahia_Banderas

en: America/Barbados
ca: Amèrica/Barbados

en: America/Belem
ca: Amèrica/Belem

en: America/Belize
ca: Amèrica/Belize

en: America/Blanc-Sablon
ca: Amèrica/Blanc-Sablon

en: America/Boa_Vista
ca: Amèrica/Boa_Vista

en: America/Bogota
ca: Amèrica/Bogotà

en: America/Boise
ca: Amèrica/Boise

en: America/Cambridge_Bay
ca: Amèrica/Cambridge_Bay

en: America/Campo_Grande
ca: Amèrica/Campo_Grande

en: America/Cancun
ca: Amèrica/Cancun

en: America/Caracas
ca: Amèrica/Caraques

en: America/Cayenne
ca: Amèrica/Cayenne

en: America/Cayman
ca: Amèrica/Cayman

en: America/Chicago
ca: Amèrica/Chicago

en: America/Chihuahua
ca: Amèrica/Chihuahua

en: America/Costa_Rica
ca: Amèrica/Costa_Rica

en: America/Creston
ca: Amèrica/Creston

en: America/Cuiaba
ca: Amèrica/Cuiaba

en: America/Curacao
ca: Amèrica/Curaçao

en: America/Danmarkshavn
ca: Amèrica/Danmarkshavn

en: America/Dawson
ca: Amèrica/Dawson

en: America/Dawson_Creek
ca: Amèrica/Dawson_Creek

en: America/Denver
ca: Amèrica/Denver

en: America/Detroit
ca: Amèrica/Detroit

en: America/Dominica
ca: Amèrica/Dominica

en: America/Edmonton
ca: Amèrica/Edmonton

en: America/Eirunepe
ca: Amèrica/Eirunepe

en: America/El_Salvador
ca: Amèrica/El_Salvador

en: America/Fortaleza
ca: Amèrica/Fortaleza

en: America/Fort_Nelson
ca: Amèrica/Fort_Nelson

en: America/Glace_Bay
ca: Amèrica/Glace_Bay

en: America/Godthab
ca: Amèrica/Godthab

en: America/Goose_Bay
ca: Amèrica/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
ca: Amèrica/Grand_Turk

en: America/Grenada
ca: Amèrica/Granada

en: America/Guadeloupe
ca: Amèrica/Guadalupe

en: America/Guatemala
ca: Amèrica/Guatemala

en: America/Guayaquil
ca: Amèrica/Guayaquil

en: America/Guyana
ca: Amèrica/Guaiana

en: America/Halifax
ca: Amèrica/Halifax

en: America/Havana
ca: Amèrica/Havana

en: America/Hermosillo
ca: Amèrica/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
ca: Amèrica/Indiana/Indianàpolis

en: America/Indiana/Knox
ca: Amèrica/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
ca: Amèrica/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
ca: Amèrica/Indiana/Petersburg

en: America/Indiana/Tell_City
ca: Amèrica/Indiana/Tell_City

en: America/Indiana/Vevay
ca: Amèrica/Indiana/Vevay

en: America/Indiana/Vincennes
ca: Amèrica/Indiana/Vincennes

en: America/Indiana/Winamac
ca: Amèrica/Indiana/Winamac

en: America/Inuvik
ca: Amèrica/Inuvik

en: America/Iqaluit
ca: Amèrica/Iqaluit

en: America/Jamaica
ca: Amèrica/Jamaica

en: America/Juneau
ca: Amèrica/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
ca: Amèrica/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
ca: Amèrica/Kentucky/Monticello

en: America/Kralendijk
ca: Amèrica/Kralendijk

en: America/La_Paz
ca: Amèrica/La_Paz

en: America/Lima
ca: Amèrica/Lima

en: America/Los_Angeles
ca: Amèrica/Los_Àngeles

en: America/Lower_Princes
ca: Amèrica/Lower_Princes

en: America/Maceio
ca: Amèrica/Maceio

en: America/Managua
ca: Amèrica/Managua

en: America/Manaus
ca: Amèrica/Manaus

en: America/Marigot
ca: Amèrica/Marigot

en: America/Martinique
ca: Amèrica/Martinica

en: America/Matamoros
ca: Amèrica/Matamoros

en: America/Mazatlan
ca: Amèrica/Mazatlan

en: America/Menominee
ca: Amèrica/Menominee

en: America/Merida
ca: Amèrica/Mèrida

en: America/Metlakatla
ca: Amèrica/Metlakatla

en: America/Mexico_City
ca: Amèrica/Ciutat_de_Mèxic

en: America/Miquelon
ca: Amèrica/Miquelon

en: America/Moncton
ca: Amèrica/Moncton

en: America/Monterrey
ca: Amèrica/Monterrey

en: America/Montevideo
ca: Amèrica/Montevideo

en: America/Montserrat
ca: Amèrica/Montserrat

en: America/Nassau
ca: Amèrica/Nassau

en: America/New_York
ca: Amèrica/Nova_York

en: America/Nipigon
ca: Amèrica/Nipigon

en: America/Nome
ca: Amèrica/Nome

en: America/Noronha
ca: Amèrica/Noronha

en: America/North_Dakota/Beulah
ca: Amèrica/Dakota_del_Nord/Beulah

en: America/North_Dakota/Center
ca: Amèrica/Dakota_del_Nord/Center

en: America/North_Dakota/New_Salem
ca: Amèrica/Dakota_del_Nord/New_Salem

en: America/Ojinaga
ca: Amèrica/Ojinaga

en: America/Panama
ca: Amèrica/Panamà

en: America/Pangnirtung
ca: Amèrica/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
ca: Amèrica/Paramaribo

en: America/Phoenix
ca: Amèrica/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
ca: Amèrica/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
ca: Amèrica/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
ca: Amèrica/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
ca: Amèrica/Puerto_Rico

en: America/Punta_Arenas
ca: Amèrica/Punta_Arenas

en: America/Rainy_River
ca: Amèrica/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
ca: Amèrica/Rankin_Inlet

en: America/Recife
ca: Amèrica/Recife

en: America/Regina
ca: Amèrica/Regina

en: America/Resolute
ca: Amèrica/Resolute

en: America/Rio_Branco
ca: Amèrica/Rio_Branco

en: America/Santarem
ca: Amèrica/Santarem

en: America/Santiago
ca: Amèrica/Santiago

en: America/Santo_Domingo
ca: Amèrica/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
ca: Amèrica/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
ca: Amèrica/Scoresbysund

en: America/Sitka
ca: Amèrica/Sitka

en: America/St_Barthelemy
ca: Amèrica/St_Barthelemy

en: America/St_Johns
ca: Amèrica/St_Johns

en: America/St_Kitts
ca: Amèrica/St_Kitts

en: America/St_Lucia
ca: Amèrica/St_Lucia

en: America/St_Thomas
ca: Amèrica/St_Thomas

en: America/St_Vincent
ca: Amèrica/St_Vincent

en: America/Swift_Current
ca: Amèrica/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
ca: Amèrica/Tegucigalpa

en: America/Thule
ca: Amèrica/Thule

en: America/Thunder_Bay
ca: Amèrica/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
ca: Amèrica/Tijuana

en: America/Toronto
ca: Amèrica/Toronto

en: America/Tortola
ca: Amèrica/Tortola

en: America/Vancouver
ca: Amèrica/Vancouver

en: America/Whitehorse
ca: Amèrica/Whitehorse

en: America/Winnipeg
ca: Amèrica/Winnipeg

en: America/Yakutat
ca: Amèrica/Yakutat

en: America/Yellowknife
ca: Amèrica/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
ca: Antàrtida/Casey

en: Antarctica/Davis
ca: Antàrtida/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
ca: Antàrtida/DumontDUrville

en: Antarctica/Macquarie
ca: Antàrtida/Macquarie

en: Antarctica/Mawson
ca: Antàrtida/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
ca: Antàrtida/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
ca: Antàrtida/Palmer

en: Antarctica/Rothera
ca: Antàrtida/Rothera

en: Antarctica/Syowa
ca: Antàrtida/Syowa

en: Antarctica/Troll
ca: Antàrtida/Base_Troll

en: Antarctica/Vostok
ca: Antàrtida/Vostok

en: Asia/Aden
ca: Àsia/Aden

en: Asia/Almaty
ca: Àsia/Almaty

en: Asia/Amman
ca: Àsia/Amman

en: Asia/Anadyr
ca: Àsia/Anadyr

en: Asia/Aqtau
ca: Àsia/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
ca: Àsia/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
ca: Àsia/Ashgabat

en: Asia/Atyrau
ca: Àsia/Atirau

en: Asia/Baghdad
ca: Àsia/Bagdad

en: Asia/Bahrain
ca: Àsia/Bahrain

en: Asia/Baku
ca: Àsia/Baku

en: Asia/Bangkok
ca: Àsia/Bangkok

en: Asia/Barnaul
ca: Àsia/Barnaül

en: Asia/Beirut
ca: Àsia/Beirut

en: Asia/Bishkek
ca: Àsia/Bishkek

en: Asia/Brunei
ca: Àsia/Brunei

en: Asia/Chita
ca: Àsia/Txità

en: Asia/Choibalsan
ca: Àsia/Choibalsan

en: Asia/Colombo
ca: Àsia/Colombo

en: Asia/Damascus
ca: Àsia/Damasc

en: Asia/Dhaka
ca: Àsia/Dhaka

en: Asia/Dili
ca: Àsia/Dili

en: Asia/Dubai
ca: Àsia/Dubai

en: Asia/Dushanbe
ca: Àsia/Dushanbe

en: Asia/Famagusta
ca: Àsia/Famagusta

en: Asia/Gaza
ca: Àsia/Gaza

en: Asia/Hebron
ca: Àsia/Hebron

en: Asia/Ho_Chi_Minh
ca: Àsia/Ho_Chi_Minh

en: Asia/Hong_Kong
ca: Àsia/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
ca: Àsia/Hovd

en: Asia/Irkutsk
ca: Àsia/Irkutsk

en: Asia/Jakarta
ca: Àsia/Jakarta

en: Asia/Jayapura
ca: Àsia/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
ca: Àsia/Jerusalem

en: Asia/Kabul
ca: Àsia/Kabul

en: Asia/Kamchatka
ca: Àsia/Kamchatka

en: Asia/Karachi
ca: Àsia/Karachi

en: Asia/Kathmandu
ca: Àsia/Katmandú

en: Asia/Khandyga
ca: Àsia/Khandyga

en: Asia/Kolkata
ca: Àsia/Kolkata

en: Asia/Krasnoyarsk
ca: Àsia/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
ca: Àsia/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
ca: Àsia/Kuching

en: Asia/Kuwait
ca: Àsia/Kuwait

en: Asia/Macau
ca: Àsia/Macau

en: Asia/Magadan
ca: Àsia/Magadan

en: Asia/Makassar
ca: Àsia/Makassar

en: Asia/Manila
ca: Àsia/Manila

en: Asia/Muscat
ca: Àsia/Muscat

en: Asia/Nicosia
ca: Àsia/Nicòsia

en: Asia/Novokuznetsk
ca: Àsia/Novokuznetsk

en: Asia/Novosibirsk
ca: Àsia/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
ca: Àsia/Omsk

en: Asia/Oral
ca: Àsia/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
ca: Àsia/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
ca: Àsia/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
ca: Àsia/Pyongyang

en: Asia/Qatar
ca: Àsia/Qatar

en: Asia/Qostanay
ca: Àsia/Qostanay

en: Asia/Qyzylorda
ca: Àsia/Qyzylorda

en: Asia/Riyadh
ca: Àsia/Riyadh

en: Asia/Sakhalin
ca: Àsia/Sakhalin

en: Asia/Samarkand
ca: Àsia/Samarkand

en: Asia/Seoul
ca: Àsia/Seul

en: Asia/Shanghai
ca: Àsia/Shanghai

en: Asia/Singapore
ca: Àsia/Singapur

en: Asia/Srednekolymsk
ca: Àsia/Srednekolimsk

en: Asia/Taipei
ca: Àsia/Taipei

en: Asia/Tashkent
ca: Àsia/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
ca: Àsia/Tbilisi

en: Asia/Tehran
ca: Àsia/Teheran

en: Asia/Thimphu
ca: Àsia/Thimphu

en: Asia/Tokyo
ca: Àsia/Tokyo

en: Asia/Tomsk
ca: Àsia/Tomsk

en: Asia/Ulaanbaatar
ca: Àsia/Ulaanbaatar

en: Asia/Urumqi
ca: Àsia/Urumqi

en: Asia/Ust-Nera
ca: Àsia/Ust-Nera

en: Asia/Vientiane
ca: Àsia/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
ca: Àsia/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
ca: Àsia/Yakutsk

en: Asia/Yangon
ca: Àsia/Yangon

en: Asia/Yekaterinburg
ca: Àsia/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
ca: Àsia/Yerevan

en: Atlantic/Azores
ca: Atlàntic/Azores

en: Atlantic/Bermuda
ca: Atlàntic/Bermuda

en: Atlantic/Canary
ca: Atlàntic/Canàries

en: Atlantic/Cape_Verde
ca: Atlàntic/Cap_Verde

en: Atlantic/Faroe
ca: Atlàntic/Faroe

en: Atlantic/Madeira
ca: Atlàntic/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
ca: Atlàntic/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
ca: Atlàntic/South_Georgia

en: Atlantic/Stanley
ca: Atlàntic/Stanley

en: Atlantic/St_Helena
ca: Atlàntic/St_Helena

en: Australia/Adelaide
ca: Austràlia/Adelaide

en: Australia/Brisbane
ca: Austràlia/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
ca: Austràlia/Broken_Hill

en: Australia/Currie
ca: Austràlia/Currie

en: Australia/Darwin
ca: Austràlia/Darwin

en: Australia/Eucla
ca: Austràlia/Eucla

en: Australia/Hobart
ca: Austràlia/Hobart

en: Australia/Lindeman
ca: Austràlia/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
ca: Austràlia/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
ca: Austràlia/Melbourne

en: Australia/Perth
ca: Austràlia/Perth

en: Australia/Sydney
ca: Austràlia/Sydney

en: Europe/Amsterdam
ca: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
ca: Europa/Andorra

en: Europe/Astrakhan
ca: Europa/Àstrakhan

en: Europe/Athens
ca: Europa/Atenes

en: Europe/Belgrade
ca: Europa/Belgrad

en: Europe/Berlin
ca: Europa/Berlín

en: Europe/Bratislava
ca: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
ca: Europa/Brussel·les

en: Europe/Bucharest
ca: Europa/Bucarest

en: Europe/Budapest
ca: Europa/Budapest

en: Europe/Busingen
ca: Europa/Büsingen

en: Europe/Chisinau
ca: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
ca: Europa/Copenhagen

en: Europe/Dublin
ca: Europa/Dublín

en: Europe/Gibraltar
ca: Europa/Gibraltar

en: Europe/Guernsey
ca: Europa/Guernsey

en: Europe/Helsinki
ca: Europa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
ca: Europa/Illa_de_Man

en: Europe/Istanbul
ca: Europa/Estambul

en: Europe/Jersey
ca: Europa/Jersey

en: Europe/Kaliningrad
ca: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
ca: Europa/Kiev

en: Europe/Kirov
ca: Europa/Kírov

en: Europe/Lisbon
ca: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
ca: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
ca: Europa/Londres

en: Europe/Luxembourg
ca: Europa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
ca: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
ca: Europa/Malta

en: Europe/Minsk
ca: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
ca: Europa/Mònaco

en: Europe/Moscow
ca: Europa/Moscou

en: Europe/Oslo
ca: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
ca: Europa/París

en: Europe/Podgorica
ca: Europa/Podgorica

en: Europe/Prague
ca: Europa/Praga

en: Europe/Riga
ca: Europa/Riga

en: Europe/Rome
ca: Europa/Rome

en: Europe/Samara
ca: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
ca: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
ca: Europa/Sarajevo

en: Europe/Saratov
ca: Europa/Saràtov

en: Europe/Simferopol
ca: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
ca: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
ca: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
ca: Europa/Estocolm

en: Europe/Tallinn
ca: Europa/Tallin

en: Europe/Tirane
ca: Europa/Tirane

en: Europe/Ulyanovsk
ca: Europa/Uliànovsk

en: Europe/Uzhgorod
ca: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
ca: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
ca: Europa/Vaticà

en: Europe/Vienna
ca: Europa/Viena

en: Europe/Vilnius
ca: Europa/Vilnius

en: Europe/Volgograd
ca: Europa/Volgograd

en: Europe/Warsaw
ca: Europa/Varsòvia

en: Europe/Zagreb
ca: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
ca: Europa/Zaporozhye

en: Europe/Zurich
ca: Europa/Zúrich

en: Indian/Antananarivo
ca: Índic/Antananarivo

en: Indian/Chagos
ca: Índic/Chagos

en: Indian/Christmas
ca: Índic/Christmas

en: Indian/Cocos
ca: Índic/Cocos

en: Indian/Comoro
ca: Índic/Comoro

en: Indian/Kerguelen
ca: Índic/Kerguelen

en: Indian/Mahe
ca: Índic/Mahe

en: Indian/Maldives
ca: Índic/Maldives

en: Indian/Mauritius
ca: Índic/Mauritius

en: Indian/Mayotte
ca: Índic/Mayotte

en: Indian/Reunion
ca: Índic/Reunion

en: Pacific/Apia
ca: Pacífic/Apia

en: Pacific/Auckland
ca: Pacífic/Auckland

en: Pacific/Bougainville
ca: Pacífic/Bougainville

en: Pacific/Chatham
ca: Pacífic/Chatham

en: Pacific/Chuuk
ca: Pacífic/Chuuk

en: Pacific/Easter
ca: Pacífic/Pasqua

en: Pacific/Efate
ca: Pacífic/Efate

en: Pacific/Enderbury
ca: Pacífic/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
ca: Pacífic/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
ca: Pacífic/Fiji

en: Pacific/Funafuti
ca: Pacífic/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
ca: Pacífic/Galàpagos

en: Pacific/Gambier
ca: Pacífic/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
ca: Pacífic/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
ca: Pacífic/Guam

en: Pacific/Honolulu
ca: Pacífic/Honolulu

en: Pacific/Kiritimati
ca: Pacífic/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
ca: Pacífic/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
ca: Pacífic/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
ca: Pacífic/Majuro

en: Pacific/Marquesas
ca: Pacífic/Marquesas

en: Pacific/Midway
ca: Pacífic/Midway

en: Pacific/Nauru
ca: Pacífic/Nauru

en: Pacific/Niue
ca: Pacífic/Niue

en: Pacific/Norfolk
ca: Pacífic/Norfolk

en: Pacific/Noumea
ca: Pacífic/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
ca: Pacífic/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
ca: Pacífic/Palau

en: Pacific/Pitcairn
ca: Pacífic/Pitcairn

en: Pacific/Pohnpei
ca: Pacífic/Pohnpei

en: Pacific/Port_Moresby
ca: Pacífic/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
ca: Pacífic/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
ca: Pacífic/Saipan

en: Pacific/Tahiti
ca: Pacífic/Tahití

en: Pacific/Tarawa
ca: Pacífic/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
ca: Pacífic/Tongatapu

en: Pacific/Wake
ca: Pacífic/Wake

en: Pacific/Wallis
ca: Pacífic/Wallis

en: Time And Date Manager
ca: Gestor de l'hora i la data

en: Setting the time and date of the local system
ca: Configuració de l’hora i la data del sistema

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;clock;date;time;preferences;
ca: mate-control-center;MATE;rellotge;data;hora;preferències;

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
ca: El gestor de finestres «%s» no ha registrat cap eina de configuració

en: %s key is empty
ca: La clau %s està buida

en: Filter
ca: Filtre

en: Groups
ca: Grups

en: Common Tasks
ca: Tasques comunes

en: Control Center
ca: Centre de control

en: Hide on start (useful to preload the shell)
ca: Oculta amb l'inici (útil per precarregar el shell)

en: The MATE configuration tool
ca: L'eina de configuració de MATE

en: Configure MATE settings
ca: Configureu els ajusts de MATE

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;control;center;configuration;tool;desktop;preferences;
ca: MATE;centre;control;configuració;eina;escriptori;preferències;

en: _Postpone Break
ca: A_jorna el descans

en: Take a break!
ca: Descanseu!

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _About
ca: _Quant a

en: _Take a Break
ca: _Inicia un descans

en: Take a break now (next in %dm)
ca: Fes un descans ara mateix (es farà el següent en %dm)

en: %d minute until the next break | %d minutes until the next break
ca[0]: %d minut fins al següent descans
ca[1]: %d minuts fins al següent descans

en: Take a break now (next in less than one minute)
ca: Fes un descans ara mateix (es farà el següent en menys d'un minut)

en: Less than one minute until the next break
ca: Menys d'un minut fins al següent descans

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
ca: No es pot mostrar el diàleg de les propietats del descans de tecleig amb el següent error: %s

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
ca: Escrit per Richard Hult <richard@imendio.com>

en: Eye candy added by Anders Carlsson
ca: Detalls artístics per Anders Carlsson

en: A computer break reminder.
ca: Un recordatori de descans d'ordinador.

en: Enable debugging code
ca: Habilita el codi de depuració

en: Don't check whether the notification area exists
ca: No comprovis si existeix l'àrea de notificacions

en: Typing Monitor
ca: Monitor de tecleig

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
ca: El monitor de tecleig utilitza l'àrea de notificacions per mostrar informació. Sembla que no teniu una àrea de notificacions al vostre tauler. Podeu afegir-ho en fer clic amb el botó dret sobre el tauler i amb la selecció «Afegeix al tauler», després seleccioneu «Àrea de notificacions» i feu clic a «Afegeix».

en: Style
ca: Estil

en: Type
ca: Tipus

en: Version
ca: Versió

en: Copyright
ca: Drets d'autor

en: Description
ca: Descripció

en: Install Failed
ca: Ha fallat la instal·lació

en: Installed
ca: Instal·lat

en: This font could not be displayed.
ca: No es pot mostrar aquesta lletra.

en: Info
ca: Informació

en: Back
ca: Enrere

en: All Fonts
ca: Totes les lletres

en: Font Viewer
ca: Visualitzador de lletres

en: View fonts on your system
ca: Visualitzeu les lletres del vostre sistema

en: MATE Font Viewer
ca: Visualitzador de lletres de MATE

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;font;viewer;preview;desktop;preferences;
ca: mate-control-center;MATE;lletra;visualitzador;previsualització;escriptori;preferències;

en: Text to thumbnail (default: Aa)
ca: Text per crear la miniatura (predeterminat: Aa)

en: Thumbnail size (default: 128)
ca: Mida de la imatge en miniatura (per defecte: 128)

en: SIZE
ca: MIDA

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
ca: FITXER-DE-LA-LLETRA FITXER-DE-SORTIDA

en: Your filter "%s" does not match any items.
ca: El filtre «%s» no coincideix amb cap element.

en: No matches found.
ca: No s'han trobat coincidències.

en: New Applications
ca: Aplicacions noves

en: Other
ca: Altres

en: Start %s
ca: Inicia %s

en: Help
ca: Ajuda

en: Remove from Favorites
ca: Suprimeix dels preferits

en: Add to Favorites
ca: Afegeix als preferits

en: Remove from Startup Programs
ca: Suprimeix dels programes d'inici

en: Add to Startup Programs
ca: Afegeix als programes d'inici

en: New Spreadsheet
ca: Full de càlcul nou

en: New Document
ca: Document nou

[ctx: Home folder]
en: Home
ca: Carpeta de l'usuari

en: File System
ca: Sistema de fitxers

en: Network Servers
ca: Servidors de xarxa
