mate-control-center 1.26.0 - en to eo translation catalogue (165 entries)

en: More backgrounds URL
eo: Reteja adreso por pliajn labortablajn fonojn

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
eo: Reteja adreso por ricevi pliajn labortablajn fonojn. Se agordita kiel la malplena ĉeno, la adreso ne aperos.

en: More themes URL
eo: Reteja adreso por pliajn labortablajn etosojn

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
eo: Reteja adreso por ricevi pliajn labortablajn etesojn. Se agordita kiel la malplena ĉeno, la adreso ne aperos.

en: Command
eo: Komando

en: Name
eo: Nomo

en: Select Image
eo: Eleketi bildon

en: No Image
eo: Nenia bildo

en: Images
eo: Bildo

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: About %s
eo: Pri %s

en: About Me
eo: Pri mi

en: _Close
eo: _Fermi

en: Select your photo
eo: Elekti vian foton

en: Full Name
eo: Tuta nomo

en: User name:
eo: Uzant-nomo:

en: Change Passwo_rd...
eo: Ŝanĝi _pasvorton...

en: Enable _Fingerprint Login...
eo: Ŝalti _fingropreman ensaluton...

en: Disable _Fingerprint Login...
eo: Malŝalti _fingropreman ensaluton...

en: Set your personal information
eo: Agordi vian personan informon:

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
eo: Vi ne rajtas atingi la aparaton. Kontaktu vian sisteman administranton!

en: The device is already in use.
eo: La aparato jam estas uzata.

en: Delete registered fingerprints?
eo: Ĉu forigi la registritajn fingro-premojn?

en: _Delete Fingerprints
eo: _Forigi fingro-premojn

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
eo: Ĉu vi volas forigi viajn registritajn fingro-premojn, do fingro-prema ensaluto estos malŝaltita?

en: Done!
eo: Farita!

en: Could not access '%s' device
eo: La aparato '%s' ne povis esti atingita

en: Could not start finger capture on '%s' device
eo: La fingro-kaptado ne povis esti komencita ĉe la la aparato '%s'

en: Please contact your system administrator for help.
eo: Bonvolu kontakti vian sisteman administranton por helpo!

en: Enable Fingerprint Login
eo: Ŝalti fingro-preman ensaluton

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
eo: Por ebligi fingro-preman ensaluton, vi devas konservi unu el viaj fingro-premoj per uzi la '%s'-aparaton.

en: Left thumb
eo: Maldekstra dikfingro

en: Left middle finger
eo: Maldekstra meza fingro

en: Left little finger
eo: Maldekstra malgranda fingro

en: Right thumb
eo: Dekstra dikfingro

en: Right middle finger
eo: Dekstra meza fingro

en: Right little finger
eo: Dekstra malgranda fingro

en: Select finger
eo: Elektu fingron

en: That password was incorrect.
eo: Tiu pasvorto estas malĝusta.

en: The password is too short.
eo: La pasvorto estas tro mallonga

en: The password is too simple.
eo: La pasvorto estas tro simpla

en: The old and new passwords are too similar.
eo: La malnova kaj nova pasvortoj estas tro similaj.

en: The old and new passwords are the same.
eo: La malnova kaj nova pasvortoj estas identaj

en: Change password
eo: Ŝangi pasvorton

en: _New password:
eo: _Nova pasvorto:

en: _Retype new password:
eo: _Retajpu nova pasvorto:

en: _Help
eo: _Helpo

en: Preferences
eo: Agordoj

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Select Font
eo: Elekti tiparon

en: _Cancel
eo: _Rezigni

en: _Open
eo: _Malfermi

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Custom
eo: Propre

note: pixel order red, green, blue
en: _RGB
eo: _RVB

note: pixel order blue, green, red
en: _BGR
eo: _BVR

en: _Save
eo: Kon_servi

en: _Name:
eo: _Nomo:

en: _Description:
eo: _Priskribo:

en: Text below items
eo: Teksto sub eroj

en: Text beside items
eo: Teksto apud eroj

en: Icons only
eo: Nur piktogramoj

en: Text only
eo: Nur teksto

en: _Delete
eo: _Forigi

en: Text
eo: Teksto

en: Background
eo: Fono

en: Colors
eo: Koloroj

en: Icons
eo: Piktogramoj

en: _Size:
eo: _Grando:

note: small threshold
en: Small
eo: Eta

note: large threshold
en: Large
eo: Ega

en: Zoom
eo: Zomo

en: Center
eo: Centrigi

en: Scale
eo: Skalo

en: Span
eo: Spano

en: Save _As...
eo: _Konservi kiel...

en: Theme
eo: Etoso

en: Open a dialog to specify the color
eo: Malfermi dialogfenestron por difini la koloron

en: _Add...
eo: _Aldoni...

en: Buttons
eo: Butonoj

en: Show icons on buttons
eo: Montri piktogramojn sur butonoj

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: _File
eo: _Dosiero

en: Edit
eo: Redakti

en: New
eo: Nova

en: Interface
eo: Interfaco

en: Appearance
eo: Aspekto

en: No Desktop Background
eo: Neniu fono de labortablo

en: unknown
eo: nekonata

en: Image
eo: Bildo

en: Cancel
eo: Nuligi

en: _Overwrite
eo: _Anstataŭigi

en: There was an error displaying help: %s
eo: Okazis eraro dum montrado de helpo: %s

en: _Skip
eo: Ignori (_s)

en: Web Browser
eo: Retumilo

en: Internet
eo: Interreto

en: Image Viewer
eo: Bildvidilo

en: Text Editor
eo: Teksta Redaktilo

en: Terminal Emulator
eo: Terminal-imitilo

en: File Manager
eo: Dosieradministrilo

en: Calculator
eo: Kalkulilo

en: System
eo: Sistemo

en: Document Viewer
eo: Dokumentrigardilo

en: Word Processor
eo: Vortprocesoro

en: Office
eo: Oficejo

en: Left
eo: Maldekstre

en: Right
eo: Dekstre

en: Off
eo: Elŝaltite

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
eo: Identaj ekranoj

en: Sound
eo: Sono

en: Desktop
eo: Labortablo

en: Log out
eo: Elsaluti

en: Shut down
eo: Elŝalti

en: Lock screen
eo: Ŝlosi ekranon

en: Home folder
eo: Hejma dosierujo

en: Search
eo: Serĉi

en: Disabled
eo: Malebligite

en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: General
eo: Ĝenerala

en: Slow Keys
eo: Malrapide klavoj

note: slow acceleration
en: Slow
eo: Malrapide

en: Long
eo: Longe

note: fast acceleration
en: Fast
eo: Rapide

en: _Remove
eo: _Forigi

en: Move _Up
eo: Movi su_pren

en: minutes
eo: minutoj

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Keyboard
eo: Klavaro

en: Left button
eo: Maldekstra butono

en: Middle button
eo: Meza butono

en: Right button
eo: Dekstra butono

note: low sensitivity
en: Low
eo: Malalta

note: high sensitivity
en: High
eo: Alta

en: Mouse
eo: Muso

en: Scrolling
eo: Rulumado

en: _Details
eo: _Detaloj

en: _Password:
eo: _Pasvorto:

en: Compositing Manager
eo: Kunmet-administrilo

en: Windows
eo: Fenestroj

en: seconds
eo: sekundoj

en: None
eo: Neniu

en: open file
eo: malfermi dosieron

en: Time zone
eo: Tempozono

en: Time
eo: Tempo

en: Date
eo: Dato

en: Time Zone
eo: Tempozono

en: Time Zone Selection
eo: Tempozono elektaĵo

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: _About
eo: _Pri

en: Enable debugging code
eo: Enŝalti sencimigan kodon

en: Type
eo: Tipo

en: Version
eo: Versio

en: Copyright
eo: Kopirajto

en: Description
eo: Priskribo

en: This font could not be displayed.
eo: Tiu tiparo ne povas esti montrebla

en: Back
eo: Malantaŭen

en: Other
eo: Alia

en: Help
eo: Helpo

en: New Spreadsheet
eo: Nova sterntabelo

en: New Document
eo: Nova dokumento

[ctx: Home folder]
en: Home
eo: Hejmo

en: Documents
eo: Dokumentoj

en: File System
eo: Dosiersistemo

en: Network Servers
eo: Retaj serviloj
