mate-control-center 1.26.0 - en to hr translation catalogue (1017 entries)

en: [ 'Change Theme;mate-appearance-properties.desktop', 'Set Preferred Applications;mate-default-applications-properties.desktop' ]
hr: [ 'Promijeni temu;mate-appearance-properties.desktop', 'Postavi prvenstvene aplikacije;mate-default-applications-properties.desktop' ]

en: Task names and associated .desktop files
hr: Nazivi zadataka i pridružene .desktop datoteke

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
hr: Naziv zadatka koji ima biti prikazan u nadzornom središtu praćen razdjelnikom ";" i onda naziv pridružene .desktop datoteke za pokretanje u svrhu tog zadatka.

en: Close the control-center when a task is activated
hr: Zatvori nadzorno središte kada je zadatak aktiviran

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
hr: ako je istinito, nadzorno središte će se zatvoriti kada "Opći zadatak" bude aktiviran.

en: Exit shell on start action performed
hr: Napusti ovojnicu pri izvršenoj radnji pokretanja

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
hr: Pokazuje treba li zatvoriti ovojnicu kad je radnja pokretanja izvršena.

en: Exit shell on help action performed
hr: Napusti ovojnicu pri izvršenoj pomoćnoj radnji

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
hr: Pokazuje treba li zatvoriti ovojnicu kad je pomoćna radnja izvršena.

en: Exit shell on add or remove action performed
hr: Napusti ovojnicu pri izvršenoj radnji dodavanja ili uklanjanja

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
hr: Pokazuje treba li zatvoriti ovojnicu kad je radnja dodavanja ili uklanjanja izvršena.

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
hr: Napusti ovojnicu pri izvršenoj radnji nadogradnje ili deinstalacije

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
hr: Pokazuje treba li zatvoriti ovojnicu kad je radnja nadogradnje ili deinstalacije izvršena.

en: More backgrounds URL
hr: URL za više pozadina

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
hr: URL adresa s koje se preuzimaju dodatne pozadine za radnu površinu. Ako se ostavi prazan niz, poveznica se neće pojaviti.

en: More themes URL
hr: URL za više tema

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
hr: URL adresa s koje se preuzimaju dodatne teme za radnu površinu. Ako se ostavi prazan niz, poveznica se neće pojaviti.

en: Keybinding
hr: Veza tipaka

en: Keybinding associated with a custom shortcut.
hr: Veza tipaka pridružena prilagođenom prečacu.

en: Command
hr: Naredba

en: Command associated with a custom keybinding.
hr: Naredba pridružena prilagođenoj vezi tipaka.

en: Name
hr: Ime

en: Description associated with a custom keybinding.
hr: Opis pridružen prilagođenoj vezi tipaka.

en: Select Image
hr: Odaberi sliku

en: No Image
hr: Bez slike

en: Images
hr: Slike

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: About %s
hr: O %s

en: About Me
hr: O meni

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Select your photo
hr: Odaberi svoju fotografiju

en: Full Name
hr: Puno ime

en: User name:
hr: Korisničko ime:

en: Change Passwo_rd...
hr: Promijeni zapor_ku...

en: Enable _Fingerprint Login...
hr: Omogući _prijavu otiskom prsta...

en: Disable _Fingerprint Login...
hr: Onemogući _prijavu otiskom prsta...

en: Set your personal information
hr: Postavi svoje osobne podatke

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
hr: Nije ti dopušteno pristupiti uređaju. Obrati se svome upravitelju sustava.

en: The device is already in use.
hr: Uređaj se već koristi.

en: An internal error occurred
hr: Došlo je do unutarnje pogreške

en: Delete registered fingerprints?
hr: Poništiti zabilježene otiske prsta?

en: _Delete Fingerprints
hr: _Poništi otiske prsta

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
hr: Želiš li poništiti svoje zabilježene otiske prsta tako da prijava otiskom prsta bude onemogućena?

en: Done!
hr: Izvršeno!

en: Could not access '%s' device
hr: Nije moguće pristupiti uređaju '%s'

en: Could not start finger capture on '%s' device
hr: Nije moguće započeti snimanje prsta na uređaju '%s'

en: Could not access any fingerprint readers
hr: Nije moguće pristupiti nijednom čitaču otiska prsta

en: Please contact your system administrator for help.
hr: Molimo obrati se svome upravitelju sustava za pomoć.

en: Enable Fingerprint Login
hr: Omogući prijavu otiskom prsta

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
hr: Za omogućavanje prijave otiskom prsta, trebaš spremiti otisak jednog od tvojih prstiju koristeći uređaj '%s'.

en: Swipe finger on reader
hr: Prođi prstom po čitaču

en: Place finger on reader
hr: Postavi prst na čitač

en: Left thumb
hr: Lijevi palac

en: Left middle finger
hr: Lijevi srednjak

en: Left ring finger
hr: Lijevi prstenjak

en: Left little finger
hr: Lijevi mali prst

en: Right thumb
hr: Desni palac

en: Right middle finger
hr: Desni srednjak

en: Right ring finger
hr: Desni prstenjak

en: Right little finger
hr: Desni mali prst

en: Right index finger
hr: Desni kažiprst

en: Left index finger
hr: Lijevi kažiprst

en: Other finger:
hr: Drugi prst:

en: Select finger
hr: Odaberi prst

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
hr: Tvoj otisak prsta je uspješno spremljen. Od sada ti treba biti moguća prijava putem vlastitog čitača otiska prsta.

en: Child exited unexpectedly
hr: Nasljedni proces je neočekivano prekinut

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
hr: Nije moguće isključiti pozadinski_standardni ulazni IO kanal: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
hr: Nije moguće isključiti pozadinski_standardni izlazni IO kanal: %s

en: Authenticated!
hr: Ovjereno!

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
hr: Tvoja zaporka je promijenjena od tvoje prvotne ovjere! Molimo izvrši ponovno ovjeru.

en: That password was incorrect.
hr: Ta zaporka nije bila ispravna.

en: Your password has been changed.
hr: Tvoja zaporka je promijenjena.

en: System error: %s.
hr: Pogreška u sustavu: %s.

en: The password is too short.
hr: Zaporka je prekratka.

en: The password is too simple.
hr: Zaporka je previše jednostavna.

en: The old and new passwords are too similar.
hr: Stara i nova zaporka su previše slične.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
hr: Nova zaporka mora sadržavati brojčani ili posebni znak(ove).

en: The old and new passwords are the same.
hr: Stara i nova zaporka su iste.

en: The new password has already been used recently.
hr: Nova lozinka je već nedavno korištena.

en: Unable to launch %s: %s
hr: Nije moguće pokrenuti %s: %s

en: Unable to launch backend
hr: Nije moguće pokrenuti pozadinski sustav.

en: A system error has occurred
hr: Došlo je do pogreške u sustavu

en: Checking password...
hr: Zaporka se provjerava...

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
hr: Pritisni <b>Promijeni zaporku</b> za promjenu svoje zaporke.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
hr: Molimo unesi svoju zaporku u polje <b>Nova zaporka</b.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
hr: Molimo iznova unesi svoju zaporku u polje <b>Ponovno unesi novu zaporku</b.

en: The two passwords are not equal.
hr: Dvije unesene zaporke se ne podudaraju.

en: Change password
hr: Promijeni zaporku

en: Change pa_ssword
hr: Promijeni za_porku

en: Change your password
hr: Promijeni svoju zaporku

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
hr: Za promjenu svoje zaporke, unesi svoju trenutnu zaporku u donje polje i klikni <b>Ovjeri</b>.
    Nakon ovjere, unesi novu zaporku, ponovi je za potvrdu i klikni <b>Promijeni zaporku</b>.

en: Current _password:
hr: Trenutna _zaporka:

en: _New password:
hr: _Nova zaporka:

en: _Retype new password:
hr: Ponovo _unesi novu zaporku:

en: _Authenticate
hr: _Ovjeri

en: Assistive Technologies Preferences
hr: Prilagodbe pomoćnih tehnologija

en: _Help
hr: _Pomoć

en: Close and _Log Out
hr: Zatvori i _odjavi se

en: Assistive Technologies
hr: Pomoćne tehnologije

en: _Preferred Applications
hr: _Prvenstvene aplikacije

en: Jump to Preferred Applications dialog
hr: Prebaci se na dijaloški okvir prvenstvenih aplikacija

en: _Enable assistive technologies
hr: _Omogući pomoćne tehnologije

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
hr: Promjene za omogućenje pomoćnih tehnologija neće djelovati do tvoje sljedeće prijave

en: Preferences
hr: Prilagodbe

en: _Keyboard Accessibility
hr: Pristupačnost _tipkovnice

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
hr: Prebaci se na dijaloški okvir pristupačnosti tipkovnice

en: _Mouse Accessibility
hr: Pristupačnost _miša

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
hr: Prebaci se na dijaloški okvir pristupačnosti miša

en: Accessible Lo_gin
hr: Pristupačna pr_ijava

en: Jump to the Accessible Login dialog
hr: Prebaci se na dijaloški okvir pristupačne prijave

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
hr: Odaberi koje značajke pristupačnosti omogućiti prigodom tvoje prijave

en: Add Wallpaper
hr: Dodaj pozadinsku sliku

en: All files
hr: Sve datoteke

en: Select Font
hr: Odaberi font

en: _Cancel
hr: _Opozovi

en: _Open
hr: _Otvori

en: Fonts
hr: Fontovi

en: Specify the filename of a theme to install
hr: Navedi datotečno ime teme za ugradnju

en: filename
hr: datotečno ime

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
hr: Navedi ime stranice za prikaz (tema|pozadina|pisma|sučelje)

en: page
hr: stranica

en: [WALLPAPER...]
hr: [POZADINSKA SLIKA...]

en: Default Pointer
hr: Zadani pokazivač

en: Install
hr: Ugradi

en: Apply Background
hr: Primijeni pozadinu

en: Apply Font
hr: Primijeni pismo

en: Revert Font
hr: Vrati pismo

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
hr: Trenutna tema predlaže pozadinu i pismo. Također, posljednji primijenjeni prijedlog pisma može biti vraćen.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
hr: Trenutna tema predlaže pozadinu. Također, posljednji primijenjeni prijedlog pisma može biti vraćen.

en: The current theme suggests a background and a font.
hr: Trenutna tema predlaže pozadinu i pismo.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
hr: Trenutna tema predlaže pismo. Također, posljednji primijenjeni prijedlog pisma može biti vraćen.

en: The current theme suggests a background.
hr: Trenutna tema predlaže pozadinu.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
hr: Posljednji primijenjeni prijedlog pisma može biti vraćen.

en: The current theme suggests a font.
hr: Trenutna tema predlaže pismo.

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Font Rendering Details
hr: Pojedinosti iscrtavanja pisma

en: R_esolution
hr: R_azlučivost

en: Dots per inch (DPI):
hr: Točaka po inču (DPI):

en: Smoothing
hr: Zaglađivanje

en: Gra_yscale
hr: Si_vi tonovi

en: Sub_pixel (LCDs)
hr: Pod_točkasto (LCD)

en: _None
hr: _Ništa

note: font hinting
en: Hinting
hr: Ublažavanje zupčastog prikaza

en: N_one
hr: N_išta

en: _Slight
hr: _Neznatno

en: _Full
hr: Potpuno

en: _Medium
hr: _Srednje

en: Subpixel Order
hr: Podtočkasti poredak

en: Save Theme As...
hr: Spremi temu kao...

en: _Save
hr: _Spremi

en: Save _background image
hr: Spremi sliku _pozadine

en: Save _notification theme
hr: Spremi temu _obavijesti

en: _Name:
hr: _Ime:

en: _Description:
hr: _Opis:

en: Text below items
hr: Napis pod stavkama

en: Text beside items
hr: Napis uz stavke

en: Icons only
hr: Samo sličice

en: Text only
hr: Samo napis

en: Customize Theme
hr: Prilagodi temu

en: _Delete
hr: _Izbriši

en: Controls
hr: Upravljanje

en: The current controls theme does not support color schemes.
hr: Trenutna tema upravljanja ne podržava pregled boja.

en: _Tooltips:
hr: _Pomoćni opisi:

en: Text
hr: Tekst

en: Background
hr: Pozadina

en: _Selected items:
hr: _Odabrane stavke:

en: _Input boxes:
hr: _Polja za unos:

en: _Windows:
hr: _Prozori:

en: _Reset to Defaults
hr: _Vrati na zadano

en: Colors
hr: Boje

en: Window Border
hr: Obrub prozora

en: Icons
hr: Sličice

en: _Size:
hr: _Veličina:

note: small threshold
en: Small
hr: Mala

note: large threshold
en: Large
hr: Velika

en: Pointer
hr: Pokazivač

en: Solid color
hr: Puna boja

en: Horizontal gradient
hr: Vodoravni preljev

en: Vertical gradient
hr: Okomiti preljev

en: Tile
hr: Popločano

en: Zoom
hr: Uvećano

en: Center
hr: Sredina

en: Scale
hr: Razmjerno

en: Stretch
hr: Rastegnuto

en: Span
hr: Obuhvaćeno

en: Appearance Preferences
hr: Prilagodbe izgleda

en: Save _As...
hr: Spremi _kao...

en: C_ustomize...
hr: _Prilagodi...

en: _Install...
hr: _Ugradi...

en: Get more themes online
hr: Pribavi dodatne teme mrežnim putem

en: Theme
hr: Tema

en: _Style:
hr: _Oblik:

en: C_olors:
hr: B_oje:

en: Open a dialog to specify the color
hr: Otvori dijaloški okvir za odabir boje

en: Get more backgrounds online
hr: Pribavi dodatne pozadine mrežnim putem

en: _Add...
hr: _Dodaj...

en: _Application font:
hr: _Pismo aplikacije:

en: _Document font:
hr: Pismo _dokumenta:

en: Des_ktop font:
hr: Pismo _radne površine:

en: _Window title font:
hr: Pismo _naslova prozora:

en: _Fixed width font:
hr: Pismo _postojane širine:

en: Add new f_ont...
hr: Dodaj novi f_ont...

en: Rendering
hr: Iscrtavanje

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
hr: Pod_točkasto zaglađivanje (LCD)

en: Best _shapes
hr: Najbolji _oblici

en: _Monochrome
hr: _Jednobojno

en: Best co_ntrast
hr: Najbolji ko_ntrast

en: D_etails...
hr: P_ojedinosti...

en: Menus and Toolbars
hr: Izbornici i priborne trake

en: Show _icons in menus
hr: Prikaži _sličice u izbornicima

en: _Editable menu shortcut keys
hr: _Prilagodive izborničke tipke prečaca

en: Toolbar _button labels:
hr: Oznake _gumba priborne trake:

en: Buttons
hr: Dugmad

en: Show icons on buttons
hr: Prikaži sličice na gumbima

en: File Chooser
hr: Birač datoteka

en: Show hidden items
hr: Prikaži skrivene datoteke

en: Sort directories first
hr: Pokaži prvo direktorije

en: Preview
hr: Pregled

en: _File
hr: _Datoteka

en: Edit
hr: Uredi

en: New
hr: Novo

en: Interface
hr: Sučelje

en: Appearance
hr: Izgled

en: Customize the look of the desktop
hr: Prilagodi izgled radne površine

en: Theme Installer
hr: Ugradnik teme

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
hr: Ugrađuje pakete tema za razne dijelove radne površine

en: Mate Theme Package
hr: Paket teme MATE

en: No Desktop Background
hr: Bez pozadine radne površine

en: unknown
hr: nepoznato

en: Slide Show
hr: Klizni prikaz

en: Image
hr: Slika

en: multiple sizes
hr: višestruke veličine

en: %d %s by %d %s
hr: %d %s po %d %s

en: <b>%s</b>
    %s, %s
    Folder: %s
    Artist: %s
hr: <b>%s</b>
    %s, %s
    Mapa: %s
    Umjetnik: %s

en: <b>%s</b>
    %s
    Folder: %s
    Artist: %s
hr: <b>%s</b>
    %s
    Mapa: %s
    Umjetnik: %s

en: Image missing
hr: Slika nedostaje

en: Cannot install theme
hr: Nije moguće ugraditi temu

en: The %s utility is not installed.
hr: Pomagalo %s nije ugrađeno.

en: There was a problem while extracting the theme.
hr: Pojavila se poteškoća prigodom raspakiravanja teme.

en: There was an error installing the selected file
hr: Pojavila se pogreška pri ugradnji odabrane datoteke

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
hr: "%s" izgleda nije valjana tema.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
hr: "%s" izgleda nije valjana tema. Možda trebaš sastaviti tematski pogonik.

en: The theme "%s" already exists.
hr: Tema "%s" već postoji.

en: Do you want to install it again?
hr: Želite li je ponovno instalirati?

en: Cancel
hr: Opozovi

en: Theme cannot be deleted
hr: Tema ne može biti izbrisana

en: Installation for theme "%s" failed.
hr: Ugradnja za temu "%s" nije uspjela.

en: The theme "%s" has been installed.
hr: Tema "%s" je ugrađena.

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
hr: Želiš li je primijeniti odmah ili zadržati trenutnu temu?

en: Keep Current Theme
hr: Zadrži trenutnu temu

en: Apply New Theme
hr: Primijeni novu temu

en: MATE Theme %s correctly installed
hr: Tema MATE %s je ispravno ugrađena

en: Failed to create temporary directory
hr: Neuspjelo stvaranje privremenog direktorija

en: New themes have been successfully installed.
hr: Nove teme su uspješno ugrađene.

en: No theme file location specified to install
hr: Nije određeno mjesto za ugradnju datoteke teme

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
hr: Nedovoljna dopuštenja za ugradnju teme u:
    %s

en: Select Theme
hr: Odaberi temu

en: Theme Packages
hr: Paketi tema

en: Theme name must be present
hr: Naziv teme mora biti predočen

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
hr: Tema već postoji. Želiš li je zamijeniti?

en: _Overwrite
hr: _Prepiši

en: Would you like to delete this theme?
hr: Želiš li izbrisati ovu temu?

en: Could not install theme engine
hr: Nije moguće ugraditi pogonik teme

en: Unable to start the settings manager 'mate-settings-daemon'.
    Without the MATE settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with DBus, or a non-MATE (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the MATE settings manager.
hr: Nije moguće pokrenuti upravitelja postavki 'mate-settings-daemon'.
    Bez pokrenutog MATE-ovog upravitelja postavki neke prilagodbe možda neće djelovati. Ovo može ukazivati na poteškoću s DBus-om, ili je možda već u uporabi neki drugi (npr. KDE) upravitelj postavki, onemogućavajući MATE-ovog upravitelja postavki.

en: There was an error displaying help: %s
hr: Došlo je do neispravnosti u prikazivanju pomoći: %s

en: Copying file: %u of %u
hr: Preslikavanje datoteke: %u od %u

en: Copying '%s'
hr: Preslikavanje '%s'

en: Copying files
hr: Preslikavanje datoteka

en: Parent Window
hr: Matični prozor

en: Parent window of the dialog
hr: Matični prozor dijaloškog okvira

en: From URI
hr: Iz URI-ja

en: URI currently transferring from
hr: URI iz koga se trenutno prenosi

en: To URI
hr: Na URI

en: URI currently transferring to
hr: URI na koji se trenutno prenosi

en: Fraction completed
hr: Dio dovršen

en: Fraction of transfer currently completed
hr: Dio prijenosa upravo dovršen

en: Current URI index
hr: Tekućie kazalo URI-ja

en: Current URI index - starts from 1
hr: Tekuće kazalo URI-ja - počinje od 1

en: Total URIs
hr: Ukupno URI-ja

en: Total number of URIs
hr: Ukupni broj URI-ja

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
hr: Datoteka '%s' već postoji. Želiš li je prepisati?

en: _Skip
hr: _Preskoči

en: Overwrite _All
hr: Prepiši preko _svega

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
hr: Ova tema neće izgledati kako je predviđeno jer potrebna Gtk+ tema '%s' nije ugrađena.

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
hr: Ova tema neće izgledati kako je predviđeno jer potrebna tema prozorskog upravitelja '%s' nije ugrađena.

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
hr: Ova tema neće izgledati kako je predviđeno jer potrebna tema sličica '%s' nije ugrađena.

en: Preferred Applications
hr: Prvenstvene aplikacije

en: Select your default applications
hr: Odaberi vlastite zadane aplikacije

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
hr: Navedi ime stranice za prikaz (internet|multimedija|sustav|a11y)

en: - MATE Default Applications
hr: - Zadane aplikacije MATE-a

en: Web Browser
hr: Mrežni preglednik

en: Mail Reader
hr: Čitač e-pošte

en: Instant Messenger
hr: Hitri dopisnik

en: Image Viewer
hr: Slikovni preglednik

en: Multimedia Player
hr: Multimedijski izvođač

en: Video Player
hr: Videoizvođač

en: Multimedia
hr: Multimedija

en: Text Editor
hr: Tekstualni uređivač

en: Terminal Emulator
hr: Oponašač terminala

en: File Manager
hr: Datotečni upravitelj

en: Calculator
hr: Kalkulator

en: System
hr: Sustav

en: Document Viewer
hr: Preglednik dokumenata

en: Word Processor
hr: Obrađivač teksta

en: Spreadsheet Editor
hr: Tablični uređivač

en: Office
hr: Ured

en: _Run at start
hr: _Pokreni na početku

en: Visual
hr: Čitljivost

en: Run at st_art
hr: Pokreni na po_četku

en: Mobility
hr: Pokretljivost

en: Accessibility
hr: Pristupačnost

en: Normal
hr: Normalno

en: Left
hr: Lijevo

en: Right
hr: Desno

en: Upside-down
hr: Obrnuto

en: Monitor Preferences
hr: Monitorske prilagodbe

en: Apply system-wide
hr: Primijeni širom sustava

en: Applies the current configuration for other MATE users on the computer. Note that this doesn't affect login screens or other desktop environments.
hr: Primjenjuje trenutnu prilagodbu na računalu za ostale korisnike MATE-a. Vodi računa da to ne utječe na prijavne zaslone niti na ostala okružja radne površine.

en: _Apply
hr: _Primjeni

en: Sa_me image in all monitors
hr: Ista slika na svim monitorima

en: _Detect monitors
hr: _Prepoznaj monitore

en: _Resolution:
hr: _Razlučivost:

en: Re_fresh rate:
hr: Uč_estalost osvježavanja:

en: On
hr: Uključeno

en: Off
hr: Isključeno

en: Include _panel
hr: Uključi _ploču

en: Set as primary
hr: Postavi kao glavni

en: Sets the selected monitor as primary.
hr: Postavlja odabrani monitor kao glavni.

en: R_otation:
hr: O_kretanje:

en: Panel icon
hr: Sličica ploče

en: _Show monitors in panel
hr: _Pokaži monitore pločno

en: Displays
hr: Zasloni

en: Change resolution and position of monitors and projectors
hr: Promijeni razlučivost i položaj monitora i projektora

en: Usage: %s SOURCE_FILE DEST_NAME
    
    This program installs a RANDR profile for multi-monitor setups into
    a systemwide location.  The resulting profile will get used when
    the RANDR plug-in gets run in mate-settings-daemon.
    
    SOURCE_FILE - a full pathname, typically /home/username/.config/monitors.xml
    
    DEST_NAME - relative name for the installed file.  This will get put in
                the systemwide directory for RANDR configurations,
                so the result will typically be %s/DEST_NAME
hr: Uporaba: %s IME_ODREDIŠTA IZVORIŠNE_DATOTEKE
    
    Ovaj program ugrađuje profil RANDR za višemonitorsko postavljanje na
    na položaj širom sustava. Ishodni profil će se koristiti kada
    se priključak RANDR pokrene u mate-settings-daemonu.
    
    IZVORIŠNA_DATOTEKA - puno ime putanje, obično: /home/username/.config/monitors.xml
    IME_ODREDIŠTA - odnosno ime za ugrađenu datoteku. Ono će biti smješteno u
    svesustavski direktorij postavki za RANDR,
    tako da će ishod obično biti: %s/IME_ODREDIŠTA

note: Translators: only able to install RANDR profiles as root
en: This program can only be used by the root user
hr: Ovaj program može koristiti jedino natkorisnik

en: The source filename must be absolute
hr: Datotečno ime izvorišta mora biti potpuno

note: Translators: first %s is a filename; second %s is an error message
en: Could not open %s: %s
hr: Nije moguće otvoriti %s: %s

note: Translators: first %s is a filename; second %s is an error message
en: Could not get information for %s: %s
hr: Nije moguće pribaviti podatke za %s: %s

en: %s must be a regular file
hr: %s mora biti pravilna datoteka

en: This program must only be run through pkexec(1)
hr: Ovaj program može jedino biti pokrenut kroz pkexec(1)

en: PKEXEC_UID must be set to an integer value
hr: PKEXEC_UID mora biti postavljen na cjelobrojnu vrijednost

note: Translators: we are complaining that a file must be really owned by the user who called this program
en: %s must be owned by you
hr: %s mora biti u tvom posjedu

note: Translators: here we are saying that a plain filename must look like "filename", not like "some_dir/filename"
en: %s must not have any directory components
hr: %s ne smije sadržavati sastavnice direktorija

en: %s must be a directory
hr: %s mora biti direktorij

note: Translators: the first %s/%s is a directory/filename; the last %s is an error message
en: Could not open %s/%s: %s
hr: Nije moguće otvoriti %s/%s: %s

en: Could not rename %s to %s: %s
hr: Nije moguće preimenovati %s u %s: %s

en: Install multi-monitor settings for the whole system
hr: Ugradi višemonitorske postavke za cijeli sustav

en: Authentication is required to install multi-monitor settings for all users
hr: Ovjera je neophodna za ugradnju višemonitorskih postavki za sve korisnike

en: Upside Down
hr: Obrni

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
hr: Zrcalni zasloni

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
hr: Odaberi monitor za promjenu njegovih svojstava; dovuci ga za preuređenje njegova smještaja.

en: Could not save the monitor configuration
hr: Nije moguće spremiti monitorske postavke

en: Could not get session bus while applying display configuration
hr: Nije moguće uhvatiti sabirnicu prijave tijekom primjenjivanja zaslonskih postavki

en: Could not detect displays
hr: Nije moguće prepoznati monitore

en: The monitor configuration has been saved
hr: Monitorske postavke su spremljene

en: This configuration will be used the next time someone logs in.
hr: Ove postavke će biti korištene kada se sljedeći put netko prijavi.

en: Could not set the default configuration for monitors
hr: Nije moguće odrediti zadane postavke za monitore

en: Could not get screen information
hr: Nije moguće pribaviti podatke o zaslonu

en: Could not open help content
hr: Ne mogu otvoriti sadržaj pomoći

en: Sound
hr: Zvuk

en: Volume mute
hr: Utišavanje zvuka

en: Volume down
hr: TiĹĄe

en: Volume up
hr: Glasnije

en: Play (or play/pause)
hr: Sviranje (ili sviranje/pauza)

en: Pause playback
hr: Pauziraj reprodukciju

en: Stop playback
hr: Zaustavi reprodukciju

en: Previous track
hr: Prethodni zapis

en: Next track
hr: Slijedeći zapis

en: Eject
hr: Izbaci

en: Desktop
hr: Radna površina

en: Launch calculator
hr: Pokreni kalkulator

en: Launch email client
hr: Pokreni email klijent

en: Launch web browser
hr: Pokreni web preglednik

en: Log out
hr: Odjavi se

en: Shut down
hr: Isključi

en: Lock screen
hr: Zaključaj zaslon

en: Home folder
hr: Osobna mapa

en: Search
hr: Traži

en: Launch settings
hr: Pokreni postavke

en: New shortcut...
hr: Novi prečac...

en: Accelerator key
hr: Tipkovnički prečac

en: Accelerator modifiers
hr: Izmjenjivači tipkovničkih prečaca

en: Accelerator keycode
hr: Kod tipkovničkog prečaca

en: Accel Mode
hr: Način rada putem prečaca

en: The type of accelerator.
hr: Vrsta tipkovničkog prečaca.

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: <Unknown Action>
hr: <Nepoznata radnja>

en: Custom Shortcuts
hr: Prilagođeni prečaci

en: Error saving the new shortcut
hr: Pogreška u pohrani novoga prečaca

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
hr: Prečac "%s" se ne može upotrijebiti jer će postati nemoguće pisati koristeći ovu tipku.
    Molimo pokušaj s tipkom poput Ctrl, Alt ili Shift istovremeno.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
hr: Prečac "%s" se već koristi za
    "%s"

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
hr: Ako iznova pridružiš prečac na "%s", prečac "%s" će biti onemogućen.

en: _Reassign
hr: _Iznova priduži

en: Too many custom shortcuts
hr: Previše prilagođenih prečaca

en: Action
hr: Radnja

en: Shortcut
hr: Prečac

en: Custom Shortcut
hr: Prilagođeni prečac

en: C_ommand:
hr: N_aredba:

en: _Browse applications...
hr: _Pregedaj programe...

en: Keyboard Shortcuts
hr: Tipkovnički prečaci

en: Assign shortcut keys to commands
hr: Pridruži tipke prečaca naredbama

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
hr: Jedino primijeni postavke i završi (samo usklađenost; sada time rukovodi pozadinski program)

en: Start the page with the typing break settings showing
hr: Započni stranicu postavkama za stanku u tipkanju s prikazom

en: Start the page with the accessibility settings showing
hr: Započni stranicu postavkama za pristupačnost s prikazom

en: - MATE Keyboard Preferences
hr: - Prilagodbe tipkovnice MATE-a

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
hr: Zvučna potvrda pristupačnosti tipkovnice

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
hr: Oglasi zvukom kada se značajke _pristupačnosti uključe ili isključe

en: Beep when a _toggle key is pressed
hr: Oglasi zvukom kada se tipka _prebacivanja pritisne

en: General
hr: Općenito

en: Beep when a _modifier key is pressed
hr: Oglasi zvukom kada je tipka _izmjenjivača pritisnuta

en: Sticky Keys
hr: Ljepljive tipke

en: Show _visual feedback for the alert sound
hr: Pokaži _vidljivu potvrdu za zvuk upozorenja

en: Flash _window titlebar
hr: Obasjaj _naslovnu traku prozora

en: Flash entire _screen
hr: Obasjaj cijeli _zaslon

en: Visual cues for sounds
hr: Vidljivi znakovi za zvukove

en: Beep when a key is pr_essed
hr: Oglasi zvukom kada je tipka pr_itisnuta

en: Beep when key is _accepted
hr: Oglasi zvukom kada je tipka _prihvaćena

en: Beep when key is _rejected
hr: Oglasi zvukom kada je tipka _odbijena

en: Slow Keys
hr: Spore tipke

en: Beep when a key is reje_cted
hr: Oglasi zvukom kada je tipka odbi_jena

en: Bounce Keys
hr: Odskočne tipke

en: Keyboard Preferences
hr: Prilagodbe tipkovnice

en: Repeat Keys
hr: Ponavljajuće tipke

en: Key presses _repeat when key is held down
hr: Pritisci tipke se _ponavljaju kada je tipka pritisnuta

en: _Delay:
hr: _Odgoda:

en: _Speed:
hr: _Brzina:

en: Short
hr: Kratko

note: slow acceleration
en: Slow
hr: Sporo

en: Repeat keys speed
hr: Brzina ponavljajućih tipki

en: Long
hr: Dugo

note: fast acceleration
en: Fast
hr: Brzo

en: Cursor Blinking
hr: Treperenje pokazivača

en: Cursor _blinks in text fields
hr: Pokazivač _treperi u napisnim poljima

en: S_peed:
hr: B_rzina:

en: Cursor blinks speed
hr: Brzina treptaja pokazivača

en: List of keyboard layouts selected for usage
hr: Popis rasporeda tipkovnice odabranih za korištenje

en: Select a keyboard layout to be added to the list
hr: Odaberi raspored tipkovnice za dodavanje na popis

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: Remove the selected keyboard layout from the list
hr: Ukloni odabrani raspored tipkovnice s popisa

en: Move _Up
hr: Pomakni _gore

en: Move the selected keyboard layout up in the list
hr: Pomakni odabrani raspored tipkovnice naviše u popisu

en: Move _Down
hr: Pomakni _dolje

en: Move the selected keyboard layout down in the list
hr: Pomakni odabrani raspored tipkovnice naniže u popisu

en: _Show...
hr: _Prikaži...

en: Print a diagram of the selected keyboard layout
hr: Ispiši dijagram odabranog rasporeda tipkovnice

en: _Separate layout for each window
hr: _Odijeli raspored za svaki prozor

en: New windows u_se active window's layout
hr: Novi prozori k_oriste raspored djelatnoga prozora

en: Keyboard _model:
hr: _Model tipkovnice:

en: _Options...
hr: _Mogućnosti...

en: View and edit keyboard layout options
hr: Pogledaj i uredi mogućnosti rasporeda tipkovnice

en: Reset to De_faults
hr: Vrati na za_dano

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
hr: Zamijeni postavke trenutnoga rasporeda tipkovnice sa
    zadanim postavkama

en: Layouts
hr: Rasporedi

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
hr: _Značajke pristupačnosti mogu biti uključivane tipkovničkim prečacima

en: _Simulate simultaneous keypresses
hr: _Hini istodobne pritiske tipaka

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
hr: Onem_ogući ljepljive tipke ako su dvije tipke pritisnute zajedno

en: _Only accept long keypresses
hr: _Prihvati jedino duge pritiske tipke

en: _Ignore fast duplicate keypresses
hr: _Zanemari brze dvostruke pritiske tipke

en: D_elay:
hr: O_dgoda:

en: Audio _Feedback...
hr: Zvukovna _potvrda...

en: _Pointer can be controlled using the keypad
hr: _Pokazivač može biti nadziran korištenjem brojčanih tipki

en: _Acceleration:
hr: _Ubrzanje:

en: Mouse Keys
hr: Tipke miša

en: _Lock screen to enforce typing break
hr: _Zaključaj zaslon za nametanje stanke u tipkanju

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
hr: Zaključaj zaslon nakon određenog vremena kako bi se spriječila oštećenja prouzročena ponavljajućim korištenjem tipkovnice

en: _Work interval lasts:
hr: _Radno međuvrijeme traje:

en: _Break interval lasts:
hr: Međuvrijeme stanke traje:

en: Duration of work before forcing a break
hr: Trajanje rada prije nametanja stanke

en: Duration of the break when typing is disallowed
hr: Trajanje stanke kada tipkanje nije dopušteno

en: minutes
hr: minuta

en: All_ow postponing of breaks
hr: Do_pusti odgodu stanki

en: Check if breaks are allowed to be postponed
hr: Provjeri je li dozvoljena odgoda stanki

en: Typing Break
hr: Stanka u tipkanju

en: _Type to test settings:
hr: _Tipkaj za provjeru postavki:

en: Choose a Layout
hr: Odaberi raspored

en: _Country:
hr: _Država:

en: _Variants:
hr: _Inačice:

en: By _country
hr: Prema _državi

en: _Language:
hr: _Jezik:

en: By _language
hr: Prema _jeziku

en: Preview:
hr: Pregled:

en: Choose a Keyboard Model
hr: Odaberi model tipkovnice

en: _Vendors:
hr: _Isporučitelji:

en: _Models:
hr: _Modeli:

en: Keyboard Layout Options
hr: Mogućnosti rasporeda tipkovnice

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Layout
hr: Raspored

en: Vendors
hr: Isporučitelji

en: Models
hr: Modeli

en: Default
hr: Zadano

en: Keyboard
hr: Tipkovnica

en: Set your keyboard preferences
hr: Postavi vlastite prilagodbe tipkovnice

en: Left button
hr: Lijevi gumb

en: Middle button
hr: Srednji gumb

en: Right button
hr: Desni gumb

en: Specify the name of the page to show (general)
hr: Odredi ime stranice za prikaz (opće)

en: - MATE Mouse Preferences
hr: - Prilagodbe miša u MATE-u

en: Mouse Preferences
hr: Prilagodbe miša

en: Mouse Orientation
hr: Usmjerenje miša

en: _Right-handed
hr: _Desnoruko

en: _Left-handed
hr: _Ljevoruko

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
hr: Pri_kaži položaj pokazivača kada je tipka Ctrl pritisnuta

en: Pointer Speed
hr: Brzina pokazivača

note: low sensitivity
en: Low
hr: Niska

note: high sensitivity
en: High
hr: Visoka

en: _Sensitivity:
hr: _Osjetljivost:

en: Drag and Drop
hr: Povuci i ispusti

en: Thr_eshold:
hr: Raz_ina praga:

en: Double-Click Timeout
hr: Istek vremena za dvoklik

en: _Timeout:
hr: _Istek vremena:

en: Mouse
hr: Miš

en: Enable _touchpad
hr: Omogući _dodirnik

en: Disable touchpad _while typing
hr: Onemogući dodirnik _dok tipkaš

en: Enable _mouse clicks with touchpad
hr: Omogući _klikove miša dodirnikom

en: Two-finger click emulation:
hr: Oponašanje klikanja s dva prsta:

en: Three-finger click emulation:
hr: Oponašanje klikanja s tri prsta:

en: Scrolling
hr: Pomicanje

en: _Vertical edge scrolling
hr: _Okomito rubno pomicanje

en: H_orizontal edge scrolling
hr: _Vodoravno rubno pomicanje

en: V_ertical two-finger scrolling
hr: O_komito pomicanje s dva prsta

en: Hor_izontal two-finger scrolling
hr: Vo_doravno pomicanje s dva prsta

en: Touchpad
hr: Dodirnik

en: Set your mouse preferences
hr: Postavi vlastite prilagodbe miša

en: Network Proxy
hr: Posrednički mrežni poslužitelj - proxy

en: Set your network proxy preferences
hr: Postavi vlastite prilagodbe posredničkog mrežnog poslužitelja

en: Network Proxy Preferences
hr: Prilagodbe posredničkog mrežnog poslužitelja

en: <b>Di_rect internet connection</b>
hr: <b>Iz_ravna internetska veza</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
hr: <b>_Ručno postavljanje posredničkog poslužitelja</b>

en: Port:
hr: Ulaz:

en: _Details
hr: _Pojedinosti

en: H_TTP proxy:
hr: Posrednički H_TTP poslužitelj:

en: _Secure HTTP proxy:
hr: _Sigurni posrednički HTTP poslužitelj:

en: _FTP proxy:
hr: Posrednički _FTP poslužitelj:

en: S_ocks host:
hr: Poslužiteljsko S_OCKS računalo:

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
hr: <b>_Samostalno postavljanje posredničkog poslužitelja</b>

en: Autoconfiguration _URL:
hr: URL za samopostavljanje:

en: Proxy Configuration
hr: Postavke posredničkog poslužitelja

en: Ignore Host List
hr: Zanemari popis poslužiteljskih računala

en: Ignored Hosts
hr: Zanemarena poslužiteljska računala

en: HTTP Proxy Details
hr: Pojedinosti posredničkog HTTP poslužitelja

en: <b>_Use authentication</b>
hr: <b>_Koristi ovjeru</b>

en: U_sername:
hr: K_orisničko ime:

en: _Password:
hr: _Zaporka:

en: Metacity Preferences
hr: Prilagodbe Metacityja

en: Compositing Manager
hr: Kompozitni upravitelj

en: Enable software _compositing window manager
hr: Omogući softverskog upravitelja prozorskih efekata

en: The current window manager is unsupported
hr: Trenutni prozorski upravitelj je nepodržan

en: H_yper
hr: H_iper

en: S_uper (or "Windows logo")
hr: S_uper (ili "znak Windowsa")

en: Windows
hr: Prozori

en: Set your window properties
hr: Postavi vlastita svojstva prozora

en: Window Preferences
hr: Prilagodbe prozora

en: Window Selection
hr: Odabir prozora

en: _Select windows when the mouse moves over them
hr: _Odaberi prozore kada se miš pomakne preko njih

en: U_nselect windows when the mouse leaves them
hr: O_dbaci odabir prozora kada ih miš napusti

en: seconds
hr: sekundi/e

en: Titlebar Action
hr: Radnja naslovne trake

en: Roll up
hr: Smotaj

en: Maximize
hr: Povećaj

en: Maximize Horizontally
hr: Povećaj vodoravno

en: Maximize Vertically
hr: Povećaj okomito

en: Minimize
hr: Smanji

en: None
hr: Nijedan

en: Movement Key
hr: Tipka pomicanja

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
hr: Za pomicanje prozora, pritisni i zadrži ovu tipku, a onda uhvati prozor:

en: Behaviour
hr: Ponašanje

en: New Windows
hr: Novi prozori

en: Window Snapping
hr: Razmještanje prozora

en: Titlebar Buttons
hr: Gumbi naslovne trake

en: Placement
hr: Smještaj

en: open file
hr: otvori datoteku

en: Create pid file failed
hr: Neuspjelo stvaranje PID datoteke

en: write file
hr: snimi datoteku

en: write pid file failed
hr: neuspjelo snimanje PID datoteke

en: open pid file failed
hr: neuspjelo otvaranje PID datoteke

en: read file
hr: učitaj datoteku

en: read pid file failed
hr: neuspjelo čitanje PID datoteke

en: Time zone
hr: Vremenska zona

en: Time
hr: Vrijeme

en: Date
hr: Datum

en: Time Zone
hr: Vremenska zona

en: Africa/Abidjan
hr: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
hr: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
hr: Afrika/Adis_Ababa

en: Africa/Algiers
hr: Afrika/Algiers

en: Africa/Bamako
hr: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
hr: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
hr: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
hr: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
hr: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
hr: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
hr: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
hr: Afrika/Kairo

en: Africa/Casablanca
hr: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
hr: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
hr: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
hr: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
hr: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
hr: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
hr: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
hr: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
hr: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
hr: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
hr: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
hr: Afrika/Johannesbur

en: Africa/Kampala
hr: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
hr: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
hr: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
hr: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
hr: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
hr: Afrika/Liberville

en: Africa/Lome
hr: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
hr: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
hr: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
hr: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
hr: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
hr: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
hr: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
hr: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
hr: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
hr: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
hr: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
hr: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
hr: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
hr: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
hr: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
hr: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
hr: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Tripoli
hr: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
hr: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
hr: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
hr: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
hr: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
hr: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
hr: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
hr: Amerika/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
hr: Amerika/Argentina/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
hr: Amerika/Argentina/Catamarca

en: America/Argentina/Cordoba
hr: Amerika/Argentina/Cordoba

en: America/Argentina/Jujuy
hr: Amerika/Argentina/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
hr: Amerika/Argentina/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
hr: Amerika/Argentina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
hr: Amerika/Argentina/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/San_Juan
hr: Amerika/Argentina/San_Juan

en: America/Argentina/Tucuman
hr: Amerika/Argentina/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
hr: Amerika/Argentina/Ushuaia

en: America/Aruba
hr: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
hr: Amerika/Asuncion

en: America/Atikokan
hr: Amerika/Atikokan

en: America/Bahia
hr: Amerika/Bahia

en: America/Barbados
hr: Amerika/Barbados

en: America/Belem
hr: Amerika/Belem

en: America/Belize
hr: Amerika/Belize

en: America/Blanc-Sablon
hr: Amerika/Blanc-Sablon

en: America/Boa_Vista
hr: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
hr: Amerika/Bogota

en: America/Boise
hr: Amerika/Boise

en: America/Cambridge_Bay
hr: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Campo_Grande
hr: Amerika/Campo_Grande

en: America/Cancun
hr: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
hr: Amerika/Caracas

en: America/Cayenne
hr: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
hr: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
hr: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
hr: Amerika/Chihuahua

en: America/Costa_Rica
hr: Amerika/Costa_Rica

en: America/Cuiaba
hr: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
hr: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
hr: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
hr: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
hr: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
hr: Amerika/Denver

en: America/Detroit
hr: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
hr: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
hr: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
hr: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
hr: Amerika/El_Salvador

en: America/Fortaleza
hr: Amerika/Fortaleza

en: America/Glace_Bay
hr: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
hr: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
hr: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
hr: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
hr: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
hr: Amerika/Guadaloupe

en: America/Guatemala
hr: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
hr: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
hr: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
hr: Amerika/Halifax

en: America/Havana
hr: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
hr: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
hr: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
hr: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
hr: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
hr: Amerika/Indiana/Petersburg

en: America/Indiana/Vevay
hr: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indiana/Vincennes
hr: Amerika/Indiana/Vincennes

en: America/Inuvik
hr: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
hr: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
hr: Amerika/Jamaica

en: America/Juneau
hr: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
hr: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
hr: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/La_Paz
hr: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
hr: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
hr: Amerika/Los_Angeles

en: America/Maceio
hr: Amerika/Maceio

en: America/Managua
hr: Amerika/Managua

en: America/Manaus
hr: Amerika/Manaus

en: America/Martinique
hr: Amerika/Martinique

en: America/Mazatlan
hr: Amerika/Mazatlan

en: America/Menominee
hr: Amerika/Menominee

en: America/Merida
hr: Amerika/Merida

en: America/Mexico_City
hr: Amerika/Mexico_City

en: America/Miquelon
hr: Amerika/Miquelon

en: America/Moncton
hr: Amerika/Moncton

en: America/Monterrey
hr: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
hr: Amerika/Montevideo

en: America/Montserrat
hr: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
hr: Amerika/Nassau

en: America/New_York
hr: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
hr: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
hr: Amerika/Nome

en: America/Noronha
hr: Amerika/Noronha

en: America/North_Dakota/Center
hr: Amerika/Sjeverna_Dakota/Center

en: America/North_Dakota/New_Salem
hr: Amerika/Sjeverna_Dakota/New_Salem

en: America/Panama
hr: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
hr: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
hr: Amerika/Paramari

en: America/Phoenix
hr: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
hr: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
hr: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
hr: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
hr: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Rainy_River
hr: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
hr: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
hr: Amerika/Recife

en: America/Regina
hr: Amerika/Regina

en: America/Rio_Branco
hr: Amerika/Rio_Branco

en: America/Santiago
hr: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
hr: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
hr: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
hr: Amerika/Scoresbysund

en: America/St_Johns
hr: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
hr: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
hr: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
hr: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
hr: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
hr: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
hr: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
hr: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
hr: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
hr: Amerika/Tijuana

en: America/Toronto
hr: Amerika/Toronto

en: America/Tortola
hr: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
hr: Amerika/Vancouver

en: America/Whitehorse
hr: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
hr: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
hr: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
hr: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
hr: Antarktika/Casey

en: Antarctica/Davis
hr: Antarktika/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
hr: Antarktika/DumontDUrville

en: Antarctica/Mawson
hr: Antarktika/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
hr: Antarktika/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
hr: Antarktika/Palmer

en: Antarctica/Rothera
hr: Antarktika/Rothera

en: Antarctica/Syowa
hr: Antarktika/Syowa

en: Antarctica/Vostok
hr: Antarktika/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
hr: Arktik/Longyearbyen

en: Asia/Aden
hr: Azija/Aden

en: Asia/Almaty
hr: Azija/Almaty

en: Asia/Amman
hr: Azija/Amman

en: Asia/Anadyr
hr: Azija/Anadyr

en: Asia/Aqtau
hr: Azija/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
hr: Azija/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
hr: Azija/Ashgabat

en: Asia/Baghdad
hr: Azija/Bagdad

en: Asia/Bahrain
hr: Azija/Bahrain

en: Asia/Baku
hr: Azija/Baku

en: Asia/Bangkok
hr: Azija/Bangkok

en: Asia/Beirut
hr: Azija/Bejrut

en: Asia/Bishkek
hr: Azija/Bishkek

en: Asia/Brunei
hr: Azija/Brunei

en: Asia/Choibalsan
hr: Azija/Choibalsan

en: Asia/Colombo
hr: Azija/Colombo

en: Asia/Damascus
hr: Azija/Damascus

en: Asia/Dhaka
hr: Azija/Dhaka

en: Asia/Dili
hr: Azija/Dili

en: Asia/Dubai
hr: Azija/Dubai

en: Asia/Dushanbe
hr: Azija/Dushanbe

en: Asia/Gaza
hr: Azija/Gaza

en: Asia/Hong_Kong
hr: Azija/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
hr: Azija/Hovd

en: Asia/Irkutsk
hr: Azija/Irkutsk

en: Asia/Jakarta
hr: Azija/Jakarta

en: Asia/Jayapura
hr: Azija/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
hr: Azija/Jeruzalem

en: Asia/Kabul
hr: Azija/Kabul

en: Asia/Kamchatka
hr: Azija/Kamchatka

en: Asia/Karachi
hr: Azija/Karachi

en: Asia/Krasnoyarsk
hr: Azija/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
hr: Azija/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
hr: Azija/Kuching

en: Asia/Kuwait
hr: Azija/Kuvajt

en: Asia/Macau
hr: Azija/Macau

en: Asia/Magadan
hr: Azija/Magadan

en: Asia/Makassar
hr: Azija/Makassar

en: Asia/Manila
hr: Azija/Manila

en: Asia/Muscat
hr: Azija/Muscat

en: Asia/Nicosia
hr: Azija/Nicosia

en: Asia/Novosibirsk
hr: Azija/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
hr: Azija/Omsk

en: Asia/Oral
hr: Azija/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
hr: Azija/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
hr: Azija/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
hr: Azija/Pyongyang

en: Asia/Qatar
hr: Azija/Qatar

en: Asia/Qyzylorda
hr: Azija/Qyzylorda

en: Asia/Riyadh
hr: Azija/Riyadh

en: Asia/Sakhalin
hr: Azija/Sakhalin

en: Asia/Samarkand
hr: Azija/Samarkand

en: Asia/Seoul
hr: Azija/Seul

en: Asia/Shanghai
hr: Azija/Shanghai

en: Asia/Singapore
hr: Azija/Singapore

en: Asia/Taipei
hr: Azija/Taipei

en: Asia/Tashkent
hr: Azija/Tashkent

en: Asia/Tbilisi
hr: Azija/Tbilisi

en: Asia/Tehran
hr: Azija/Tehran

en: Asia/Thimphu
hr: Azija/Thimphu

en: Asia/Tokyo
hr: Azija/Tokyo

en: Asia/Ulaanbaatar
hr: Azija/Ulaanbaatar

en: Asia/Urumqi
hr: Azija/Urumqi

en: Asia/Vientiane
hr: Azija/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
hr: Azija/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
hr: Azija/Yakutsk

en: Asia/Yekaterinburg
hr: Azija/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
hr: Azija/Yerevan

en: Atlantic/Azores
hr: Atlantik/Azores

en: Atlantic/Bermuda
hr: Atlantik/Bermuda

en: Atlantic/Canary
hr: Atlantik/Kanari

en: Atlantic/Cape_Verde
hr: Atlantik/Cape_Verde

en: Atlantic/Madeira
hr: Atlantik/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
hr: Atlantik/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
hr: Atlantik/South_Georgia

en: Atlantic/Stanley
hr: Atlantik/Stanley

en: Atlantic/St_Helena
hr: Atlantik/Sv._Helena

en: Australia/Adelaide
hr: Australija/Adelaide

en: Australia/Brisbane
hr: Australija/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
hr: Australija/Broken_Hill

en: Australia/Currie
hr: Australija/Currie

en: Australia/Darwin
hr: Australija/Darwin

en: Australia/Hobart
hr: Australija/Hobart

en: Australia/Lindeman
hr: Australija/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
hr: Australija/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
hr: Australija/Melbourne

en: Australia/Perth
hr: Australija/Perth

en: Australia/Sydney
hr: Australija/Sydney

en: Europe/Amsterdam
hr: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
hr: Europa/Andora

en: Europe/Athens
hr: Europa/Atena

en: Europe/Belgrade
hr: Europa/Beograd

en: Europe/Berlin
hr: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
hr: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
hr: Europa/Bruxelles

en: Europe/Bucharest
hr: Europa/Bukurešt

en: Europe/Budapest
hr: Europa/Budimpešta

en: Europe/Chisinau
hr: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
hr: Europa/Kopenhagen

en: Europe/Dublin
hr: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
hr: Europa/Gibraltar

en: Europe/Guernsey
hr: Europa/Guernsey

en: Europe/Helsinki
hr: Europa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
hr: Europa/Isle_of_Man

en: Europe/Istanbul
hr: Europa/Istanbul

en: Europe/Jersey
hr: Europa/Jersey

en: Europe/Kaliningrad
hr: Europa/Kalinjingrad

en: Europe/Kiev
hr: Europa/Kijev

en: Europe/Lisbon
hr: Europa/Lisabon

en: Europe/Ljubljana
hr: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
hr: Europa/London

en: Europe/Luxembourg
hr: Europa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
hr: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
hr: Europa/Malta

en: Europe/Mariehamn
hr: Europa/Mariehamn

en: Europe/Minsk
hr: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
hr: Europa/Monaco

en: Europe/Moscow
hr: Europa/Moskva

en: Europe/Oslo
hr: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
hr: Europa/Pariz

en: Europe/Podgorica
hr: Europa/Podgorica

en: Europe/Prague
hr: Europa/Prag

en: Europe/Riga
hr: Europa/Riga

en: Europe/Rome
hr: Europa/Rim

en: Europe/Samara
hr: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
hr: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
hr: Europa/Sarajevo

en: Europe/Simferopol
hr: Europa/Sevastopolj

en: Europe/Skopje
hr: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
hr: Europa/Sofija

en: Europe/Stockholm
hr: Europa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
hr: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
hr: Europa/Tirana

en: Europe/Uzhgorod
hr: Europa/Užgorod

en: Europe/Vaduz
hr: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
hr: Europa/Vatikan

en: Europe/Vienna
hr: Europa/Beč

en: Europe/Vilnius
hr: Europa/Vilnius

en: Europe/Volgograd
hr: Europa/Volgograd

en: Europe/Warsaw
hr: Europa/Varšava

en: Europe/Zagreb
hr: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
hr: Europa/Zaporožje

en: Europe/Zurich
hr: Europa/Zurich

en: Indian/Antananarivo
hr: Indijski_ocean/Antananarivo

en: Indian/Chagos
hr: Indijski_ocean/Chagos

en: Indian/Christmas
hr: Indijski_ocean/Božićni_otoci

en: Indian/Cocos
hr: Indijski_ocean/Kokosovi otoci

en: Indian/Comoro
hr: Indijski_ocean/Komoro otoci

en: Indian/Kerguelen
hr: Indijski_ocean/Kerguelen

en: Indian/Mahe
hr: Indijski_ocean/Mahe

en: Indian/Maldives
hr: Indijski_ocean/Maldivi

en: Indian/Mauritius
hr: Indijski_ocean/Mauricijus

en: Indian/Mayotte
hr: Indijski_ocean/Mayotte

en: Indian/Reunion
hr: Indijski_ocean/Reunion

en: Pacific/Apia
hr: Tihi_ocean/Apia

en: Pacific/Auckland
hr: Tihi_ocean/Auckland

en: Pacific/Chatham
hr: Tihi_ocean/Chatham

en: Pacific/Easter
hr: Tihi_ocean/Easter

en: Pacific/Efate
hr: Tihi_ocean/Efate

en: Pacific/Enderbury
hr: Tihi_ocean/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
hr: Tihi_ocean/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
hr: Tihi_ocean/Fiji

en: Pacific/Funafuti
hr: Tihi_ocean/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
hr: Tihi_ocean/Galapagos

en: Pacific/Gambier
hr: Tihi_ocean/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
hr: Tihi_ocean/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
hr: Tihi_ocean/Guam

en: Pacific/Honolulu
hr: Tihi_ocean/Honolulu

en: Pacific/Kiritimati
hr: Tihi_ocean/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
hr: Tihi_ocean/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
hr: Tihi_ocean/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
hr: Tihi_ocean/Majuro

en: Pacific/Marquesas
hr: Tihi_ocean/Marquesas

en: Pacific/Midway
hr: Tihi_ocean/Midway

en: Pacific/Nauru
hr: Tihi_ocean/Nauru

en: Pacific/Niue
hr: Tihi_ocean/Niue

en: Pacific/Norfolk
hr: Tihi_ocean/Norfolk

en: Pacific/Noumea
hr: Tihi_ocean/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
hr: Tihi_ocean/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
hr: Tihi_ocean/Palau

en: Pacific/Pitcairn
hr: Tihi_ocean/Pitcairn

en: Pacific/Port_Moresby
hr: Tihi_ocean/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
hr: Tihi_ocean/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
hr: Tihi_ocean/Saipan

en: Pacific/Tahiti
hr: Tihi_ocean/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
hr: Tihi_ocean/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
hr: Tihi_ocean/Tongatapu

en: Pacific/Wake
hr: Tihi_ocean/Wake

en: Pacific/Wallis
hr: Tihi_ocean/Wallis

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
hr: Prozorski upravitelj "%s" nije zabilježio pomagalo za raspoređivanje

en: %s key is empty
hr: Tipka %s je prazna

en: Filter
hr: Pretraga propusnikom

en: Groups
hr: Skupine

en: Common Tasks
hr: Opći zadatci

en: Control Center
hr: Nadzorno središte

en: Hide on start (useful to preload the shell)
hr: Sakrij na početku (korisno za predučitavanje ovojnice)

en: The MATE configuration tool
hr: Pomagalo za raspoređivanje MATE-a

en: Configure MATE settings
hr: Konfigurirajte MATE postavke

en: _Postpone Break
hr: _Odgodi stanku

en: Take a break!
hr: Napravi stanku!

en: _Preferences
hr: _Prilagodbe

en: _About
hr: _O programu

en: _Take a Break
hr: _Napravi stanku

en: Take a break now (next in %dm)
hr: Napravi stanku sada (sljedeća za %dm)

en: Take a break now (next in less than one minute)
hr: Napravi stanku sada (sljedeća za manje od jedne minute)

en: Less than one minute until the next break
hr: Manje od minute do sljedeće stanke

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
hr: Nije moguće pokazati dijaloški okvir sa svojstvima stanke u tipkanju uz sljedeću pogrešku: %s

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
hr: Napisao Richard Hult <richard@imendio.com>

en: Eye candy added by Anders Carlsson
hr: Ukras dodao Anders Carlsson

en: A computer break reminder.
hr: Podsjetnik na stanku računala.

en: Enable debugging code
hr: Omogući kod za uklanjanje grešaka

en: Don't check whether the notification area exists
hr: Ne provjeravaj postoji li dojavno područje

en: Typing Monitor
hr: Nadzornik tipkanja

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
hr: Nadzornik tipkanja koristi dojavno područje za prikaz obavijesti. Izgleda da nemaš dojavno područje na vlastitoj ploči. Možeš ga dodati desnim klikom na vlastitu ploču i odabirom 'Dodaj na ploču', odabirući 'Dojavno područje' uz klik 'Dodaj'.

en: Style
hr: Stil

en: Type
hr: Vrsta

en: Version
hr: Inačica

en: Copyright
hr: Autorsko pravo

en: Description
hr: Opis

en: Install Failed
hr: Ugradnja neuspjela

en: Installed
hr: Ugrađeno

en: This font could not be displayed.
hr: Nije moguće prikazati font.

en: Info
hr: Informacije

en: Back
hr: Natrag

en: All Fonts
hr: Svi fontovi

en: Font Viewer
hr: Prikaznik pisma

en: View fonts on your system
hr: Pogledajte fontove u svom sustavu

en: MATE Font Viewer
hr: MATE preglednik fontova

en: Text to thumbnail (default: Aa)
hr: Tekst do minijature (zadano: Aa)

en: TEXT
hr: TEKST

en: SIZE
hr: VELIČINA

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
hr: DATOTEKA-PISMA IZLAZNA-DATOTEKA

en: Your filter "%s" does not match any items.
hr: Tvoja pretraga propusnikom "%s" ne podudara se s nijednom stavkom.

en: No matches found.
hr: Nisu pronađene podudarnosti.

en: New Applications
hr: Nove aplikacije

en: Other
hr: Ostalo

en: Start %s
hr: Pokreni %s

en: Help
hr: Pomoć

en: Remove from Favorites
hr: Ukloni iz omiljenog

en: Add to Favorites
hr: Dodaj u omiljeno

en: Remove from Startup Programs
hr: Ukloni iz početnih programa

en: Add to Startup Programs
hr: Dodaj u početne programe

en: New Spreadsheet
hr: Nova proračunska tablica

en: New Document
hr: Novi dokument

[ctx: Home folder]
en: Home
hr: Osobna mapa

en: Documents
hr: Dokumenti

en: File System
hr: Datotečni sustav

en: Network Servers
hr: Mrežni poslužitelji
