mate-control-center 1.26.0 - en to mg translation catalogue (225 entries)

en: Command
mg: Baiko

en: Name
mg: Anarana

en: Select Image
mg: Misafidiana sary

en: No Image
mg: Tsy misy sary

en: Images
mg: Sary

en: All Files
mg: Ny rakitra rehetra

en: About %s
mg: Momba ny %s

en: About Me
mg: Momba izaho

en: _Close
mg: _hidio

en: Full Name
mg: Anarana feno

en: User name:
mg: Anaran'ny mpampiasa:

en: Change Passwo_rd...
mg: Hanova _teny fanalahidy...

en: Set your personal information
mg: Anoratana ny mombamomba anao

en: Unable to launch backend
mg: Tsy mety mahalefa ny backend

en: _New password:
mg: _Teny fanalahidy vaovao:

en: _Retype new password:
mg: _Avereno soratana ilay teny fanalahidy:

en: _Help
mg: _Toro-làlana

en: Close and _Log Out
mg: Hidio dia _mivoaha

en: _Enable assistive technologies
mg: _Alefaso ireo haitao fanamorana

en: Preferences
mg: Safidy

en: Add Wallpaper
mg: Hanampy taratasy manaingo

en: All files
mg: Ny rakitra rehetra

en: _Cancel
mg: _Aoka

en: _Open
mg: _Sokafy

en: Fonts
mg: endri-tsoratra

en: Default Pointer
mg: Kitondro tsotra

en: Custom
mg: Safidy

en: Font Rendering Details
mg: Antsipirian'ny fivoakan'ilay endri-tsoratra

en: Gra_yscale
mg: Ambara_tongan-doko mivolombatolalaka

en: Sub_pixel (LCDs)
mg: Sub_pixel (LCD)

en: _None
mg: _Tsy misy

en: N_one
mg: Tsy _misy

en: _Slight
mg: _Malefaka

en: _Full
mg: _Feno

en: _Medium
mg: _Antonony

en: _Save
mg: _Raiketo

en: _Name:
mg: _Anarana:

en: _Description:
mg: _Fanoritsoritana:

en: Icons only
mg: Kisary fotsiny

en: Text only
mg: Soratra fotsiny

en: _Delete
mg: _Fafao

en: Controls
mg: Fibaikoana

en: Text
mg: Soratra

en: Background
mg: Afara

en: Colors
mg: Loko

en: Window Border
mg: Sisim-pikandrana

en: Icons
mg: Kisary

en: _Size:
mg: _Habe:

note: small threshold
en: Small
mg: Kely

note: large threshold
en: Large
mg: Lehibe

en: Zoom
mg: Zòma

en: Center
mg: Afovoa

en: Scale
mg: Refy

en: Span
mg: Elanelana

en: Save _As...
mg: Raiketo _toy izao...

en: _Install...
mg: _Apetrao...

en: Theme
mg: Endrika

en: _Style:
mg: _Endrika:

en: Open a dialog to specify the color
mg: Manokatra takelaka kely ahafahana mamaritra ny loko

en: _Add...
mg: _Hanampy...

en: _Application font:
mg: Endri-tsoratry ny _rindran'asa:

en: _Document font:
mg: _Endri-tsoratry ny tahirin-kevitra:

en: Des_ktop font:
mg: Endri-tsoratry ny sehatr'asa:

en: _Window title font:
mg: Endri-tsoratra ho an'ny lohatenin'ny _fikandrana:

en: _Fixed width font:
mg: Sakan'endri-tsoratra voafetra:

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
mg: Fandamalamana sub_pixel (LCD)

en: Best _shapes
mg: _Bika tsara indrindra

en: _Monochrome
mg: _Tokan-doko

en: Best co_ntrast
mg: _Fifangarihana tsara indrindra

en: D_etails...
mg: An_tsipiriany...

en: Preview
mg: Topimaso

en: _File
mg: _Rakitra

en: Edit
mg: Fanovana

en: unknown
mg: tsy fantatra

en: Image
mg: Sary

en: Cancel
mg: Ajanony

en: Failed to create temporary directory
mg: Tsy nahaforona ny laha-tahiry vonjimaika

en: No theme file location specified to install
mg: Tsy misy toeran'endrika nolazaina ny fametrahana

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
mg: Tsy ampy ny fahazoan-dàlana ahafahana mametraka ilay endrika anatin'ny:
    %s

en: Theme name must be present
mg: Tsy maintsy asiana anaran'endrika

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
mg: Efa misy io endrika io. Tianao tsindriana ve izy io?

en: _Overwrite
mg: _Tsindrio

en: There was an error displaying help: %s
mg: Nisy olana teo am-panehoana ny toro-làlana: %s

en: Copying file: %u of %u
mg: Mandika rakitra: %u amin'ny %u

en: Copying '%s'
mg: Mandika ny '%s'

en: Copying files
mg: Mandika rakitra

en: From URI
mg: Avy amin'ny URI

en: URI currently transferring from
mg: Ny URI dia mamindra avy amin'ny

en: To URI
mg: Mankany amin'ny URI

en: URI currently transferring to
mg: Ny URI dia mamindra mankany amin'ny

en: Fraction completed
mg: Vita ny fizarana

en: Fraction of transfer currently completed
mg: Vita ny fizarana ny famindrana

en: Current URI index
mg: Fizahan-takilan'ity URI ity

en: Current URI index - starts from 1
mg: Fizahan-takilan'ity URI ity - manomboka amin'ny 1

en: Total URIs
mg: Tontalin'ireo URI

en: Total number of URIs
mg: Tontalin'ny isan'ny URI

en: _Skip
mg: _Dingano

en: Preferred Applications
mg: Rindran'asa tiana kokoa

en: Select your default applications
mg: Safidio ireo rindran'asa ataonao fampiasa

en: Multimedia
mg: Haino aman-jery

en: Text Editor
mg: Fanovana lahabolana

en: File Manager
mg: Mpandrindra rakitra

en: Calculator
mg: Milina mpikajy

en: System
mg: Rafitra

en: Document Viewer
mg: Mpaneho tahirin-kevitra

en: Normal
mg: Tokony ho izy

en: Left
mg: Ankavia

en: Right
mg: Ankavanana

en: Re_fresh rate:
mg: Tahan'ny re_freshment:

en: Sound
mg: Feo

en: Volume mute
mg: Malefaka

en: Volume down
mg: Ambany

en: Volume up
mg: Ambony

en: Play (or play/pause)
mg: Mamaky (na mamaky/miato)

en: Eject
mg: Tsoahy

en: Desktop
mg: Sehatr'asa

en: Launch help browser
mg: Alefaso ny mpizaha toro-làlana

en: Launch web browser
mg: Alefaso ny mpitety tranonkala

en: Log out
mg: Hivoaka

en: Lock screen
mg: Gejao ny efijery

en: Home folder
mg: Laha-tahirin'ny fandraisana

en: Search
mg: Karohy

en: Accelerator key
mg: Kitendry mpanafaingana

en: Accelerator modifiers
mg: Mpanova ireo mpanafaingana

en: Accelerator keycode
mg: Fangon'ny kitendry mpanafaingana

en: Accel Mode
mg: Fomban'ny mpanafaingana

en: The type of accelerator.
mg: Ny karazan'ilay mpanafaingana.

en: Disabled
mg: Natsahatra

en: <Unknown Action>
mg: <Ada tsy fantatra>

en: Action
mg: Asa

en: Shortcut
mg: Hitsin-dàlana

en: Keyboard Shortcuts
mg: Hintsin-dàlan'ny kitendry

en: Assign shortcut keys to commands
mg: Hamorona kitendry hitsin-dàlana ho ana baiko

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
mg: Ampiharo fotsiny ireo fandrindrana dia ajanony (fifanarahana ihany; efa raisin'ny daemon an-tànana izao)

en: Start the page with the typing break settings showing
mg: Asehoy ireo fandrindrana ny fiatoan'ny fanoratana rehefa mandefa ilay pejy

en: General
mg: Ankapobe

en: Flash _window titlebar
mg: Flasheo ny anjan'ny lohaten'ny _fikandrana

en: Keyboard Preferences
mg: Safidy manokan'ny fafan-teny

en: Key presses _repeat when key is held down
mg: _Famerenana izay voatsindry rehefa rehefa voatsindry tsy miato ny kitendry iray

en: _Delay:
mg: _Elanelam-potoana:

en: _Speed:
mg: _Hafainganana:

en: Repeat keys speed
mg: Hafainganan'ny kitendry famerenana

en: S_peed:
mg: _Hafainganana:

en: Cursor blinks speed
mg: Hafainganan'ny fipian'ny kitondro

en: Move _Up
mg: _Akaro

en: Keyboard _model:
mg: _Modelim-pafan-teny:

en: Layouts
mg: Fandaminana

en: _Acceleration:
mg: _Fanafainganana:

en: Mouse Keys
mg: Kitendrin'ny totozy

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
mg: Gejao ny efijery aorian'ny fotoana voafaritra mba hisorohana izay aretina ateraky ny fampiasana fafan-teny matetika loatra

en: _Work interval lasts:
mg: _Faharetan'ny elanelan'ny asa atao:

en: _Break interval lasts:
mg: _Faharetan'ny elanelan'ireo fiatoana:

en: Duration of work before forcing a break
mg: Faharetan'ny asa atao alohan'ny hanisiana fiatoana

en: Duration of the break when typing is disallowed
mg: Faharetan'ny fiatoana raha rehefa voarara ny fanoratana

en: minutes
mg: minitra

en: All_ow postponing of breaks
mg: _Ekeo ny fanemorana ireo fiatoana

en: Check if breaks are allowed to be postponed
mg: Jereo raha toa ka azo ahemotra ireo fiatoana

en: Typing Break
mg: Fiatoan'ny fanoratana

en: _Type to test settings:
mg: _Manorata hitsapana ireo fandrindrana:

en: Choose a Layout
mg: Misafidiana fandaminana iray

en: Preview:
mg: Topy maso:

en: Choose a Keyboard Model
mg: Misafidiana modelim-pafan-teny iray

en: _Models:
mg: _Modely:

en: Unknown
mg: Tsy fantatra

en: Layout
mg: Fandaminana

en: Models
mg: Modely

en: Default
mg: Tsotra

en: Keyboard
mg: Fafan-teny

en: Set your keyboard preferences
mg: Mamaritra ireo safidy manokan'ny fafan-teny

en: Mouse Preferences
mg: Safidy manokan'ny totozy

en: _Sensitivity:
mg: _Fahamora mandray:

en: _Timeout:
mg: _Elanelany:

en: Mouse
mg: Totozy

en: Set your mouse preferences
mg: Mamaritra ny safidy manokan'ny totozinao

en: Network Proxy
mg: Proxy'ny rezo

en: Set your network proxy preferences
mg: Mamaritra ny safidy manokan'ny proxy'ny rezonao

en: Network Proxy Preferences
mg: Safidy manokan'ny proxy'ny rezo

en: <b>Di_rect internet connection</b>
mg: <b>Fifandraisana Internet _mivantana</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
mg: <b>Fikirakirana proxy ataon-tànana</b>

en: Port:
mg: Irika:

en: _Details
mg: _Antsipiriany

en: H_TTP proxy:
mg: Proxy H_TTP:

en: _Secure HTTP proxy:
mg: Proxy HTTP azo _antoka:

en: _FTP proxy:
mg: Proxy _FTP:

en: S_ocks host:
mg: Mpampiantrano S_ocks:

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
mg: <b>Fikirakirana proxy mandeha _hoazy</b>

en: Autoconfiguration _URL:
mg: _URL'ny fikirakirana mandeha hoazy:

en: Proxy Configuration
mg: Kirakiran'ny proxy

en: HTTP Proxy Details
mg: Antsipirian'ny proxy HTTP

en: <b>_Use authentication</b>
mg: <b>Mampi_asà fanamarinana</b>

en: U_sername:
mg: Anaran'ny _mpampiasa:

en: _Password:
mg: _Teny fanalahidy:

en: Compositing Manager
mg: Mpandrindra fanambarana

en: S_uper (or "Windows logo")
mg: S_uper (na "Windows logo")

en: Set your window properties
mg: Mamaritra ny toetoetry ny fikandranao

en: Window Preferences
mg: Safidy manokan'ny fikandrana

en: _Select windows when the mouse moves over them
mg: _Safidio ireo fikandrana rehefa mankeo amboniny ny totozy

en: seconds
mg: segeondra

en: Roll up
mg: Aforeto miakatra

en: Maximize
mg: Alehibiazo

en: None
mg: Tsy misy

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
mg: Raha hamindra fikandrana, dia tsindrio ka tano eo ity kitendry ity ary raiso ilay fikandrana rehefa avy eo:

en: Time zone
mg: Faritrora

en: Time
mg: Fotoana

en: Date
mg: Daty

en: Time Zone
mg: Faritrora

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
mg: Tsy nanambara fitaovana fikirakirana ny mpandrindra fikandrana "%s"

en: The MATE configuration tool
mg: Ny fitaovana fikirakiran'ny MATE

en: Take a break!
mg: Hiato kely!

en: _Preferences
mg: _Safidy manokana

en: _About
mg: _Mombamomba

en: Less than one minute until the next break
mg: Latsaka ny iray minitra mandra-pahatongan'ny fiatoana manaraka

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
mg: Tsy afaka mampiseho ny takilan'ny toetoetry ny fiatona amin'ny fanoratana miaraka amin'ny ity tsy fetezana manaraka ity: %s

en: Eye candy added by Anders Carlsson
mg: Eye Candy nampidirin'i Anders Carlsson

en: A computer break reminder.
mg: Feo filazana fiatoana amin'ny solosaina.

en: Enable debugging code
mg: Mandefa ny fangon'ny debugging

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
mg: Ny mpandrindra fanoratana dia mampiasa ny faritra filazana hanaovana fampahalalana. Toa tsy misy faritra filazana eo amin'ny tontonanao. Raha hametraka izany eo ianao, dia tondroy ny tontonana, tsindrio ny kitendry havanan'ny totozy, tsindrio ny 'Atao eo amin'ny tontonana', safidio ny 'Faritra filazana' ary tsindrio ny 'Apetrao'.

en: Type
mg: Karazana

en: Description
mg: Fanoritsoritana

en: Other
mg: Hafa

en: Help
mg: Tor-làlana

[ctx: Home folder]
en: Home
mg: Fandraisana

en: Documents
mg: Tahirin-kevitra

en: File System
mg: Rafi-drakitra

en: Network Servers
mg: Mpizara tambajotra
