mate-control-center 1.25.1 - en to fr_CA translation catalogue (23 entries)

en: Name
fr_CA: Nom

en: _Help
fr_CA: _Aide

en: Preferences
fr_CA: Préférences

en: Text below items
fr_CA: Texte dessous les items

en: Text beside items
fr_CA: Texte à côté des items

en: Icons only
fr_CA: Icônes seulement

en: Text only
fr_CA: Texte seulement

en: Icons
fr_CA: Icônes

note: small threshold
en: Small
fr_CA: Petit

note: large threshold
en: Large
fr_CA: Grand

en: Show icons on buttons
fr_CA: Montrez les icônes sur les boutons

en: Edit
fr_CA: Modifier

en: Interface
fr_CA: Interface utilisateur

en: Appearance
fr_CA: Apparence

en: Accessibility
fr_CA: Accessibilité

en: Monitor
fr_CA: Moniteur

en: Sound
fr_CA: Son

en: Desktop
fr_CA: Bureau

en: Default
fr_CA: Défaut

en: Windows
fr_CA: Fenêtres

en: Groups
fr_CA: Groupes

en: Help
fr_CA: Aide

[ctx: Home folder]
en: Home
fr_CA: Accueil
