mate-control-center 1.26.0 - en to rw translation catalogue (56 entries)

en: Command
rw: Icyo wifuza

en: Name
rw: Izina

en: Images
rw: Ishusho

en: All Files
rw: Amadosiye yose

en: Preferences
rw: Ibyahisemo

en: All files
rw: amadosiye yose

en: Fonts
rw: Imyandikire

en: Text only
rw: Umwandiko gusa

en: Controls
rw: Amagenzura

en: Text
rw: Umwandiko

en: Background
rw: Mbuganyuma

en: Colors
rw: Amabara

en: Icons
rw: Udushushondanga

en: Zoom
rw: Ihindurangano

en: Center
rw: Hagati

en: Scale
rw: Gupima

en: Preview
rw: Igaragazambere

en: Edit
rw: Kwandika

en: Appearance
rw: Imigaragarire

en: unknown
rw: ntibizwi

en: Image
rw: Ishusho

en: Cancel
rw: Kureka

en: Internet
rw: Interineti

en: Text Editor
rw: Umuhinduzi w'inyandiko

en: System
rw: Sisitemu

en: Office
rw: Ofise

en: Normal
rw: Bisanzwe

en: Left
rw: Ibumoso

en: Right
rw: Iburyo

en: Sound
rw: Ijwi

en: Desktop
rw: Ibiro

en: Search
rw: Gushaka

en: Disabled
rw: Yahagaritswe

en: Action
rw: Igikorwa

en: Shortcut
rw: Iy'ubusamo

en: General
rw: Rusange

en: Layouts
rw: Imigaragarire

en: minutes
rw: iminota

en: Preview:
rw: Igaragazambere:

en: Unknown
rw: Kitazwi

en: Layout
rw: Imigaragarire

en: Default
rw: Mburabuzi

en: Keyboard
rw: Mwandikisho

en: Mouse
rw: Imbeba

en: Port:
rw: Impagikiro:

en: seconds
rw: amasogonda

en: Roll up
rw: Kuzamura

en: Maximize
rw: Kugira kinini

en: None
rw: Nta na kimwe

en: Time
rw: Igihe

en: Date
rw: Itariki

en: Type
rw: Ubwoko

en: Description
rw: Isobanuramiterere

en: Other
rw: Ikindi

en: Help
rw: Ifashayobora

en: Documents
rw: Inyandiko
