MATE Desktop Environment - en to sc translation catalogue (14 entries)

en: Name
sc: Nùmene

en: All Files
sc: Totu sos Files

en: Could not load user interface file: %s
sc: Non si podet carrigare su file %s de s'interfache de impitadore

en: Text
sc: Testu

en: Cancel
sc: Cantzella

en: Document Viewer
sc: Bisore de Documentos

en: Monitor
sc: Mònitor

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
sc: Ischermos Clonados

en: Move _Up
sc: Moe _Susu

en: Unknown
sc: Disconnotu

en: _About
sc: _A pitzu

en: Type
sc: Tipu

en: Help
sc: Agiudu

en: Desktop
sc: Iscriania
