mate-control-center 1.26.0 - en to mn translation catalogue (260 entries)

en: Command
mn: Тушаал

en: Name
mn: Нэр

en: Select Image
mn: Зургийг сонгох

en: No Image
mn: Зураг байхгүй байна

en: Images
mn: Зургууд

en: All Files
mn: Бүх файл

en: About %s
mn: %s-ны тухай

en: About Me
mn: Миний тухай

en: _Close
mn: _Хаах

en: Full Name
mn: Бүтэн нэр

en: User name:
mn: Хэрэглэгчийн нэр:

en: Change Passwo_rd...
mn: Нэвт_рэх үгээ өөрчлөх...

en: Set your personal information
mn: MIME-төрлийн мэдээлэл

en: Child exited unexpectedly
mn: Хүү санамсаргүй гацлаа

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
mn: backend_stdin IO суваг унтраах боломжгүй : %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
mn: backend_stdout IO суваг унтраах боломжгүй : %s

en: Authenticated!
mn: Батлагдлаа!

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
mn: Нууц үг таныг шинээр зөв нэвтрэхэд өөрчлөгдөнө! Дахин нэвтэрнэ үү.

en: That password was incorrect.
mn: Нууц үг буруу.

en: Your password has been changed.
mn: Таны нууц үг өөрчилөгдлөө.

en: System error: %s.
mn: Системийн алдаа: %s.

en: The password is too short.
mn: Нууц үг хэтэрхий богино байна.

en: The password is too simple.
mn: Нууц үг хэтэрхий энгийн байна.

en: The old and new passwords are too similar.
mn: Хуучин болон шинэ нууц үг хэтэрхий төстэй байна.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
mn: Тоо юмуу эсвэл тусгай тэмдэгтийг агуулах ёстой.

en: The old and new passwords are the same.
mn: Хуучин болон шинэ нууц үг ижил байна.

en: Unable to launch backend
mn: Холбоог эхлүүлэх боломжгүй

en: A system error has occurred
mn: Системд алдаа гарсан байна

en: Checking password...
mn: Нууц үгийг шалгаж байна...

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
mn: Нууц үгээ өөрчлөхийн тулд <b>Нууц үгээ өөрчлөх</b> гэсэн товчин дээр дарна.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
mn: <b>Шинэ нууц үг талбарт</b> нууц үгээ оруулна уу.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
mn: Нууц үгээ дахин <b>Шинэ нууц үгээ давт</b> талбарт оруулна уу.

en: The two passwords are not equal.
mn: Хоёр нууц үг тохирохгүй байна.

en: Change password
mn: Нууц үгээ өөрчлөх

en: Change pa_ssword
mn: Нууц үгээ өө_рчлөх

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
mn: Та нууц үгээ солих бол доор одоогийн нууц үгээ оруулаад <b>Баталгаажуулалт</b> дээр дарна уу.
    Ахин нэвтэрсэний дараа шинэ нууц үгээ оруулж, бататгахын тулд дахин оруулаад <b>Нууц үг солих</b> дээр дарна уу.

en: Current _password:
mn: _Одоогийн нууц үг:

en: _New password:
mn: _Шинэ нэвтрэх үг:

en: _Retype new password:
mn: _Шинэ нэвтрэх үгийг дахин бичнэ үү:

en: _Authenticate
mn: _Баталгаажуулах

en: _Help
mn: _Тусламж

en: Close and _Log Out
mn: Хаагаад _Гарах

en: _Enable assistive technologies
mn: Туслах технологуудыг _нээх

en: Preferences
mn: Тохиргоо

en: Add Wallpaper
mn: Aрын фон нэмэх

en: All files
mn: Бүх файлууд

en: _Cancel
mn: _Буцах

en: _Open
mn: _Нээх

en: Fonts
mn: Фонт

en: Default Pointer
mn: Стандарт түүчээ

en: Custom
mn: Хэрэглэгч тод.

en: Font Rendering Details
mn: Фонтны дүрслэлийн тодруулга

en: Gra_yscale
mn: Сааралж_уулалт

en: Sub_pixel (LCDs)
mn: _Subpixel (LCDs)

en: _None
mn: _Хаах

en: N_one
mn: _Хаах

en: _Slight
mn: Бага_втар

en: _Full
mn: _Дүүрэн

en: _Medium
mn: _Дунд

en: _Save
mn: _Хадгалах

en: _Name:
mn: _Нэр:

en: _Description:
mn: _Тодорхойлолт:

en: Icons only
mn: Зөвхөн эмблем

en: Text only
mn: Зөвхөн текст

en: _Delete
mn: _Устгах

en: Controls
mn: Хяналтууд

en: Text
mn: Бичвэр

en: Background
mn: Дэвсгэр

en: Colors
mn: Өнгөнүүд

en: Window Border
mn: Цонхны хүрээ

en: Icons
mn: Эмблемүүд

en: _Size:
mn: Хэмжээ:

note: small threshold
en: Small
mn: Жижиг

note: large threshold
en: Large
mn: Том

en: Zoom
mn: Зургийн хэмжээг өөрчлөх

en: Scale
mn: Хуваарь

en: Save _As...
mn: _Доош хадгалах...

en: _Install...
mn: _Суулгаж байна...

en: Theme
mn: Загвар

en: _Style:
mn: _Загвар:

en: Open a dialog to specify the color
mn: Өнгө тодорхойлох цонхыг нээх

en: _Add...
mn: _Нэмэх...

en: _Application font:
mn: Х._программуудын фонт:

en: _Document font:
mn: _Баримтын фонт:

en: Des_ktop font:
mn: _Ажлын талбарын фонт:

en: _Window title font:
mn: _Цонхны толгойн фонт:

en: _Fixed width font:
mn: _Фонтны өргөнийг тодорхойллоо:

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
mn: Sub_pixel (LCDs) толийлгож байна

en: Best _shapes
mn: Хамгийн сайн хэ_лбэр

en: _Monochrome
mn: _Хар-цагаан

en: Best co_ntrast
mn: Хамгийн сайн _эрчимжилт

en: D_etails...
mn: Дэлгэ_рэнгүй...

en: Preview
mn: Урьдчилан харах

en: _File
mn: _Файл

en: Edit
mn: Засварлах

en: Appearance
mn: Гаднах байдал

en: No Desktop Background
mn: Дэлгэцийн ар дэвсгэр алга байна

en: unknown
mn: Нэрлэгдээгүй

en: Image
mn: Зураг

en: Cancel
mn: Таслан зогсоох

en: Keep Current Theme
mn: Одоогийн загварыг авч үлдэх

en: Apply New Theme
mn: Шинэ загварыг хэрэглэх

en: MATE Theme %s correctly installed
mn: %s ГНОМЕ Загвар амжилттай суулаа

en: Failed to create temporary directory
mn: Түр зуурын директор үүсэх боломжгүй байна

en: No theme file location specified to install
mn: Файлын загвар суулгах байрлалыг тодорхойлоогүй байна

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
mn: Загварыг суулгахад орох боломжгүй зөвшөөрөл:
    %s

en: Theme name must be present
mn: Загварийн нэр үзүүлэгдэх ёстой

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
mn: Завар байна. Та үүнийг солих уу?

en: There was an error displaying help: %s
mn: Тусламж үзүүлэх үед алдаа гарлаа: %s

en: Copying file: %u of %u
mn: Файлыг хуулж байна:%u, %u

en: Copying '%s'
mn: '%s'-г хуулж байна

en: Copying files
mn: Файлуудыг хуулж байна

en: From URI
mn: URI хаягаас

en: URI currently transferring from
mn: URI яг одоо дамжуулагдаж байна

en: To URI
mn: URI руу

en: URI currently transferring to
mn: URI одоогоор дамжуулагдаж байна

en: Fraction completed
mn: Хэсэгчилэл бэлэн

en: Fraction of transfer currently completed
mn: Дуусч буй дамжууллын хэсэгчилэл

en: Current URI index
mn: Идэвхитэй URI-жигсаалт

en: Current URI index - starts from 1
mn: Идэвхитэй URI-жигсаалт - 1-р эхэлж байна

en: Total URIs
mn: Нийт URI

en: Total number of URIs
mn: URI -н нийт тоо

en: _Skip
mn: _Алгасах

en: Preferred Applications
mn: Эрхэмлэсэн х.программууд

en: Select your default applications
mn: Та өөрийн стандарт х.программыг сонгоно уу

en: Internet
mn: Интернэт

en: Text Editor
mn: Текст боловсруулагч

en: File Manager
mn: Файл менежер

en: Calculator
mn: Тооны машин

en: System
mn: Систем

en: Document Viewer
mn: Баримт бичиг үзүүлэгч

en: Office
mn: Офис

en: Left
mn: Зүүн

en: Right
mn: Баруун

en: _Resolution:
mn: _Нарийвчлал:

en: Re_fresh rate:
mn: Хурд _шинэчилэх:

en: R_otation:
mn: _Эргүүлэлт:

en: %d Hz
mn: %d Гц

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
mn: Дэлгэцийг тусгах

en: Sound
mn: Аудио

en: Volume mute
mn: Дуу хаах

en: Volume down
mn: Дуу сулруулах

en: Volume up
mn: Дуу чангаруулах

en: Play (or play/pause)
mn: Тоглуулах (Тоглуулах/Зогсоох)

en: Eject
mn: Түлхэх

en: Desktop
mn: Дэлгэц

en: Launch help browser
mn: Тусламж хөтчийг эхлүүлэх

en: Launch web browser
mn: Вэб хөтөч эхлүүлэх

en: Log out
mn: Гарах

en: Lock screen
mn: Дэлгэц түгжих

en: Home folder
mn: Гэр хавтас

en: Search
mn: Хайх

en: Accelerator key
mn: Хослол түлхүүр

en: Accelerator modifiers
mn: Хослол товчлуурыг өөрчлөгч

en: Accelerator keycode
mn: Хослол товчлуурын код

en: Accel Mode
mn: Хослолын горим

en: The type of accelerator.
mn: Шорткатын төрөл

en: Disabled
mn: Хаагдсан

en: <Unknown Action>
mn: <Тодорхойгүй үйлдэл>

en: Action
mn: Үйлдэл

en: Shortcut
mn: Шорткат

en: Keyboard Shortcuts
mn: Гарын шорткат

en: Assign shortcut keys to commands
mn: Тушаалуудад шорткат оноох

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
mn: Зөвхөн тохируулга хэрэглээд гарах (Зөвхөн зүй зохицолд; одоо daemon-оор боловсруулагдана)

en: Start the page with the typing break settings showing
mn: Завсарлага тохируулгыг агуулах хуудасны эхлэлийг харуулах

en: General
mn: Ерөнхий

en: Flash _window titlebar
mn: _Цонхны гарчиг самбарыг гэрэлтүүлэх

en: Keyboard Preferences
mn: Гарын тохируулга

en: Key presses _repeat when key is held down
mn: Хэрвээ товчлуур доош дарагдсан бол түүнийг _давтах

en: _Delay:
mn: _Хүлээлт:

en: _Speed:
mn: Х_урд:

en: Repeat keys speed
mn: Түлхүүр давтагдах хурд

en: S_peed:
mn: Х_урд:

en: Cursor blinks speed
mn: Түүчээ анивчих хурд

en: Move _Up
mn: Д_ээш шилжүүлэх

en: Keyboard _model:
mn: Гарын _загвар:

en: Layouts
mn: Үзэмж

en: _Acceleration:
mn: Ху_рдасгалт:

en: Mouse Keys
mn: Хулгана товчлуур

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
mn: Санамсаргүй эсвэл гажуудал товч дарагдахаас хамгаалж дэлгэц түгжих

en: _Work interval lasts:
mn: _Сүүлийн ажлын интервал:

en: _Break interval lasts:
mn: _Сүүлийн завсарлагын интервал:

en: Duration of work before forcing a break
mn: Завсарлага шаардагдахаас өмнөх ажлын хугацаа

en: Duration of the break when typing is disallowed
mn: Бичих үед гарсан завсарлагын үргэлжлэх хугацаа

en: minutes
mn: Минут

en: All_ow postponing of breaks
mn: Завсарлага зөөлт _зөвшөөрөх

en: Check if breaks are allowed to be postponed
mn: Завсарлага зөөлт зөвшөөрөх эсэхийг тогтоо

en: Typing Break
mn: Бичих үеийн завсарлага

en: _Type to test settings:
mn: Тохируулга шалгалтын төрлүүд:

en: Choose a Layout
mn: Гарын засвар сонгох

en: Preview:
mn: Тольдох:

en: Choose a Keyboard Model
mn: Гарын загвараа сонгоно уу

en: _Models:
mn: _Модел:

en: Unknown
mn: Тодорхойлогдоогүй

en: Layout
mn: Үзэмж

en: Models
mn: Модел

en: Default
mn: Стандарт

en: Keyboard
mn: Гар

en: Set your keyboard preferences
mn: Өөрийн гарын тохируулгыг тогтоох

en: Mouse Preferences
mn: Хулганы тохируулга

note: low sensitivity
en: Low
mn: Бага

en: _Sensitivity:
mn: _Мэдрэмж:

en: _Timeout:
mn: _Завсар:

en: Mouse
mn: Хулгана

en: Scrolling
mn: Гүйлгэх

en: Set your mouse preferences
mn: Хулганы тохируулга хийх

en: Network Proxy
mn: Сүлжээ-итгэмжлэгч

en: Set your network proxy preferences
mn: Сүлжээ-итгэмжлэгчийн тохируулгыг хийх

en: Network Proxy Preferences
mn: Сүлжээ-итгэмжлэгчийн тохируулга

en: <b>Di_rect internet connection</b>
mn: <b>Интернэтийн _шууд холболт</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
mn: <b>Итгэмжлэгчийн _гар тохируулга</b>

en: Port:
mn: Порт:

en: _Details
mn: _Дэлгэрэнгүй

en: H_TTP proxy:
mn: _HTTP-итгэмжлэгч:

en: _Secure HTTP proxy:
mn: _HTTP-итгэмжлэгчийг баталгаажуулах:

en: _FTP proxy:
mn: _FTP-итгэмжлэгч:

en: S_ocks host:
mn: S_ocks-хост:

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
mn: <b>Итгэмжлэгчийн _автомат тохируулга</b>

en: Autoconfiguration _URL:
mn: Автомат тохируулгын _URL:

en: Proxy Configuration
mn: Итгэмжлэгчийн тохируулга

en: HTTP Proxy Details
mn: HTTP-итгэмжлэгч дэлгэрэнгүй

en: <b>_Use authentication</b>
mn: <b>_Гэрчилгээ хэрэглэнэ</b>

en: U_sername:
mn: _Хэрэглэгчийн нэр:

en: _Password:
mn: _Нууц үг:

en: S_uper (or "Windows logo")
mn: _Супер (эсвэл "Цонхны тэмдэг")

en: _Meta
mn: _Мета

en: Windows
mn: Цонх

en: Set your window properties
mn: Цонхны тохируулгыг хийх

en: Window Preferences
mn: Цонхны тохируулга

en: _Select windows when the mouse moves over them
mn: _Хулганыг дээгүүр нь хөдөлгөхөд цонхнуудыг сонгоно

en: seconds
mn: Секундүүд

en: Roll up
mn: Эвхэх

en: Maximize
mn: Томсгох

en: None
mn: Хоосон

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
mn: Цонх зөөхдөө дараах товчийг дараад барьж цонхонд хүрнэ:

en: Time
mn: Цаг

en: Date
mn: Огноо

en: Time Zone
mn: Цагийн бүс

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
mn: »%s« цонхны менежер тохируулгын хэрэгслээр бүртгүүлээгүй байна

en: The MATE configuration tool
mn: MATE-тохируулгын хэрэгсэл

en: Take a break!
mn: Завсарла!

en: _Preferences
mn: _Тохиргоо

en: _About
mn: _Тухай

en: Less than one minute until the next break
mn: Дараагийн завсарлага хүртэл нэг хүрэхгүй минут

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
mn: Цохилт-тодруулга диалог дараах алдааны шалтгааны улмаас нээгдэх боломжгүй: %s

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
mn: Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt; бичив.

en: Eye candy added by Anders Carlsson
mn: Anders Carlsson Eye candy -г нэмсэн.

en: A computer break reminder.
mn: Компьютерийн хуьд завсарлага сануулагч.

en: Enable debugging code
mn: Шалгах код идэвхижүүлэх.

en: Typing Monitor
mn: Шивэлт шалгагч

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
mn: Мэдээлэл харуулахаар дэлгэцэнд бичихэд сонордуулга муж хэрэглэдэг. Таны удирдах самбарт сонордуулгын муж байхгүй шиг байна. Та удирдах самбарынхаа дээр очиж хулганы баруун товшуураар 'Самбарт нэмэх' дараа нь 'Сонордуулга муж'-г сонгож 'Нэмэх'-ийг товшино.

en: Type
mn: Төрөл

en: Description
mn: Тодорхойлолт

en: Back
mn: Буцах

en: Other
mn: Бусад

en: Help
mn: Тусламж

[ctx: Home folder]
en: Home
mn: Гэр

en: Documents
mn: Баримтууд

en: File System
mn: Файл Систем

en: Network Servers
mn: Сүлжээний серверүүд
