mate-control-center 1.26.0 - en to kab translation catalogue (41 entries)

en: Command
kab: Taladna

en: Name
kab: Isem

en: _Close
kab: _Mdel

en: _Help
kab: Ta_llalt

en: Preferences
kab: Ismenyifen

en: _Cancel
kab: _Sefsex

en: _Open
kab: _Ldi

en: _Save
kab: _Sekles

en: _Delete
kab: _Kkes

en: Text
kab: Aḍris

en: Background
kab: Arrière-plan

en: Icons
kab: Tignitin

en: Zoom
kab: Simɣur

en: Preview
kab: Aperçu

en: _File
kab: A_faylu

en: Edit
kab: Édition

en: Interface
kab: Agrudem

en: unknown
kab: arussin

en: Image
kab: Tugna

en: Cancel
kab: Annuler

en: _Skip
kab: _Ttu

en: File Manager
kab: Amsefrak n ufuyla

en: Left
kab: Aẓelmaḍ

en: Right
kab: Ayfus

en: Monitor
kab: Agdil

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
kab: Igdilen n tisit

en: Sound
kab: Imesli

en: Desktop
kab: Tanarit

en: Search
kab: Rechercher

en: _Remove
kab: _Kkes

en: Unknown
kab: Arussin

en: Default
kab: Prédéfini(e)

en: _Password:
kab: _Awal uffir:

en: Windows
kab: Isfayluyen

en: None
kab: Ula yiwen

en: _About
kab: _Ɣef

en: Type
kab: Anaw

en: Description
kab: Asnummel

en: Other
kab: Wiyaḍ

en: Documents
kab: Arraten

en: File System
kab: Anagraw n ifuyla
