mate-control-center 1.26.0 - en to pl translation catalogue (1117 entries)

en: [ 'Change Theme;mate-appearance-properties.desktop', 'Set Preferred Applications;mate-default-applications-properties.desktop' ]
pl: [ 'Zmień motyw;mate-appearance-properties.desktop', 'Ustaw preferowane aplikacje;mate-default-applications-properties.desktop' ]

en: Task names and associated .desktop files
pl: Nazwy zadań i powiązane pliki .desktop

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
pl: Nazwa wyświetlanego w control-center zadania, po której następuje separator ";", a następnie nazwa powiązanego pliku .desktop uruchamiającego to zadanie.

en: Close the control-center when a task is activated
pl: Zamyka centrum sterowania po aktywacji zadania

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
pl: Wartość "true" określa, czy program control-center zostanie zamknięty, gdy zostanie aktywowane "Typowe zadanie".

en: Exit shell on start action performed
pl: Zakończenie powłoki po wywołaniu uruchomienia

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
pl: Określa, czy zamykać powłokę, gdy wywołane jest uruchomienie.

en: Exit shell on help action performed
pl: Zakończenie powłoki po wywołaniu pomocy

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
pl: Określa, czy zamykać powłokę, gdy wywołana jest pomoc.

en: Exit shell on add or remove action performed
pl: Zakończenie powłoki po wywołaniu dodania lub usunięcia

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
pl: Określa, czy zamykać powłokę, gdy wywołane jest dodawanie lub usuwanie.

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
pl: Zakończenie powłoki po wywołaniu aktualizacji lub odinstalowania

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
pl: Określa, czy zamykać powłokę, gdy wywołana jest aktualizacja lub deinstalacja.

en: More backgrounds URL
pl: Więcej adresów URL teł

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
pl: Adres URL, pod jakim można uzyskać więcej teł pulpitu. Jeśli pozostawiona zostanie pusta wartość, odnośnik się nie pojawi.

en: More themes URL
pl: Więcej adresów URL motywów

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
pl: Adres URL, pod jakim można uzyskać więcej motywów pulpitu. Jeśli pozostawiona zostanie pusta wartość, odnośnik się nie pojawi.

en: Keybinding
pl: Skrót klawiszowy

en: Keybinding associated with a custom shortcut.
pl: Skrót klawiszowy powiązany z niestandardowym skrótem

en: Command
pl: Polecenie

en: Command associated with a custom keybinding.
pl: Polecenie powiązane z niestandardowym skrótem klawiszowym.

en: Name
pl: Nazwa

en: Description associated with a custom keybinding.
pl: Opis powiązany z niestandardowym skrótem klawiszowym.

en: Select Image
pl: Wybór obrazu

en: No Image
pl: Bez obrazu

en: Images
pl: Obrazy

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: About %s
pl: O programie %s

en: About Me
pl: O mnie

en: _Close
pl: _Zamknij

en: Select your photo
pl: Proszę wybrać własne zdjęcie

en: Full Name
pl: Imię i nazwisko

en: User name:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Change Passwo_rd...
pl: Zmień _hasło...

en: Enable _Fingerprint Login...
pl: Włą_cz logowanie za pomocą odcisku palca...

en: Disable _Fingerprint Login...
pl: Wyłąc_z logowanie za pomocą odcisku palca...

en: Set your personal information
pl: Ustawienie informacji osobistych

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;personal;information;
pl: mate-control-center;MATE;osobiste;informacje;

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
pl: Brak dostępu do urządzenia. Proszę skontaktować się z administratorem systemu.

en: The device is already in use.
pl: Urządzenie jest już w użyciu.

en: An internal error occurred
pl: Wystąpił błąd wewnętrzny

en: Delete registered fingerprints?
pl: Usunąć zarejestrowane odciski palców?

en: _Delete Fingerprints
pl: _Usuń odciski palców

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
pl: Usunąć zarejestrowane odciski palców, aby wyłączyć logowanie za pomocą czytnika odcisków palców?

en: Done!
pl: Gotowe.

en: Could not access '%s' device
pl: Nie można uzyskać dostępu do urządzenia "%s"

en: Could not start finger capture on '%s' device
pl: Nie można uruchomić przechwytywania odcisków palców w urządzeniu "%s"

en: Could not access any fingerprint readers
pl: Nie można uzyskać dostępu do żadnych czytników odcisków palców

en: Please contact your system administrator for help.
pl: Proszę się skontaktować z administratorem systemu w celu uzyskania pomocy.

en: Enable Fingerprint Login
pl: Włączenie logowania za pomocą odcisku palca

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
pl: Aby uruchomić logowanie za pomocą czytnika odcisków palców należy zapisać odcisk palca, używając urządzenia "%s".

en: Swipe finger on reader
pl: Proszę przeciągnąć palec na czytniku

en: Place finger on reader
pl: Proszę umieścić palec na czytniku

en: Left thumb
pl: Lewy kciuk

en: Left middle finger
pl: Lewy palec środkowy

en: Left ring finger
pl: Lewy palec serdeczny

en: Left little finger
pl: Lewy mały palec

en: Right thumb
pl: Prawy kciuk

en: Right middle finger
pl: Prawy palec środkowy

en: Right ring finger
pl: Prawy palec serdeczny

en: Right little finger
pl: Prawy mały palec

en: Right index finger
pl: Prawy palec wskazujący

en: Left index finger
pl: Lewy palec wskazujący

en: Other finger:
pl: Inny palec:

en: Select finger
pl: Wybór palca

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
pl: Odcisk palca został poprawnie zapisany. Od teraz można się logować za pomocą czytnika odcisków palców.

en: Child exited unexpectedly
pl: Proces potomny zakończył się niespodziewanie

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
pl: Nie można zamknąć kanału We/Wy backend_stdin: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
pl: Nie można zamknąć kanału We/Wy backend_stdout: %s

en: Authenticated!
pl: Uwierzytelniono.

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
pl: Hasło zostało zmienione po uwierzytelnieniu! Proszę o ponowne uwierzytelnienie.

en: That password was incorrect.
pl: Hasło było nieprawidłowe.

en: Your password has been changed.
pl: Hasło zostało zmienione.

en: System error: %s.
pl: Wystąpił błąd systemowy: %s.

en: The password is too short.
pl: Hasło jest za krótkie.

en: The password is too simple.
pl: Hasło jest zbyt proste.

en: The old and new passwords are too similar.
pl: Nowe hasło jest zbyt podobne do poprzedniego.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
pl: Nowe hasło musi zawierać znaki numeryczne lub specjalne.

en: The old and new passwords are the same.
pl: Nowe hasło jest takie same jak poprzednie.

en: The new password has already been used recently.
pl: Nowe hasło zostało już niedawno użyte.

en: Unable to launch %s: %s
pl: Uruchomienie %s niemożliwe: %s

en: Unable to launch backend
pl: Nie można uruchomić modułu przetwarzającego

en: A system error has occurred
pl: Wystąpił błąd systemowy

en: Checking password...
pl: Sprawdzanie hasła...

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
pl: Aby zmienić hasło należy kliknąć <b>Zmień hasło</b>.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
pl: Proszę wprowadzić hasło w polu <b>Nowe hasło</b>.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
pl: Proszę wprowadzić hasło ponownie w polu <b>Proszę wprowadzić nowe hasło ponownie</b>.

en: The two passwords are not equal.
pl: Hasła nie są takie same.

en: Change password
pl: Zmiana hasła

en: Change pa_ssword
pl: Zmień ha_sło

en: Change your password
pl: Zmiana hasła

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
pl: Aby zmienić hasło, proszę wprowadzić bieżące hasło w poniższym polu i kliknąć <b>Uwierzytelnij</b>.
    Po uwierzytelnieniu należy wprowadzić nowe hasło, wprowadzić je ponownie do weryfikacji i kliknąć <b>Zmień hasło</b>.

en: Current _password:
pl: Bieżące _hasło:

en: _New password:
pl: _Nowe hasło:

en: _Retype new password:
pl: Proszę _wprowadzić nowe hasło ponownie:

en: _Authenticate
pl: _Uwierzytelnij

en: Assistive Technologies Preferences
pl: Preferencje ułatwień dostępu

en: _Help
pl: _Pomoc

en: Close and _Log Out
pl: Zamknij i wy_loguj

en: Assistive Technologies
pl: Technologie wspierające

en: _Preferred Applications
pl: _Preferowane programy

en: Jump to Preferred Applications dialog
pl: Przejdź do okna dialogowego preferowanych programów

en: _Enable assistive technologies
pl: _Technologie wspierające

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
pl: Zmiany uruchamiające technologie wspierające nie będą miały wpływu na aktualne ustawienia do czasu następnego zalogowania.

en: Preferences
pl: Preferencje

en: _Keyboard Accessibility
pl: _Dostępność klawiatury

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
pl: Przejdź do okna dialogowego dostępności klawiatury

en: _Mouse Accessibility
pl: D_ostępność myszy

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
pl: Przejdź do okna dialogowego dostępności myszy

en: Accessible Lo_gin
pl: _Dostępne logowanie

en: Jump to the Accessible Login dialog
pl: Przejdź do okna dialogowego dostępności logowania

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
pl: Wybór funkcji dostępności do włączenia podczas logowania się

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;accessibility;features;
pl: mate-control-center;MATE;dostępność;funkcje;

en: Add Wallpaper
pl: Dodawanie tapety

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Select Font
pl: Wybierz czcionkę

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Specify the filename of a theme to install
pl: Proszę wprowadzić nazwę pliku motywu do instalacji

en: filename
pl: nazwa_pliku

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
pl: Określa nazwę strony do wyświetlenia (theme|background|fonts|interface)

en: page
pl: strona

en: [WALLPAPER...]
pl: [TŁO_PULPITU...]

en: Default Pointer
pl: Domyślny kursor

en: Install
pl: Zainstaluj

en: Apply Background
pl: Zastosuj tło

en: Apply Font
pl: Zastosuj czcionkę

en: Revert Font
pl: Przywróć czcionkę

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
pl: Ten motyw sugeruje użycie tła i czcionki. Ostatnio zastosowana czcionka może zostać przywrócona.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
pl: Ten motyw sugeruje użycie tła i czcionki. Ostatnio zastosowana czcionka może zostać przywrócona.

en: The current theme suggests a background and a font.
pl: Ten motyw sugeruje użycie określonego tła i czcionki.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
pl: Ten motyw sugeruje użycie określonej czcionki. Ostatnio zastosowana czcionka może zostać przywrócona.

en: The current theme suggests a background.
pl: Ten motyw sugeruje użycie określonego tła.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
pl: Ostatnio zastosowana czcionka może zostać przywrócona.

en: The current theme suggests a font.
pl: Ten motyw sugeruje użycie określonej czcionki.

en: Custom
pl: Własny

en: Font Rendering Details
pl: Szczegóły renderowania czcionek

en: R_esolution
pl: Ro_zdzielczość

en: Dots per inch (DPI):
pl: Punktów na cal (DPI):

en: This resets the font DPI to the auto-detected value from Xserver.
pl: To przywróci DPI czcionki do wartości automatycznie wykrytej przez serwer X.

en: Automatic detection:
pl: Automatyczne wykrywanie:

en: Smoothing
pl: Wygładzanie

en: Gra_yscale
pl: S_kala szarości

en: Sub_pixel (LCDs)
pl: _Podpikselowe (wyświetlacze LCD)

en: _None
pl: _Brak

en: N_one
pl: _Brak

en: _Slight
pl: _Lekki

en: _Full
pl: _Pełny

en: _Medium
pl: Śr_edni

en: Subpixel Order
pl: Kolejność składowych pikseli

en: Save Theme As...
pl: Zapisz motyw jako...

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Save _background image
pl: Zapisz obraz _tła

en: Save _notification theme
pl: Zapisz wygląd _powiadomień

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: _Description:
pl: _Opis:

en: Text below items
pl: Tekst pod ikonami

en: Text beside items
pl: Tekst przy ikonach

en: Icons only
pl: Tylko ikony

en: Text only
pl: Tylko tekst

en: Customize Theme
pl: Własny motyw

en: _Delete
pl: _Usuń

en: Controls
pl: Elementy sterujące

en: The current controls theme does not support color schemes.
pl: Bieżący motyw nie obsługuje schematów kolorów.

en: _Tooltips:
pl: P_odpowiedzi:

en: Text
pl: Tekst

en: Background
pl: Tło

en: _Selected items:
pl: _Wybrane elementy:

en: _Input boxes:
pl: _Pola wejściowe:

en: _Windows:
pl: O_kna:

en: _Reset to Defaults
pl: Przywróć _domyślne

en: Colors
pl: Kolory

en: Window Border
pl: Krawędź okna

en: Icons
pl: Ikony

en: _Size:
pl: _Rozmiar:

note: small threshold
en: Small
pl: Mały

note: large threshold
en: Large
pl: Duży

en: Pointer
pl: Kursor

en: Solid color
pl: Kolor jednolity

en: Horizontal gradient
pl: Gradient poziomy

en: Vertical gradient
pl: Gradient pionowy

en: Tile
pl: Sąsiadująco

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Center
pl: Wyśrodkowanie

en: Scale
pl: Skala

en: Stretch
pl: Rozciąganie

en: Span
pl: Rozdzielenie

en: Appearance Preferences
pl: Preferencje wyglądu

en: Save _As...
pl: Z_apisz jako...

en: C_ustomize...
pl: _Dostosuj...

en: _Install...
pl: _Zainstaluj...

en: Get more themes online
pl: Więcej motywów online

en: Theme
pl: Motyw

en: _Style:
pl: _Styl:

en: C_olors:
pl: K_olory:

en: Open a dialog to specify the color
pl: Otwiera okno do określenia koloru

en: Get more backgrounds online
pl: Więcej teł online

en: _Add...
pl: _Dodaj...

en: _Application font:
pl: Czcionk_a używana przez programy:

en: _Document font:
pl: Czcionka używana przez _dokumenty:

en: Des_ktop font:
pl: Czcionka używana przez p_ulpit:

en: _Window title font:
pl: C_zcionka tytułu okna:

en: _Fixed width font:
pl: Czcionka o s_tałej szerokości:

en: Add new f_ont...
pl: Dodaj nową czci_onkę...

en: Rendering
pl: Renderowanie

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
pl: _Wygładzanie podpikselowe (wyświetlacze LCD)

en: Best _shapes
pl: _Najlepsze kształty

en: _Monochrome
pl: M_onochromatyczne

en: Best co_ntrast
pl: Najlepszy _kontrast

en: D_etails...
pl: _Szczegóły...

en: Menus and Toolbars
pl: Menu i paski narzędzi

en: Show _icons in menus
pl: Pokaż _ikony w menu

en: _Editable menu shortcut keys
pl: _Edytowalne klawisze skrótu menu

en: Toolbar _button labels:
pl: Opisy _przycisków paska narzędzi:

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Show icons on buttons
pl: Wyświetlanie ikon na przyciskach

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
pl: Czy przyciski mogą wyświetlać ikony wraz z tekstem przycisku

en: File Chooser
pl: Wybór plików

en: Show hidden items
pl: Wyświetlanie ukrytych elementów

en: Show size column
pl: Wyświetlanie kolumny rozmiaru

en: Show type column
pl: Wyświetlanie kolumny typu

en: Sort directories first
pl: Sortowanie najpierw katalogów

en: Preview
pl: Podgląd

en: _File
pl: _Plik

en: Edit
pl: Edycja

en: New
pl: Nowe

en: Interface
pl: Interfejs

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Customize the look of the desktop
pl: Dostosowanie wyglądu środowiska

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;appearance;properties;desktop;customize;look;
pl: mate-control-center;MATE;wygląd;właściwości;pulpit;dostosowywanie;

en: Theme Installer
pl: Instalator motywów

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
pl: Instalacja motywów dla różnych części środowiska

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;install;desktop;themes;
pl: mate-control-center;MATE;instalowanie;pulpit;motywy;

en: Mate Theme Package
pl: Pakiet motywu środowiska MATE

en: No Desktop Background
pl: Bez tła

en: unknown
pl: nieznany

en: Slide Show
pl: Pokaz slajdów

en: Image
pl: Obraz

en: multiple sizes
pl: wiele rozmiarów

en: %d %s by %d %s
pl: %d %s na %d %s

en: pixel | pixels
pl[0]: piksel
pl[1]: piksele
pl[2]: pikseli
pl[3]: pikseli

en: <b>%s</b>
    %s, %s
    Folder: %s
    Artist: %s
pl: <b>%s</b>
    %s, %s
    Folder: %s
    Artysta: %s

en: <b>%s</b>
    %s
    Folder: %s
    Artist: %s
pl: <b>%s</b>
    %s
    Folder: %s
    Artysta: %s

en: Image missing
pl: Brak obrazu

en: Cannot install theme
pl: Nie można zainstalować motywu

en: The %s utility is not installed.
pl: Narzędzie %s nie jest zainstalowane.

en: There was a problem while extracting the theme.
pl: Wystąpił błąd podczas wyodrębniania motywu.

en: There was an error installing the selected file
pl: Wystąpił błąd podczas instalowania wybranego pliku

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
pl: "%s" nie jest prawidłowym motywem.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
pl: "%s" nie jest prawidłowym motywem. Może być mechanizmem motywów, który musi zostać skompilowany.

en: The theme "%s" already exists.
pl: Motyw o nazwie "%s" już istnieje.

en: Do you want to install it again?
pl: Czy chcesz zainstalować go ponownie?

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Theme cannot be deleted
pl: Nie można usunąć motywu

en: Installation for theme "%s" failed.
pl: Instalacja motywu "%s" się nie powiodła.

en: The theme "%s" has been installed.
pl: Motyw "%s" został zainstalowany.

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
pl: Użyć tego motywu teraz, czy nadal korzystać z bieżącego?

en: Keep Current Theme
pl: Zachowaj bieżący motyw

en: Apply New Theme
pl: Zastosuj nowy motyw

en: MATE Theme %s correctly installed
pl: Zainstalowano poprawnie motyw środowiska MATE %s

en: Failed to create temporary directory
pl: Utworzenie katalogu tymczasowego się nie powiodło

en: New themes have been successfully installed.
pl: Nowe motywy zostały zainstalowane.

en: No theme file location specified to install
pl: Nie podano położenia pliku motywu do instalacji

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
pl: Niewystarczające uprawnienia do instalacji motywu w:
    %s

en: Select Theme
pl: Wybór motywu

en: Theme Packages
pl: Pakiet motywu

en: Theme name must be present
pl: Motyw musi mieć nazwę

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
pl: Motyw już istnieje. Zastapić go?

en: _Overwrite
pl: _Zastąp

en: Would you like to delete this theme?
pl: Usunąć ten motyw?

en: Could not install theme engine
pl: Nie można zainstalować mechanizmu motywu

en: Unable to start the settings manager 'mate-settings-daemon'.
    Without the MATE settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with DBus, or a non-MATE (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the MATE settings manager.
pl: Nie można uruchomić menedżera ustawień - "mate-settings-daemon".
    Bez działającego menedżera ustawień MATE pewne ustawienia mogą nie wejść w życie. Może to wskazywać na problem z D-Bus lub z działającym innym menedżerem ustawień (np. KDE), kolidującym z menedżerem MATE.

en: There was an error displaying help: %s
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy: %s

en: Copying file: %u of %u
pl: Kopiowanie pliku %u z %u

en: Copying '%s'
pl: Kopiowanie "%s"

en: Copying files
pl: Kopiowanie plików

en: Parent Window
pl: Okno nadrzędne

en: Parent window of the dialog
pl: Okno nadrzędne okna dialogowego

en: From URI
pl: Z adresu URI

en: URI currently transferring from
pl: Adres URI aktualnie przesyłany z

en: To URI
pl: Do adresu URI

en: URI currently transferring to
pl: Bieżący docelowy adres URI

en: Fraction completed
pl: Procent ukończenia

en: Fraction of transfer currently completed
pl: Część ukończonego przesyłu

en: Current URI index
pl: Bieżący indeks adresu URI

en: Current URI index - starts from 1
pl: Numer bieżącego adresu URI (liczony od 1)

en: Total URIs
pl: Łączna liczba adresów URI

en: Total number of URIs
pl: Łączna liczba adresów URI

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
pl: Plik "%s" już istnieje. Zastąpić go?

en: _Skip
pl: _Pomiń

en: Overwrite _All
pl: _Nadpisz wszystko

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
pl: Ten motyw nie wygląda tak jak zamierzono, ponieważ wymagany motyw GTK+ "%s" nie jest zainstalowany.

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
pl: Ten motyw nie wygląda tak jak zamierzono, ponieważ wymagany motyw menedżera okien "%s" nie jest zainstalowany.

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
pl: Ten motyw nie wygląda tak jak zamierzono, ponieważ wymagany zestaw ikon "%s" nie jest zainstalowany.

en: Preferred Applications
pl: Preferowane programy

en: Select your default applications
pl: Wybór domyślnych programów

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;default;preferred;applications;
pl: mate-control-center;MATE;domyślne;preferowane;aplikacje;

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
pl: Proszę określić nazwę strony do wyświetlenia (internet|multimedia|system|a11y)

en: - MATE Default Applications
pl: - Domyślne programy MATE

en: Web Browser
pl: Przeglądarka WWW

en: Mail Reader
pl: Czytnik poczty

en: Instant Messenger
pl: Komunikator

en: Image Viewer
pl: Przeglądarka obrazów

en: Multimedia Player
pl: Odtwarzacz multimedialny

en: Video Player
pl: Odtwarzacz wideo

en: Text Editor
pl: Edytor tekstu

en: Terminal Emulator
pl: Emulator terminala

en: File Manager
pl: Menedżer plików

en: Calculator
pl: Kalkulator

en: Document Viewer
pl: Przeglądarka dokumentów

en: Word Processor
pl: Procesor tekstu

en: Spreadsheet Editor
pl: Edytor arkuszy kalkulacyjnych

en: Office
pl: Biuro

en: _Run at start
pl: Uruchamianie podczas sta_rtu systemu

en: Visual
pl: Wizualne

en: Run at st_art
pl: Uruchamianie podczas st_artu systemu

en: Mobility
pl: Motoryczne

en: Accessibility
pl: Ułatwienia dostępu

en: Normal
pl: Zwykły

en: Left
pl: W lewo

en: Right
pl: W prawo

en: Upside-down
pl: Do góry nogami

en: Monitor Preferences
pl: Preferencje monitora

en: Apply system-wide
pl: Zastosuj zmiany w systemie

en: Applies the current configuration for other MATE users on the computer. Note that this doesn't affect login screens or other desktop environments.
pl: Zapisuje obecną konfigurację dla innych użytkowników MATE na tym komputerze. Pamiętaj, to nie ma wpływu na ekrany logowania i inne środowiska graficzne.

en: _Apply
pl: _Zastosuj

en: Sa_me image in all monitors
pl: Ten sa_m obraz na wszystkich monitorach

en: _Detect monitors
pl: _Wykryj monitory

en: _Resolution:
pl: _Rozdzielczość:

en: Re_fresh rate:
pl: _Częstotliwość odświeżania:

en: On
pl: Włączony

en: Off
pl: Wyłączony

en: Include _panel
pl: Dołącz pa_nel

en: Set as primary
pl: Ustaw jako _główny

en: Sets the selected monitor as primary.
pl: Ustawia wybrany monitor jako główny.

en: R_otation:
pl: _Obrót:

en: Panel icon
pl: Ikona na panelu

en: _Show monitors in panel
pl: Wyświetlanie monitorów na pa_nelu

en: Scaling
pl: Skalowanie

en: Displays
pl: Ekrany

en: Change resolution and position of monitors and projectors
pl: Zmień rozmiar i pozycję monitorów i projektorów

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;resolution;position;monitors;display;properties;
pl: mate-control-center;MATE;rozdzielczość;pozycja;monitory;wyświetlanie;właściwości;

en: Usage: %s SOURCE_FILE DEST_NAME
    
    This program installs a RANDR profile for multi-monitor setups into
    a systemwide location.  The resulting profile will get used when
    the RANDR plug-in gets run in mate-settings-daemon.
    
    SOURCE_FILE - a full pathname, typically /home/username/.config/monitors.xml
    
    DEST_NAME - relative name for the installed file.  This will get put in
                the systemwide directory for RANDR configurations,
                so the result will typically be %s/DEST_NAME
pl: Użycie: %s PLIK_ŹRÓDŁOWY NAZWA_DOCELOWA
    
    Ten program instaluje profil RandR dla wielu monitorów do położenia
    systemowego. Wynikowy profil zostanie użyty, kiedy wtyczka RandR dostanie
    się do usługi mate-settings-daemon.
    
    PLIK_ŹRÓDŁOWY - pełna ścieżka, zwykle /home/nazwa_użytkownika/.config/monitors.xml
    
    NAZWA_DOCELOWA - względna nazwa dla zainstalowanego pliku. Zostanie on
                     umieszczony w systemowym katalogu dla konfiguracji
                     RandR, więc wynikiem będzie zwykle %s/NAZWA_DOCELOWA

note: Translators: only able to install RANDR profiles as root
en: This program can only be used by the root user
pl: Ten program może być uruchamiany tylko przez użytkownika root

en: The source filename must be absolute
pl: Nazwa pliku źródłowego musi być bezwzględna

note: Translators: first %s is a filename; second %s is an error message
en: Could not open %s: %s
pl: Nie można otworzyć %s: %s

note: Translators: first %s is a filename; second %s is an error message
en: Could not get information for %s: %s
pl: Nie można uzyskać informacji o %s: %s

en: %s must be a regular file
pl: %s musi być zwykłym plikiem

en: This program must only be run through pkexec(1)
pl: Ten program musi być uruchamiany przez pkexec(1)

en: PKEXEC_UID must be set to an integer value
pl: Zmienna PKEXEC_UID musi zostać ustawiona na wartość całkowitą

note: Translators: we are complaining that a file must be really owned by the user who called this program
en: %s must be owned by you
pl: Użytkownik musi być właścicielem pliku %s

note: Translators: here we are saying that a plain filename must look like "filename", not like "some_dir/filename"
en: %s must not have any directory components
pl: %s nie może posiadać żadnych katalogów w ścieżce

en: %s must be a directory
pl: %s musi być katalogiem

note: Translators: the first %s/%s is a directory/filename; the last %s is an error message
en: Could not open %s/%s: %s
pl: Nie można otworzyć %s/%s: %s

en: Could not rename %s to %s: %s
pl: Nie można zmienić nazwy %s na %s: %s

en: Install multi-monitor settings for the whole system
pl: Instalacja ustawień wielu monitorów dla całego systemu

en: Authentication is required to install multi-monitor settings for all users
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie, aby zainstalować ustawienia wielu monitorów dla wszystkich użytkowników

en: Upside Down
pl: Do góry nogami

en: auto detect
pl: automatyczne wykrywanie

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
pl: Powielenie ekranu

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
pl: Proszę wybrać monitor, aby zmienić jego właściwości. Przeciąganie zmienia jego położenie.

en: Could not save the monitor configuration
pl: Nie można zapisać konfiguracji monitora

en: Could not get session bus while applying display configuration
pl: Nie można było uzyskać magistrali sesji podczas zastosowywania konfiguracji wyświetlania

en: Could not detect displays
pl: Nie można wykryć ekranów

en: The monitor configuration has been saved
pl: Konfiguracja monitora została zapisana

en: This configuration will be used the next time someone logs in.
pl: Ta konfiguracja zostanie użyta następnym razem, gdy ktoś się zaloguje.

en: Could not set the default configuration for monitors
pl: Nie można ustawić domyślnej konfiguracji monitorów

en: Could not get screen information
pl: Nie można uzyskać informacji o rozdzielczości ekranu

en: Could not open help content
pl: Nie można otworzyć zawartości pomocy

en: Sound
pl: Dźwięk

en: Volume mute
pl: Wyciszenie

en: Volume down
pl: Zmniejszenie głośności

en: Volume up
pl: Zwiększenie głośności

en: Volume mute quietly
pl: Bezgłośnie wyciszenie głośności

en: Volume down quietly
pl: Bezgłośne zmniejszenie głośności

en: Volume up quietly
pl: Bezgłośne zwiększenie głośności

en: Microphone mute
pl: Wyciszenie mikrofonu

en: Launch media player
pl: Uruchomienie odtwarzacza multimediów

en: Play (or play/pause)
pl: Odtwarzanie (lub odtwarzanie/wstrzymanie)

en: Pause playback
pl: Wstrzymanie odtwarzania

en: Stop playback
pl: Zatrzymanie odtwarzania

en: Previous track
pl: Poprzednia ścieżka

en: Next track
pl: Następna ścieżka

en: Eject
pl: Wysunięcie nośnika

en: Desktop
pl: Pulpit

en: Launch help browser
pl: Uruchomienie przeglądarki pomocy

en: Launch calculator
pl: Uruchomienie kalkulatora

en: Launch email client
pl: Uruchomienie klienta e-mail

en: Launch instant messenger
pl: Uruchom komunikator

en: Launch web browser
pl: Uruchomienie przeglądarki WWW

en: Log out
pl: Wylogowanie

en: Shut down
pl: Wyłącz komputer

en: Lock screen
pl: Blokada ekranu

en: Home folder
pl: Katalog domowy

en: Search
pl: Szukaj

en: Launch settings
pl: Uruchom ustawienia

en: New shortcut...
pl: Nowy skrót...

en: Accelerator key
pl: Klawisz skrótu

en: Accelerator modifiers
pl: Modyfikatory klawiszy skrótu

en: Accelerator keycode
pl: Kod klawisza skrótu

en: Accel Mode
pl: Tryb klawiszy skrótu

en: The type of accelerator.
pl: Rodzaj klawisza skrótu.

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: <Unknown Action>
pl: <Nieznane działanie>

en: Custom Shortcuts
pl: Własne skróty

en: Error saving the new shortcut
pl: Błąd podczas zapisywania nowego skrótu

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
pl: Skrót "%s" nie może być użyty, ponieważ nie będzie możliwe pisanie przy użyciu wybranego klawisza.
    Proszę spróbować w połączeniu z klawiszem takim jak Control, Alt lub Shift.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
pl: Skrót "%s" jest już wykorzystywany przez
     "%s"

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
pl: Jeśli skrót zostanie zmieniony na "%s", skrót "%s" zostanie wyłączony.

en: _Reassign
pl: _Zmień

en: Too many custom shortcuts
pl: Za dużo własnych skrótów

en: Action
pl: Działanie

en: Shortcut
pl: Skrót

en: Custom Shortcut
pl: Własny skrót

en: C_ommand:
pl: P_olecenie:

en: _Browse applications...
pl: _Przeglądaj aplikacje...

en: Keyboard Shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: To edit a shortcut key, double-click on the corresponding row and type a new key combination, or press backspace to clear.
pl: Aby zmodyfikować klawisz skrótu, należy kliknąć na odpowiednim wierszu i wprowadzić nowy skrót lub nacisnąć klawisz Backspace, aby wyczyścić obecny.

en: Assign shortcut keys to commands
pl: Powiązania skrótów klawiszowych z poleceniami

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;assign;keyboard;shortcuts;keybindings;
pl: mate-control-center;MATE;przypisywanie;klawiatura;skróty;klawiszowe;

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
pl: Wprowadza ustawienia i kończy (tylko dla zgodności, teraz obsługuje to usługa)

en: Start the page with the typing break settings showing
pl: Otwiera stronę z właściwościami przerwy w pisaniu na klawiaturze

en: Start the page with the accessibility settings showing
pl: Otwiera stronę z ustawieniami dostępności

en: - MATE Keyboard Preferences
pl: - Preferencje klawiatury MATE

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
pl: Wspomaganie dźwiękowe dostępności klawiatury

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
pl: _Sygnał dźwiękowy przy przełączaniu opcji dostępności

en: Beep when a _toggle key is pressed
pl: Syg_nał dźwiękowy przy przyciśnięciu klawisza przełączania

en: General
pl: Ogólne

en: Beep when a _modifier key is pressed
pl: Sygn_ał dźwiękowy przy przyciśnięciu klawisza modyfikacji

en: Sticky Keys
pl: Trwałe klawisze

en: Show _visual feedback for the alert sound
pl: _Wizualne odpowiedzi na dźwięki powiadamiania

en: Flash _window titlebar
pl: Miganie _belką tytułową

en: Flash entire _screen
pl: Miganie _całym ekranem

en: Visual cues for sounds
pl: Wizualne wskazówki dla dźwięków

en: Beep when a key is pr_essed
pl: Sygnał _dźwiękowy przy przyciśnięciu klawisza

en: Beep when key is _accepted
pl: Sygnał dźwiękowy przy zaakcep_towaniu klawisza

en: Beep when key is _rejected
pl: Sygnał dźwiękowy przy odrzuceniu _klawisza

en: Slow Keys
pl: Powolne klawisze

en: Beep when a key is reje_cted
pl: Sygnał dźwiękowy przy _odrzuceniu klawisza

en: Bounce Keys
pl: Odskakujące klawisze

en: Beep when pressing a key while Caps_Lock is active
pl: _Sygnał dźwiękowy podczas naciskania klawisza, gdy CapsLock jest aktywny

en: Keyboard Preferences
pl: Preferencje klawiatury

en: Repeat Keys
pl: Powtarzanie klawiszy

en: Key presses _repeat when key is held down
pl: Powtarza_nie naciśnięcia klawisza przy jego przytrzymaniu

en: _Delay:
pl: _Opóźnienie:

en: _Speed:
pl: Prę_dkość:

en: Short
pl: Krótkie

note: slow acceleration
en: Slow
pl: Powolne

en: Repeat keys speed
pl: Szybkość powtarzania klawiszy

en: Long
pl: Długie

note: fast acceleration
en: Fast
pl: Szybkie

en: Cursor Blinking
pl: Miganie kursora

en: Cursor _blinks in text fields
pl: Miganie _kursora w polach tekstowych

en: S_peed:
pl: _Prędkość:

en: Cursor blinks speed
pl: Szybkość migania kursora

en: List of keyboard layouts selected for usage
pl: Lista układów klawiatury wybranych do użycia

en: Select a keyboard layout to be added to the list
pl: Wybiera układ klawiatury do dodania do listy

en: _Remove
pl: _Usuń

en: Remove the selected keyboard layout from the list
pl: Usuwa wybrany układ klawiatury z listy

en: Move _Up
pl: Przesuń w _górę

en: Move the selected keyboard layout up in the list
pl: Przenosi wybrany układ klawiatury wyżej na liście

en: Move _Down
pl: Prz_enieś w górę

en: Move the selected keyboard layout down in the list
pl: Przenosi wybrany układ klawiatury niżej na liście

en: _Show...
pl: _Wyświetl...

en: Print a diagram of the selected keyboard layout
pl: Drukuje schemat wybranego układu klawiatury

en: _Separate layout for each window
pl: Osobny _układ dla każdego okna

en: New windows u_se active window's layout
pl: _Nowe okna używają układu aktywnego okna

en: Keyboard _model:
pl: M_odel klawiatury:

en: _Options...
pl: _Opcje...

en: View and edit keyboard layout options
pl: Wyświetlanie i modyfikacja opcji układu klawiatury

en: Reset to De_faults
pl: P_rzywróć domyślne

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
pl: Zastępuje bieżące ustawienia układu klawiatury
    domyślnymi ustawieniami

en: Layouts
pl: Układy

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
pl: _Przełączanie funkcji dostępności przy użyciu skrótów klawiszowych

en: _Simulate simultaneous keypresses
pl: _Symulowanie jednoczesnych naciśnięć klawiszy

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
pl: Wyłąc_zenie klawiszy trwałych po jednoczesnym naciśnięciu dwóch klawiszy

en: _Latch modifiers when pressed twice
pl: B_lokowanie modyfikatorów przy dwukrotnym naciśnięciu

en: _Only accept long keypresses
pl: Akc_eptowanie tylko długich naciśnięć klawiszy

en: _Ignore fast duplicate keypresses
pl: Ignorowanie _szybkich podwójnych naciśnięć klawiszy

en: D_elay:
pl: Opóź_nienie:

en: Audio _Feedback...
pl: Odpowiedź dźwiękow_a...

en: _Pointer can be controlled using the keypad
pl: _Zezwolenie na kontrolowanie kursora za pomocą klawiatury

en: _Acceleration:
pl: Pr_zyspieszenie:

en: Mouse Keys
pl: Klawisze myszy

en: _Lock screen to enforce typing break
pl: _Blokada ekranu wymuszająca przerwę w pisaniu

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
pl: Blokada ekranu po określonym czasie, pomagająca zapobiegać urazom związanym z pisaniem na klawiaturze

en: _Work interval lasts:
pl: Długość czasu p_racy:

en: _Break interval lasts:
pl: _Długość przerwy:

en: Duration of work before forcing a break
pl: Czas trwania pracy przed wymuszeniem przerwy

en: Duration of the break when typing is disallowed
pl: Czas trwania przerwy w pisaniu

en: minutes
pl: minut

en: All_ow postponing of breaks
pl: Dozwolone odr_aczanie przerw

en: Check if breaks are allowed to be postponed
pl: Przerwy mogą być odraczane

en: Typing Break
pl: Przerwa w pisaniu

en: _Type to test settings:
pl: Proszę _wprowadzić tekst, aby przetestować ustawienia:

en: Choose a Layout
pl: Wybór układu

en: _Country:
pl: K_raj:

en: _Variants:
pl: _Warianty:

en: By _country
pl: Wg _kraju:

en: _Language:
pl: Ję_zyk:

en: By _language
pl: Wg ję_zyka

en: Preview:
pl: Podgląd:

en: Choose a Keyboard Model
pl: Wybór modelu klawiatury

en: _Vendors:
pl: _Dostawcy:

en: _Models:
pl: Mod_ele:

en: Keyboard Layout Options
pl: Opcje układu klawiatury

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Layout
pl: Układ

en: Vendors
pl: Dostawcy

en: Models
pl: Modele

en: Default
pl: Domyślny

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Set your keyboard preferences
pl: Ustawianie preferencji klawiatury

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;keyboard;preferences;
pl: mate-control-center;MATE;klawiatura;preferencje;

en: Left button
pl: Lewy przycisk

en: Middle button
pl: Środkowy przycisk

en: Right button
pl: Prawy przycisk

en: Specify the name of the page to show (general)
pl: Określ nazwę strony do wyświetlenia (general)

en: - MATE Mouse Preferences
pl: - Preferencje myszy MATE

en: Mouse Preferences
pl: Preferencje myszy

en: Mouse Orientation
pl: Ułożenie myszy

en: _Right-handed
pl: Dla p_raworęcznych

en: _Left-handed
pl: Dla l_eworęcznych

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
pl: Wyświetlanie pozycji _kursora po naciśnięciu klawisza Control

en: Emulate middle button through simultaneous left and right click
pl: Emuluj środkowy przycisk poprzez jednoczesne kliknięcie lewym i prawym przyciskiem myszy

en: Enable middlemouse paste
pl: Włącz kopiowanie środkowym przyciskiem myszy

en: Pointer Speed
pl: Prędkość kursora

note: low sensitivity
en: Low
pl: Niski

note: high sensitivity
en: High
pl: Wysoki

en: _Sensitivity:
pl: Cz_ułość:

en: Acceleration _Profile:
pl: _Profil przyspieszania:

en: Adaptive
pl: Adaptacyjne

en: Flat
pl: Płaskie

en: Drag and Drop
pl: Przeciąganie i upuszczanie

en: Thr_eshold:
pl: _Próg:

en: Double-Click Timeout
pl: Opóźnienie podwójnego kliknięcia

en: _Timeout:
pl: _Opóźnienie:

en: To test your double-click settings, try to double-click on the triangle and you must see the mate desktop logo with both rings showing.
pl: Aby przetestować ustawienia dwukrotnego kliknięcia, spróbuj dwukrotnie kliknąć trójkąt, a zobaczysz logo pulpitu mate z obydwoma pierścieniami.

en: Mouse
pl: Mysz

en: Enable _touchpad
pl: Włącz _gładzik

en: Disable touchpad _while typing
pl: Wyłącz gładzik _podczas pisania

en: Enable _mouse clicks with touchpad
pl: _Kliknięcia myszy za pomocą panelu dotykowego

en: Two-finger click emulation:
pl: Dwupalcowe emulowane kliknięcia:

en: Three-finger click emulation:
pl: Trzypalcowe emulowanie kliknięcia:

en: Warning: multi-finger emulation may disable software buttons
pl: Ostrzeżenie: emulacja wielopalcowa może wyłączyć przyciski programowe

en: Scrolling
pl: Przewijanie

en: _Vertical edge scrolling
pl: Przewijanie przy krawędzi _pionowej

en: H_orizontal edge scrolling
pl: Przewijanie przy krawędzi p_oziomej

en: V_ertical two-finger scrolling
pl: Pionowe przewijanie dwoma palcami

en: Hor_izontal two-finger scrolling
pl: Poziome przewijanie dwoma palcami

en: Enable _natural scrolling
pl: Włącz _naturalne przewijanie

en: Touchpad
pl: Panel dotykowy

en: Set your mouse preferences
pl: Ustawianie preferencji myszy

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;mouse;preferences;
pl: mate-control-center;MATE;mysz;preferencje;

en: Network Proxy
pl: Pośrednik sieciowy

en: Set your network proxy preferences
pl: Ustawianie preferencji pośrednika sieciowego

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;network;http;socks;proxy;
pl: mate-control-center;MATE;sieć;http;socks;proxy;

en: Network Proxy Preferences
pl: Preferencje pośrednika sieciowego

en: <b>Di_rect internet connection</b>
pl: <b>_Bezpośrednie połączenie internetowe</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
pl: <b>_Ręczna konfiguracja pośrednika</b>

en: _Details
pl: _Szczegóły

en: H_TTP proxy:
pl: Pośrednik _HTTP:

en: _Secure HTTP proxy:
pl: Pośrednik be_zpiecznego HTTP:

en: _FTP proxy:
pl: Pośrednik _FTP:

en: S_ocks host:
pl: S_erwer SOCKS:

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
pl: <b>Automatyczna _konfiguracja pośrednika</b>

en: Autoconfiguration _URL:
pl: _Adres URL automatycznej konfiguracji:

en: Proxy Configuration
pl: Konfiguracja pośrednika

en: Ignore Host List
pl: Lista ignorowanych komputerów

en: Ignored Hosts
pl: Ignorowane komputery

en: HTTP Proxy Details
pl: Szczegóły dotyczące pośrednika HTTP

en: <b>_Use authentication</b>
pl: <b>_Uwierzytelnianie</b>

en: U_sername:
pl: Nazwa _użytkownika:

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: Metacity Preferences
pl: Preferencje Metacity

en: Compositing Manager
pl: Menedżer kompozycji

en: Enable software _compositing window manager
pl: Włącz programową _kompozycję menedżera okien

en: The current window manager is unsupported
pl: Używany menedżer okien nie jest wspierany

en: H_yper
pl: _Hyper

en: S_uper (or "Windows logo")
pl: S_uper (lub "klawisz Windows")

en: _Meta
pl: M_eta

en: Windows
pl: Okna

en: Set your window properties
pl: Ustawianie właściwości okien

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;window;manager;properties;marco;preferences;
pl: mate-control-center;MATE;okno;menedżer;właściwości;marco;preferencje;

en: Window Preferences
pl: Preferencje okien

en: Window Selection
pl: Wybór okna

en: _Select windows when the mouse moves over them
pl: _Zaznaczanie okna po umieszczeniu kursora nad jego obszarem

en: U_nselect windows when the mouse leaves them
pl: _Odznaczanie okna gdy kursor myszy opuszcza jego obszar

en: _Raise selected windows after
pl: _Przełączanie do zaznaczonego okna

en: seconds
pl: sekund(y)

en: Titlebar Action
pl: Działanie paska tytułowego

en: _Double-click titlebar action:
pl: Po dwukrotnym kliknięciu paska _tytułowego:

en: Roll up
pl: Rozwinięcie

en: Maximize
pl: Maksymalizacja

en: Maximize Horizontally
pl: Maksymalizacja w poziomie

en: Maximize Vertically
pl: Maksymalizacja w pionie

en: Minimize
pl: Minimalizacja

en: None
pl: Brak

en: Show _thumbnails in Alt-Tab
pl: Pokaż _miniaturki przy Alt-Tab

en: Show window _border in Alt-Tab
pl: Pokaż _obramowanie okna przy Alt-Tab

en: Movement Key
pl: Klawisz przesuwania

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
pl: Aby przesunąć okno, należy wcisnąć wybrany poniżej klawisz, a następnie przeciągnąć okno przy użyciu myszy:

en: Behaviour
pl: Zachowanie

en: New Windows
pl: Nowe okna

en: Centre _new windows
pl: Wyśrodkuj _nowe okna

en: Window Snapping
pl: Przyciąganie okien

en: Enable window _tiling
pl: _Kafelkowanie okien

en: Allow t_op tiling
pl: Zezwolenie na _górne kafelkowanie

en: Titlebar Buttons
pl: Przyciski paska tytułowego

en: _Position of titlebar buttons:
pl: _Pozycja przycisków paska tytułowego:

en: Right (with menu)
pl: Prawo (z menu)

en: Left (with menu)
pl: Lewo (z menu)

en: Placement
pl: Umieszczenie

en: Software Compositing
pl: Kompozycja programowa

en: Enable _software compositing window manager
pl: Włącz _programową kompozycję menedżera okien

en: open file
pl: otwórz plik

en: Create pid file failed
pl: Tworzenie pliku PID nie powiodło się

en: write file
pl: zapisz plik

en: write pid file failed
pl: Zapisanie pliku PID nie powiodło się

en: open pid file failed
pl: Otwarcie pliku PID nie powiodło się

en: read file
pl: odczytaj plik

en: read pid file failed
pl: Odczytanie pliku PID nie powiodło się

en: Time and Date Manager
pl: Menedżer daty i czasu

en: NTP sync
pl: synchronizacja NTP

en: Time zone
pl: Strefa czasowa

en: Click the button to edit time zone.
pl: Kliknij przycisk, aby edytować strefę czasową.

en: Time
pl: Czas

en: Date
pl: Data

en: Click to save the specified date and time.
pl: Kliknij, aby zapisać podaną datę i godzinę.

en: Set time zone
pl: Ustaw strefe czasową

en: Set Ntp sync
pl: Ustaw synchronizację NTP

en: Network time synchronization has been set up. Manual time/date setting is disabled.
pl: Sieciowa synchronizacja czasu została ustawiona. Ręczne ustawienie daty i czasu zostało wyłączone.

[ctx: timezone loc]
en: %s, %s
pl: %s - %s

en: Error: timezone identifier cannot be parsed or loaded
pl: Błąd: nie można przeanalizować ani załadować identyfikatora strefy czasowej

en: Time Zone
pl: Strefa czasowa

en: Time Zone Selection
pl: Wybór strefy czasowej

en: Con_firm
pl: _Potwierdź

en: Africa/Abidjan
pl: Afryka/Abidżan

en: Africa/Accra
pl: Afryka/Akra

en: Africa/Addis_Ababa
pl: Afryka/Addis_Abeba

en: Africa/Algiers
pl: Afryka/Algier

en: Africa/Asmara
pl: Afryka/Asmara

en: Africa/Bamako
pl: Afryka/Bamako

en: Africa/Bangui
pl: Afryka/Bangi

en: Africa/Banjul
pl: Afryka/Bandźul

en: Africa/Bissau
pl: Afryka/Bissau

en: Africa/Blantyre
pl: Afryka/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
pl: Afryka/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
pl: Afryka/Bużumbura

en: Africa/Cairo
pl: Afryka/Kair

en: Africa/Casablanca
pl: Afryka/Casablanca

en: Africa/Ceuta
pl: Afryka/Ceuta

en: Africa/Conakry
pl: Afryka/Konakri

en: Africa/Dakar
pl: Afryka/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
pl: Afryka/Dar_es-Salaam

en: Africa/Djibouti
pl: Afryka/Dżibuti

en: Africa/Douala
pl: Afryka/Duala

en: Africa/El_Aaiun
pl: Afryka/Al-Ujun

en: Africa/Freetown
pl: Afryka/Freetown

en: Africa/Gaborone
pl: Afryka/Gaborne

en: Africa/Harare
pl: Afryka/Harara

en: Africa/Johannesburg
pl: Afryka/Johannesburg

en: Africa/Juba
pl: Afryka/Juba

en: Africa/Kampala
pl: Afryka/Kampala

en: Africa/Khartoum
pl: Afryka/Chartum

en: Africa/Kigali
pl: Afryka/Kigali

en: Africa/Kinshasa
pl: Afryka/Kinszasa

en: Africa/Lagos
pl: Afryka/Lagos

en: Africa/Libreville
pl: Afryka/Libreville

en: Africa/Lome
pl: Afryka/Lome

en: Africa/Luanda
pl: Afryka/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
pl: Afryka/Lubumbashi

en: Africa/Lusaka
pl: Afryka/Lusaka

en: Africa/Malabo
pl: Afryka/Malabo

en: Africa/Maputo
pl: Afryka/Maputo

en: Africa/Maseru
pl: Afryka/Maseru

en: Africa/Mbabane
pl: Afryka/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
pl: Afryka/Mogadiszu

en: Africa/Monrovia
pl: Afryka/Monrovia

en: Africa/Nairobi
pl: Afryka/Nairobi

en: Africa/Ndjamena
pl: Afryka/Ndżamena

en: Africa/Niamey
pl: Afryka/Niamej

en: Africa/Nouakchott
pl: Afryka/Nawakszut

en: Africa/Ouagadougou
pl: Afryka/Wagadugu

en: Africa/Porto-Novo
pl: Afryka/Porto_Novo

en: Africa/Sao_Tome
pl: Afryka/São_Tomé

en: Africa/Tripoli
pl: Afryka/Trypolis

en: Africa/Tunis
pl: Afryka/Tunis

en: Africa/Windhoek
pl: Afryka/Windhuk

en: America/Adak
pl: Ameryka/Adak

en: America/Anchorage
pl: Ameryka/Anchorage

en: America/Anguilla
pl: Ameryka/Anguilla

en: America/Antigua
pl: Ameryka/Antiqua

en: America/Araguaina
pl: Ameryka/Araguaína

en: America/Argentina/Buenos_Aires
pl: Ameryka/Argentyna/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
pl: Ameryka/Argentyna/Catamarca

en: America/Argentina/Cordoba
pl: Ameryka/Argentyna/Kordowa

en: America/Argentina/Jujuy
pl: Ameryka/Argentyna/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
pl: Ameryka/Argentyna/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
pl: Ameryka/Argentyna/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
pl: Ameryka/Argentyna/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/Salta
pl: Ameryka/Argentyna/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
pl: Ameryka/Argentyna/San_Juan

en: America/Argentina/San_Luis
pl: Ameryka/Argentyna/San_Luis

en: America/Argentina/Tucuman
pl: Ameryka/Argentyna/Tucumán

en: America/Argentina/Ushuaia
pl: Ameryka/Argentyna/Ushuaia

en: America/Aruba
pl: Ameryka/Aruba

en: America/Asuncion
pl: Ameryka/Asunción

en: America/Atikokan
pl: Ameryka/Atikokan

en: America/Bahia
pl: Ameryka/Bahia

en: America/Bahia_Banderas
pl: Ameryka/Bahia_Banderas

en: America/Barbados
pl: Ameryka/Barbados

en: America/Belem
pl: Ameryka/Belem

en: America/Belize
pl: Ameryka/Belize

en: America/Blanc-Sablon
pl: Ameryka/Blanc-Sablon

en: America/Boa_Vista
pl: Ameryka/Boa_Vista

en: America/Bogota
pl: Ameryka/Bogota

en: America/Boise
pl: Ameryka/Boise

en: America/Cambridge_Bay
pl: Ameryka/Cambridge_Bay

en: America/Campo_Grande
pl: Ameryka/Campo_Grande

en: America/Cancun
pl: Ameryka/Cancun

en: America/Caracas
pl: Ameryka/Caracas

en: America/Cayenne
pl: Ameryka/Kajenna

en: America/Cayman
pl: Ameryka/Kajmany

en: America/Chicago
pl: Ameryka/Chicago

en: America/Chihuahua
pl: Ameryka/Chihuahua

en: America/Costa_Rica
pl: Ameryka/Kostaryka

en: America/Creston
pl: Ameryka/Creston

en: America/Cuiaba
pl: Ameryka/Cuiabá

en: America/Curacao
pl: Ameryka/Curacao

en: America/Danmarkshavn
pl: Ameryka/Danmarkshavn

en: America/Dawson
pl: Ameryka/Dawson

en: America/Dawson_Creek
pl: Ameryka/Dawson_Creek

en: America/Denver
pl: Ameryka/Denver

en: America/Detroit
pl: Ameryka/Detroit

en: America/Dominica
pl: Ameryka/Dominika

en: America/Edmonton
pl: Ameryka/Edmonton

en: America/Eirunepe
pl: Ameryka/Eirunepé

en: America/El_Salvador
pl: Ameryka/Salwador

en: America/Fortaleza
pl: Ameryka/Fortaleza

en: America/Fort_Nelson
pl: Ameryka/Fort_Nelson

en: America/Glace_Bay
pl: Ameryka/Glace_Bay

en: America/Godthab
pl: Arktyka/Godthab

en: America/Goose_Bay
pl: Ameryka/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
pl: Ameryka/Grand_Turk

en: America/Grenada
pl: Ameryka/Grenada

en: America/Guadeloupe
pl: Ameryka/Gwadelupa

en: America/Guatemala
pl: Ameryka/Gwatemala

en: America/Guayaquil
pl: Ameryka/Guayaquil

en: America/Guyana
pl: Ameryka/Gujana

en: America/Halifax
pl: Ameryka/Halifax

en: America/Havana
pl: Ameryka/Hawana

en: America/Hermosillo
pl: Ameryka/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
pl: Ameryka/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
pl: Ameryka/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
pl: Ameryka/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
pl: Ameryka/Indiana/Petersburg

en: America/Indiana/Tell_City
pl: Ameryka/Indiana/Tell_City

en: America/Indiana/Vevay
pl: Ameryka/Indiana/Vevay

en: America/Indiana/Vincennes
pl: Ameryka/Indiana/Vincennes

en: America/Indiana/Winamac
pl: Ameryka/Indiana/Winamac

en: America/Inuvik
pl: Ameryka/Inuvik

en: America/Iqaluit
pl: Ameryka/Iqaluit

en: America/Jamaica
pl: Ameryka/Jamajka

en: America/Juneau
pl: Ameryka/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
pl: Ameryka/Kentucky/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
pl: Ameryka/Kentucky/Monticello

en: America/Kralendijk
pl: Ameryka/Kralendijk

en: America/La_Paz
pl: Ameryka/La_Paz

en: America/Lima
pl: Ameryka/Lima

en: America/Los_Angeles
pl: Ameryka/Los_Angeles

en: America/Lower_Princes
pl: Ameryka/Lower_Princes

en: America/Maceio
pl: Ameryka/Maceio

en: America/Managua
pl: Ameryka/Managua

en: America/Manaus
pl: Ameryka/Manaus

en: America/Marigot
pl: Ameryka/Marigot

en: America/Martinique
pl: Ameryka/Martynika

en: America/Matamoros
pl: Ameryka/Matamoros

en: America/Mazatlan
pl: Ameryka/Mazatlan

en: America/Menominee
pl: Ameryka/Menominee

en: America/Merida
pl: Ameryka/Merida

en: America/Metlakatla
pl: Ameryka/Metlakatla

en: America/Mexico_City
pl: Ameryka/Meksyk

en: America/Miquelon
pl: Ameryka/Miquelon

en: America/Moncton
pl: Ameryka/Moncton

en: America/Monterrey
pl: Ameryka/Moterrey

en: America/Montevideo
pl: Ameryka/Montevideo

en: America/Montserrat
pl: Ameryka/Montserrat

en: America/Nassau
pl: Ameryka/Nassau

en: America/New_York
pl: Ameryka/Nowy_York

en: America/Nipigon
pl: Ameryka/Nipigon

en: America/Nome
pl: Ameryka/Nome

en: America/Noronha
pl: Ameryka/Noronha

en: America/North_Dakota/Beulah
pl: Ameryka/Dakota_Północna/Beulah

en: America/North_Dakota/Center
pl: Ameryka/Dakota_Północna/Centrum

en: America/North_Dakota/New_Salem
pl: Ameryka/Dakota_Północna/New_Salem

en: America/Ojinaga
pl: Ameryka/Ojinaga

en: America/Panama
pl: Ameryka/Panama

en: America/Pangnirtung
pl: Ameryka/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
pl: Ameryka/Paramaribo

en: America/Phoenix
pl: Ameryka/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
pl: Ameryka/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
pl: Ameryka/Port-of-Spain

en: America/Porto_Velho
pl: Ameryka/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
pl: Ameryka/Portoryko

en: America/Punta_Arenas
pl: Ameryka/Punta_Arenas

en: America/Rainy_River
pl: Ameryka/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
pl: Ameryka/Rankin_Inlet

en: America/Recife
pl: Ameryka/Recife

en: America/Regina
pl: Ameryka/Regina

en: America/Resolute
pl: Ameryka/Resolute

en: America/Rio_Branco
pl: Ameryka/Rio_Branco

en: America/Santarem
pl: Ameryka/Santarem

en: America/Santiago
pl: Ameryka/Santiago

en: America/Santo_Domingo
pl: Ameryka/Santo_Domingo

en: America/Sao_Paulo
pl: Ameryka/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
pl: Arktyka/Scoresbysund

en: America/Sitka
pl: Ameryka/Sitka

en: America/St_Barthelemy
pl: Ameryka/St_Barthelemy

en: America/St_Johns
pl: Ameryka/St_Johns

en: America/St_Kitts
pl: Ameryka/St_Kitts

en: America/St_Lucia
pl: Ameryka/St_Lucia

en: America/St_Thomas
pl: Ameryka/St_Thomas

en: America/St_Vincent
pl: Ameryka/St_Vincent

en: America/Swift_Current
pl: Ameryka/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
pl: Ameryka/Tegucigalpa

en: America/Thule
pl: Ameryka/Thule

en: America/Thunder_Bay
pl: Ameryka/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
pl: Ameryka/Tijuana

en: America/Toronto
pl: Ameryka/Toronto

en: America/Tortola
pl: Ameryka/Tortola

en: America/Vancouver
pl: Ameryka/Vancouver

en: America/Whitehorse
pl: Ameryka/Whitehorse

en: America/Winnipeg
pl: Ameryka/Winnipeg

en: America/Yakutat
pl: Ameryka/Yakutat

en: America/Yellowknife
pl: Ameryka/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
pl: Antarktyda/Casey

en: Antarctica/Davis
pl: Antarktyda/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
pl: Antarktyda/Dumont d’Urville

en: Antarctica/Macquarie
pl: Antarktyda/Macquarie

en: Antarctica/Mawson
pl: Antarktyda/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
pl: Antarktyda/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
pl: Antarktyda/Palmer

en: Antarctica/Rothera
pl: Antarktyda/Rothera

en: Antarctica/Syowa
pl: Antarktyda/Syowa

en: Antarctica/Troll
pl: Antarktyda/Troll

en: Antarctica/Vostok
pl: Antarktyda/Wostok

en: Arctic/Longyearbyen
pl: Arktyka/Longyearbyen

en: Asia/Aden
pl: Azja/Aden

en: Asia/Almaty
pl: Azja/Ałma Ata

en: Asia/Amman
pl: Azja/Amman

en: Asia/Anadyr
pl: Azja/Anadyr

en: Asia/Aqtau
pl: Azja/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
pl: Azja/Aktobe

en: Asia/Ashgabat
pl: Azja/Aszchabad

en: Asia/Atyrau
pl: Azja/Atyrau

en: Asia/Baghdad
pl: Azja/Bagdad

en: Asia/Bahrain
pl: Azja/Bahrajn

en: Asia/Baku
pl: Azja/Baku

en: Asia/Bangkok
pl: Azja/Bangkok

en: Asia/Barnaul
pl: Azja/Barnaul

en: Asia/Beirut
pl: Azja/Bejrut

en: Asia/Bishkek
pl: Azja/Biszkek

en: Asia/Brunei
pl: Azja/Brunei

en: Asia/Chita
pl: Azja/Czita

en: Asia/Choibalsan
pl: Azja/Czojbalsan

en: Asia/Colombo
pl: Azja/Kolombo

en: Asia/Damascus
pl: Azja/Damaszek

en: Asia/Dhaka
pl: Azja/Dhaka

en: Asia/Dili
pl: Azja/Dili

en: Asia/Dubai
pl: Azja/Dubaj

en: Asia/Dushanbe
pl: Azja/Duszanbe

en: Asia/Famagusta
pl: Azja/Famagusta

en: Asia/Gaza
pl: Azja/Gaza

en: Asia/Hebron
pl: Azja/Hebron

en: Asia/Ho_Chi_Minh
pl: Azja/Ho_Chi_Minh

en: Asia/Hong_Kong
pl: Azja/Hongkong

en: Asia/Hovd
pl: Azja/Kobdo

en: Asia/Irkutsk
pl: Azja/Irkuck

en: Asia/Jakarta
pl: Azja/Dżakarta

en: Asia/Jayapura
pl: Azja/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
pl: Azja/Jerozolima

en: Asia/Kabul
pl: Azja/Kabul

en: Asia/Kamchatka
pl: Azja/Kamczatka

en: Asia/Karachi
pl: Azja/Karaczi

en: Asia/Kathmandu
pl: Azja/Katmandu

en: Asia/Khandyga
pl: Azja/Chandyga

en: Asia/Kolkata
pl: Azja/Kalkuta

en: Asia/Krasnoyarsk
pl: Azja/Krasnojarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
pl: Azja/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
pl: Azja/Kuczing

en: Asia/Kuwait
pl: Azja/Kuwejt

en: Asia/Macau
pl: Azja/Makau

en: Asia/Magadan
pl: Azja/Magadan

en: Asia/Makassar
pl: Azja/Makassar

en: Asia/Manila
pl: Azja/Manila

en: Asia/Muscat
pl: Azja/Maskat

en: Asia/Nicosia
pl: Azja/Nikozja

en: Asia/Novokuznetsk
pl: Azja/Nowokuźnieck

en: Asia/Novosibirsk
pl: Azja/Nowosybirsk

en: Asia/Omsk
pl: Azja/Omsk

en: Asia/Oral
pl: Azja/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
pl: Azja/Phnom_Penh

en: Asia/Pontianak
pl: Azja/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
pl: Azja/Pjongjang

en: Asia/Qatar
pl: Azja/Katar

en: Asia/Qostanay
pl: Azja/Kustanaj

en: Asia/Qyzylorda
pl: Azja/Kyzyłorda

en: Asia/Riyadh
pl: Azja/Rijad

en: Asia/Sakhalin
pl: Azja/Sachalin

en: Asia/Samarkand
pl: Azja/Samarkanda

en: Asia/Seoul
pl: Azja/Seul

en: Asia/Shanghai
pl: Azja/Szanghaj

en: Asia/Singapore
pl: Azja/Singapur

en: Asia/Srednekolymsk
pl: Azja/Sriedniekołymsk

en: Asia/Taipei
pl: Azja/Tajpej

en: Asia/Tashkent
pl: Azja/Taszkient

en: Asia/Tbilisi
pl: Azja/Tbilisi

en: Asia/Tehran
pl: Azja/Teheran

en: Asia/Thimphu
pl: Azja/Thimphu

en: Asia/Tokyo
pl: Azja/Tokio

en: Asia/Tomsk
pl: Azja/Tomsk

en: Asia/Ulaanbaatar
pl: Azja/Ułan Bator

en: Asia/Urumqi
pl: Azja/Urumczi

en: Asia/Ust-Nera
pl: Azja/Ust-Niera

en: Asia/Vientiane
pl: Azja/Wientian

en: Asia/Vladivostok
pl: Azja/Władywostok

en: Asia/Yakutsk
pl: Azja/Jakuck

en: Asia/Yangon
pl: Azja/Jangon

en: Asia/Yekaterinburg
pl: Azja/Jekaterynburg

en: Asia/Yerevan
pl: Azja/Erewan

en: Atlantic/Azores
pl: Atlantyk/Azory

en: Atlantic/Bermuda
pl: Atlantyk/Bermudy

en: Atlantic/Canary
pl: Atlantyk/Kanary

en: Atlantic/Cape_Verde
pl: Atlantyk/Wyspy_Zielonego_Przylądka

en: Atlantic/Faroe
pl: Atlantyk/Wyspy_Owcze

en: Atlantic/Madeira
pl: Atlantyk/Madera

en: Atlantic/Reykjavik
pl: Atlantyk/Rejkiawik

en: Atlantic/South_Georgia
pl: Atlantyk/Georgia_Południowa

en: Atlantic/Stanley
pl: Atlantyk/Stanley

en: Atlantic/St_Helena
pl: Atlantyk/Św._Helena

en: Australia/Adelaide
pl: Australia/Adelajda

en: Europe/Amsterdam
pl: Europa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
pl: Europa/Andora

en: Europe/Astrakhan
pl: Europa/Astrachań

en: Europe/Athens
pl: Europa/Ateny

en: Europe/Belgrade
pl: Europa/Belgrad

en: Europe/Berlin
pl: Europa/Berlin

en: Europe/Bratislava
pl: Europa/Bratysława

en: Europe/Brussels
pl: Europa/Bruksela

en: Europe/Bucharest
pl: Europa/Bukareszt

en: Europe/Budapest
pl: Europa/Budapeszt

en: Europe/Busingen
pl: Europa/Busingen

en: Europe/Chisinau
pl: Europa/Kiszyniów

en: Europe/Copenhagen
pl: Europa/Kopenhaga

en: Europe/Dublin
pl: Europa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
pl: Europa/Gibraltar

en: Europe/Guernsey
pl: Europa/Guernsey

en: Europe/Helsinki
pl: Europa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
pl: Europa/Wyspa_Man

en: Europe/Istanbul
pl: Europa/Istambuł

en: Europe/Jersey
pl: Europa/Jersey

en: Europe/Kaliningrad
pl: Europa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
pl: Europa/Kijów

en: Europe/Kirov
pl: Europa/Kirów

en: Europe/Lisbon
pl: Europa/Lizbona

en: Europe/Ljubljana
pl: Europa/Lublana

en: Europe/London
pl: Europa/Londyn

en: Europe/Luxembourg
pl: Europa/Luksemburg

en: Europe/Madrid
pl: Europa/Madryt

en: Europe/Malta
pl: Europa/Malta

en: Europe/Mariehamn
pl: Europa/Maarianhamina

en: Europe/Minsk
pl: Europa/Mińsk

en: Europe/Monaco
pl: Europa/Monako

en: Europe/Moscow
pl: Europa/Moskwa

en: Europe/Oslo
pl: Europa/Oslo

en: Europe/Paris
pl: Europa/Paryż

en: Europe/Podgorica
pl: Europa/Podgorica

en: Europe/Prague
pl: Europa/Praga

en: Europe/Riga
pl: Europa/Ryga

en: Europe/Rome
pl: Europa/Rzym

en: Europe/Samara
pl: Europa/Samara

en: Europe/San_Marino
pl: Europa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
pl: Europa/Sarajewo

en: Europe/Saratov
pl: Europa/Saratów

en: Europe/Simferopol
pl: Europa/Symferopol

en: Europe/Skopje
pl: Europa/Skopje

en: Europe/Sofia
pl: Europa/Sofia

en: Europe/Stockholm
pl: Europa/Sztokholm

en: Europe/Tallinn
pl: Europa/Tallin

en: Europe/Tirane
pl: Europa/Tirana

en: Europe/Ulyanovsk
pl: Europa/Uljanowsk

en: Europe/Uzhgorod
pl: Europa/Użhorod

en: Europe/Vaduz
pl: Europa/Vaduz

en: Europe/Vatican
pl: Europa/Watykan

en: Europe/Vienna
pl: Europa/Wiedeń

en: Europe/Vilnius
pl: Europa/Wilno

en: Europe/Volgograd
pl: Europa/Wołgograd

en: Europe/Warsaw
pl: Europa/Warszawa

en: Europe/Zagreb
pl: Europa/Zagrzeb

en: Europe/Zaporozhye
pl: Europa/Zaporoże

en: Europe/Zurich
pl: Europa/Zurych

en: Indian/Antananarivo
pl: Ocean Indyjski/Antananarywa

en: Indian/Chagos
pl: Ocean Indyjski/Czagos

en: Indian/Christmas
pl: Ocean Indyjski/Wyspa Bożego Narodzenia

en: Indian/Cocos
pl: Ocean Indyjski/Wyspy Kokosowe

en: Indian/Comoro
pl: Ocean Indyjski/Komory

en: Indian/Kerguelen
pl: Ocean Indyjski/Wyspy Kerguelena

en: Indian/Mahe
pl: Ocean Indyjski/Mahe

en: Indian/Maldives
pl: Ocean Indyjski/Malediwy

en: Indian/Mauritius
pl: Ocean Indyjski/Mauritius

en: Indian/Mayotte
pl: Ocean Indyjski/Majotta

en: Indian/Reunion
pl: Ocean Indyjski/Reunion

en: Pacific/Apia
pl: Ocean Spokojny/Apia

en: Pacific/Auckland
pl: Ocean Spokojny/Auckland

en: Pacific/Bougainville
pl: Ocean Spokojny/Bougainville

en: Pacific/Chatham
pl: Ocean Spokojny/Chatham

en: Pacific/Chuuk
pl: Ocean Spokojny/Chuuk

en: Pacific/Easter
pl: Ocean Spokojny/Wyspa Wielkanocna

en: Pacific/Efate
pl: Ocean Spokojny/Efate

en: Pacific/Enderbury
pl: Ocean Spokojny/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
pl: Ocean Spokojny/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
pl: Ocean Spokojny/Fidżi

en: Pacific/Funafuti
pl: Ocean Spokojny/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
pl: Ocean Spokojny/Galapagos

en: Pacific/Gambier
pl: Ocean Spokojny/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
pl: Ocean Spokojny/Guadalcanal

en: Pacific/Guam
pl: Ocean Spokojny/Guam

en: Pacific/Honolulu
pl: Ocean Spokojny/Honolulu

en: Pacific/Kiritimati
pl: Ocean Spokojny/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
pl: Ocean Spokojny/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
pl: Ocean Spokojny/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
pl: Ocean Spokojny/Majuro

en: Pacific/Marquesas
pl: Ocean Spokojny/Markizy

en: Pacific/Midway
pl: Ocean Spokojny/Midway

en: Pacific/Nauru
pl: Ocean Spokojny/Nauru

en: Pacific/Niue
pl: Ocean Spokojny/Niue

en: Pacific/Norfolk
pl: Ocean Spokojny/Norfolk

en: Pacific/Noumea
pl: Ocean Spokojny/Numea

en: Pacific/Pago_Pago
pl: Ocean Spokojny/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
pl: Ocean Spokojny/Palau

en: Pacific/Pitcairn
pl: Ocean Spokojny/Pitcairn

en: Pacific/Pohnpei
pl: Ocean Spokojny/Pohnpei

en: Pacific/Port_Moresby
pl: Ocean Spokojny/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
pl: Ocean Spokojny/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
pl: Ocean Spokojny/Saipan

en: Pacific/Tahiti
pl: Ocean Spokojny/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
pl: Ocean Spokojny/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
pl: Ocean Spokojny/Tongatapu

en: Pacific/Wake
pl: Ocean Spokojny/Wake

en: Pacific/Wallis
pl: Ocean Spokojny/Wallis

en: Time And Date Manager
pl: Menedżer daty i czasu

en: Setting the time and date of the local system
pl: Ustawianie czasu i daty lokalnego systemu

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;clock;date;time;preferences;
pl: mate-control-center;MATE;zegar;data;czas;preferencje;

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
pl: Menedżer okien "%s" nie posiada zarejestrowanego narzędzia konfiguracyjnego

en: %s key is empty
pl: %s klucz jest pusty

en: Filter
pl: Filtr

en: Groups
pl: Grupy

en: Common Tasks
pl: Typowe zadania

en: Control Center
pl: Centrum sterowania

en: Hide on start (useful to preload the shell)
pl: Można ukryć, aby uruchomić (przydatne do wcześniejszego wczytania powłoki)

en: The MATE configuration tool
pl: Narzędzie konfiguracji środowiska MATE

en: Configure MATE settings
pl: Konfiguruj ustawienia MATE

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;control;center;configuration;tool;desktop;preferences;
pl: MATE;sterowanie;centrum;konfiguracja;narzędzie;pulpit;preferencje;

en: _Postpone Break
pl: O_drocz przerwę

en: Take a break!
pl: Czas na przerwę!

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _About
pl: _O programie

en: _Take a Break
pl: C_zas na przerwę

en: Take a break now (next in %dm)
pl: Weź przerwę (następna za %d min)

en: %d minute until the next break | %d minutes until the next break
pl[0]: %d minuta do następnej przerwy
pl[1]: %d minuty do następnej przerwy
pl[2]: %d minut do następnej przerwy
pl[3]: %d minut do następnej przerwy

en: Take a break now (next in less than one minute)
pl: Weź przerwę (następna za mniej niż minutę)

en: Less than one minute until the next break
pl: Mniej niż minuta do następnej przerwy

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
pl: Nie można wyświetlić okna właściwości przerw w pisaniu z powodu błędu: %s

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
pl: Napisany przez Richarda Hulta <richard@imendio.com>

en: Eye candy added by Anders Carlsson
pl: Grafika autorstwa Andresa Carlssona

en: A computer break reminder.
pl: Program do przypominania o przerwach w pracy z komputerem.

en: Enable debugging code
pl: Włącza kod debugowania

en: Don't check whether the notification area exists
pl: Bez sprawdzania dostępności obszaru powiadamiania

en: Typing Monitor
pl: Monitor pisania na klawiaturze

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
pl: Monitor pisania przy użyciu klawiatury używa obszaru powiadamiania do wyświetlania informacji. Wygląda na to, że brak obszaru powiadamiania na panelu. Można go dodać klikając prawym przyciskiem myszy na panelu a następnie wybierając opcję "Dodaj do panelu", zaznaczyć pole wyboru "Obszar powiadamiania" i kliknąć przycisk "Dodaj".

en: Style
pl: Styl

en: Type
pl: Typ

en: Version
pl: Wersja

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Description
pl: Opis

en: Install Failed
pl: Instalacja się nie powiodła

en: Installed
pl: Zainstalowano

en: This font could not be displayed.
pl: Nie można wyświetlić czcionki.

en: Info
pl: Informacja

en: Back
pl: Wstecz

en: All Fonts
pl: Wszystkie czcionki

en: Font Viewer
pl: Przeglądarka czcionek

en: View fonts on your system
pl: Wyświetl zainstalowane czcionki

en: MATE Font Viewer
pl: Przeglądarka czcionek MATE

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;font;viewer;preview;desktop;preferences;
pl: mate-control-center;MATE;czcionka;przeglądarka;podgląd;pulpit;preferencje;

en: Text to thumbnail (default: Aa)
pl: Tekst miniaturki (domyślnie Aa)

en: TEXT
pl: TEKST

en: Thumbnail size (default: 128)
pl: Rozmiar miniaturki (domyślnie 128)

en: SIZE
pl: ROZMIAR

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
pl: PLIK-CZCIONKI PLIK-WYJŚCIOWY

en: Your filter "%s" does not match any items.
pl: Filtr "%s" nie pasuje do żadnych elementów.

en: No matches found.
pl: Nie odnaleziono wyników.

en: New Applications
pl: Nowe aplikacje

en: Other
pl: Inne

en: Start %s
pl: Uruchom %s

en: Help
pl: Pomoc

en: Remove from Favorites
pl: Usuń z ulubionych

en: Add to Favorites
pl: Dodaj do ulubionych

en: Remove from Startup Programs
pl: Usuń z programów startowych

en: Add to Startup Programs
pl: Dodaj do programów startowych

en: New Spreadsheet
pl: Nowy arkusz kalkulacyjny

en: New Document
pl: Nowy dokument tekstowy

en: Documents
pl: Dokumenty

en: File System
pl: System plików

en: Network Servers
pl: Serwery sieciowe
