mate-control-center 1.26.0 - en to ga translation catalogue (416 entries)

en: Command
ga: Ordú

en: Name
ga: Ainm

en: Select Image
ga: Roghnaigh Íomhá

en: No Image
ga: Gan Íomhá

en: Images
ga: Íomhánna

en: All Files
ga: Gach Comhad

en: About %s
ga: Maidir le %s

en: About Me
ga: Maidir Liom

en: _Close
ga: _Dún

en: Select your photo
ga: Roghnaigh do ghrianghraf

en: Full Name
ga: Ainm Iomlán

en: User name:
ga: Ainm úsáideora:

en: Change Passwo_rd...
ga: Athraigh _Focal Faire...

en: Enable _Fingerprint Login...
ga: Cumasaigh Logáil Isteach _Méarloirg...

en: Disable _Fingerprint Login...
ga: Díchumasaigh Logáil Isteach _Méarloirg...

en: Set your personal information
ga: Socraigh do chuid eolais phearsanta

en: The device is already in use.
ga: Tá an gléas i bhfeidhm cheana féin.

en: Done!
ga: Críochnaithe!

en: Could not access '%s' device
ga: Níl rochtain ar fáil ar ghléas '%s'

en: Please contact your system administrator for help.
ga: Téigh i dteagmháil le do riarthóir córais le haghaidh cabhracha

en: Left thumb
ga: Ordóg chlé

en: Left middle finger
ga: Méar mheáin chlé

en: Left ring finger
ga: Méar an fháinne chlé

en: Left little finger
ga: Lúidín clé

en: Right thumb
ga: Ordóg dheas

en: Right middle finger
ga: Méar mheáin dheas

en: Right ring finger
ga: Méar an fháinne dheas

en: Right little finger
ga: Lúidín deas

en: Right index finger
ga: Corrmhéar dheas

en: Left index finger
ga: Corrmhéar chlé

en: Other finger:
ga: Méar eile:

en: Select finger
ga: Roghnaigh méar

en: Authenticated!
ga: Fíordheimhnithe!

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
ga: Athraíodh d'fhocal faire ó d'fhíordheimhnigh tú ar dtús! Athfhíordheimhnigh, le do thoil.

en: That password was incorrect.
ga: Bhí an focal faire sin mícheart.

en: Your password has been changed.
ga: Athraítear d'fhocal faire.

en: System error: %s.
ga: Earráid córais: %s.

en: The password is too short.
ga: Tá an focal faire ró-ghairid.

en: The password is too simple.
ga: Tá an focal faire ró-shimplí.

en: The old and new passwords are too similar.
ga: Tá an focal faire nua agus an seanfhocal faire ró-chósúil.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
ga: Ní mór carachtair uimhriúla nó speisialta a bheith san fhocal faire nua.

en: The old and new passwords are the same.
ga: Is ionann an focal faire nua agus an seanfhocal faire.

en: Unable to launch %s: %s
ga: Ní féidir %s a thosú: %s

en: Unable to launch backend
ga: Ní féidir inneall a thosú

en: A system error has occurred
ga: Tharla earráid chórais

en: Checking password...
ga: Focal faire á sheiceáil...

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
ga: Cliceáil <b>Athraigh focal faire</b> chun d'fhocal faire a athrú.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
ga: Clóscriobh d'fhocal faire isteach sa réimse <b>Focal faire nua</b>, le do thoil.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
ga: Clóscríobh d'fhocal faire arís isteach sa réimse <b>Iontráil focal faire nua arís</b>, le do thoil.

en: The two passwords are not equal.
ga: Níl an dá fhocal faire cothrom.

en: Change password
ga: Athraigh Focal Faire

en: Change pa_ssword
ga: Athraigh fo_cal faire

en: Change your password
ga: Athraigh d'fhocal faire

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
ga: Chun d'fhocal faire a athrú, iontráil d'fhocal faire reatha isteach sa réimse thíos agus cliceáil <b>Fíordheimhnigh</b>.
    Agus tú fíordheimhnithe, iontráil d'fhocal faire nua, iontráil é arís le haghaidh fíoraithe agus cliceáil <b>Athraigh focal faire</b>.

en: Current _password:
ga: _Focal faire reatha:

en: _New password:
ga: Focal faire _nua:

en: _Retype new password:
ga: Iontráil focal faire nua _arís:

en: _Authenticate
ga: Fí_ordheimhnigh

en: Assistive Technologies Preferences
ga: Sainroghanna Teicneolaíochtaí Oiriúnaitheacha

en: _Help
ga: Cab_hair

en: Close and _Log Out
ga: Dún agus Logáil _Amach

en: Assistive Technologies
ga: Teicneolaíochtaí Oiriúnaitheacha

en: _Preferred Applications
ga: Feidhmchláir de _Rogha

en: Jump to Preferred Applications dialog
ga: Léim go dtí an dialóg Feidhmchlár de Rogha

en: _Enable assistive technologies
ga: _Cumasaigh teicneolaíochtaí oiriúnaitheacha

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
ga: Ní rachaidh athruithe chun teicneolaíochtaí oiriúnaitheacha a chumasú i bhfeidhm go dtí do chéad logáil isteach eile.

en: Preferences
ga: Sainroghanna

en: _Keyboard Accessibility
ga: Inrochtaineacht an _Mhéarchláir

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
ga: Léim go dtí an dialóg Inrochtaineachta an Mhéarchláir

en: _Mouse Accessibility
ga: Inrochtaineacht na _Luiche

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
ga: Léim go dtí an dialóg Inrochtaineachta na Luiche

en: Accessible Lo_gin
ga: Lo_gáil Isteach Inrochtana

en: Jump to the Accessible Login dialog
ga: Léim go dtí an dialóg Logála Isteach Inrochtana

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
ga: Roghnaigh na gnéithe inrochtaineachta le cumasú nuair a logálann tú isteach

en: Add Wallpaper
ga: Cuir Cúlbhrat Leis

en: All files
ga: Gach comhad

en: _Cancel
ga: _Cealaigh

en: _Open
ga: _Oscail

en: Fonts
ga: Clónna

en: filename
ga: AINMCOMHAID

en: page
ga: LEATHANACH

en: [WALLPAPER...]
ga: [CÚLBHRAT...]

en: Default Pointer
ga: Pointeoir Réamhshocraithe

en: Install
ga: Suiteáil

en: Apply Background
ga: Cuir Cúlra i bhFeidhm

en: Apply Font
ga: Cuir Cló i bhFeidhm

en: Revert Font
ga: Fill Cló

en: Custom
ga: Saincheaptha

en: Font Rendering Details
ga: Sonraí Rindreáil Clónna

en: Smoothing
ga: Slíomachán

en: Gra_yscale
ga: _Liathscála

en: Sub_pixel (LCDs)
ga: Fo_phicteilín (LCDanna)

en: _None
ga: _Neamhní

note: font hinting
en: Hinting
ga: Leidiú

en: N_one
ga: N_eamhní

en: _Slight
ga: _Caol

en: _Full
ga: _Iomlán

en: _Medium
ga: _Measartha

en: Subpixel Order
ga: Ord Fophicteilín

en: Save Theme As...
ga: Sábháil Téama Mar...

en: _Save
ga: _Sábháil

en: Save _background image
ga: Sábháil íomhá _cúlra

en: _Name:
ga: _Ainm:

en: _Description:
ga: _Tuarascail:

en: Text below items
ga: Téacs faoi mhíreanna

en: Text beside items
ga: Téacs ar thaobh míreanna

en: Icons only
ga: Deilbhíní amháin

en: Text only
ga: Téacs amháin

en: Customize Theme
ga: Saincheap Téama

en: _Delete
ga: _Scrios

en: Controls
ga: Rialtáin

en: _Tooltips:
ga: _Leideanna uirlisí:

en: Text
ga: Téacs

en: Background
ga: Cúlra

en: _Selected items:
ga: _Míreanna roghnaithe:

en: _Input boxes:
ga: _Boscaí ionchurtha:

en: _Windows:
ga: _Fuinneoga:

en: _Reset to Defaults
ga: _Athshocraigh go Réamhshocruithe

en: Colors
ga: Dathanna

en: Window Border
ga: Imlíne Fhuinneoige

en: Icons
ga: Deilbhíní

en: _Size:
ga: _Méid:

note: small threshold
en: Small
ga: Beag

note: large threshold
en: Large
ga: Mór

en: Pointer
ga: Pointeoir

en: Solid color
ga: Dath soladach

en: Horizontal gradient
ga: Grádán cothrománach

en: Vertical gradient
ga: Grádán ingearach

en: Zoom
ga: Súmáil

en: Center
ga: Lárnach

en: Scale
ga: Scála

en: Span
ga: Réise

en: Appearance Preferences
ga: Sainroghanna Cuma

en: Save _As...
ga: Sábháil _Mar...

en: C_ustomize...
ga: Sain_cheap...

en: _Install...
ga: S_uiteáil...

en: Theme
ga: Téama

en: _Style:
ga: _Stíl:

en: Open a dialog to specify the color
ga: Oscail dialóg chun an dath a shocrú

en: _Add...
ga: Cuir _Leis...

en: _Application font:
ga: Cló _feidhmchláir:

en: _Document font:
ga: Cló _cáipéise:

en: Des_ktop font:
ga: Cló _deisce:

en: _Window title font:
ga: Cló _theideal fuinneoige:

en: _Fixed width font:
ga: Cló _aonleithid:

en: Rendering
ga: Rindreáil

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
ga: Slíomachán fo_phicteilín (LCDanna)

en: Best _shapes
ga: C_ruthanna is fearr

en: _Monochrome
ga: _Monacrómach

en: Best co_ntrast
ga: Codars_nacht is fearr

en: D_etails...
ga: _Sonraí...

en: Show icons on buttons
ga: Taispeáin deilbhíní ar chnaipí

en: Preview
ga: Reámhamharc

en: _File
ga: _Comhad

en: Edit
ga: Eagar

en: Interface
ga: Comhéadan

en: Appearance
ga: Cuma

en: Customize the look of the desktop
ga: Saincheap cuma na deisce

en: Theme Installer
ga: Suiteálaí Téamaí

en: Mate Theme Package
ga: Pacáiste Téama Mate

en: No Desktop Background
ga: Gan Cúlra na Deisce

en: unknown
ga: anaithnid

en: Slide Show
ga: Taispeántas Sleamhnán

en: Image
ga: Íomhá

en: Cannot install theme
ga: Ní féidir téama a shuiteáil

en: There was an error installing the selected file
ga: Tharla earráid ag suiteáil an chomhaid roghnaithe

en: Cancel
ga: Cealaigh

en: Keep Current Theme
ga: Coinnigh Téama Reatha

en: Apply New Theme
ga: Cuir Téama Nua i bhFeidhm

en: Select Theme
ga: Roghnaigh Téama

en: Theme Packages
ga: Pacáistí Téamaí

en: _Overwrite
ga: _Foscríobh

en: Could not install theme engine
ga: Níorbh fhéidir inneall téama a shuiteáil

en: There was an error displaying help: %s
ga: Bhí earraid ag taispeáin cabhair: %s

en: Copying file: %u of %u
ga: Comhad á chóipeáil: %u as %u

en: Copying '%s'
ga: '%s' á chóipeáil

en: Copying files
ga: Comhaid á gcóipeáil

en: Parent Window
ga: Máthairfhuinneog

en: From URI
ga: Ó URI

en: URI currently transferring from
ga: URI ag aistrigh anois ó

en: To URI
ga: Go dtí URI

en: URI currently transferring to
ga: URI ag aistrigh anois go dtí

en: Total URIs
ga: Meid URIs

en: _Skip
ga: _Scipeáil

en: Overwrite _All
ga: Forscríobh _Gach Rud

en: Preferred Applications
ga: Feidhmchláir de Rogha

en: Select your default applications
ga: Roghnaigh d'fheidhmchláir réamhshocraithe

en: - MATE Default Applications
ga: - Feidhmchláir Réamhshocraithe MATE

en: Web Browser
ga: Brabhsálaí Lín

en: Mail Reader
ga: Léitheoir Poist

en: Instant Messenger
ga: Clár Teachtaireachtaí Meandaracha

en: Internet
ga: Idirlíon

en: Image Viewer
ga: Amharcán Íomhánna

en: Multimedia Player
ga: Seinnteoir Ilmheán

en: Video Player
ga: Seinnteoir Físeán

en: Multimedia
ga: Ilmheáin

en: Text Editor
ga: Eagarthóir Téacs

en: Terminal Emulator
ga: Aithriseoir Teirminéil

en: File Manager
ga: Bainisteoir Comhad

en: Calculator
ga: Áireamhán

en: System
ga: Córas

en: Document Viewer
ga: Amharcán Cáipéisí

en: Office
ga: Oifig

en: _Run at start
ga: _Rith ag am tosaithe

en: Visual
ga: Amhairc

en: Run at st_art
ga: Rith ag am _tosaithe

en: Mobility
ga: Soghluaisteacht

en: Accessibility
ga: Inrochtaineacht

en: Normal
ga: Gnáthrothlú

en: Left
ga: Clé

en: Right
ga: Deas

en: Upside-down
ga: Bunoscionn

en: _Resolution:
ga: _Taifeach:

en: Re_fresh rate:
ga: _Ráta athnuachana:

en: On
ga: Ar Siúl

en: Off
ga: Múchta

en: Include _panel
ga: Cuir _painéal san áireamh

en: R_otation:
ga: R_othlú:

en: Monitor
ga: Monatóir

en: Panel icon
ga: Deilbhín an phainéil

en: Upside Down
ga: Bunoscionn

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
ga: Scáthánaigh Scáileáin

en: Monitor: %s
ga: Monatóir: %s

en: Could not save the monitor configuration
ga: Níorbh fhéidir cumraíocht an scáileáin a shábháil

en: Could not detect displays
ga: Níorbh fhéidir taispeáintí a bhrath

en: Could not get screen information
ga: Níorbh fhéidir eolas scáileáin a fháil

en: Sound
ga: Fuaim

en: Volume mute
ga: Balbhaigh airde

en: Volume down
ga: Laghdaigh airde

en: Volume up
ga: Méadaigh airde

en: Launch media player
ga: Tosaigh seinnteoir meán

en: Play (or play/pause)
ga: Seinn (nó seinn/sos)

en: Pause playback
ga: Cuir athsheinm ar sos

en: Stop playback
ga: Stad athsheinm

en: Previous track
ga: An rian roimhe seo

en: Next track
ga: An chéad rian eile

en: Eject
ga: Díchuir

en: Desktop
ga: Deasc

en: Launch help browser
ga: Tosaigh brabhsálaí cabhrach

en: Launch calculator
ga: Tosaigh áireamhán

en: Launch email client
ga: Tosaigh cliant ríomhphoist

en: Launch web browser
ga: Tosaigh brabhsálaí gréasáin

en: Log out
ga: Logáil amach

en: Lock screen
ga: Cuir scáileán faoi ghlas

en: Home folder
ga: Fillteán baile

en: Search
ga: Cuardaigh

en: New shortcut...
ga: Aicearra nua...

en: Accelerator key
ga: Eochair aicearra

en: Accelerator modifiers
ga: Mionathraitheoirí aicearra

en: Accelerator keycode
ga: Cód eochrach aicearra

en: Accel Mode
ga: Mód Luasghéaraithe

en: The type of accelerator.
ga: An cineál aicearra.

en: Disabled
ga: Díchumasaithe

en: <Unknown Action>
ga: <Gníomh Anaithnid>

en: Custom Shortcuts
ga: Aicearraí Saincheaptha

en: _Reassign
ga: _Athshann

en: Too many custom shortcuts
ga: An iomarca aicearraí saincheaptha

en: Action
ga: Gníomh

en: Shortcut
ga: Aicearra

en: Custom Shortcut
ga: Aicearra Saincheaptha

en: C_ommand:
ga: _Ordú:

en: Keyboard Shortcuts
ga: Aicearraí Méarchláir

en: Assign shortcut keys to commands
ga: Sann eochracha aicearra ar orduithe

en: - MATE Keyboard Preferences
ga: - Sainroghanna an Mhéarchláir MATE

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
ga: Aiseolais Fuaime Inrochtaineacht an Mhéarchláir

en: General
ga: Ginearálta

en: Sticky Keys
ga: Eochracha Greamaitheacha

en: Flash _window titlebar
ga: Splanc barra teidil na _fuinneoige

en: Flash entire _screen
ga: Splanc _scáileán ar fad

en: Visual cues for sounds
ga: Leideanna amhairc d'fhuaimeanna

en: Slow Keys
ga: Eochracha Malla

en: Bounce Keys
ga: Eochracha Preabtha

en: Keyboard Preferences
ga: Sainroghanna an Mhéarchláir

en: Repeat Keys
ga: Athbhrú Eochracha

en: Key presses _repeat when key is held down
ga: Déantar brú eochracha _arís nuair a choinníonn an eochair síos

en: _Delay:
ga: _Moill:

en: _Speed:
ga: _Luas:

en: Short
ga: Gearr

note: slow acceleration
en: Slow
ga: Mall

en: Repeat keys speed
ga: Luas athbhrú eochracha

en: Long
ga: Fada

note: fast acceleration
en: Fast
ga: Tapa

en: Cursor Blinking
ga: Caochadh an Chúrsóra

en: Cursor _blinks in text fields
ga: _Caochann an cúrsóir i réimsí téacs

en: S_peed:
ga: L_uas:

en: Cursor blinks speed
ga: Luas caochadh an chúrsóra

en: Move _Up
ga: Bog S_uas

en: Keyboard _model:
ga: _Samhail méarchláir:

en: Reset to De_faults
ga: Athshocraigh go Réa_mhshocruithe

en: Layouts
ga: Leaganacha Amach

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
ga: Is féidir gnéithe _inrochtaineachta a scoránú le haicearraí méarchláir

en: _Simulate simultaneous keypresses
ga: Insamhail brúnna eochrach _comhuaineacha

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
ga: Dích_umasaigh eochracha greamaitheacha má bhrúitear dhá eochair le chéile

en: _Only accept long keypresses
ga: _Glac le brúnna eochrach fada amháin

en: _Ignore fast duplicate keypresses
ga: Déan _neamhaird ar brúnna eochrach dúblacha tapa

en: D_elay:
ga: M_oill:

en: Audio _Feedback...
ga: _Aiseolas Fuaime...

en: _Pointer can be controlled using the keypad
ga: Is féidir an _pointeoir a rialú leis an méarchlár

en: _Acceleration:
ga: Luas_ghéarú:

en: Mouse Keys
ga: Cnaipe na Luiche

en: _Lock screen to enforce typing break
ga: Cuir scáileán faoi _ghlas chun sos clóscríofa a fhorfheidhmiú

en: _Work interval lasts:
ga: Leanann eatramh _oibre go ceann:

en: _Break interval lasts:
ga: Leanann eatramh _sosa go ceann:

en: minutes
ga: nóimeád

en: All_ow postponing of breaks
ga: _Ceadaigh iarchur sosanna

en: Typing Break
ga: Sos Clóscríofa

en: _Type to test settings:
ga: Clósc_ríobh chun socruithe a thástáil:

en: Choose a Layout
ga: Roghnaigh Leagan Amach

en: _Country:
ga: _Tír:

en: _Variants:
ga: _Malairtí:

en: By _country
ga: De réir _tíre

en: _Language:
ga: T_eanga:

en: By _language
ga: De réir t_eanga

en: Preview:
ga: Réamhamharc:

en: Choose a Keyboard Model
ga: Roghnaigh Samhail Méarchláir

en: _Vendors:
ga: Dí_oltóirí

en: _Models:
ga: _Samhlacha:

en: Keyboard Layout Options
ga: Roghanna Leaganacha Amach Méarchláir

en: Unknown
ga: Anaithnid

en: Layout
ga: Leagan Amach

en: Vendors
ga: Díoltóirí

en: Models
ga: Samhlacha

en: Default
ga: Réamhshocrú

en: Keyboard
ga: Méarchlár

en: Set your keyboard preferences
ga: Socraigh do chuid sainroghanna an mhéarchláir

en: - MATE Mouse Preferences
ga: - Sainroghanna na Luiche MATE

en: Mouse Preferences
ga: Sainroghanna na Luiche

en: Mouse Orientation
ga: Treosuíomh na Luiche

en: _Right-handed
ga: D_eisealach

en: _Left-handed
ga: _Ciotach

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
ga: Ta_ispeáin ionad an phointeora nuair a bhrúítear an eochair Control

en: Pointer Speed
ga: Luas an Phointeora

note: low sensitivity
en: Low
ga: Íseal

note: high sensitivity
en: High
ga: Ard

en: _Sensitivity:
ga: Í_ogaireacht:

en: Drag and Drop
ga: Tarraing agus Scaoil

en: Thr_eshold:
ga: _Tairseach:

en: Double-Click Timeout
ga: Teorainn Am Déchliceála

en: _Timeout:
ga: Teorainn _Ama:

en: Mouse
ga: Luch

en: Scrolling
ga: Scrollú

en: Touchpad
ga: Ceap Tadhaill

en: Set your mouse preferences
ga: Socraigh do chuid sainroghanna na luiche

en: Network Proxy
ga: Seachfhreastalaí Líonra

en: Set your network proxy preferences
ga: Socraigh do chuid sainroghanna sheachfhreastalaí líonra

en: Network Proxy Preferences
ga: Sainroghanna Sheachfhreastalaí Líonra

en: <b>Di_rect internet connection</b>
ga: <b>_Nasc idirlín díreach</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
ga: <b>Cumraíocht seachfhreastalaí de _láimh</b>

en: _Details
ga: _Mionsonraí

en: H_TTP proxy:
ga: Seachfhreastalaí _HTTP

en: _Secure HTTP proxy:
ga: Seachfhreastalaí HTTP d_aingean:

en: _FTP proxy:
ga: Seachfhreastalaí _FTP:

en: S_ocks host:
ga: Óstach S_ocks:

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
ga: <b>Cumraíocht seachfhreastalaí _uathoibríoch</b>

en: Autoconfiguration _URL:
ga: U_RL Uathchumraíochta:

en: Proxy Configuration
ga: Cumraíocht Seachfhreastalaí

en: Ignore Host List
ga: Liosta Óstach gan Aird

en: Ignored Hosts
ga: Óstaigh gan Aird

en: HTTP Proxy Details
ga: Mionsonraí Seachfhreastalaí HTTP

en: <b>_Use authentication</b>
ga: <b>Ú_sáid fíordheimhniú</b>

en: U_sername:
ga: _Ainm Úsáideora:

en: _Password:
ga: _Focal faire:

en: Compositing Manager
ga: Bainisteoir Comhshuite

en: S_uper (or "Windows logo")
ga: S_uper (nó "Lógo Windows")

en: Windows
ga: Fuinneoga

en: Set your window properties
ga: Socraigh d'airíonna fuinneog

en: Window Preferences
ga: Sainroghanna Fuinneoige

en: Window Selection
ga: Roghnú Fuinneoga

en: _Select windows when the mouse moves over them
ga: _Roghnaigh fuinneoga agus an luch á bogadh os a gcionn

en: seconds
ga: soicind

en: Titlebar Action
ga: Gníomh an Bharra Teidil

en: Roll up
ga: Roll suas

en: Maximize
ga: Uasmhéadaigh

en: Maximize Horizontally
ga: Uasmhéadaigh go Cothrománach

en: Maximize Vertically
ga: Uasmhéadaigh go hIngearach

en: Minimize
ga: Íoslaghdaigh

en: None
ga: Neamhní

en: Movement Key
ga: Eochair Ghluaisteachta

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
ga: Chun fuinneog a bhogadh, brúigh-agus-coinnigh an eochair seo agus ansin gabh an fhuinneog:

en: Time zone
ga: Crios ama

en: Time
ga: Am

en: Date
ga: Data

en: Time Zone
ga: Crios Ama

en: Filter
ga: Scagaire

en: Groups
ga: Grúpaí

en: Control Center
ga: Lárionad Rialaithe

en: The MATE configuration tool
ga: An t-uirlis cumraíochta MATE

en: Take a break!
ga: Tóg sos!

en: _Preferences
ga: _Sainroghanna

en: _About
ga: _Maidir Leis Seo

en: _Take a Break
ga: _Tóg Sos

en: Less than one minute until the next break
ga: Níos lúide do nóiméad go dtí an sos

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
ga: Scríofa ag Richard Hult <richard@imendio.com>

en: Enable debugging code
ga: Cumasaigh cód dífhabhtaithe

en: Type
ga: Cineál

en: Copyright
ga: Cóipcheart

en: Description
ga: Cur Síos

en: Install Failed
ga: Theip Suiteáil

en: Installed
ga: Suiteáilte

en: Back
ga: Siar

en: Font Viewer
ga: Amharcán Clónna

en: TEXT
ga: TÉACS

en: SIZE
ga: MÉID

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
ga: COMHAD-CLÓ COMHAD-ASCHURTHA

en: Other
ga: Eile

en: Help
ga: Cabhair

en: Remove from Favorites
ga: Bain ó Cheanáin

en: Add to Favorites
ga: Cuir le Ceanáin

en: Remove from Startup Programs
ga: Bain ó Ríomhchláir Tosaithe

en: Add to Startup Programs
ga: Cuir le Ríomhchláir Tosaithe

en: New Spreadsheet
ga: Scarbhileog Nua

en: New Document
ga: Cáipéis Nua

[ctx: Home folder]
en: Home
ga: Baile

en: Documents
ga: Cáipéisí

en: File System
ga: Córas Comhad

en: Network Servers
ga: Freastalaithe Líonra
