mate-control-center 1.26.0 - en to fy translation catalogue (50 entries)

en: Command
fy: Kommando

en: Name
fy: Namme

en: Images
fy: Ôfbyldingen

en: All Files
fy: Alle Triemen

en: _Close
fy: Slute

en: Preferences
fy: Ynstellingen

en: All files
fy: Alle triemmen

en: _Open
fy: Iepenje

en: _Name:
fy: _Namme:

en: _Delete
fy: Wiske

en: Text
fy: Tekst

en: Background
fy: Eftergrûn

en: _Size:
fy: Grutte:

note: small threshold
en: Small
fy: Lyts

note: large threshold
en: Large
fy: Grut

en: Zoom
fy: Zoome

en: _File
fy: Bestân

en: Edit
fy: Bewurkje

en: New
fy: Nij

en: unknown
fy: unbekend

en: Image
fy: Ôfbylding

en: Cancel
fy: Skras

en: _Overwrite
fy: _Der oerhinne skriuwe

en: _Skip
fy: Oer_slaan

en: Internet
fy: Ynternet

en: File Manager
fy: Triembehearder

en: System
fy: Systeem

en: Office
fy: Kantoar

en: Left
fy: Lofts

en: Right
fy: Rjuchts

en: Desktop
fy: Buroblêd

en: Log out
fy: Ôfmelde

en: Search
fy: Sykje

en: General
fy: Algemien

en: Move _Up
fy: Ferpleats Omheech

en: Unknown
fy: Ûnbekend

en: Default
fy: Standert

en: Keyboard
fy: Toetseboerd

en: Mouse
fy: Mûs

en: _Password:
fy: _Wachtwurd

en: seconds
fy: sekonden

en: None
fy: Gjin

en: _Preferences
fy: Foarkarren

en: _About
fy: _Oer

en: Enable debugging code
fy: Debug-koade ynskeakelje

en: Copyright
fy: Auteursrjocht

en: Description
fy: Beskriuwing

en: Other
fy: Oare programma's

en: Documents
fy: Dokuminten

en: File System
fy: Triemsysteem
