mate-control-center 1.26.0 - en to nb translation catalogue (1035 entries)

en: [ 'Change Theme;mate-appearance-properties.desktop', 'Set Preferred Applications;mate-default-applications-properties.desktop' ]
nb: [ 'Endre drakt;mate-appearance-properties.desktop', 'Angi foretrukne programmer;mate-default-applications-properties.desktop' ]

en: Task names and associated .desktop files
nb: Oppgavenavn og tilhørende .desktop-filer

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
nb: Oppgavenavnet som skal vises i kontrollsenteret (og må derfor oversettes) etterfulgt av en ";"-deletegn, så filnavnet til en tilhørende .desktop-fil som skal starte for den oppgaven.

en: Close the control-center when a task is activated
nb: Lukk kontrollsenteret når en oppgave aktiveres

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
nb: hvis sann, vil kontrollsenteret avsluttes når en "Vanlig oppgave" er aktivert.

en: Exit shell on start action performed
nb: Avslutt skall når en start-handling utføres

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
nb: Indikerer hvorvidt skallet skal lukkes når en start-handling utføres.

en: Exit shell on help action performed
nb: Avslutt skall når en hjelpe-handling utføres

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
nb: Indikerer hvorvidt skallet skal lukkes når en hjelpe-handling utføres.

en: Exit shell on add or remove action performed
nb: Avslutt skall når en "legg til"- eller en "ta bort"-handling utføres

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
nb: Indikerer hvorvidt skallet skal lukkes når en "legg til"- eller en "ta bort"-handling utføres.

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
nb: Avslutt skall når en oppgraderings- eller avinstalleringshandling utføres

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
nb: Indikerer hvorvidt skallet skal lukkes når en oppgraderings- eller avinstalleringshandling utføres.

en: More backgrounds URL
nb: URL til flere bakgrunner

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
nb: Nettadresse der ytterligere skrivebordsbakgrunner kan hentes. Hvis satt til en tom streng vil ikke lenken vises.

en: More themes URL
nb: URL til flere drakter

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
nb: URL der ytterligere skrivebordsdrakter kan innhentes. Hvis denne settes tom, vil ikke lenken vises.

en: Keybinding
nb: Tastatursnarvei

en: Keybinding associated with a custom shortcut.
nb: Tastatursnarvei forbundet med egentilpasset snarvei.

en: Command
nb: Kommando

en: Command associated with a custom keybinding.
nb: Kommando forbundet med en tilpasset tastatursnarvei.

en: Name
nb: Navn

en: Description associated with a custom keybinding.
nb: Beskrivelse tilhørende tilpasset tastatursnarvei.

en: Select Image
nb: Velg bilde

en: No Image
nb: Ingen bilder

en: Images
nb: Bilder

en: All Files
nb: Alle filer

en: About %s
nb: Om %s

en: About Me
nb: Om meg

en: _Close
nb: _Lukk

en: Select your photo
nb: Velg fotografi

en: Full Name
nb: Fullt navn

en: User name:
nb: Brukernavn:

en: Change Passwo_rd...
nb: Bytt passo_rd …

en: Enable _Fingerprint Login...
nb: Slå på innlogging med _fingeravtrykk …

en: Disable _Fingerprint Login...
nb: Slå av innlogging med _fingeravtrykk …

en: Set your personal information
nb: Oppgi din personlige informasjon

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;personal;information;
nb: mate-control-center;MATE;personlig;informasjon;

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
nb: Du har ikke tilgang til enheten. Kontakt din systemadministrator.

en: The device is already in use.
nb: Enheten er allerede i bruk.

en: An internal error occurred
nb: En intern feil inntraff

en: Delete registered fingerprints?
nb: Slett registrerte fingeravtrykk?

en: _Delete Fingerprints
nb: _Slett fingeravtrykk

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
nb: Vil du slette dine registrerte fingeravtrykk slik at innlogging med fingeravtrykk slås av?

en: Done!
nb: Ferdig

en: Could not access '%s' device
nb: Kunne ikke aksessere enheten «%s»

en: Could not start finger capture on '%s' device
nb: Kunne ikke starte innlesing av data på enhet «%s»

en: Could not access any fingerprint readers
nb: Kunne ikke aksessere fingeravtrykkleser

en: Please contact your system administrator for help.
nb: Kontakt din systemadministrator for hjelp.

en: Enable Fingerprint Login
nb: Slå på innlogging med fingeravtrykk

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
nb: Du må lagre ett av dine fingeravtrykk med enheten «%s» for å slå på innlogging med fingeravtrykk.

en: Swipe finger on reader
nb: Dra fingeren over leseren

en: Place finger on reader
nb: Plasser fingeren på leseren

en: Left thumb
nb: Venstre tommel

en: Left middle finger
nb: Venstre langfinger

en: Left ring finger
nb: Venstre ringfinger

en: Left little finger
nb: Venstre lillefinger

en: Right thumb
nb: Høyre tommel

en: Right middle finger
nb: Høyre langfinger

en: Right ring finger
nb: Høyre ringfinger

en: Right little finger
nb: Høyre lillefinger

en: Right index finger
nb: Høyre pekefinger

en: Left index finger
nb: Venstre pekefinger

en: Other finger:
nb: Annen finger:

en: Select finger
nb: Velg finger

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
nb: Fingeravtrykket ditt ble lagret. Du skal nå kunne logge inn med din fingeravtrykkleser.

en: Child exited unexpectedly
nb: Underprosess avsluttet uventet

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
nb: Kunne ikke stenge ned backend_stdin IO-kanal: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
nb: Kunne ikke stenge ned backend_stdout IO-kanal: %s

en: Authenticated!
nb: Autentisert!

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
nb: Passordet ditt er endret siden første autentisering! Autentiser på nytt.

en: That password was incorrect.
nb: Passordet var ikke korrekt.

en: Your password has been changed.
nb: Passordet ditt er endret.

en: System error: %s.
nb: Systemfeil: %s.

en: The password is too short.
nb: Passordet er for kort.

en: The password is too simple.
nb: Passordet er for enkelt.

en: The old and new passwords are too similar.
nb: Gammelt og nytt passord er for like.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
nb: Det nye passordet må inneholde tall eller spesielle tegn.

en: The old and new passwords are the same.
nb: Gammelt og nytt passord er det samme.

en: The new password has already been used recently.
nb: Det nye passordet har vært brukt nylig.

en: Unable to launch %s: %s
nb: Kan ikke starte %s: %s

en: Unable to launch backend
nb: Kunne ikke kjøre bakstykke

en: A system error has occurred
nb: En systemfeil har oppstått

en: Checking password...
nb: Sjekker passord …

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
nb: Klikk <b>Endre passord</b> for å endre passord.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
nb: Skriv inn passordet i feltet <b>Nytt passord</b>.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
nb: Oppgi passordet på nytt i feltet <b>Oppgi nytt passord igjen</b>.

en: The two passwords are not equal.
nb: De to passordene er ikke like.

en: Change password
nb: Endre passord

en: Change pa_ssword
nb: Endre pa_ssord

en: Change your password
nb: Bytt ditt passord

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
nb: For å endre passord må du oppgi ditt nåværende passord i feltet under og klikke på <b>Autentiser</b>.
    Etter at du er autentisert kan du skrive det nye passordet, gjenta det for verifisering og klikke <b>Endre passord</b>.

en: Current _password:
nb: Gjeldende _passord:

en: _New password:
nb: _Nytt passord:

en: _Retype new password:
nb: Sk_riv nytt passord på nytt:

en: _Authenticate
nb: _Autentiser

en: Assistive Technologies Preferences
nb: Brukervalg for hjelpeteknologi

en: _Help
nb: _Hjelp

en: Close and _Log Out
nb: Lukk og _logg ut

en: Assistive Technologies
nb: Hjelpeteknologier

en: _Preferred Applications
nb: _Foretrukne programmer

en: Jump to Preferred Applications dialog
nb: Gå til dialog for forvalgte programmer

en: _Enable assistive technologies
nb: _Aktiver hjelpeteknologi

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
nb: Endring for å aktivere hjelpeteknologi vil ikke tre i kraft før du logger inn neste gang.

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: _Keyboard Accessibility
nb: Tilg_jengelighet for tastatur

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
nb: Gå til dialog for tilgjengelighet for tastatur

en: _Mouse Accessibility
nb: Tilgjengelighet for _mus

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
nb: Gå til dialog for tilgjengelighet for mus

en: Accessible Lo_gin
nb: Pålo_gging med hjelpeteknologi

en: Jump to the Accessible Login dialog
nb: Gå til dialog for pålogging med tilgjengelighet

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
nb: Velg hvilke funksjoner for tilgjengelighet som skal aktiveres når du logger inn

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;accessibility;features;
nb: mate-control-center;MATE;tilgjengelighet;hjelpefunksjoner;

en: Add Wallpaper
nb: Legg til bakgrunn

en: All files
nb: Alle filer

en: Select Font
nb: Velg skrift

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Open
nb: _Åpne

en: Fonts
nb: Skrift

en: Specify the filename of a theme to install
nb: Oppgi filnavn på en drakt som skal installeres

en: filename
nb: filnavn

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
nb: Oppgi navn på fanen som skal vises (theme|background|fonts|interface)

en: page
nb: side

en: [WALLPAPER...]
nb: [BAKGRUNN…]

en: Default Pointer
nb: Forvalgt peker

en: Install
nb: Installer

en: Apply Background
nb: Bruk bakgrunn

en: Apply Font
nb: Bruk skrift

en: Revert Font
nb: Forkast skrift

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
nb: Aktiv drakt foreslår en bakgrunn og en skrift. I tillegg kan sist brukte skriftforslag forkastes.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
nb: Aktiv drakt foreslår en bakgrunn. Sist valgte skriftforslag kan også forkastes.

en: The current theme suggests a background and a font.
nb: Aktiv drakt foreslår en bakgrunn og en skrift.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
nb: Aktiv drakt foreslår også en skrift. Skriften kan også forkastes.

en: The current theme suggests a background.
nb: Aktiv drakt foreslår en bakgrunn.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
nb: Sist valgte skriftforslag kan forkastes.

en: The current theme suggests a font.
nb: Aktiv drakt foreslår en skrift.

en: Custom
nb: Tilpasset

en: Font Rendering Details
nb: Detaljer om rendring av skrift

en: R_esolution
nb: _Oppløsning

en: Dots per inch (DPI):
nb: Punkter per tomme (DPI):

en: This resets the font DPI to the auto-detected value from Xserver.
nb: Dette tilbakestiller skrift-DPI til den autogjenkjente verdien fra Xserver.

en: Automatic detection:
nb: Automatisk gjenkjenning:

en: Smoothing
nb: Utjevning

en: Gra_yscale
nb: Gr_åtone

en: Sub_pixel (LCDs)
nb: Under_piksel (LCD-er)

en: _None
nb: I_ngen

en: N_one
nb: _Ingen

en: _Slight
nb: _Litt

en: _Medium
nb: _Middels

en: Subpixel Order
nb: Subpikselrekkefølge

en: Save Theme As...
nb: Lagre drakt som …

en: _Save
nb: _Lagre

en: Save _background image
nb: Lagre _bakgrunnsbilde

en: Save _notification theme
nb: Lagre _påminnelsesdrakt

en: _Name:
nb: _Navn:

en: _Description:
nb: _Beskrivelse:

en: Text below items
nb: Tekst under oppføringer

en: Text beside items
nb: Tekst ved siden av oppføringer

en: Icons only
nb: Kun ikoner

en: Text only
nb: Kun tekst

en: Customize Theme
nb: Tilpass drakt

en: _Delete
nb: _Slett

en: Controls
nb: Kontroller

en: The current controls theme does not support color schemes.
nb: Aktivt drakt for kontroller støtter ikke fargeskjema.

en: _Tooltips:
nb: Verk_tøytips:

en: Text
nb: Tekst

en: Background
nb: Bakgrunn

en: _Selected items:
nb: _Valgte oppføringer:

en: _Input boxes:
nb: _Inndatabokser:

en: _Windows:
nb: _Vinduer:

en: _Reset to Defaults
nb: Sett til fo_rvalg

en: Colors
nb: Farger

en: Window Border
nb: Vinduskant

en: Icons
nb: Ikoner

en: _Size:
nb: _Størrelse:

note: small threshold
en: Small
nb: Liten

note: large threshold
en: Large
nb: Stor

en: Pointer
nb: Peker

en: Solid color
nb: Helfylt farge

en: Horizontal gradient
nb: Horisontal gradient

en: Vertical gradient
nb: Vertikal gradient

en: Tile
nb: Flislegg

en: Zoom
nb: Forstørr

en: Center
nb: Midtstill

en: Scale
nb: Skaler

en: Stretch
nb: Strekk

en: Span
nb: Spennvidde

en: Appearance Preferences
nb: Brukervalg for utseende

en: Save _As...
nb: L_agre som …

en: C_ustomize...
nb: Til_pass …

en: _Install...
nb: _Installer …

en: Get more themes online
nb: Hent flere drakter på nettet

en: Theme
nb: Drakt

en: _Style:
nb: _Stil:

en: C_olors:
nb: F_arger:

en: Open a dialog to specify the color
nb: Åpne et dialogvindu for å angi farge

en: Get more backgrounds online
nb: Hent flere bakgrunnsbilder på nettet

en: _Add...
nb: _Legg til …

en: _Application font:
nb: Skrift for _programmer:

en: _Document font:
nb: Skrift for _dokumenter:

en: Des_ktop font:
nb: S_krift for skrivebord:

en: _Window title font:
nb: Skrift for _vindutittel:

en: _Fixed width font:
nb: Skrift med _fast bredde:

en: Add new f_ont...
nb: Legg til ny skri_ft …

en: Rendering
nb: Opptegning

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
nb: Utjevning under pikselnivå (LCDer)

en: Best _shapes
nb: Beste _former

en: _Monochrome
nb: _Monokrom

en: Best co_ntrast
nb: Best ko_ntrast

en: D_etails...
nb: D_etaljer …

en: Menus and Toolbars
nb: Menyer og verktøylinjer

en: Show _icons in menus
nb: Vis _ikoner i menyer

en: _Editable menu shortcut keys
nb: _Redigerbare menytastatursnarveiknapper

en: Toolbar _button labels:
nb: Verktøyslinjens _knappemerkelapper:

en: Buttons
nb: Knapper

en: Show icons on buttons
nb: Vis ikoner på knapper

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
nb: Om knapper kan vise et ikon i tillegg til knappeteksten

en: File Chooser
nb: Filvelger

en: Show hidden items
nb: Vis skjulte filer

en: Show size column
nb: Vis kolonne for størrelser

en: Show type column
nb: Vis kolonne for type

en: Sort directories first
nb: Sorter mapper først

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: _File
nb: _Fil

en: Edit
nb: Rediger

en: New
nb: Ny

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: Appearance
nb: Utseende

en: Customize the look of the desktop
nb: Tilpass utseende for skrivebordet

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;appearance;properties;desktop;customize;look;
nb: mate-control-center;MATE;utseende;egenskaper;skrivebord;tilpass;utforming;

en: Theme Installer
nb: Installering av drakt

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
nb: Installerer draktpakker for forskjellige deler av skrivebordet

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;install;desktop;themes;
nb: mate-control-center;MATE;installer;skrivebordstema;tema;

en: Mate Theme Package
nb: MATE draktpakke

en: No Desktop Background
nb: Ingen skrivebordsbakgrunn

en: unknown
nb: ukjent

en: Slide Show
nb: Lysbildevisning

en: Image
nb: Bilde

en: multiple sizes
nb: flere størrelser

en: %d %s by %d %s
nb: %d %s ganger %d %s

en: pixel | pixels
nb[0]: piksel
nb[1]: piksler

en: <b>%s</b>
    %s, %s
    Folder: %s
    Artist: %s
nb: <b>%s</b>
    %s, %s
    Mappe: %s
    Artist: %s

en: <b>%s</b>
    %s
    Folder: %s
    Artist: %s
nb: <b>%s</b>
    %s
    \Mappe: %s
    Artist: %s

en: Image missing
nb: Bilde mangler

en: Cannot install theme
nb: Kan ikke installere drakt

en: The %s utility is not installed.
nb: Verktøyet %s er ikke installert.

en: There was a problem while extracting the theme.
nb: Det oppsto et problem under utpakking av drakt.

en: There was an error installing the selected file
nb: Det oppsto en feil under installering av valgt fil

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
nb: «%s» ser ikke ut til å være en gyldig drakt.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
nb: «%s» ser ikke ut til å være en gyldig drakt. Det kan være en draktmotor som du må kompilere.

en: The theme "%s" already exists.
nb: Drakten «%s» finnes allerede.

en: Do you want to install it again?
nb: Vil du installere den igjen?

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Theme cannot be deleted
nb: Drakten kan ikke slettes

en: Installation for theme "%s" failed.
nb: Installasjon av drakten «%s» mislyktes.

en: The theme "%s" has been installed.
nb: Drakten «%s» er installert.

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
nb: Vil du bruke det nå, eller beholde aktiv drakt?

en: Keep Current Theme
nb: Behold nåværende drakt

en: Apply New Theme
nb: Bruk ny drakt

en: MATE Theme %s correctly installed
nb: MATE-drakten %s ble installert

en: Failed to create temporary directory
nb: Klarte ikke opprette midlertidig mappe

en: New themes have been successfully installed.
nb: Nye drakter ble installert.

en: No theme file location specified to install
nb: Ingen plassering oppgitt for installasjon av draktafil

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
nb: Ikke nok rettigheter til å installere drakt i:
    %s

en: Select Theme
nb: Velg drakt

en: Theme Packages
nb: Draktpakker

en: Theme name must be present
nb: Navn på drakt må oppgis

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
nb: Drakten finnes allerede. Vil du erstatte den?

en: _Overwrite
nb: _Overskriv

en: Would you like to delete this theme?
nb: Vil du slette denne drakten?

en: Could not install theme engine
nb: Kan ikke installere draktmotor

en: Unable to start the settings manager 'mate-settings-daemon'.
    Without the MATE settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with DBus, or a non-MATE (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the MATE settings manager.
nb: Kan ikke starte programmet som håndterer innstillinger «mate-settings-daemon».
    Uten dette programmet vil noen brukervalg ikke tas i bruk. Dette kan indikere et problem med D-Bus, eller et annet program for håndtering av innstillinger (f.eks. KDE) kan være aktivt og i konflikt med MATE's program for håndtering av innstillinger.

en: There was an error displaying help: %s
nb: En feil oppsto under visning av hjelp: %s

en: Copying file: %u of %u
nb: Kopierer fil: %u av %u

en: Copying '%s'
nb: Kopierer «%s»

en: Copying files
nb: Kopierer filer

en: Parent Window
nb: Opphavsvindu

en: Parent window of the dialog
nb: Dialogens opphavsvindu

en: From URI
nb: Fra URI

en: URI currently transferring from
nb: URI det overføres fra

en: To URI
nb: Til URI

en: URI currently transferring to
nb: URI det overføres til

en: Fraction completed
nb: Andel fullført

en: Fraction of transfer currently completed
nb: Andel av overføringen som er fullført

en: Current URI index
nb: Aktiv URI-indeks

en: Current URI index - starts from 1
nb: Aktiv URI-indeks - starter på 1

en: Total URIs
nb: Totalt antall URIer

en: Total number of URIs
nb: Totalt antall URIer

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
nb: Fila «%s» finnes allerede. Vil du erstatte den?

en: _Skip
nb: _Hopp over

en: Overwrite _All
nb: Overskriv _alle

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
nb: Denne drakten vil ikke se ut som tiltenkt fordi GTK+-drakten «%s» ikke er installert.

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
nb: Denne drakten vil ikke se ut som tiltenkt fordi påkrevd drakt «%s» for vindushåndtereren ikke er installert.

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
nb: Denne drakten vil ikke vises som tiltenkt fordi ikondrakten «%s» ikke er installert.

en: Preferred Applications
nb: Forvalgte programmer

en: Select your default applications
nb: Sett dine forvalgte programmer

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;default;preferred;applications;
nb: mate-control-center;MATE;standardprogrammer;foretrukne;programmer;

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
nb: Oppgi navn på siden som skal vises (internet|multimedia|system|a11y)

en: - MATE Default Applications
nb: - MATE forvalgte programmer

en: Web Browser
nb: Nettleser

en: Mail Reader
nb: E-postleser

en: Instant Messenger
nb: Program for lynmeldinger

en: Internet
nb: Internett

en: Image Viewer
nb: Bildeviser

en: Multimedia Player
nb: Multimedieavspiller

en: Video Player
nb: Videoavspiller

en: Text Editor
nb: Tekstredigerer

en: Terminal Emulator
nb: Terminalemulator

en: File Manager
nb: Filhåndterer

en: Calculator
nb: Kalkulator

en: Document Viewer
nb: Dokumentfremviser

en: Word Processor
nb: Tekstbehandling

en: Spreadsheet Editor
nb: Redigeringsprogram for regneark

en: Office
nb: Kontor

en: _Run at start
nb: Kjør ved oppsta_rt

en: Visual
nb: Visuell

en: Run at st_art
nb: Kjør ved oppst_art

en: Mobility
nb: Mobilitet

en: Accessibility
nb: Tilgjengelighet

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: Upside-down
nb: Opp-ned

en: Monitor Preferences
nb: Brukervalg for skjerm

en: Apply system-wide
nb: Bruk for hele systemet

en: Applies the current configuration for other MATE users on the computer. Note that this doesn't affect login screens or other desktop environments.
nb: Gjør bruk av gjeldende oppsett for andre MATE-brukere på maskinen. Merk at dette ikke påvirker innloggingsskjermene eller andre skrivebordsmiljøer.

en: _Apply
nb: _Bruk

en: Sa_me image in all monitors
nb: Sa_mme bilde på alle skjermer

en: _Detect monitors
nb: _Søk etter skjermer

en: _Resolution:
nb: _Oppløsning:

en: Re_fresh rate:
nb: Opp_friskingsrate:

en: On
nb: På

en: Off
nb: Av

en: Include _panel
nb: Ta med _panel

en: Set as primary
nb: Angi som primær

en: Sets the selected monitor as primary.
nb: Angir valgt skjerm som primærskjerm.

en: R_otation:
nb: R_otasjon:

en: Monitor
nb: Skjerm

en: Panel icon
nb: Panelikon

en: _Show monitors in panel
nb: Vi_s skjermer på panelet

en: Scaling
nb: Skalering

en: Displays
nb: Skjermer

en: Change resolution and position of monitors and projectors
nb: Endre oppløsning og posisjon for skjermer og projektorer.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;resolution;position;monitors;display;properties;
nb: mate-control-center;MATE;oppløsning;posisjon;skjermer;vis;egenskaper;

en: Usage: %s SOURCE_FILE DEST_NAME
    
    This program installs a RANDR profile for multi-monitor setups into
    a systemwide location.  The resulting profile will get used when
    the RANDR plug-in gets run in mate-settings-daemon.
    
    SOURCE_FILE - a full pathname, typically /home/username/.config/monitors.xml
    
    DEST_NAME - relative name for the installed file.  This will get put in
                the systemwide directory for RANDR configurations,
                so the result will typically be %s/DEST_NAME
nb: Bruk: %s KILDEFIL DESTINASJONSNAVN
    
    Dette programmet installerer en RANDR-profil til flerskjermsoppsett, som gjelder
    for hele systemet. Resulterende profil vil bli brukt når RANDR-modulen
    kjøres i mate-settings-daemon.
    
    KILDEFIL - en full sti, typisk /home/username/.config/monitors.xml
    
    DESTINASJONSNAVN - navn relativt til installert fil. Dette vil bli
    lagt i systemmappen til RANDR-oppsett, slik at
    resultatet vil typisk være %s/DESTINASJONSNAVN

note: Translators: only able to install RANDR profiles as root
en: This program can only be used by the root user
nb: Dette programmet kan kun brukes av root-brukeren

en: The source filename must be absolute
nb: Navn på kildefil må være absolutt

note: Translators: first %s is a filename; second %s is an error message
en: Could not open %s: %s
nb: Kunne ikke åpne %s: %s

note: Translators: first %s is a filename; second %s is an error message
en: Could not get information for %s: %s
nb: Fant ikke informasjon om %s: %s

en: %s must be a regular file
nb: %s må være en vanlig fil

en: This program must only be run through pkexec(1)
nb: Dette programmet må kun kjøres via pkexec(1)

en: PKEXEC_UID must be set to an integer value
nb: PKEXEC_UID må være satt til en heltallsverdi

note: Translators: we are complaining that a file must be really owned by the user who called this program
en: %s must be owned by you
nb: du må eie %s

note: Translators: here we are saying that a plain filename must look like "filename", not like "some_dir/filename"
en: %s must not have any directory components
nb: %s må ikke inneholde mappenavn eller skråstreker

en: %s must be a directory
nb: %s må være en mappe

note: Translators: the first %s/%s is a directory/filename; the last %s is an error message
en: Could not open %s/%s: %s
nb: Kunne ikke åpne %s/%s: %s

en: Could not rename %s to %s: %s
nb: Kunne ikke endre navn på %s til %s: %s

en: Install multi-monitor settings for the whole system
nb: Installer flerskjerm-innstillinger for hele systemet

en: Authentication is required to install multi-monitor settings for all users
nb: Autentisering kreves for å installere innstillinger for flere skjermer for alle brukere

en: Upside Down
nb: Opp-ned

en: auto detect
nb: gjenkjenn automatisk

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
nb: Speil skjermer

en: Monitor: %s
nb: Skjerm: %s

en: %u x %u
nb: %u × %u

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
nb: Velg en skjerm for å endre egenskaper for denne. Dra den rundt for å bytte plassering.

en: Could not save the monitor configuration
nb: Kunne ikke lagre skjermoppsett

en: Could not get session bus while applying display configuration
nb: Fant ikke øktbussen under aktivering av skjermoppsett

en: Could not detect displays
nb: Kunne ikke søke etter skjermer

en: The monitor configuration has been saved
nb: Skjermoppsett lagret

en: This configuration will be used the next time someone logs in.
nb: Dette oppsettet vil bli brukt neste gang noen logger inn.

en: Could not set the default configuration for monitors
nb: Kunne ikke sette forvalgt oppsett for skjermer

en: Could not get screen information
nb: Fant ikke informasjon om skjermen

en: Could not open help content
nb: Klarte ikke åpne hjelpeinnholdet

en: Sound
nb: Lyd

en: Volume mute
nb: Demp volum

en: Volume down
nb: Volum ned

en: Volume up
nb: Volum opp

en: Volume mute quietly
nb: Demp volumet stille

en: Volume down quietly
nb: Senk volumet stille

en: Volume up quietly
nb: Øk volumet stille

en: Microphone mute
nb: Demp mikrofon

en: Launch media player
nb: Start medieavspiller

en: Play (or play/pause)
nb: Spill av (eller spill av/pause)

en: Pause playback
nb: Pause avspilling

en: Stop playback
nb: Stopp avspilling

en: Previous track
nb: Forrige spor

en: Next track
nb: Neste spor

en: Eject
nb: Løs ut

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Launch help browser
nb: Start hjelpleser

en: Launch calculator
nb: Start kalkulator

en: Launch email client
nb: Start e-postklient

en: Launch instant messenger
nb: Start program for lynmeldinger

en: Launch web browser
nb: Start nettleser

en: Log out
nb: Logg ut

en: Shut down
nb: Slå av

en: Lock screen
nb: Lås skjerm

en: Home folder
nb: Hjemmemappe

en: Search
nb: Søk

en: Launch settings
nb: Åpne innstillinger

en: New shortcut...
nb: Ny snarvei …

en: Accelerator key
nb: Hurtigtast

en: Accelerator modifiers
nb: Endringstaster for hurtigtaster

en: Accelerator keycode
nb: Tastekode for hurtigtast

en: Accel Mode
nb: Akselleratormodus

en: The type of accelerator.
nb: Type hurtigtast.

en: Disabled
nb: Avskrudd

en: <Unknown Action>
nb: <Ukjent handling>

en: Custom Shortcuts
nb: Egendefinerte snarveier

en: Error saving the new shortcut
nb: Feil ved lagring av ny snarvei

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
nb: Snarveien «%s» kan ikke brukes fordi den vil være umulig å skrive med denne tasten.
    Prøv igjen med en tastekombinasjon som inneholder Ctrl, Alt eller Shift.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
nb: Snarveien «%s» er allerede brukt for
    «%s»

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
nb: Hvis du omfordeler snarveien til «%s» vil snarvei «%s» bli slått av.

en: _Reassign
nb: _Tildel på nytt

en: Too many custom shortcuts
nb: For mange egendefinerte snarveier

en: Action
nb: Handling

en: Shortcut
nb: Snarvei

en: Custom Shortcut
nb: Egendefinert snarvei

en: C_ommand:
nb: K_ommando:

en: _Browse applications...
nb: _Utforsk programmer …

en: Keyboard Shortcuts
nb: Tastatursnarveier

en: To edit a shortcut key, double-click on the corresponding row and type a new key combination, or press backspace to clear.
nb: Klikk på tilhørende rad og skriv inn en ny hurtigtast for å redigere en hurtigtast, eller trykk rettetasten for å tømme.

en: Assign shortcut keys to commands
nb: Tilegn snarveitaster til kommandoer

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;assign;keyboard;shortcuts;keybindings;
nb: mate-control-center;MATE;tilordne;tastatur;hurtigtaster;snarveier;

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
nb: Bare aktiver innstillinger og avslutt (kun for kompatibilitet; håndteres av en daemon nå)

en: Start the page with the typing break settings showing
nb: Start siden med innstillingene for skrivepause fremme

en: Start the page with the accessibility settings showing
nb: Vis siden med innstillingene for tilgjengelighet

en: - MATE Keyboard Preferences
nb: - Brukervalg for tastatur

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
nb: Tilbakemelding via lyd for tilgjengelighet for tastatur

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
nb: Pip når funksjoner for tilgjengelighet slås av eller på

en: Beep when a _toggle key is pressed
nb: Pip når endrings_tast trykkes ned

en: General
nb: Generelt

en: Beep when a _modifier key is pressed
nb: Pip når _endringstast trykkes ned

en: Sticky Keys
nb: Klebrige taster

en: Show _visual feedback for the alert sound
nb: Vis _visuell tilbakemelding for varsellyden

en: Flash _window titlebar
nb: La _tittelfeltet i vinduet blinke

en: Flash entire _screen
nb: La hele _skjermen blinke

en: Visual cues for sounds
nb: Visuelle hint for lyder

en: Beep when a key is pr_essed
nb: Pip når tast trykkes n_ed

en: Beep when key is _accepted
nb: Pip når tast er godt_as

en: Beep when key is _rejected
nb: Pip nå_r tast avvises

en: Slow Keys
nb: Trege taster

en: Beep when a key is reje_cted
nb: Pip når tast a_vvises

en: Bounce Keys
nb: Sprettetaster

en: Beep when pressing a key while Caps_Lock is active
nb: Pip når en tast trykkes ned når Caps_Lock er aktiv

en: Keyboard Preferences
nb: Brukervalg for tastatur

en: Repeat Keys
nb: Repeter taster

en: Key presses _repeat when key is held down
nb: Tastetrykk _repeteres når tasten holdes nede

en: _Delay:
nb: _Pause:

en: _Speed:
nb: _Hastighet:

en: Short
nb: Kort

note: slow acceleration
en: Slow
nb: Treg

en: Repeat keys speed
nb: Hastighet for tasterepetering

en: Long
nb: Lang

note: fast acceleration
en: Fast
nb: Rask

en: Cursor Blinking
nb: Pekerblinking

en: Cursor _blinks in text fields
nb: Pekeren _blinker i tekstfelt

en: S_peed:
nb: _Hastighet:

en: Cursor blinks speed
nb: Frekvens for blinkende peker

en: List of keyboard layouts selected for usage
nb: Liste med tilgjengelige tastaturutforminger

en: Select a keyboard layout to be added to the list
nb: Velg en tastaturutforming som skal legges til på listen

en: _Remove
nb: Fje_rn

en: Remove the selected keyboard layout from the list
nb: Fjern valgt tastaturutforming fra listen

en: Move _Up
nb: Flytt _opp

en: Move the selected keyboard layout up in the list
nb: Flytt valgt tastaturutforming opp på listen

en: Move _Down
nb: Flytt ne_d

en: Move the selected keyboard layout down in the list
nb: Flytt valgt tastaturutforming ned på listen

en: _Show...
nb: Vi_s …

en: Print a diagram of the selected keyboard layout
nb: Skriv ut et diagram med valgt tastaturutforming

en: _Separate layout for each window
nb: Egen _utforming for hvert vindu

en: New windows u_se active window's layout
nb: Nye vinduer bru_ker aktivt vindus utforming

en: Keyboard _model:
nb: Tastatur_modell:

en: _Options...
nb: _Alternativer …

en: View and edit keyboard layout options
nb: Vis og rediger alternativer for tastaturutforming

en: Reset to De_faults
nb: Sett til _forvalg

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
nb: Erstatt aktive innstillinger for tastaturutforming med
    forvalgte innstillinger

en: Layouts
nb: Utforminger

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
nb: Funksjoner for tilgjengelighet kan slås _av og på fra tastaturet

en: _Simulate simultaneous keypresses
nb: _Simuler samtidige tastetrykk

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
nb: Deakti_ver hvis to taster trykkes ned samtidig

en: _Latch modifiers when pressed twice
nb: _Lås valgtaster når de trykkes to ganger

en: _Only accept long keypresses
nb: _Godta kun lange tastetrykk

en: _Ignore fast duplicate keypresses
nb: _Ignorer raskt dupliserte tastaturtrykk

en: D_elay:
nb: Paus_e:

en: Audio _Feedback...
nb: Tilbakemelding med _lyd …

en: _Pointer can be controlled using the keypad
nb: _Peker kan kontrolleres med pekerflaten

en: _Acceleration:
nb: _Akselerasjon:

en: Mouse Keys
nb: Mustaster

en: _Lock screen to enforce typing break
nb: _Lås skjemen for tvungen skrivepause

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
nb: Lås skjermen etter en viss periode for å hindre slitasje og skader etter for lang tastaturbruk

en: _Work interval lasts:
nb: _Arbeidsintervallet varer:

en: _Break interval lasts:
nb: _Pauseintervallet varer:

en: Duration of work before forcing a break
nb: Varighet på arbeidstid før tvungen pause

en: Duration of the break when typing is disallowed
nb: Varighet for skrivepause

en: minutes
nb: minutter

en: All_ow postponing of breaks
nb: Till_at utsettelse av pauser

en: Check if breaks are allowed to be postponed
nb: Sjekk om pauser kan utsettes

en: Typing Break
nb: Skrivepause

en: _Type to test settings:
nb: _Skriv for å prøve ut innstillinger:

en: Choose a Layout
nb: Velg en utforming

en: _Country:
nb: La_nd:

en: _Variants:
nb: _Varianter:

en: By _country
nb: Etter la_nd

en: _Language:
nb: _Språk:

en: By _language
nb: Etter _språk

en: Preview:
nb: Forhåndsvis:

en: Choose a Keyboard Model
nb: Velg en tastaturmodell

en: _Vendors:
nb: _Leverandører:

en: _Models:
nb: _Modeller:

en: Keyboard Layout Options
nb: Alternativer for tastaturutforming

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Layout
nb: Utseende

en: Vendors
nb: Leverandører

en: Models
nb: Modeller

en: Default
nb: Forvalgt

en: Keyboard
nb: Tastatur

en: Set your keyboard preferences
nb: Sett dine brukervalg for tastatur

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;keyboard;preferences;
nb: mate-control-center;MATE;tastatur;innstillinger;

en: Left button
nb: Venstre knapp

en: Middle button
nb: Midterste knapp

en: Right button
nb: Høyre knapp

en: Specify the name of the page to show (general)
nb: Angi navnet for siden som skal vises (generelt)

en: - MATE Mouse Preferences
nb: - Brukervalg for mus

en: Mouse Preferences
nb: Brukervalg for mus

en: Mouse Orientation
nb: Orientering for mus

en: _Right-handed
nb: Høy_rehendt

en: _Left-handed
nb: _Venstrehendt

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
nb: Vis pekerens p_osisjon når Ctrl trykkes ned

en: Emulate middle button through simultaneous left and right click
nb: Emuler midtre museknapp ved å trykke venstre og høyre museknapp samtidig

en: Enable middlemouse paste
nb: Slå på innliming med midtre museknapp

en: Pointer Speed
nb: Pekerhastighet

note: low sensitivity
en: Low
nb: Lav

note: high sensitivity
en: High
nb: Høy

en: _Sensitivity:
nb: _Følsomhet:

en: Acceleration _Profile:
nb: Akselerasjons_profil:

en: Adaptive
nb: Tilpasser seg

en: Drag and Drop
nb: Dra-og-slipp

en: Thr_eshold:
nb: T_erskel:

en: Double-Click Timeout
nb: Tidsavbrudd for dobbeltklikk

en: _Timeout:
nb: _Tidsavbrudd:

en: To test your double-click settings, try to double-click on the triangle and you must see the mate desktop logo with both rings showing.
nb: Dobbeltklikk på trekanten for å teste innstillingene for dobbeltklikk. Du skal kunne se MATE-logoen med begge ringene.

en: Mouse
nb: Mus

en: Enable _touchpad
nb: Aktiver _pekeplate

en: Disable touchpad _while typing
nb: Skru av pekeplate _når det skrives

en: Enable _mouse clicks with touchpad
nb: Aktiver _musklikk med pekeplaten

en: Two-finger click emulation:
nb: Emulering av to-fingersklikk:

en: Three-finger click emulation:
nb: Emulering av tre-fingersklikk

en: Warning: multi-finger emulation may disable software buttons
nb: Advarsel: Flerfingeremulering kan slå av programvareknapper

en: Scrolling
nb: Rulling

en: _Vertical edge scrolling
nb: _Loddrett kantrulling

en: H_orizontal edge scrolling
nb: V_annrett kantrulling

en: V_ertical two-finger scrolling
nb: L_oddrett tofingerrulling

en: Hor_izontal two-finger scrolling
nb: Van_nrett tofingerrulling

en: Enable _natural scrolling
nb: Skru på n_aturlig rulling

en: Touchpad
nb: Pekeplate

en: Set your mouse preferences
nb: Sett dine brukervalg for mus

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;mouse;preferences;
nb: mate-control-center;MATE;mus;innstillinger;

en: Network Proxy
nb: Nettverksmellomtjener

en: Set your network proxy preferences
nb: Sett dine brukervalg for nettverksmellomtjener

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;network;http;socks;proxy;
nb: mate-control-center;MATE;nettverk;http;socks;proxy;

en: Network Proxy Preferences
nb: Brukervalg for nettverksmellomtjener

en: <b>Di_rect internet connection</b>
nb: <b>Di_rekte internettforbindelse</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
nb: <b>_Manuelt oppsett av mellomtjener</b>

en: _Details
nb: _Detaljer

en: H_TTP proxy:
nb: H_TTP-mellomtjener:

en: _Secure HTTP proxy:
nb: _Sikker HTTP-mellomtjener:

en: _FTP proxy:
nb: _FTP-mellomtjener:

en: S_ocks host:
nb: S_ocks-vert:

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
nb: <b>_Automatisk oppsett av mellomtjener</b>

en: Autoconfiguration _URL:
nb: _URL for automatisk oppsett:

en: Proxy Configuration
nb: Oppsett av mellomtjener

en: Ignore Host List
nb: Liste med ignorerte verter

en: Ignored Hosts
nb: Ignorerte verter

en: HTTP Proxy Details
nb: Detaljer for HTTP-mellomtjener

en: <b>_Use authentication</b>
nb: <b>Br_uk autentisering</b>

en: U_sername:
nb: Br_ukernavn:

en: _Password:
nb: _Passord:

en: Metacity Preferences
nb: Metacity-innstillinger

en: Compositing Manager
nb: Kompositeringsbehandler

en: Enable software _compositing window manager
nb: Skru på programvarebasert _kompositering av vinduer

en: The current window manager is unsupported
nb: Nåværende vindusbehandler støttes ikke

en: S_uper (or "Windows logo")
nb: S_uper (eller «Windows-tast»)

en: Windows
nb: Vinduer

en: Set your window properties
nb: Egenskaper for vinduer

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;window;manager;properties;marco;preferences;
nb: mate-control-center;MATE;vindu;behandler;egenskaper;marco;innstillinger;

en: Window Preferences
nb: Brukervalg for vinduer

en: Window Selection
nb: Vindusvalg

en: _Select windows when the mouse moves over them
nb: _Velg vinduer når pekeren beveger seg over dem

en: U_nselect windows when the mouse leaves them
nb: _Fravelg vinduer når pekeren forlater dem

en: _Raise selected windows after
nb: _Hev valgte vinduer etter

en: seconds
nb: sekunder

en: Titlebar Action
nb: Handling for tittellinje

en: _Double-click titlebar action:
nb: Handling ved _dobbeltklikking av tittellinjen:

en: Roll up
nb: Rull opp

en: Maximize
nb: Maksimer

en: Maximize Horizontally
nb: Maksimer horisontalt

en: Maximize Vertically
nb: Maksimer vertikalt

en: Minimize
nb: Minimer

en: None
nb: Ingen

en: Alt-Tab
nb: Alt + Tab

en: Show _thumbnails in Alt-Tab
nb: Vis _miniatyrbilder i Alt + Tab

en: Show window _border in Alt-Tab
nb: Vis vinduskant i Alt + Ta_b

en: Movement Key
nb: Tast for bevegelse

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
nb: For å flytte et vindu trykk og hold denne tasten og ta tak i vinduet:

en: Behaviour
nb: Oppførsel

en: New Windows
nb: Nye vinduer

en: Centre _new windows
nb: Midtjuster _nye vinduer

en: Window Snapping
nb: Vindusfastsetting

en: Enable window _tiling
nb: Skru på vindu-_flislegging

en: Allow t_op tiling
nb: Tillat flislegging _øverst

en: Titlebar Buttons
nb: Knapper på tittellinjen

en: _Position of titlebar buttons:
nb: _Posisjon til knapper på tittellinjen:

en: Right (with menu)
nb: Høyre (med meny)

en: Left (with menu)
nb: Venstre (med meny)

en: Placement
nb: Plassering

en: Software Compositing
nb: Kompositering i programvare

en: Enable _software compositing window manager
nb: Slå på programvarebasert _kompositering av vinduer

en: open file
nb: åpne fil

en: Create pid file failed
nb: Klarte ikke opprette pid-fil

en: write file
nb: skriv fil

en: write pid file failed
nb: klarte ikke skrive pid-fil

en: open pid file failed
nb: klarte ikke åpne pid-fil

en: read file
nb: les fil

en: read pid file failed
nb: klarte ikke lese pid-fil

en: Time and Date Manager
nb: Behandling av tid og dato

en: NTP sync
nb: NTP-synkronisering

en: Time zone
nb: Tidssone

en: Click the button to edit time zone.
nb: Velg knappen for å redigere tidssone.

en: Time
nb: Tid

en: Date
nb: Dato

en: Click to save the specified date and time.
nb: Klikk for å lagre valgt dato og tid.

en: Set time zone
nb: Angi tidssone

en: Set Ntp sync
nb: NTP-synkronisering:

en: Network time synchronization has been set up. Manual time/date setting is disabled.
nb: Synkroniseringen med nettverkstid er satt opp. Manuelt oppsett av tid og dato er slått av.

en: Error: timezone identifier cannot be parsed or loaded
nb: Feil: Kan ikke tolke eller laste tidssone-identifikator

en: Time Zone
nb: Tidssone

en: Time Zone Selection
nb: Velg tidssone

en: Con_firm
nb: Bekre_ft

en: Africa/Abidjan
nb: Afrika/Abidjan

en: Africa/Accra
nb: Afrika/Akra

en: Africa/Addis_Ababa
nb: Afrika/Addis_Abeba

en: Africa/Algiers
nb: Afrika/Algerie

en: Africa/Asmara
nb: Afrika/Asmara

en: Africa/Bamako
nb: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
nb: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
nb: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
nb: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
nb: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
nb: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
nb: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
nb: Afrika/Kairo

en: Africa/Casablanca
nb: Afrika/Casablanca

en: Africa/Ceuta
nb: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
nb: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
nb: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
nb: Afrika/Dar_es_Salaam

en: Africa/Djibouti
nb: Afrika/Djibouti

en: Africa/Douala
nb: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
nb: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
nb: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
nb: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
nb: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
nb: Afrika/Johannesburg

en: Africa/Juba
nb: Afrika/Juba

en: Africa/Kampala
nb: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
nb: Afrika/Khartoum

en: Africa/Kigali
nb: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
nb: Afrika/Kinshasa

en: Africa/Lagos
nb: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
nb: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
nb: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
nb: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
nb: Afrika/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
nb: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
nb: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
nb: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
nb: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
nb: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
nb: Afrika/Mogadishu

en: Africa/Monrovia
nb: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
nb: Afrika/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
nb: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
nb: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
nb: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
nb: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
nb: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
nb: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Tripoli
nb: Afrika/Tripoli

en: Africa/Tunis
nb: Afrika/Tunis

en: Africa/Windhoek
nb: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
nb: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
nb: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
nb: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
nb: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
nb: Amerika/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
nb: Amerika/Argentina/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
nb: Amerika/Argentina/Catamarca

en: America/Argentina/Cordoba
nb: Amerika/Argentina/Cordoba

en: America/Argentina/Jujuy
nb: Amerika/Argentina/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
nb: Amerika/Argentina/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
nb: Amerika/Argentina/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
nb: Amerika/Argentina/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/Salta
nb: Amerika/Argentina/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
nb: Amerika/Argentina/San_Juan

en: America/Argentina/San_Luis
nb: Amerika/Argentina/San_Luis

en: America/Argentina/Tucuman
nb: Amerika/Argentina/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
nb: Amerika/Argentina/Ushuaia

en: America/Aruba
nb: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
nb: Amerika/Asuncion

en: America/Atikokan
nb: Amerika/Atikokan

en: America/Bahia
nb: Amerika/Bahia

en: America/Bahia_Banderas
nb: Amerika/Bahia_Banderas

en: America/Barbados
nb: Amerika/Barbados

en: America/Belem
nb: Amerika/Belem

en: America/Belize
nb: Amerika/Belize

en: America/Blanc-Sablon
nb: Amerika/Blanc-Sablon

en: America/Boa_Vista
nb: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
nb: Amerika/Bogota

en: America/Boise
nb: Amerika/Boise

en: America/Cambridge_Bay
nb: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Campo_Grande
nb: Amerika/Campo_Grande

en: America/Cancun
nb: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
nb: Amerika/Caracas

en: America/Cayenne
nb: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
nb: Amerika/Cayman

en: America/Chicago
nb: Amerika/Chicago

en: America/Chihuahua
nb: Amerika/Chihuahua

en: America/Costa_Rica
nb: Amerika/Costa_Rica

en: America/Creston
nb: Amerika/Creston

en: America/Cuiaba
nb: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
nb: Amerika/Curacao

en: America/Danmarkshavn
nb: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
nb: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
nb: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
nb: Amerika/Denver

en: America/Detroit
nb: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
nb: Amerika/Dominica

en: America/Edmonton
nb: Amerika/Edmonton

en: America/Eirunepe
nb: Amerika/Eirunepe

en: America/El_Salvador
nb: Amerika/El_Salvador

en: America/Fortaleza
nb: Amerika/Fortaleza

en: America/Fort_Nelson
nb: Amerika/Fort_Nelson

en: America/Glace_Bay
nb: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
nb: Amerika/Kapp_det_gode_håp

en: America/Goose_Bay
nb: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
nb: Amerika/Grand_Turk

en: America/Grenada
nb: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
nb: Amerika/Guadeloupe

en: America/Guatemala
nb: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
nb: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
nb: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
nb: Amerika/Halifax

en: America/Havana
nb: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
nb: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
nb: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
nb: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
nb: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
nb: Amerika/Indiana/Petersburg

en: America/Indiana/Tell_City
nb: Amerika/Indiana/Tell City

en: America/Indiana/Vevay
nb: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indiana/Vincennes
nb: Amerika/Indiana/Vincennes

en: America/Indiana/Winamac
nb: Amerika/Indiana/Winamac

en: America/Inuvik
nb: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
nb: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
nb: Amerika/Jamaica

en: America/Juneau
nb: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
nb: Amerika/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
nb: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/Kralendijk
nb: Amerika/Kralendijk

en: America/La_Paz
nb: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
nb: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
nb: Amerika/Los_Angeles

en: America/Lower_Princes
nb: Amerika/Lower_Princes

en: America/Maceio
nb: Amerika/Maceio

en: America/Managua
nb: Amerika/Managua

en: America/Manaus
nb: Amerika/Manaus

en: America/Marigot
nb: Amerika/Marigot

en: America/Martinique
nb: Amerika/Martinique

en: America/Matamoros
nb: Amerika/Matamoros

en: America/Mazatlan
nb: Amerika/Mazatlan

en: America/Menominee
nb: Amerika/Menominee

en: America/Merida
nb: Amerika/Merida

en: America/Metlakatla
nb: Amerika/Metlakatla

en: America/Mexico_City
nb: Amerika/Mexico_by

en: America/Miquelon
nb: Amerika/Miquelon

en: America/Moncton
nb: Amerika/Moncton

en: America/Monterrey
nb: Amerika/Monterrey

en: America/Montevideo
nb: Amerika/Montevideo

en: America/Montserrat
nb: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
nb: Amerika/Nassau

en: America/New_York
nb: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
nb: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
nb: Amerika/Nome

en: America/Noronha
nb: Amerika/Noronha

en: America/North_Dakota/Beulah
nb: Amerika/North_Dakota/Beulah

en: America/North_Dakota/Center
nb: Amerika/North_Dakota/Sentrum

en: America/North_Dakota/New_Salem
nb: Amerika/North_Dakota/New_Salem

en: America/Ojinaga
nb: Amerika/Ojinaga

en: America/Panama
nb: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
nb: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
nb: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
nb: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
nb: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
nb: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
nb: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
nb: Amerika/Puerto_Rico

en: America/Punta_Arenas
nb: Amerika/Punta_Arenas

en: America/Rainy_River
nb: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
nb: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Recife
nb: Amerika/Recife

en: America/Regina
nb: Amerika/Regina

en: America/Resolute
nb: Amerika/Resolute

en: America/Rio_Branco
nb: Amerika/Rio_Branco

en: America/Santarem
nb: Amerika/Santarem

en: America/Santiago
nb: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
nb: Amerika/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
nb: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
nb: Amerika/Scoresbysund

en: America/Sitka
nb: Amerika/Sitka

en: America/St_Barthelemy
nb: Amerika/St_Barthelemy

en: America/St_Johns
nb: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
nb: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
nb: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
nb: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
nb: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
nb: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
nb: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
nb: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
nb: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
nb: Amerika/Tijuana

en: America/Toronto
nb: Amerika/Toronto

en: America/Tortola
nb: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
nb: Amerika/Vancouver

en: America/Whitehorse
nb: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
nb: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
nb: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
nb: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
nb: Antarktis/Casey

en: Antarctica/Davis
nb: Antarktis/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
nb: Antarktis/DumontDUrville

en: Antarctica/Macquarie
nb: Antarktis/Macquarie

en: Antarctica/Mawson
nb: Antarktis/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
nb: Antarktis/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
nb: Antarktis/Palmer

en: Antarctica/Rothera
nb: Antarktis/Rothera

en: Antarctica/Syowa
nb: Antarktis/Syowa

en: Antarctica/Troll
nb: Antarktis/Troll

en: Antarctica/Vostok
nb: Antarktis/Vostok

en: Arctic/Longyearbyen
nb: Antarktis/Longyearbyen

en: Asia/Baghdad
nb: Asia/Bagdad

en: Asia/Damascus
nb: Asia/Damaskus

en: Asia/Kathmandu
nb: Asia/Katmandu

en: Asia/Macau
nb: Asia/Macao

en: Asia/Nicosia
nb: Asia/Nikosia

en: Atlantic/Azores
nb: Atlanterhavet/Azorene

en: Atlantic/Bermuda
nb: Atlanterhavet/Bermuda

en: Atlantic/Canary
nb: Atlanterhavet/Kanariøyene

en: Atlantic/Cape_Verde
nb: Atlanterhavet/Kapp_Verde

en: Atlantic/Faroe
nb: Atlanterhavet/Færøyene

en: Atlantic/Madeira
nb: Atlanterhavet/Madeira

en: Atlantic/Reykjavik
nb: Atlanterhavet/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
nb: Atlanterhavet/Syd_Georgia

en: Atlantic/Stanley
nb: Atlanterhavet/Stanley

en: Atlantic/St_Helena
nb: Atlanterhavet/St_Helena

en: Australia/Lord_Howe
nb: Australia/Lord_Howe-øya

en: Europe/Amsterdam
nb: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
nb: Europa/Andorra

en: Europe/Astrakhan
nb: Europa/Astrakhan

en: Europe/Athens
nb: Europa/Aten

en: Europe/Belgrade
nb: Europa/Beograd

en: Europe/Berlin
nb: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
nb: Europa/Bratislava

en: Europe/Brussels
nb: Europa/Brussel

en: Europe/Bucharest
nb: Europa/Bukuresti

en: Europe/Budapest
nb: Europa/Budapest

en: Europe/Busingen
nb: Europa/Busingen

en: Europe/Chisinau
nb: Europa/Chisinau

en: Europe/Copenhagen
nb: Europa/København

en: Europe/Dublin
nb: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
nb: Europa/Gibraltar

en: Europe/Guernsey
nb: Europa/Guernsey

en: Europe/Helsinki
nb: Europa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
nb: Europa/Man

en: Europe/Istanbul
nb: Europa/Istanbul

en: Europe/Jersey
nb: Europa/Jersey

en: Europe/Kaliningrad
nb: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
nb: Europa/Kiev

en: Europe/Kirov
nb: Europa/Kirov

en: Europe/Lisbon
nb: Europa/Lisboa

en: Europe/Ljubljana
nb: Europa/Ljubljana

en: Europe/London
nb: Europa/London

en: Europe/Luxembourg
nb: Europa/Luxemburg

en: Europe/Madrid
nb: Europa/Madrid

en: Europe/Malta
nb: Europa/Malta

en: Europe/Mariehamn
nb: Europa/Mariehamn

en: Europe/Minsk
nb: Europa/Minsk

en: Europe/Monaco
nb: Europa/Monaco

en: Europe/Moscow
nb: Europa/Moskva

en: Europe/Oslo
nb: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
nb: Europa/Paris

en: Europe/Podgorica
nb: Europa/Podgorica

en: Europe/Prague
nb: Europa/Praha

en: Europe/Riga
nb: Europa/Riga

en: Europe/Rome
nb: Europa/Roma

en: Europe/Samara
nb: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
nb: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
nb: Europa/Sarajevo

en: Europe/Saratov
nb: Europa/Saratov

en: Europe/Simferopol
nb: Europa/Simferopol

en: Europe/Skopje
nb: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
nb: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
nb: Europa/Stockholm

en: Europe/Tallinn
nb: Europa/Tallinn

en: Europe/Tirane
nb: Europa/Tirana

en: Europe/Ulyanovsk
nb: Europa/Ulyanovsk

en: Europe/Uzhgorod
nb: Europa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
nb: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
nb: Europa/Vatikanstaten

en: Europe/Vienna
nb: Europa/Wien

en: Europe/Vilnius
nb: Europa/Vilnius

en: Europe/Volgograd
nb: Europa/Volgograd

en: Europe/Warsaw
nb: Europa/Warshawa

en: Europe/Zagreb
nb: Europa/Zagreb

en: Europe/Zaporozhye
nb: Europa/Zaporozje

en: Europe/Zurich
nb: Europa/Zurich

en: Indian/Antananarivo
nb: Indiahavet/Antananarivo

en: Indian/Chagos
nb: Indiahavet/Chagosøyene

en: Indian/Christmas
nb: Indiahavet/Christmasøya

en: Indian/Cocos
nb: Indiahavet/Kokosøyene

en: Indian/Comoro
nb: Indiahavet/Komorene

en: Indian/Kerguelen
nb: Indiahavet/Kerguelen

en: Indian/Mahe
nb: Indiahavet/Mahé

en: Indian/Maldives
nb: Indiahavet/Maldivene

en: Indian/Mauritius
nb: Indiahavet/Mauritius

en: Indian/Mayotte
nb: Indiahavet/Mayotte

en: Indian/Reunion
nb: Indiahavet/Réunion

en: Pacific/Apia
nb: Stillehavet/Apia

en: Pacific/Auckland
nb: Stillehavet/Auckland

en: Pacific/Bougainville
nb: Stillehavet/Bougainville

en: Pacific/Chatham
nb: Stillehavet/Chathamøyene

en: Pacific/Chuuk
nb: Stillehavet/Chuuk

en: Pacific/Easter
nb: Stillehavet/Påskeøya

en: Pacific/Efate
nb: Stillehavet/Efate

en: Pacific/Enderbury
nb: Stillehavet/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
nb: Stillehavet/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
nb: Stillehavet/Fiji

en: Pacific/Funafuti
nb: Stillehavet/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
nb: Stillehavet/Galápagosøyene

en: Pacific/Gambier
nb: Stillehavet/Gambierøyene

en: Pacific/Guadalcanal
nb: Stillehavet/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
nb: Stillehavet/Guam

en: Pacific/Honolulu
nb: Stillehavet/Honolulu

en: Pacific/Kiritimati
nb: Stillehavet/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
nb: Stillehavet/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
nb: Stillehavet/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
nb: Stillehavet/Majuro

en: Pacific/Marquesas
nb: Stillehavet/Marquesasøyene

en: Pacific/Midway
nb: Stillehavet/Midwayøyene

en: Pacific/Nauru
nb: Stillehavet/Nauru

en: Pacific/Niue
nb: Stillehavet/Niue

en: Pacific/Norfolk
nb: Stillehavet/Norfolkøya

en: Pacific/Noumea
nb: Stillehavet/Nouméa

en: Pacific/Pago_Pago
nb: Stillehavet/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
nb: Stillehavet/Palau

en: Pacific/Pitcairn
nb: Stillehavet/Pitcairn

en: Pacific/Pohnpei
nb: Stillehavet/Pohnpei

en: Pacific/Port_Moresby
nb: Stillehavet/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
nb: Stillehavet/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
nb: Stillehavet/Saipan

en: Pacific/Tahiti
nb: Stillehavet/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
nb: Stillehavet/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
nb: Stillehavet/Tongatapu

en: Pacific/Wake
nb: Stillehavet/Wake

en: Pacific/Wallis
nb: Stillehavet/Wallis

en: Time And Date Manager
nb: Behandling av tid og dato

en: Setting the time and date of the local system
nb: Still inn tid og dato for det lokale systemet

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;clock;date;time;preferences;
nb: mate-control-center;MATE;klokke;dato;tid;innstillinger;

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
nb: Vindusbehandleren «%s» har ikke registrert et oppsettsverktøy

en: %s key is empty
nb: %s-tasten er tom

en: Groups
nb: Grupper

en: Common Tasks
nb: Vanlige oppgaver

en: Control Center
nb: Kontrollsenter

en: Hide on start (useful to preload the shell)
nb: Skjul ved oppstart (nyttig ved forhåndslasting av skallet)

en: The MATE configuration tool
nb: Oppsettsverktøy for MATE

en: Configure MATE settings
nb: Sett opp MATE-innstillinger

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;control;center;configuration;tool;desktop;preferences;
nb: MATE;kontrollpanel;oppsett;verktøy;skrivebord;innstillinger;alternativer;

en: _Postpone Break
nb: _Utsett pause

en: Take a break!
nb: Ta en pause!

en: _Preferences
nb: Innstillin_ger

en: _About
nb: _Om

en: _Take a Break
nb: _Ta en pause

en: Take a break now (next in %dm)
nb: Ta en pause nå (neste om %dm)

en: %d minute until the next break | %d minutes until the next break
nb[0]: %d minutt til neste pause
nb[1]: %d minutter til neste pause

en: Take a break now (next in less than one minute)
nb: Ta en pause nå (neste om mindre enn ett minutt)

en: Less than one minute until the next break
nb: Mindre enn ett minutt til neste pause

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
nb: Kan ikke vise egenskaperdialog for skrivepause pga følgende feil: %s

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
nb: Skrevet av Richard Hult <richard@imendio.com>

en: Eye candy added by Anders Carlsson
nb: Eye candy lagt til av Anders Carlsson

en: A computer break reminder.
nb: Påminnelse om pause fra datamaskinen.

en: Enable debugging code
nb: Aktiver avlusingskode

en: Don't check whether the notification area exists
nb: Ikke sjekk hvorvidt varslingsområdet finnes

en: Typing Monitor
nb: Skriveovervåker

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
nb: Skrivepause bruker varselområdet for å vise informasjon. Du ser ikke ut til å ha et varslingsområde på ditt panel. Du kan legge dette til ved å høyreklikke på panelet og velge «Legg til på panelet» og velge «Varslingsområde».

en: Style
nb: Stil

en: Version
nb: Versjon

en: Copyright
nb: Opphavsrett

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Install Failed
nb: Installering mislyktes

en: Installed
nb: Installert

en: This font could not be displayed.
nb: Denne skriften kunne ikke vises.

en: Back
nb: Tilbake

en: All Fonts
nb: Alle skrifter

en: Font Viewer
nb: Skriftvisning

en: View fonts on your system
nb: Vis skrifter på ditt system

en: MATE Font Viewer
nb: MATE skriftviser

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;font;viewer;preview;desktop;preferences;
nb: mate-control-center;MATE;skrift;vise;forhåndsvise;skrivebord;innstillinger;

en: Text to thumbnail (default: Aa)
nb: Tekst for miniatyrbilde (forvalg: Aa)

en: TEXT
nb: TEKST

en: Thumbnail size (default: 128)
nb: Miniatyrbildestørrelse (forvalg: 128)

en: SIZE
nb: STØRRELSE

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
nb: SKRIFTFIL UTDATA-FIL

en: Your filter "%s" does not match any items.
nb: Filter «%s» gir ingen treff.

en: No matches found.
nb: Fant ingen treff.

en: New Applications
nb: Nye programmer

en: Other
nb: Annet

en: Help
nb: Hjelp

en: Remove from Favorites
nb: Fjern fra favoritter

en: Add to Favorites
nb: Legg til i favoritter

en: Remove from Startup Programs
nb: Fjern fra oppstartsprogrammer

en: Add to Startup Programs
nb: Legg til i oppstartsprogrammer

en: New Spreadsheet
nb: Nytt regneark

en: New Document
nb: Nytt dokument

[ctx: Home folder]
en: Home
nb: Hjem

en: Documents
nb: Dokumenter

en: File System
nb: Filsystem

en: Network Servers
nb: Nettverkstjenere
