mate-control-center 1.26.0 - en to ku translation catalogue (260 entries)

en: Command
ku: Ferman

en: Name
ku: Nav

en: Select Image
ku: Wêne Hilbijêre

en: No Image
ku: Wêne tune

en: Images
ku: Wêne

en: All Files
ku: Hemû Pel

en: About %s
ku: Der barê %s de

en: About Me
ku: Der Barê Min De

en: _Close
ku: _Bigire

en: Full Name
ku: Nav û Paşnav

en: User name:
ku: Nave bikarhêner:

en: Change Passwo_rd...
ku: _Şîfreyê Biguherîne...

en: Set your personal information
ku: Agahiyên xwe yên şexsî mîheng bike

en: Child exited unexpectedly
ku: Gede derket bi rengekî ne texmînkirî

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
ku: Nikare qenalê backend_stdin IO bigire: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
ku: Nikare qenalê backend_stdout IO : %s bigire

en: Authenticated!
ku: Belgekirî!

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
ku: Şîfreya te hatiye guhertin di dema belgekirinê de , ji kerema xwe re ji nû belgekirinê pêk bîne.

en: That password was incorrect.
ku: Ew şîfre çewt bû.

en: Your password has been changed.
ku: Şîfreya te hatiye guhertin.

en: System error: %s.
ku: Çewtiya pergalê: %s.

en: The password is too short.
ku: Şîfre pir kurte.

en: The password is too simple.
ku: Şîfre pir hesane.

en: The old and new passwords are too similar.
ku: Şîfreya kevin û ya nû gelekî wek hevin.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
ku: Pêwiste ku di şîfreya nû de hejmar an jî karekterên taybet hebin.

en: The old and new passwords are the same.
ku: Şîfreya kevin û ya nû yekin.

en: Unable to launch backend
ku: Amûr nehate xebitandin

en: A system error has occurred
ku: Çewtiyeke pergalê rû da

en: Checking password...
ku: Şifre tê kontrolkirin...

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
ku: Li ser <b>şîfreyê biguhêre</b> bitikîne da ku tu şîfreyê biguhêrî.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
ku: Ji kerema xwe re şîfreya xwe di şanika <b>şîfreya nû</b>de binvîse.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
ku: Ji kerema xwe re şîfreya xwe careke din di şanika <b>şîfreyê careke din binvîse</b> de binvîse.

en: The two passwords are not equal.
ku: Herdû şîfre ne weke hevin.

en: Change password
ku: Şîfreyê biguhêre

en: Change pa_ssword
ku: Şîfreyê_biguhêre

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
ku: Ji bo guhertina şîfreyê, şîfreya xwe ya heyî di zeviya jêr de binvîse û li ser <b>Belgekirinê</b> bitikîne.
    Piştî belgekirinê, şîfreya xwe ya nû derbas bike, ji bo bê gumankirine dîsa binvîse û li ser <b>şîfreyê biguhêre</b> bitikîne.

en: Current _password:
ku: Şîfreya _heyî:

en: _New password:
ku: Şîfreya _Nû:

en: _Retype new password:
ku: Şîfreya nû dîsa _binivîse:

en: _Authenticate
ku: _Belgekirin

en: _Help
ku: _Alîkarî

en: Close and _Log Out
ku: Bigire û _Derkeve

en: _Enable assistive technologies
ku: Teknolojiyên alîkar _çalak bike

en: Preferences
ku: Vebijêrk

en: Add Wallpaper
ku: Kaxiza Dîwar Lê Zêde Bike

en: All files
ku: Hemû pel

en: _Cancel
ku: _Betal

en: _Open
ku: _Veke

en: Fonts
ku: Cureyên nivîsê

en: filename
ku: navê pelî

en: Default Pointer
ku: Nîşankerê bi Pêşdanasîn

en: Custom
ku: Taybet

en: Font Rendering Details
ku: Kîtekîtên Lêgerîna Curenivîsan

en: Gra_yscale
ku: _Pîvana cûn

en: Sub_pixel (LCDs)
ku: _Deqên Jêr (Ji bo LCDyan)

en: _None
ku: _Tune

en: N_one
ku: _Tune

en: _Slight
ku: _Sivik

en: _Full
ku: _Tam

en: _Medium
ku: _Navîn

en: _Save
ku: _Tomar Bike

en: _Name:
ku: _Nav:

en: _Description:
ku: _Daxuyanî:

en: Icons only
ku: Tenê îkon

en: Text only
ku: Tenê nivîs

en: _Delete
ku: _Rake

en: Controls
ku: Kontrolkirin

en: Text
ku: Nivîs

en: Background
ku: Zemîn

en: Colors
ku: Reng

en: Window Border
ku: Kêleka Paceyan

en: Icons
ku: Îkon

en: _Size:
ku: _Mezinahî

note: small threshold
en: Small
ku: Biçûk

note: large threshold
en: Large
ku: Fireh

en: Zoom
ku: Mezinahî

en: Center
ku: Navîn

en: Save _As...
ku: _Cuda Tomar Bike...

en: _Install...
ku: _Daxistin

en: Theme
ku: Dirb

en: _Style:
ku: _Teşe:Di

en: Open a dialog to specify the color
ku: Bo hilbijartina rengan diyalogekê veke

en: _Add...
ku: _Têxê...

en: _Application font:
ku: Curetîpa _Sepanê:

en: _Document font:
ku: Curetîpa _pelgeyê:

en: Des_ktop font:
ku: Curetîpa _sermasê:

en: _Window title font:
ku: Curetîpa sernavê _paceyê:

en: _Fixed width font:
ku: Curetîpê firehiya wê sabît e:

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
ku: Nermkirina _deqên jêr (Ji bo LCDyan)

en: Best _shapes
ku: _Awayên herî baş

en: _Monochrome
ku: _Reş-spî

en: Best co_ntrast
ku: _Tarîbûna herî baş

en: D_etails...
ku: _Kîtekît...

en: Show icons on buttons
ku: Îkon û bişkokan nîşan bide

en: Preview
ku: Pêşdîtin

en: _File
ku: _Pel

en: Edit
ku: Biguherîne

en: Interface
ku: Navrû

en: Appearance
ku: Xuyanî

en: unknown
ku: nenas

en: Image
ku: Wêne

en: Cancel
ku: Betalkirin

en: Keep Current Theme
ku: Mijara berê bihêle

en: Apply New Theme
ku: Mijareke nû bixebitîne

en: MATE Theme %s correctly installed
ku: Mijara MATE %s rast hate daxistin

en: Failed to create temporary directory
ku: Afirandina peldanka derbasdar bi ser neket

en: No theme file location specified to install
ku: Pelekî dirban ji bo sazkirinê nehate diyarkirin

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
ku: Ji bo ku tu karibî dirb li cihê ku jêr saz bike destûr tuneye:
    %s

en: Theme name must be present
ku: Divê navekî dirban were dîtin

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
ku: Dirb jixwe heye. Tu dixwazî têxe şûna wê?

en: _Overwrite
ku: _Li ser binivîse

en: There was an error displaying help: %s
ku: Di nîşandana alîkariyê de çewtî çêbû: %s

en: Copying file: %u of %u
ku: Jibergirtina dosya : %u ji %u

en: Copying '%s'
ku: '%s' tê jibergirtin.

en: Copying files
ku: Dosye tê jibergirtin

en: From URI
ku: URIya çavkanî

en: URI currently transferring from
ku: URI ji vir tê guheztin

en: To URI
ku: URIya Hedef

en: URI currently transferring to
ku: URI hîna jî vediguhezîne vir

en: Fraction completed
ku: Kar nehate temamkirin

en: Fraction of transfer currently completed
ku: Karê transferê niha xelas bû

en: Current URI index
ku: Pêrista URI ya rojane

en: Current URI index - starts from 1
ku: Pêrista URI ya rojane- ji 1ê dest pê dike.

en: Total URIs
ku: Yekûna URIyan

en: Total number of URIs
ku: Bi gişî hejmara URIyan

en: _Skip
ku: _Derbas be

en: Preferred Applications
ku: Sepanên ku Têne Tercîhkirin

en: Select your default applications
ku: Sepanên xwe yên pêşdanasînî hilbijêre

en: Internet
ku: Înternet

en: Multimedia
ku: Multîmedya

en: Text Editor
ku: Edîtora Nivîsê

en: File Manager
ku: Rêveberiya Pelan

en: System
ku: Pergal

en: Document Viewer
ku: Nîşanderê Belgeyan

en: Office
ku: Nivîsgeh

en: Normal
ku: Asayî

en: Left
ku: Çep

en: Right
ku: Rast

en: _Resolution:
ku: _Xuyakirin:

en: Re_fresh rate:
ku: Leze _Tezekirinan:

en: R_otation:
ku: Bi_nobedarî:

en: 100%
ku: %100

en: 200%
ku: %200

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
ku: Ekranên awêne

en: Sound
ku: Deng

en: Volume mute
ku: Deng bibire

en: Volume down
ku: Deng kêm bike

en: Volume up
ku: Deng zêde bike

en: Play (or play/pause)
ku: Lê bide (an jî lê bide/rawestîne)

en: Eject
ku: Bavêje

en: Desktop
ku: Sermêze

en: Launch help browser
ku: Gerokê alîkariyê veke

en: Launch calculator
ku: Jimêreyê bide xebitandin

en: Launch web browser
ku: Geroka webê veke

en: Log out
ku: Derketin

en: Lock screen
ku: Ekranê qifil bike

en: Home folder
ku: Peldanka mal

en: Search
ku: Lê bigere

en: Accelerator key
ku: Bişkoka Lezker

en: Accelerator modifiers
ku: Sererastkerên lezkeran

en: Accelerator keycode
ku: Koda bişkokên lezkeran

en: Accel Mode
ku: Moda Lezandinê

en: The type of accelerator.
ku: Cureyê Lezkeran

en: Disabled
ku: Neçalak

en: <Unknown Action>
ku: <Çalakiya Nenas>

en: Action
ku: Çalakî

en: Shortcut
ku: Kurterê

en: Keyboard Shortcuts
ku: Kurteriyên Klavyeyê

en: Assign shortcut keys to commands
ku: Kurteriyan li fermanan tayîn bike

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
ku: Tenê mîhengan bisepîne û derkeve (bo lihevkirinê, niha ji aliyê daemon tê kirin)

en: Start the page with the typing break settings showing
ku: Mîhengên bêhnvedana nivîsînê nîşan bide û rûpel bide destpêkirin

en: General
ku: Giştî

en: Flash _window titlebar
ku: Darikê sernivîsa _paceyê bike flaş

en: Keyboard Preferences
ku: Tercîhên Klavyeyê

en: Key presses _repeat when key is held down
ku: Dema bişkoj _pêlêkirî be bila klavye dubare bike

en: _Delay:
ku: _Derengmayîn:

en: _Speed:
ku: _Lez:

en: Repeat keys speed
ku: Leza dubarekirina bişkokan

en: S_peed:
ku: _Lez:

en: Cursor blinks speed
ku: Nîşanek

en: Move _Up
ku: _Berjor

en: Keyboard _model:
ku: _Modela Klavyeyê:

en: Layouts
ku: Pergal

en: _Acceleration:
ku: _Lezkirin:

en: Mouse Keys
ku: Bişkokên Mişk

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
ku: Ji bo pêşî li nerihetiya ji bikaranîna berdewamî ya klavyeyê bête girtin dîmenderê demekê bimiftehîne

en: _Work interval lasts:
ku: _Dema kar:

en: _Break interval lasts:
ku: _Bidawîkirina navberdayinê:

en: Duration of work before forcing a break
ku: Maweya bêhnvedanê berî ku zorê bide bêhnvedanê

en: Duration of the break when typing is disallowed
ku: Maweya bêhnvedanê dema destûr ji nivîsînê nehate dayîn

en: minutes
ku: xulek

en: All_ow postponing of breaks
ku: _Destûrê bide taloqkirina bêhnvedanan

en: Check if breaks are allowed to be postponed
ku: Kontrol dike bê ka ji bo taloqkirina bêhnvedanan destûr hatiye dayîn yan na

en: Typing Break
ku: Bêhnvedana Nivîsînê

en: _Type to test settings:
ku: Ji bo kontrolkirina mîhengan _biceribîne:

en: Choose a Layout
ku: Nexşeya Bişkokan Hilbijêre

en: Preview:
ku: Pêşdîtin:

en: Choose a Keyboard Model
ku: Modeleke Klavyeyê Hilbijêre

en: _Models:
ku: _Model:

en: Unknown
ku: Nenas

en: Layout
ku: Bicihkirin

en: Models
ku: Model

en: Default
ku: Wekî heyî

en: Keyboard
ku: Klavye

en: Set your keyboard preferences
ku: Tercîhên klavyeyê bike

en: Mouse Preferences
ku: Vebijêrkên mikşê

en: _Sensitivity:
ku: _Hestyarî:

en: _Timeout:
ku: -Dembûrî:

en: Mouse
ku: Mişk

en: Scrolling
ku: Şemitandin

en: Set your mouse preferences
ku: Tercîhên mişk bike

en: Network Proxy
ku: Cîgirê Toreyê

en: Set your network proxy preferences
ku: Tercîhên cîgirê toreyê mîheng bike

en: Network Proxy Preferences
ku: Tercîhên Cîgirê Toreyê

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
ku: <b>Mîhengkirina cîgir ya bi _destan</b>

en: _Details
ku: _Hûragahî

en: H_TTP proxy:
ku: Cîgirê H_TTPê

en: _Secure HTTP proxy:
ku: _Cîgirê HTTPê yê ewle:

en: _FTP proxy:
ku: Cîgirê _FTPê:

en: S_ocks host:
ku: Makîneya S_ocks:

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
ku: <b>Mîhengên cîgirê _bixweber</b>

en: Autoconfiguration _URL:
ku: _URLya veavakirina bixweber:

en: Proxy Configuration
ku: Veavakirina Cîgir

en: HTTP Proxy Details
ku: Kîtekîtên Cîgirê HTTPê

en: <b>_Use authentication</b>
ku: <b>_Pelgekirinê bikar bîne</b>

en: U_sername:
ku: N_avê Bikarhêner:

en: _Password:
ku: _Şîfre:

en: Set your window properties
ku: Taybetiyên paceyên xwe mîheng bike

en: Window Preferences
ku: Tercîhên Paceyan

en: _Select windows when the mouse moves over them
ku: _Di dema derbaskirina mişkê di ser re, Paceyan hildibijêre

en: seconds
ku: çirke

en: Roll up
ku: Bigire

en: Maximize
ku: Mêzîn bîkê

en: None
ku: Tune

en: Time zone
ku: Perçeyê saetê

en: Time
ku: Dem

en: Date
ku: Dîrok

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
ku: Gerînendeyê paceyê "%s" Alava mîhengkirinê tomar nekiriye

en: Common Tasks
ku: Pewirên Asayî

en: The MATE configuration tool
ku: Amûra veavakirinan ya MATE

en: Take a break!
ku: Bêhna xwe vekin!

en: _Preferences
ku: _Vebijêrk

en: _About
ku: _Der barê

en: Less than one minute until the next break
ku: Ji bo navberdayineke din ji xulekekê hindiktir dem maye

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
ku: Ji ber vê çewtiyê paceya amadekirinên navberdayina nivîsê nayên jor: %s

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
ku: Ji alî Richard Hul ve hatiye nivisandin <richard@imendio.com>

en: Eye candy added by Anders Carlsson
ku: wêneyên delal ji alî  Anders Carlsson ve hatine bicihkirin

en: A computer break reminder.
ku: Bibîranîna bêhnvedana kompiturê

en: Enable debugging code
ku: Koda neqandina çewtiyan çalak bike

en: Type
ku: Cure

en: Description
ku: Daxuyanî

en: Back
ku: Paşve

en: TEXT
ku: TEKST

en: SIZE
ku: MEZINAHÎ

en: Other
ku: Yên din

en: Help
ku: Alîkarî

[ctx: Home folder]
en: Home
ku: Mal

en: Documents
ku: Belge

en: File System
ku: Pergala Pelan

en: Network Servers
ku: Pêşkêşkerên Torê
