mate-control-center 1.26.0 - en to tr translation catalogue (1129 entries)

en: [ 'Change Theme;mate-appearance-properties.desktop', 'Set Preferred Applications;mate-default-applications-properties.desktop' ]
tr: [ 'Temayı Değiştir;mate-appearance-properties.desktop', 'Tercih Edilen Uygulamaları Ayarla;mate-default-applications-properties.desktop' ]

en: Task names and associated .desktop files
tr: Görev isimleri ve ilişkili .desktop dosyaları

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
tr: control-center'da gösterilecek görev ismini takip eden ";" ayıracından sonra başlatmak için bu görevle ilişkili .desktop dosyasının dosya ismi.

en: Close the control-center when a task is activated
tr: Bir görev etkinleştirildiğinde control-center'ı kapat

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
tr: Eğer seçiliyse, control-center bir "Sık Kullanılan Görev" etkinleştirildiğinde kapatılacak.

en: Exit shell on start action performed
tr: Başlatma eylemi gerçekleştiğinde kabuktan çık

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
tr: Başlatma eylemi gerçekleştirildiğinde kabuğun kapatılmasını belirtir.

en: Exit shell on help action performed
tr: Yardım eylemi gerçekleştiğinde kabuktan çık

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
tr: Yardım eylemi gerçekleştirildiğinde kabuğun kapatılmasını belirtir.

en: Exit shell on add or remove action performed
tr: Bir ekleme ya da çıkartma eylemi gerçekleştiğinde kabuktan çık

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
tr: Ekleme ya da çıkartma eylemi gerçekleştirildiğinde kabuğun kapatılmasını belirtir.

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
tr: Güncelle ya da kaldır eylemi gerçekleştiğinde kabuktan çık

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
tr: Güncelleme ya da kaldırma eylemi gerçekleştirildiğinde kabuğun kapatılmasını belirtir.

en: More backgrounds URL
tr: Daha fazla arkaplan URL'si

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
tr: Daha fazla masaüstü arka planı almak için URL. Eğer boş bir dizgi ise bağ gösterilmez.

en: More themes URL
tr: Daha fazla tema URL'si

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
tr: Daha fazla masaüstü teması almak için URL. Eğer boş bir dizgi ise bağ olarak görünmez.

en: Keybinding
tr: Tuş Ataması

en: Keybinding associated with a custom shortcut.
tr: Özel bir kısayol ile ilişkili tuş ataması.

en: Command
tr: Komut

en: Command associated with a custom keybinding.
tr: Özel tuş ataması ile ilişkili komut.

en: Name
tr: İsim

en: Description associated with a custom keybinding.
tr: Özel tuş ataması ile ilişkili açıklama.

en: Select Image
tr: Resim Seç

en: No Image
tr: Resim Yok

en: Images
tr: Resimler

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: About %s
tr: %s Hakkında

en: About Me
tr: Benim Hakkımda

en: _Close
tr: _Kapat

en: Select your photo
tr: Fotoğrafınızı seçin

en: Full Name
tr: Tam İsim

en: User name:
tr: _Kullanıcı adı:

en: Change Passwo_rd...
tr: Parola _Değiştir...

en: Enable _Fingerprint Login...
tr: _Parmak İzi Girişini Etkinleştir...

en: Disable _Fingerprint Login...
tr: _Parmak İzi Girişini Kapat...

en: Set your personal information
tr: Kişisel bilgilerinizi ayarlayın

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;personal;information;
tr: mate-control-center;MATE;kişisel;bilgi;

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
tr: Aygıta erişiminize izin verilmedi. Sistem yöneticinizle bağlantıya geçin.

en: The device is already in use.
tr: Aygıt zaten kullanımda.

en: An internal error occurred
tr: Dahili bir hata meydana geldi

en: Delete registered fingerprints?
tr: Kayıtlı parmak izleri silinsin mi?

en: _Delete Fingerprints
tr: _Parmak İzlerini Sil

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
tr: Kayıtlı parmak izlerini silerek parmak izi girişini kapatmak ister misiniz?

en: Done!
tr: Tamamlandı!

en: Could not access '%s' device
tr: '%s' aygıtına erişilemedi

en: Could not start finger capture on '%s' device
tr: '%s' aygıtı üzerinde parmak yakalama başlatılamadı

en: Could not access any fingerprint readers
tr: Hiçbir parmak izi okuyucusuna erişilemedi

en: Please contact your system administrator for help.
tr: Lütfen yardım için sistem yöneticinizle bağlantıya geçin.

en: Enable Fingerprint Login
tr: Parmak İzi Girişi Etkinleştir

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
tr: Parmak izi girişin etkinleşebilmesi için parmak izlerinizden bir tanesini '%s' aygıtını kullanarak kaydetmelisiniz.

en: Swipe finger on reader
tr: Parmağınızı okuyucu üzerinden geçirin

en: Place finger on reader
tr: Parmağınızı okuyucuya koyun

en: Left thumb
tr: Sol başparmak

en: Left middle finger
tr: Sol orta parmak

en: Left ring finger
tr: Sol yüzük parmağı

en: Left little finger
tr: Sol serçe parmağı

en: Right thumb
tr: Sağ başparmak

en: Right middle finger
tr: Sağ orta parmağı

en: Right ring finger
tr: Sağ yüzük parmağı

en: Right little finger
tr: Sağ serçe parmağı

en: Right index finger
tr: Sağ işaret parmağı

en: Left index finger
tr: Sol işaret parmağı

en: Other finger:
tr: Diğer parmak:

en: Select finger
tr: Parmak seç

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
tr: Parmak iziniz başarıyla kaydedildi. Artık parmak izi okuyucusunu kullanarak giriş yapabilirsiniz.

en: Child exited unexpectedly
tr: Alt beklenmeyen biçimde çıktı

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
tr: backend_stdin IO kanalı kapatılamadı: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
tr: backend_stdout IO kanalı kapatılamadı: %s

en: Authenticated!
tr: Kimlik doğrulandı!

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
tr: Parolanız daha önce kimlik doğrulaması yaptığınız için değiştirildi! Lütfen tekrar kimlik doğrulaması yapın.

en: That password was incorrect.
tr: Bu parola yanlış.

en: Your password has been changed.
tr: Parolanız değişti.

en: System error: %s.
tr: Sistem hatası: %s.

en: The password is too short.
tr: Parola çok kısa.

en: The password is too simple.
tr: Parola çok basit.

en: The old and new passwords are too similar.
tr: Eski ve yeni parolalar birbirine çok benziyor.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
tr: Yeni parola rakam ya da özel karakterler içermeli.

en: The old and new passwords are the same.
tr: Eski ve yeni parolalar birbirinin aynısı.

en: The new password has already been used recently.
tr: Yeni parola zaten yakın geçmişte kullanılmıştı.

en: Unable to launch %s: %s
tr: %s çalıştırılamadı: %s

en: Unable to launch backend
tr: Araç çalıştırılamadı

en: A system error has occurred
tr: Sistem hatası oluştu

en: Checking password...
tr: Parola kontrol ediliyor...

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
tr: Parolayı değiştirmek için <b>Parola değiştir</b>'in üzerine tıklayın.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
tr: Lütfen parolanızı <b>Yeni parola</b> alanına yazın.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
tr: Lütfen parolanızı <b>Yeni parolanızı tekrar yazın</b> alanına tekrar yazın.

en: The two passwords are not equal.
tr: İki parola aynı değil.

en: Change password
tr: Parola değiştir

en: Change pa_ssword
tr: Parola _değiştir

en: Change your password
tr: Parolanızı değiştirin

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
tr: Parolanızı değiştirmek için, mevcut parolanızı aşağıdaki alana yazın ve <b>Kimlik Doğrula</b>'ya tıklayın.
    Kimliğinizi doğruladıktan sonra, yeni parolanızı girin, onay için tekrar girin ve <b>Parola değiştir</b>'e tıklayın.

en: Current _password:
tr: Mevcut p_arola:

en: _New password:
tr: Yeni p_arola:

en: _Retype new password:
tr: _Yeni parolayı tekrar yazın:

en: _Authenticate
tr: Kimlik _Doğrula

en: Assistive Technologies Preferences
tr: Yardımcı Teknoloji Tercihleri

en: _Help
tr: _Yardım

en: Close and _Log Out
tr: Kapat ve Çı_k

en: Assistive Technologies
tr: Yardımcı Teknolojiler

en: _Preferred Applications
tr: _Tercih Edilen Uygulamalar

en: Jump to Preferred Applications dialog
tr: Tercih Edilen Uygulamalar penceresine geç

en: _Enable assistive technologies
tr: _Yardımcı teknolojileri etkinleştir

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
tr: Yardımcı teknolojilerin etkinleştirilmesindeki değişiklikler bir dahaki girişinize kadar etkin olmayacak.

en: Preferences
tr: Tercihler

en: _Keyboard Accessibility
tr: _Klavye Erişilebilirliği

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
tr: Klavye Erişilebilirliği penceresine geç

en: _Mouse Accessibility
tr: _Fare Erişilebilirliği

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
tr: Fare Erişilebilirliği penceresine geç

en: Accessible Lo_gin
tr: Erişilebilir _Giriş

en: Jump to the Accessible Login dialog
tr: Erişilebilir Giriş penceresine geç

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
tr: Giriş yaptığınızda hangi erişilebilirlik özelliklerinin etkinleştirileceğini seçin

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;accessibility;features;
tr: mate-control-center;MATE;erişilebilirlik;özellikler;

en: Add Wallpaper
tr: Duvar Kağıdı Ekle

en: All files
tr: Tüm dosyalar

en: Select Font
tr: Yazıtipi Seç

en: _Cancel
tr: _Vazgeç

en: _Open
tr: _Aç

en: Fonts
tr: Yazıtipleri

en: Specify the filename of a theme to install
tr: Yüklemek için bir temanın dosya ismini belirtin

en: filename
tr: dosya ismi

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
tr: (theme|background|fonts|interface) göstermek için sayfanın ismini belirtin

en: page
tr: sayfa

en: [WALLPAPER...]
tr: [DUVAR KAĞIDI...]

en: Default Pointer
tr: Öntanımlı Belirteç

en: Install
tr: Kur

en: Apply Background
tr: Arkaplanı Uygula

en: Apply Font
tr: Yazıtipini Uygula

en: Revert Font
tr: Yazıtipini Geri Çevir

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
tr: Mevcut tema bir arkaplan ve bir yazıtipi tavsiye ediyor. Ayrıca son uygulanan yazıtipi tavsiyesi geriye çevrilebilir.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
tr: Mevcut tema bir arkaplan tavsiye ediyor. Ayrıca son uygulanan yazıtipi tavsiyesi geri alınabilir.

en: The current theme suggests a background and a font.
tr: Bu tema bir arkaplan ve yazıtipi öneriyor.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
tr: Mevcut tema bir yazıtipi tavsiye ediyor. Ayrıca, sonra uygulanan yazıtipi tavsiyesi geriye çevrilebilir.

en: The current theme suggests a background.
tr: Bu tema bir arkaplan öneriyor.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
tr: Son uygulanan yazıtipi tavsiyesi geriye çevrilebilir.

en: The current theme suggests a font.
tr: Bu tema bir yazıtipi öneriyor.

en: Custom
tr: Kişisel

en: Font Rendering Details
tr: Yazıtipi Oluşturma Ayrıntıları

en: R_esolution
tr: Ç_özünürlük

en: Dots per inch (DPI):
tr: İnç başına nokta (DPI):

en: This resets the font DPI to the auto-detected value from Xserver.
tr: Bu, yazıtipi yoğunluğunu X sunucusundan otomatik olarak algılanan değere sıfırlar.

en: Automatic detection:
tr: Otomatik algılama:

en: Smoothing
tr: Yumuşatma

en: Gra_yscale
tr: _Griölçek

en: Sub_pixel (LCDs)
tr: Alt _piksel (LCD ekranlar)

en: _None
tr: _Hiçbiri

note: font hinting
en: Hinting
tr: Düzeltme

en: N_one
tr: _Hiçbiri

en: _Slight
tr: _Hafif

en: _Full
tr: _Tam

en: _Medium
tr: _Orta

en: Subpixel Order
tr: Alt Piksel Sırası

en: Save Theme As...
tr: Temayı Farklı Kaydet...

en: _Save
tr: _Kaydet

en: Save _background image
tr: _Arkaplan resmini kaydet

en: Save _notification theme
tr: _Bildirim temasını kaydet

en: _Name:
tr: _Ad:

en: _Description:
tr: _Açıklama:

en: Text below items
tr: Metin öğelerin altında

en: Text beside items
tr: Metin öğelerin yanında

en: Icons only
tr: Sadece simgeler

en: Text only
tr: Sadece metin

en: Customize Theme
tr: Temayı Özelleştir

en: _Delete
tr: _Sil

en: Controls
tr: Denetimler

en: The current controls theme does not support color schemes.
tr: Mevcut kontroller teması renk şemasını desteklemiyor.

en: _Tooltips:
tr: _Baloncuklar:

en: Text
tr: Metin

en: Background
tr: Arkaplan

en: _Selected items:
tr: _Seçili öğeler:

en: _Input boxes:
tr: _Giriş kutuları:

en: _Windows:
tr: _Pencereler:

en: _Reset to Defaults
tr: Öntanımlılara _Sıfırla

en: Colors
tr: Renkler

en: Window Border
tr: Pencere Kenarı

en: Icons
tr: İkonlar

en: _Size:
tr: _Boyut:

note: small threshold
en: Small
tr: Küçük

note: large threshold
en: Large
tr: Büyük

en: Pointer
tr: Belirteç

en: Solid color
tr: Düz renk

en: Horizontal gradient
tr: Yatay geçiş

en: Vertical gradient
tr: Dik geçiş

en: Tile
tr: Karo

en: Zoom
tr: Yakınlık

en: Center
tr: Ortala

en: Scale
tr: Ölçekle

en: Stretch
tr: Esnet

en: Span
tr: Yay

en: Appearance Preferences
tr: Görünüm Tercihleri

en: Save _As...
tr: _Farklı Kaydet...

en: C_ustomize...
tr: Ö_zelleştir...

en: _Install...
tr: _Kur...

en: Get more themes online
tr: Daha fazla temayı çevrimiçi alın

en: Theme
tr: Tema

en: _Style:
tr: _Stil:

en: C_olors:
tr: _Renkler:

en: Open a dialog to specify the color
tr: Bir renk belirtmek için pencere aç

en: Get more backgrounds online
tr: Daha fazla arkaplanı çevrimiçi alın

en: _Add...
tr: _Ekle...

en: _Application font:
tr: _Uygulama yazıtipi:

en: _Document font:
tr: _Belge yazıtipi:

en: Des_ktop font:
tr: _Masaüstü yazıtipi:

en: _Window title font:
tr: _Pencere başlık yazıtipi:

en: _Fixed width font:
tr: _Sabit genişlikli yazıtipi:

en: Add new f_ont...
tr: _Yeni yazıtipi ekle...

en: Rendering
tr: Oluşturma

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
tr: Alt _piksel yumuşatma (LCD ekranlar)

en: Best _shapes
tr: _En iyi şekiller

en: _Monochrome
tr: _Siyah-beyaz

en: Best co_ntrast
tr: E_n iyi koyuluk

en: D_etails...
tr: _Ayrıntılar...

en: Menus and Toolbars
tr: Menüler ve Araç Çubukları

en: Show _icons in menus
tr: Menülerde _simgeleri göster

en: _Editable menu shortcut keys
tr: _Düzenlenebilir menü kısayol tuşları

en: Toolbar _button labels:
tr: Araç çubuğu _düğme etiketleri:

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: Show icons on buttons
tr: Düğmelerde simgeleri göster

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
tr: Düğmelerde girdilerin yanında simgelerin gösterilip gösterilmeyeceği

en: File Chooser
tr: Dosya Seçici

en: Show hidden items
tr: Gizli ögeleri göster

en: Show size column
tr: Boyut sütununu göster

en: Show type column
tr: Tür sütununu göster

en: Sort directories first
tr: Klasörleri önce sırala

en: Preview
tr: Önizleme

en: _File
tr: _Dosya

en: Edit
tr: Düzen

en: New
tr: Yeni

en: Interface
tr: Arayüz

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Customize the look of the desktop
tr: Masaüstü görünümünü özelleştir

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;appearance;properties;desktop;customize;look;
tr: mate-control-center;MATE;görünüm;özellikler;masaüstü;özelleştirme;görünüm;

en: Theme Installer
tr: Tema Yükleyici

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
tr: Masaüstünün farklı noktaları için tema yükler

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;install;desktop;themes;
tr: mate-control-center;MATE;kur;masaüstü;tema;temalar;

en: Mate Theme Package
tr: Mate Tema Paketi

en: No Desktop Background
tr: Masaüstü Arkaplanı Yok

en: unknown
tr: bilinmiyor

en: Slide Show
tr: Slayt Gösterisi

en: Image
tr: Resim

en: multiple sizes
tr: birden fazla boyut

en: %d %s by %d %s
tr: %d %s çarpı %d %s

en: <b>%s</b>
    %s, %s
    Folder: %s
    Artist: %s
tr: <b>%s</b>
    %s, %s
    Dizin: %s
    Sanatçı: %s

en: <b>%s</b>
    %s
    Folder: %s
    Artist: %s
tr: <b>%s</b>
    %s
    Dizin: %s
    Sanatçı: %s

en: Image missing
tr: Resim eksik

en: Cannot install theme
tr: Tema yüklenemiyor

en: The %s utility is not installed.
tr: %s aracı kurulu değil.

en: There was a problem while extracting the theme.
tr: Tema açılırken bir problem oluştu.

en: There was an error installing the selected file
tr: Seçili dosya yüklenirken bir hata oluştu

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
tr: "%s" geçerli bir tema gibi gözükmüyor.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
tr: "%s" geçerli bir tema gibi gözükmüyor. O derlemeniz gereken bir tema aracı olabilir.

en: The theme "%s" already exists.
tr: "%s" teması zaten mevcut.

en: Do you want to install it again?
tr: Onu yeniden kurmak ister misiniz?

en: Cancel
tr: İptal

en: Theme cannot be deleted
tr: Tema silinemiyor

en: Installation for theme "%s" failed.
tr: "%s" teması kurulumu başarısız oldu.

en: The theme "%s" has been installed.
tr: Tema "%s" başarıyla kuruldu.

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
tr: Temayı şimdi mi uygulamak istersiniz, yoksa mevcut temayı mı tutmak istersiniz?

en: Keep Current Theme
tr: Mevcut Temayı Tut

en: Apply New Theme
tr: Yeni Temayı Uygula

en: MATE Theme %s correctly installed
tr: MATE Teması %s başarıyla kuruldu

en: Failed to create temporary directory
tr: Geçici dizin yaratılma başarısız oldu

en: New themes have been successfully installed.
tr: Yeni temalar başarıyla kuruldu.

en: No theme file location specified to install
tr: Yüklemek için bir tema dosyası belirtilmedi

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
tr: Temayı aşağıdaki konuma kurmak için yetersiz izin:
    %s

en: Select Theme
tr: Tema Seç

en: Theme Packages
tr: Tema Paketleri

en: Theme name must be present
tr: Bir tema adı bulunmalıdır

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
tr: Tema zaten mevcut. Onun yerin koymak ister misiniz?

en: _Overwrite
tr: Ü_zerine yaz

en: Would you like to delete this theme?
tr: Bu temayı silmek ister misiniz?

en: Could not install theme engine
tr: Tema aygıtı kurulamadı

en: Unable to start the settings manager 'mate-settings-daemon'.
    Without the MATE settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with DBus, or a non-MATE (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the MATE settings manager.
tr: 'mate-settings-daemon' ayarlar yöneticisi başlatılamadı.
    MATE ayarlar yöneticisi çalışmadığında, bazı ayarlar kaydedilemez. Bu durum DBus, ya da MATE harici (örneğin KDE) ayar sisteminin etkin olduğunu ve MATE ayar yöneticisiyle çakıştığını gösterebilir.

en: There was an error displaying help: %s
tr: Yardım görüntülenirken hata oluştu: %s

en: Copying file: %u of %u
tr: Dosya kopyalanıyor: %u / %u

en: Copying '%s'
tr: '%s' kopyalanıyor

en: Copying files
tr: Dosyalar kopyalanıyor

en: Parent Window
tr: Üst Pencere

en: Parent window of the dialog
tr: Pencerenin üst penceresi

en: From URI
tr: Kaynak URI

en: URI currently transferring from
tr: URI buradan aktarıyor

en: To URI
tr: Hedef URI

en: URI currently transferring to
tr: URI halen buraya aktarıyor

en: Fraction completed
tr: İşlem tamamlandı

en: Fraction of transfer currently completed
tr: Transfer işlemi şu anda tamamlandı

en: Current URI index
tr: Güncel URI dizini

en: Current URI index - starts from 1
tr: Güncel URI dizini - 1'den başlar

en: Total URIs
tr: Toplam URI

en: Total number of URIs
tr: Toplam URI sayısı

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
tr: Dosya '%s' zaten mevcut. Onun üzerine yazmak ister misiniz?

en: _Skip
tr: _Atla

en: Overwrite _All
tr: Ü_zerine Yaz

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
tr: Bu tema istenildiği gibi görünmeyecek çünkü gerekli GTK+ teması '%s' kurulu değil.

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
tr: Bu tema istenildiği gibi görünmeyecek çünkü pencere yöneticisi teması '%s' kurulu değil.

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
tr: Bu tema istenildiği gibi görünmeyecek çünkü gerekli simge teması '%s' kurulu değil.

en: Preferred Applications
tr: Tercih Edilen Uygulamalar

en: Select your default applications
tr: Öntanımlı uygulamalarınızı seçin

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;default;preferred;applications;
tr: mate-control-center;MATE;varsayılan;tercih edilen;uygulama;uygulamalar;

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
tr: (internet|multimedia|system|a11y) göstermek için sayfanın ismini belirtin

en: - MATE Default Applications
tr: - MATE Öntanımlı Uygulamaları

en: Web Browser
tr: Web Tarayıcı

en: Mail Reader
tr: Posta Okuyucu

en: Instant Messenger
tr: Anında Mesajlaşma

en: Internet
tr: İnternet

en: Image Viewer
tr: Resim Görüntüleyici

en: Multimedia Player
tr: Çoklu Ortam Oynatıcı

en: Video Player
tr: Video Oynatıcı

en: Multimedia
tr: Çoklu Ortam

en: Text Editor
tr: Metin Düzenleyici

en: Terminal Emulator
tr: Uçbirim Öykünücüsü

en: File Manager
tr: Dosya Yöneticisi

en: Calculator
tr: Hesap Makinesi

en: System
tr: Sistem

en: Document Viewer
tr: Belge Görüntüleyici

en: Word Processor
tr: Kelime İşlemci

en: Spreadsheet Editor
tr: Hesap Çizelgesi Düzenleyici

en: Office
tr: Ofis

en: _Run at start
tr: _Başlangıçta çalıştır

en: Visual
tr: Görsel

en: Run at st_art
tr: _Başlangıçta çalıştır

en: Mobility
tr: Taşınabilirlik

en: Accessibility
tr: Erişilebilirlik

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Upside-down
tr: Baş Aşağı

en: Monitor Preferences
tr: Ekran Tercihleri

en: Apply system-wide
tr: Sistem genelinde uygula

en: Applies the current configuration for other MATE users on the computer. Note that this doesn't affect login screens or other desktop environments.
tr: Bilgisayardaki diğer MATE kullanıcıları için geçerli yapılandırmayı uygular. Bu, giriş ekranını veya diğer masaüstü ortamlarını etkilemez.

en: _Apply
tr: _Uygula

en: Sa_me image in all monitors
tr: Tüm ekranlarda ay_nı görüntü

en: _Detect monitors
tr: Ekranları _tespit et

en: _Resolution:
tr: Çö_zünürlük:

en: Re_fresh rate:
tr: _Tazeleme hızı:

en: On
tr: Açık

en: Off
tr: Kapalı

en: Include _panel
tr: _Paneli dahil et

en: Set as primary
tr: Birincil olarak ayarla

en: Sets the selected monitor as primary.
tr: Seçili ekranı birincil olarak ayarla.

en: R_otation:
tr: Ç_evirme:

en: Monitor
tr: Ekran

en: Panel icon
tr: Panel simgesi

en: _Show monitors in panel
tr: Ekranları _panelde göster

en: Scaling
tr: Ölçek

en: Displays
tr: Ekranlar

en: Change resolution and position of monitors and projectors
tr: Monitör ve projektörlerin çözünürlüğünü ve konumunu değiştir

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;resolution;position;monitors;display;properties;
tr: mate-control-center;MATE;çözünürlük;konum;monitör;monitörler;ekran;ekranlar;ekran özellikleri;

en: Usage: %s SOURCE_FILE DEST_NAME
    
    This program installs a RANDR profile for multi-monitor setups into
    a systemwide location.  The resulting profile will get used when
    the RANDR plug-in gets run in mate-settings-daemon.
    
    SOURCE_FILE - a full pathname, typically /home/username/.config/monitors.xml
    
    DEST_NAME - relative name for the installed file.  This will get put in
                the systemwide directory for RANDR configurations,
                so the result will typically be %s/DEST_NAME
tr: Kullanım: %s KAYNAK_DOSYA HEDEF_İSİM
    
    Bu program sistemi kapsayan bir konuma çoklu ekran kurulumu
    için bir RANDR profili kurar. Bu profil RANDR eklentisi
    mate-settings-daemon içinde çalıştırıldığında kullanılacaktır.
    
    KAYNAK_DOSYA - tam yol adı, genellikle /home/username/.config/monitors.xml
    
    HEDEF_İSİM - kurulu dosya için göreli isim. Bu, sonucun tipik olarak
                %s/HEDEF_İSİM olacağı şekilde, RANDR yapılandırmaları
                için sistemi kapsayan dizine konacaktır

note: Translators: only able to install RANDR profiles as root
en: This program can only be used by the root user
tr: Bu program sadece root tarafından kullanılabilir

en: The source filename must be absolute
tr: Kaynak dosya ismi mutlak olmalıdır

note: Translators: first %s is a filename; second %s is an error message
en: Could not open %s: %s
tr: %s açılamadı: %s

note: Translators: first %s is a filename; second %s is an error message
en: Could not get information for %s: %s
tr: %s için bilgi alınamadı: %s

en: %s must be a regular file
tr: %s normal bir dosya olmalıdır

en: This program must only be run through pkexec(1)
tr: Bu program sadece pkexec(1) vasıtasıyla çalıştırılmalıdır

en: PKEXEC_UID must be set to an integer value
tr: PKEXEC_UID değeri tam sayı olarak ayarlanmalıdır

note: Translators: we are complaining that a file must be really owned by the user who called this program
en: %s must be owned by you
tr: %s unsurunun sahibi siz olmalısınız

note: Translators: here we are saying that a plain filename must look like "filename", not like "some_dir/filename"
en: %s must not have any directory components
tr: %s hiçbir dizin bileşeni içermemelidir

en: %s must be a directory
tr: %s bir dizin olmalı

note: Translators: the first %s/%s is a directory/filename; the last %s is an error message
en: Could not open %s/%s: %s
tr: %s/%s açılamadı: %s

en: Could not rename %s to %s: %s
tr: %s, %s olarak yeniden adlandırılamadı: %s

en: Install multi-monitor settings for the whole system
tr: Çoklu ekran ayarlarını tüm sistem kapsamı için kur

en: Authentication is required to install multi-monitor settings for all users
tr: Çoklu ekran ayarlarını tüm kullanıcılar için kurmak kimlik doğrulaması gerektirir

en: Upside Down
tr: Baş Aşağı

en: auto detect
tr: otomatik algıla

en: 100%
tr: %100

en: 200%
tr: %200

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
tr: Ekranları Yansıt

en: Monitor: %s
tr: Ekran: %s

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
tr: Özelliklerini değiştirmek için bir ekran seçin, konumunu düzenlemek için kaydırın.

en: Could not save the monitor configuration
tr: Ekran yapılandırması kaydedilemedi

en: Could not get session bus while applying display configuration
tr: Görüntü yapılandırması uygulanırken oturum veri yolu alınamadı

en: Could not detect displays
tr: Ekranlar tespit edilemedi

en: The monitor configuration has been saved
tr: Ekran yapılandırması kaydedilmiştir

en: This configuration will be used the next time someone logs in.
tr: Bu yapılandırma birisi giriş yaptığında kullanılacaktır.

en: Could not set the default configuration for monitors
tr: Ekranlar için varsayılan yapılandırma atanamadı

en: Could not get screen information
tr: Ekran bilgisi alınamadı

en: Could not open help content
tr: Yardım belgesi açılamadı

en: Sound
tr: Ses

en: Volume mute
tr: Sesi kes

en: Volume down
tr: Sesi azalt

en: Volume up
tr: Sesi arttır

en: Volume mute quietly
tr: Sesi sessizce kapat

en: Volume down quietly
tr: Sesi sessizce azalt

en: Volume up quietly
tr: Sesi sessizce artır

en: Microphone mute
tr: Mikrofon sessiz

en: Launch media player
tr: Ortam yürütücüsünü başlat

en: Play (or play/pause)
tr: Çal (veya çal/duraklat)

en: Pause playback
tr: Çaldırmayı duraklat

en: Stop playback
tr: Çaldırmayı durdur

en: Previous track
tr: Önceki parça

en: Next track
tr: Diğer parça

en: Eject
tr: Çıkart

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Launch help browser
tr: Yardım tarayıcı aç

en: Launch calculator
tr: Hesap makinesini başlat

en: Launch email client
tr: E-posta istemcisini başlat

en: Launch instant messenger
tr: Anında mesajlaşmayı başlat

en: Launch web browser
tr: Web tarayıcı aç

en: Log out
tr: Çıkış

en: Shut down
tr: Kapat

en: Lock screen
tr: Ekranı kilitle

en: Home folder
tr: Başlangıç dizini

en: Search
tr: Ara

en: Launch settings
tr: Başlatma ayarları

en: New shortcut...
tr: Yeni kısayol...

en: Accelerator key
tr: Hızlandırma tuşu

en: Accelerator modifiers
tr: Hızlandırma düzenleyicileri

en: Accelerator keycode
tr: Hızlandırma tuş kodu

en: Accel Mode
tr: Hızlandırma Kipi

en: The type of accelerator.
tr: Hızlandırıcı türü.

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: <Unknown Action>
tr: <Bilinmeyen Eylem>

en: Custom Shortcuts
tr: Özel Kısayollar

en: Error saving the new shortcut
tr: Yeni kısa yol kaydedilirken hata

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
tr: Kısayol tuşu "%s" kullanılamıyor çünkü kullanımı halinde bu tuş kullanılarak yazmak mümkün olmayacak.
    Lütfen Control, Alt ya da Shift gibi tuşlar ile aynı anda deneyin.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
tr: "%s" kısayolu bu işlem için kullanılıyor:
    "%s"

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
tr: Eğer kısayolu "%s" olarak tekrar atarsanız, "%s" kısayolu etkinsizleştirilecek.

en: _Reassign
tr: _Tekrar ata

en: Too many custom shortcuts
tr: Çok fazla özel kısayol

en: Action
tr: Eylem

en: Shortcut
tr: Kısayol

en: Custom Shortcut
tr: Özel Kısayol

en: C_ommand:
tr: Kom_ut:

en: _Browse applications...
tr: _Uygulamalara göz at…

en: Keyboard Shortcuts
tr: Klavye Kısayolları

en: To edit a shortcut key, double-click on the corresponding row and type a new key combination, or press backspace to clear.
tr: Bir kısayol tuşunu düzenlemek için, ilgili satıra çift tıklayın ve yeni bir tuş kombinasyonu tuşlayın, ya da temizlemek için Backspace tuşuna basın.

en: Assign shortcut keys to commands
tr: Komutlara kısayol ata

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;assign;keyboard;shortcuts;keybindings;
tr: mate-control-center;MATE;ata;klavye;kısayol;kısayol atama;

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
tr: Sadece ayarları uygula ve çık (uyumluluk için; artık servis tarafından yapılır)

en: Start the page with the typing break settings showing
tr: Yazım molası ayarlarını göstererek sayfayı başlat

en: Start the page with the accessibility settings showing
tr: Sayfayı erişilebilirlik ayarları göstererek başlat

en: - MATE Keyboard Preferences
tr: - MATE Klavye Tercihleri

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
tr: Klavye Erişilebilirliği Ses Geri Beslemesi

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
tr: Erişilebilirlik özellikleri kapatıldığında ya da _açıldığında biple

en: Beep when a _toggle key is pressed
tr: _Geçiş tuşu basıldığında biple

en: General
tr: Genel

en: Beep when a _modifier key is pressed
tr: _Değiştirici tuş basıldığında biple

en: Sticky Keys
tr: Yapışkan Tuşlar

en: Show _visual feedback for the alert sound
tr: Uyarı sesleri için _görsel geri beslemeleri göster

en: Flash _window titlebar
tr: Pencere _başlık çubuğunu flaşla

en: Flash entire _screen
tr: Tüm _ekranı flaşla

en: Visual cues for sounds
tr: Sesler için görsel ipuçları

en: Beep when a key is pr_essed
tr: _Bir tuş basıldığında biple

en: Beep when key is _accepted
tr: Tuş kabul _edildiğinde biple

en: Beep when key is _rejected
tr: Tuş _kabul edilmediğinde biple

en: Slow Keys
tr: Yavaş Tuşlar

en: Beep when a key is reje_cted
tr: Tuş _kabul edilmediğinde biple

en: Bounce Keys
tr: Sıçrama Tuşları

en: Beep when pressing a key while Caps_Lock is active
tr: Caps_Lock etkinken bir tuşa basıldığında bip sesi çıkar

en: Keyboard Preferences
tr: Klavye Tercihleri

en: Repeat Keys
tr: Tuşların Tekrarlanması

en: Key presses _repeat when key is held down
tr: Tuş _basılı bırakıldığında klavye tekrar etsin

en: _Delay:
tr: _Gecikme:

en: _Speed:
tr: _Hız:

en: Short
tr: Kısa

note: slow acceleration
en: Slow
tr: Yavaş

en: Repeat keys speed
tr: Tuş tekrar hızı

en: Long
tr: Uzun

note: fast acceleration
en: Fast
tr: Hızlı

en: Cursor Blinking
tr: İmleç Yanıp Sönmesi

en: Cursor _blinks in text fields
tr: _Metin alanlarında imlecin yanıp sönmesi

en: S_peed:
tr: _Hız:

en: Cursor blinks speed
tr: İmleç yanıp sönme hızı

en: List of keyboard layouts selected for usage
tr: Kullanım için seçilen klavye düzenleri listesi

en: Select a keyboard layout to be added to the list
tr: Listeye ilâve edilecek klavye düzenini seç

en: _Remove
tr: _Sil

en: Remove the selected keyboard layout from the list
tr: Seçilen klavye düzenini listeden kaldır

en: Move _Up
tr: Y_ukarı taşı

en: Move the selected keyboard layout up in the list
tr: Seçilen klavye düzenini listede yukarıya taşı

en: Move _Down
tr: _Aşağı taşı

en: Move the selected keyboard layout down in the list
tr: Seçilen klavye düzenini listede aşağıya taşı

en: _Show...
tr: _Göster...

en: Print a diagram of the selected keyboard layout
tr: Seçilen klavye düzeninin diyagramını yazdır

en: _Separate layout for each window
tr: Her pencere için ayr_ı düzen

en: New windows u_se active window's layout
tr: Yeni pencereler faal pencerenin düzenini k_ullanır

en: Keyboard _model:
tr: Klavye _modeli:

en: _Options...
tr: _Seçenekler...

en: View and edit keyboard layout options
tr: Klavye düzeni seçeneklerini görüntüle ve düzenle

en: Reset to De_faults
tr: Öntanımlılara _Sıfırla

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
tr: Güncel klavye düzeninin yerine varsayılan ayarları
    getir

en: Layouts
tr: Düzenler

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
tr: _Erişilebilirlik özellikleri klavye kısayolları ile açılabilir ya da kapatılabilir

en: _Simulate simultaneous keypresses
tr: _Eşzamanlı tuş basımlarını taklit et

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
tr: Eğer iki tuşa _birlikte basılırsa yapışkan tuşları etkisizleştir

en: _Latch modifiers when pressed twice
tr: İki kez basıldığında değiştiricileri _tuttur

en: _Only accept long keypresses
tr: _Sadece uzun tuş basımlarını kabul et

en: _Ignore fast duplicate keypresses
tr: _Hızlı çoklu tuş basmalarını yoksay

en: D_elay:
tr: _Gecikme:

en: Audio _Feedback...
tr: Ses _Geri Beslemesi...

en: _Pointer can be controlled using the keypad
tr: _Belirteç klavye ile kontrol edilebilir

en: _Acceleration:
tr: _Hızlanma:

en: Mouse Keys
tr: Fare Tuşları

en: _Lock screen to enforce typing break
tr: _Yazım molasını mecburi kılmak için ekranı kilitle

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
tr: Sürekli klavye kullanmaktan doğan rahatsızlıkları engellemek için ekranı belirli bir süre kilitle

en: _Work interval lasts:
tr: _Çalışma aralıkları süresi:

en: _Break interval lasts:
tr: _Mola aralıkları süresi:

en: Duration of work before forcing a break
tr: Molaya zorlanmadan önceki süre

en: Duration of the break when typing is disallowed
tr: Yazmaya izin verilmediğinde molanın süresi

en: minutes
tr: dakika

en: All_ow postponing of breaks
tr: _Molaların ertelenmesine izin ver

en: Check if breaks are allowed to be postponed
tr: Molaların ertelenmesine izin verilip verilmediğini kontrol eder

en: Typing Break
tr: Yazım Molası

en: _Type to test settings:
tr: _Ayarları kontrol etmek için deneyin:

en: Choose a Layout
tr: Bir Düzen Seçin

en: _Country:
tr: Ü_lke:

en: _Variants:
tr: _Türevler:

en: By _country
tr: Ü_lke ile

en: _Language:
tr: _Dil:

en: By _language
tr: _Dil ile

en: Preview:
tr: Önizleme:

en: Choose a Keyboard Model
tr: Bir Klavye Modeli Seçin

en: _Vendors:
tr: Ü_reticiler:

en: _Models:
tr: _Modeller:

en: Keyboard Layout Options
tr: Klavye Düzen Seçenekleri

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Layout
tr: Düzen

en: Vendors
tr: Üreticiler

en: Models
tr: Modeller

en: Default
tr: Varsayılan

en: Keyboard
tr: Klavye

en: Set your keyboard preferences
tr: Klavye tercihlerini yapın

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;keyboard;preferences;
tr: mate-control-center;MATE;klayye;tercihler;

en: Left button
tr: Sol düğme

en: Middle button
tr: Orta düğme

en: Right button
tr: Sağ düğme

en: Specify the name of the page to show (general)
tr: Görüntülenecek sayfanın ismini belirtin (general)

en: - MATE Mouse Preferences
tr: - MATE Fare Tercihleri

en: Mouse Preferences
tr: Fare Tercihleri

en: Mouse Orientation
tr: Fare Yönelimi

en: _Right-handed
tr: _Sağlak

en: _Left-handed
tr: _Solak

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
tr: Kontrol tuşuna basıldığında belirtecin _konumunu göster

en: Emulate middle button through simultaneous left and right click
tr: Eşzamanlı sol ve sağ tıklamada orta düğme gibi davran

en: Enable middlemouse paste
tr: Farenin orta düğmesi ile yapıştırmayı etkinleştir

en: Pointer Speed
tr: Belirteç Hızı

note: low sensitivity
en: Low
tr: Düşük

note: high sensitivity
en: High
tr: Yüksek

en: _Sensitivity:
tr: _Duyarlılık:

en: Acceleration _Profile:
tr: Hızlanma _Profili:

en: Adaptive
tr: Uyumlu

en: Flat
tr: Düz

en: Drag and Drop
tr: Sürükle Bırak

en: Thr_eshold:
tr: _Eşik:

en: Double-Click Timeout
tr: Çift Tıklama Zaman Aşımı

en: _Timeout:
tr: _Zaman aşımı:

en: To test your double-click settings, try to double-click on the triangle and you must see the mate desktop logo with both rings showing.
tr: Çift tıklama ayarlarınızı sınamak için üçgene çift tıkladığınızda mate masaüstünün logosunun halkalarını görmelisiniz.

en: Mouse
tr: Fare

en: Enable _touchpad
tr: _Dokunmatik panel etkin

en: Disable touchpad _while typing
tr: _Yazarken dokunmatik paneli pasifleştir

en: Enable _mouse clicks with touchpad
tr: Dokunmatik panelde _fare tıklamalarını etkinleştir

en: Two-finger click emulation:
tr: İki parmak tıklama öykünümü:

en: Three-finger click emulation:
tr: Üç parmak tıklama öykünümü:

en: Warning: multi-finger emulation may disable software buttons
tr: İkaz: çoklu parmak öykünümü yazılım düğmelerini devre dışı bırakabilir

en: Scrolling
tr: Kaydırma

en: _Vertical edge scrolling
tr: _Dikey kenar kaydırma

en: H_orizontal edge scrolling
tr: _Yatay kenar kaydırma

en: V_ertical two-finger scrolling
tr: İki parmakla d_ikey kaydırma

en: Hor_izontal two-finger scrolling
tr: İki parmakla y_atay kaydırma

en: Enable _natural scrolling
tr: D_oğal kaydırmayı etkinleştir

en: Touchpad
tr: Dokunmatik panel

en: Set your mouse preferences
tr: Fare tercihlerini yapın

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;mouse;preferences;
tr: mate-control-center;MATE;fare;tercihler;

en: Network Proxy
tr: Ağ Vekili

en: Set your network proxy preferences
tr: Ağ vekil tercihlerini ayarlayın

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;network;http;socks;proxy;
tr: mate-control-center;MATE;ağ;http;https;socks;proxy;ağ geçidi;

en: Network Proxy Preferences
tr: Ağ Vekil Tercihleri

en: <b>Di_rect internet connection</b>
tr: <b>Doğrudan _İnternet bağlantısı</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
tr: <b>Elle _vekil ayarı</b>

en: _Details
tr: _Ayrıntılar

en: H_TTP proxy:
tr: _HTTP vekili:

en: _Secure HTTP proxy:
tr: _Güvenli HTTP vekili:

en: _FTP proxy:
tr: _FTP vekili:

en: S_ocks host:
tr: S_ocks makinesi:

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
tr: <b>_Otomatik vekil ayarları</b>

en: Autoconfiguration _URL:
tr: _Otomatik yapılandırma URL'si:

en: Proxy Configuration
tr: Vekil Yapılandırması

en: Ignore Host List
tr: Makine Listesini Yok Say

en: Ignored Hosts
tr: Yok Sayılan Makineler

en: HTTP Proxy Details
tr: HTTP Vekil Ayrıntıları

en: <b>_Use authentication</b>
tr: <b>Kimlik _doğrulama kullan</b>

en: U_sername:
tr: _Kullanıcı adı:

en: _Password:
tr: _Parola:

en: Metacity Preferences
tr: Metacity Tercihleri

en: Compositing Manager
tr: Görüntü Birleştirme Yöneticisi

en: Enable software _compositing window manager
tr: Yazılım _kompozisyonlu pencere yöneticisini etkinleştir

en: The current window manager is unsupported
tr: Güncel pencere yöneticisi desteklenmemektedir

en: H_yper
tr: _Hiper

en: S_uper (or "Windows logo")
tr: _Süper (ya da "Windows logosu")

en: Windows
tr: Pencereler

en: Set your window properties
tr: Pencere özelliklerinizi ayarlayın

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;window;manager;properties;marco;preferences;
tr: mate-control-center;MATE;pencere;yönetici;özellikler;makro;tercihler;

en: Window Preferences
tr: Pencere Tercihleri

en: Window Selection
tr: Pencere Seçimi

en: _Select windows when the mouse moves over them
tr: _Fare bir pencerenin üzerine geldiğinde onu yükselt

en: U_nselect windows when the mouse leaves them
tr: Fare onu terk ettiğinde pencerenin s_eçilmişliğini kaldır

en: _Raise selected windows after
tr: _Seçilen pencereyi şu kadar sonra yükselt

en: seconds
tr: saniye

en: Titlebar Action
tr: Başlık Çubuğu Eylemi

en: _Double-click titlebar action:
tr: _Başlık çubuğuna çift tıklama eylemi:

en: Roll up
tr: Yukarı sar

en: Maximize
tr: Büyült

en: Maximize Horizontally
tr: Yatay Büyült

en: Maximize Vertically
tr: Dikey Büyült

en: Minimize
tr: Küçült

en: None
tr: Hiçbiri

en: Show _thumbnails in Alt-Tab
tr: Alt+Tab'da _önizlemeleri göster

en: Show window _border in Alt-Tab
tr: _Alt-Tab'da pencere kenarlıklarını göster

en: Movement Key
tr: Hareket Tuşu

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
tr: Bir pencereyi taşımak için, bu tuşa basılı tutarak pencereyi sürükleyin:

en: Behaviour
tr: Davranış

en: New Windows
tr: Yeni Pencereler

en: Centre _new windows
tr: Yeni _pencereleri ortala

en: Window Snapping
tr: Pencere Yakalama

en: Enable window _tiling
tr: Pencere _döşemeyi etkinleştir

en: Allow t_op tiling
tr: _En üst döşemeye izin ver

en: Titlebar Buttons
tr: Başlık Çubuğu Düğmeleri

en: _Position of titlebar buttons:
tr: _Başlangıç çubuğu düğmelerinin  konumu

en: Right (with menu)
tr: Sağ (menü ile)

en: Left (with menu)
tr: Sol (menü ile)

en: Placement
tr: Yerleştirme

en: Software Compositing
tr: Yazılım Kompozisyonu

en: Enable _software compositing window manager
tr: Yazılım _kompozisyonu pencere yöneticisini etkinleştir

en: open file
tr: dosya aç

en: Create pid file failed
tr: Pid dosyası oluşturma başarısız

en: write file
tr: dosya yaz

en: write pid file failed
tr: pid dosyası yazımı başarısız

en: open pid file failed
tr: pid dosyası açılması başarısız

en: read file
tr: dosya oku

en: read pid file failed
tr: pid dosyası okuma başarısız

en: Time and Date Manager
tr: Zaman ve Tarih Yönetici

en: NTP sync
tr: NTP eşitleme

en: Time zone
tr: Zaman dilimi

en: Click the button to edit time zone.
tr: Zaman dilimini düzenlemek için düğmeye tıklayın.

en: Time
tr: Saat

en: Date
tr: Tarih

en: Click to save the specified date and time.
tr: Belirtilen tarih ve saati kaydetmek için tıklayın.

en: Set time zone
tr: Zaman dilimi ayarla

en: Set Ntp sync
tr: Ntp eşitleme ayarla

en: Network time synchronization has been set up. Manual time/date setting is disabled.
tr: Ağ zaman eşitlemesi (NTP) ayarlandı. Elle saat/tarih ayarlama devre dışı.

en: Error: timezone identifier cannot be parsed or loaded
tr: Hata: saat dilimi tanımlayıcısı ayrıştırılamadı veya yüklenemedi

en: Time Zone
tr: Zaman Dilimi

en: Time Zone Selection
tr: Zaman Dilimi Seçimi

en: Con_firm
tr: _Onayla

en: Africa/Abidjan
tr: Afrika/Abidyan

en: Africa/Accra
tr: Afrika/Accra

en: Africa/Addis_Ababa
tr: Afrika/Adisababa

en: Africa/Algiers
tr: Afrika/Cezayir

en: Africa/Asmara
tr: Afrika/Asmara

en: Africa/Bamako
tr: Afrika/Bamako

en: Africa/Bangui
tr: Afrika/Bangui

en: Africa/Banjul
tr: Afrika/Banjul

en: Africa/Bissau
tr: Afrika/Bissau

en: Africa/Blantyre
tr: Afrika/Blantyre

en: Africa/Brazzaville
tr: Afrika/Brazzaville

en: Africa/Bujumbura
tr: Afrika/Bujumbura

en: Africa/Cairo
tr: Afrika/Kahire

en: Africa/Casablanca
tr: Afrika/Kazablanka

en: Africa/Ceuta
tr: Afrika/Ceuta

en: Africa/Conakry
tr: Afrika/Conakry

en: Africa/Dakar
tr: Afrika/Dakar

en: Africa/Dar_es_Salaam
tr: Afrika/DarüsSelam

en: Africa/Djibouti
tr: Afrika/Cibuti

en: Africa/Douala
tr: Afrika/Douala

en: Africa/El_Aaiun
tr: Afrika/El_Aaiun

en: Africa/Freetown
tr: Afrika/Freetown

en: Africa/Gaborone
tr: Afrika/Gaborone

en: Africa/Harare
tr: Afrika/Harare

en: Africa/Johannesburg
tr: Afrika/Yohanesburg

en: Africa/Juba
tr: Afrika/Juba

en: Africa/Kampala
tr: Afrika/Kampala

en: Africa/Khartoum
tr: Afrika/Hartum

en: Africa/Kigali
tr: Afrika/Kigali

en: Africa/Kinshasa
tr: Afrika/Kinşasa

en: Africa/Lagos
tr: Afrika/Lagos

en: Africa/Libreville
tr: Afrika/Libreville

en: Africa/Lome
tr: Afrika/Lome

en: Africa/Luanda
tr: Afrika/Luanda

en: Africa/Lubumbashi
tr: Afrika/Lubumbaşi

en: Africa/Lusaka
tr: Afrika/Lusaka

en: Africa/Malabo
tr: Afrika/Malabo

en: Africa/Maputo
tr: Afrika/Maputo

en: Africa/Maseru
tr: Afrika/Maseru

en: Africa/Mbabane
tr: Afrika/Mbabane

en: Africa/Mogadishu
tr: Afrika/Mogadişu

en: Africa/Monrovia
tr: Afrika/Monrovia

en: Africa/Nairobi
tr: Afrika/Nayrobi

en: Africa/Ndjamena
tr: Afrika/Ndjamena

en: Africa/Niamey
tr: Afrika/Niamey

en: Africa/Nouakchott
tr: Afrika/Nouakchott

en: Africa/Ouagadougou
tr: Afrika/Ouagadougou

en: Africa/Porto-Novo
tr: Afrika/Porto-Novo

en: Africa/Sao_Tome
tr: Afrika/Sao_Tome

en: Africa/Tripoli
tr: Afrika/Trablus

en: Africa/Tunis
tr: Afrika/Tunus

en: Africa/Windhoek
tr: Afrika/Windhoek

en: America/Adak
tr: Amerika/Adak

en: America/Anchorage
tr: Amerika/Anchorage

en: America/Anguilla
tr: Amerika/Anguilla

en: America/Antigua
tr: Amerika/Antigua

en: America/Araguaina
tr: Amerika/Araguaina

en: America/Argentina/Buenos_Aires
tr: Amerika/Arjantin/Buenos_Aires

en: America/Argentina/Catamarca
tr: Amerika/Arjantin/Catamarca

en: America/Argentina/Cordoba
tr: Amerika/Arjantin/Kordoba

en: America/Argentina/Jujuy
tr: Amerika/Arjantin/Jujuy

en: America/Argentina/La_Rioja
tr: Amerika//Arjantin/La_Rioja

en: America/Argentina/Mendoza
tr: Amerika/Arjantin/Mendoza

en: America/Argentina/Rio_Gallegos
tr: Amerika/Arjantin/Rio_Gallegos

en: America/Argentina/Salta
tr: Amerika/Arjantin/Salta

en: America/Argentina/San_Juan
tr: Amerika/Arjantin/San_Juan

en: America/Argentina/San_Luis
tr: Amerika/Arjantin/San_Luis

en: America/Argentina/Tucuman
tr: Amerika/Arjantin/Tucuman

en: America/Argentina/Ushuaia
tr: Amerika/Arjantin/Ushuaia

en: America/Aruba
tr: Amerika/Aruba

en: America/Asuncion
tr: Amerika/Asuncion

en: America/Atikokan
tr: Amerika/Atikokan

en: America/Bahia
tr: Amerika/Bahia

en: America/Bahia_Banderas
tr: Amerika/Bahia_Banderas

en: America/Barbados
tr: Amerika/Barbados

en: America/Belem
tr: Amerika/Belem

en: America/Belize
tr: Amerika/Belize

en: America/Blanc-Sablon
tr: Amerika/Blanc-Sablon

en: America/Boa_Vista
tr: Amerika/Boa_Vista

en: America/Bogota
tr: Amerika/Bogota

en: America/Boise
tr: Amerika/Boise

en: America/Cambridge_Bay
tr: Amerika/Cambridge_Bay

en: America/Campo_Grande
tr: Amerika/Campo_Grande

en: America/Cancun
tr: Amerika/Cancun

en: America/Caracas
tr: Amerika/Karakas

en: America/Cayenne
tr: Amerika/Cayenne

en: America/Cayman
tr: Amerika/Kayman

en: America/Chicago
tr: Amerika/Şikago

en: America/Chihuahua
tr: Amerika/Chihuahua

en: America/Costa_Rica
tr: Amerika/Kosta_Rika

en: America/Creston
tr: Amerika/Creston

en: America/Cuiaba
tr: Amerika/Cuiaba

en: America/Curacao
tr: Amerika/Kurakao

en: America/Danmarkshavn
tr: Amerika/Danmarkshavn

en: America/Dawson
tr: Amerika/Dawson

en: America/Dawson_Creek
tr: Amerika/Dawson_Creek

en: America/Denver
tr: Amerika/Denver

en: America/Detroit
tr: Amerika/Detroit

en: America/Dominica
tr: Amerika/Dominik

en: America/Edmonton
tr: Amerika/Edmonton

en: America/El_Salvador
tr: Amerika/El_Salvador

en: America/Fortaleza
tr: Amerika/Fortaleza

en: America/Fort_Nelson
tr: Amerika/Fort_Nelson

en: America/Glace_Bay
tr: Amerika/Glace_Bay

en: America/Godthab
tr: Amerika/Godthab

en: America/Goose_Bay
tr: Amerika/Goose_Bay

en: America/Grand_Turk
tr: Amerika/Türk_Adaları

en: America/Grenada
tr: Amerika/Grenada

en: America/Guadeloupe
tr: Amerika/Guadalup

en: America/Guatemala
tr: Amerika/Guatemala

en: America/Guayaquil
tr: Amerika/Guayaquil

en: America/Guyana
tr: Amerika/Guyana

en: America/Halifax
tr: Amerika/Halifax

en: America/Havana
tr: Amerika/Havana

en: America/Hermosillo
tr: Amerika/Hermosillo

en: America/Indiana/Indianapolis
tr: Amerika/Indiana/Indianapolis

en: America/Indiana/Knox
tr: Amerika/Indiana/Knox

en: America/Indiana/Marengo
tr: Amerika/Indiana/Marengo

en: America/Indiana/Petersburg
tr: Amerika/Indiana/Petersburg

en: America/Indiana/Tell_City
tr: Amerika/Indiana/Tell_City

en: America/Indiana/Vevay
tr: Amerika/Indiana/Vevay

en: America/Indiana/Vincennes
tr: Amerika/Indiana/Vincennes

en: America/Indiana/Winamac
tr: Amerika/Indiana/Winamac

en: America/Inuvik
tr: Amerika/Inuvik

en: America/Iqaluit
tr: Amerika/Iqaluit

en: America/Jamaica
tr: Amerika/Jameika

en: America/Juneau
tr: Amerika/Juneau

en: America/Kentucky/Louisville
tr: Amerika/Kentucy/Louisville

en: America/Kentucky/Monticello
tr: Amerika/Kentucky/Monticello

en: America/Kralendijk
tr: Amerika/Kralendijk

en: America/La_Paz
tr: Amerika/La_Paz

en: America/Lima
tr: Amerika/Lima

en: America/Los_Angeles
tr: Amerika/Los_Angeles

en: America/Lower_Princes
tr: Amerika/Lower_Princes

en: America/Maceio
tr: Amerika/Maceio

en: America/Managua
tr: Amerika/Managua

en: America/Manaus
tr: Amerika/Manaus

en: America/Marigot
tr: Amerika/Marigot

en: America/Martinique
tr: Amerika/Martinik

en: America/Matamoros
tr: Amerika/Matamoros

en: America/Mazatlan
tr: Amerika/Mazatlan

en: America/Menominee
tr: Amerika/Menominee

en: America/Merida
tr: Amerika/Mendoza

en: America/Metlakatla
tr: Amerika/Metlakatla

en: America/Mexico_City
tr: Amerika/Meksiko

en: America/Miquelon
tr: Amerika/Miquelon

en: America/Moncton
tr: Amerika/Moncton

en: America/Monterrey
tr: Amerika/Montserrat

en: America/Montevideo
tr: Amerika/Montevideo

en: America/Montserrat
tr: Amerika/Montserrat

en: America/Nassau
tr: Amerika/Nassau

en: America/New_York
tr: Amerika/New_York

en: America/Nipigon
tr: Amerika/Nipigon

en: America/Nome
tr: Amerika/Nome

en: America/Noronha
tr: Amerika/Noronha

en: America/North_Dakota/Beulah
tr: Amerika/North_Dakota/Beulah

en: America/North_Dakota/Center
tr: Amerika/Kuzey_Dakota/Merkez

en: America/North_Dakota/New_Salem
tr: Amerika/Kuzey_Dakota/New_salem

en: America/Ojinaga
tr: Amerika/Ojinaga

en: America/Panama
tr: Amerika/Panama

en: America/Pangnirtung
tr: Amerika/Pangnirtung

en: America/Paramaribo
tr: Amerika/Paramaribo

en: America/Phoenix
tr: Amerika/Phoenix

en: America/Port-au-Prince
tr: Amerika/Port-au-Prince

en: America/Port_of_Spain
tr: Amerika/Port_of_Spain

en: America/Porto_Velho
tr: Amerika/Porto_Velho

en: America/Puerto_Rico
tr: Amerika/Porto_Riko

en: America/Punta_Arenas
tr: Amerika/Punta_Arenas

en: America/Rainy_River
tr: Amerika/Rainy_River

en: America/Rankin_Inlet
tr: Amerika/Rankin_Inlet

en: America/Regina
tr: Amerika/Regina

en: America/Resolute
tr: Amerika/Resolute

en: America/Rio_Branco
tr: Amerika/Rio_Branco

en: America/Santarem
tr: Amerika/Santarem

en: America/Santiago
tr: Amerika/Santiago

en: America/Santo_Domingo
tr: Amerika/Santo_Dominyo

en: America/Sao_Paulo
tr: Amerika/Sao_Paulo

en: America/Scoresbysund
tr: Amerika/Scoresbysund

en: America/Sitka
tr: Amerika/Sitka

en: America/St_Barthelemy
tr: Amerika/St_Barthelemy

en: America/St_Johns
tr: Amerika/St_Johns

en: America/St_Kitts
tr: Amerika/St_Kitts

en: America/St_Lucia
tr: Amerika/St_Lucia

en: America/St_Thomas
tr: Amerika/St_Thomas

en: America/St_Vincent
tr: Amerika/St_Vincent

en: America/Swift_Current
tr: Amerika/Swift_Current

en: America/Tegucigalpa
tr: Amerika/Tegucigalpa

en: America/Thule
tr: Amerika/Thule

en: America/Thunder_Bay
tr: Amerika/Thunder_Bay

en: America/Tijuana
tr: Amerika/Tijuana

en: America/Toronto
tr: Amerika/Toronto

en: America/Tortola
tr: Amerika/Tortola

en: America/Vancouver
tr: Amerika/Vancouver

en: America/Whitehorse
tr: Amerika/Whitehorse

en: America/Winnipeg
tr: Amerika/Winnipeg

en: America/Yakutat
tr: Amerika/Yakutat

en: America/Yellowknife
tr: Amerika/Yellowknife

en: Antarctica/Casey
tr: Antarktika/Casey

en: Antarctica/Davis
tr: Antarktika/Davis

en: Antarctica/DumontDUrville
tr: Antarktika/DumontDUrville

en: Antarctica/Macquarie
tr: Antarktika/Macquarie

en: Antarctica/Mawson
tr: Antarktika/Mawson

en: Antarctica/McMurdo
tr: Antarktika/McMurdo

en: Antarctica/Palmer
tr: Antarktika/Palmer

en: Antarctica/Rothera
tr: Antarktika/Rothera

en: Antarctica/Syowa
tr: Antarktika/Syowa

en: Antarctica/Troll
tr: Antarktika/Troll

en: Antarctica/Vostok
tr: Antarktika/Vostok

en: Asia/Aden
tr: Asya/Aden

en: Asia/Almaty
tr: Asya/Almaata

en: Asia/Amman
tr: Asya/Amman

en: Asia/Anadyr
tr: Asya/Anadyr

en: Asia/Aqtau
tr: Asya/Aqtau

en: Asia/Aqtobe
tr: Asya/Aqtobe

en: Asia/Ashgabat
tr: Asya/Aşkabad

en: Asia/Atyrau
tr: Asya/Atyrau

en: Asia/Baghdad
tr: Asya/Bağdat

en: Asia/Bahrain
tr: Asya/Bahreyn

en: Asia/Baku
tr: Asya/Bakü

en: Asia/Bangkok
tr: Asya/Bangkok

en: Asia/Barnaul
tr: Asya/Barnaul

en: Asia/Beirut
tr: Asya/Beyrut

en: Asia/Bishkek
tr: Asya/Bişkek

en: Asia/Brunei
tr: Asya/Brunei

en: Asia/Chita
tr: Asya/Chita

en: Asia/Choibalsan
tr: Asya/Choibalsan

en: Asia/Colombo
tr: Asya/Colombo

en: Asia/Damascus
tr: Asya/Şam

en: Asia/Dhaka
tr: Asya/Daka

en: Asia/Dili
tr: Asya/Dili

en: Asia/Dubai
tr: Asya/Dubai

en: Asia/Dushanbe
tr: Asya/Duşanbe

en: Asia/Famagusta
tr: Asya/Famagusta

en: Asia/Gaza
tr: Asya/Gaza

en: Asia/Hebron
tr: Asya/Hebron-El-Halil

en: Asia/Ho_Chi_Minh
tr: Asya/Ho_Chi_Minh

en: Asia/Hong_Kong
tr: Asya/Hong_Kong

en: Asia/Hovd
tr: Asya/Aden

en: Asia/Irkutsk
tr: Asya/Irkutsk

en: Asia/Jakarta
tr: Asya/Jakarta

en: Asia/Jayapura
tr: Asya/Jayapura

en: Asia/Jerusalem
tr: Asya/Kudüs

en: Asia/Kabul
tr: Asya/Kabil

en: Asia/Kamchatka
tr: Asya/Kamçatka

en: Asia/Karachi
tr: Asya/Karaçi

en: Asia/Kathmandu
tr: Asya/Katmandu

en: Asia/Khandyga
tr: Asya/Khandyga

en: Asia/Kolkata
tr: Asya/Kalküta

en: Asia/Krasnoyarsk
tr: Asya/Krasnoyarsk

en: Asia/Kuala_Lumpur
tr: Asya/Kuala_Lumpur

en: Asia/Kuching
tr: Asya/Kuching

en: Asia/Kuwait
tr: Asya/Kuveyt

en: Asia/Macau
tr: Asya/Macau

en: Asia/Magadan
tr: Asya/Magadan

en: Asia/Makassar
tr: Asya/Makassar

en: Asia/Manila
tr: Asya/Manila

en: Asia/Muscat
tr: Asya/Muscat

en: Asia/Nicosia
tr: Asya/Lefkoşa

en: Asia/Novokuznetsk
tr: Asya/Novokuznetsk

en: Asia/Novosibirsk
tr: Asya/Novosibirsk

en: Asia/Omsk
tr: Asya/Omsk

en: Asia/Oral
tr: Asya/Oral

en: Asia/Phnom_Penh
tr: Asya/Pnom_Pen

en: Asia/Pontianak
tr: Asya/Pontianak

en: Asia/Pyongyang
tr: Asya/Piongyang

en: Asia/Qatar
tr: Asya/Katar

en: Asia/Qostanay
tr: Asya/Qostanay

en: Asia/Qyzylorda
tr: Asya/Qyzylorda

en: Asia/Riyadh
tr: Asya/Riyad

en: Asia/Sakhalin
tr: Asya/Sakhalin

en: Asia/Samarkand
tr: Asya/Semerkant

en: Asia/Seoul
tr: Asya/Seul

en: Asia/Shanghai
tr: Asya/Şanghay

en: Asia/Singapore
tr: Asya/Singapur

en: Asia/Srednekolymsk
tr: Asya/Srednekolymsk

en: Asia/Taipei
tr: Asya/Taipei

en: Asia/Tashkent
tr: Asya/Taşkent

en: Asia/Tbilisi
tr: Asya/Tiflis

en: Asia/Tehran
tr: Asya/Tahran

en: Asia/Thimphu
tr: Asya/Thimbu

en: Asia/Tokyo
tr: Asya/Tokyo

en: Asia/Tomsk
tr: Asya/Tomsk

en: Asia/Ulaanbaatar
tr: Asya/Ulan_Bator

en: Asia/Urumqi
tr: Asya/Urumqi

en: Asia/Ust-Nera
tr: Asya/Ust-Nera

en: Asia/Vientiane
tr: Asya/Vientiane

en: Asia/Vladivostok
tr: Asya/Vladivostok

en: Asia/Yakutsk
tr: Asya/Yakutsk

en: Asia/Yangon
tr: Asya/Yangon-Rangoon

en: Asia/Yekaterinburg
tr: Asya/Yekaterinburg

en: Asia/Yerevan
tr: Asya/Erivan

en: Atlantic/Azores
tr: Atlantik/Azorlar

en: Atlantic/Bermuda
tr: Atlantik/Bermuda

en: Atlantic/Canary
tr: Atlantik/Kanarya

en: Atlantic/Cape_Verde
tr: Atlantik/Cape_Verde

en: Atlantic/Faroe
tr: Atlantik/Faroe

en: Atlantic/Madeira
tr: Atlantik/Madeyra

en: Atlantic/Reykjavik
tr: Atlantik/Reykjavik

en: Atlantic/South_Georgia
tr: Atlantik/Güney_Georgia

en: Atlantic/Stanley
tr: Atlantik/Stanley

en: Atlantic/St_Helena
tr: Atlantik/St_Helena

en: Australia/Adelaide
tr: Avustralya/Adelaide

en: Australia/Brisbane
tr: Avustralya/Brisbane

en: Australia/Broken_Hill
tr: Avustralya/Broken_Hill

en: Australia/Currie
tr: Avustralya/Currie

en: Australia/Darwin
tr: Avustralya/Darwin

en: Australia/Eucla
tr: Avustralya/Eucla

en: Australia/Hobart
tr: Avustralya/Hobart

en: Australia/Lindeman
tr: Avustralya/Lindeman

en: Australia/Lord_Howe
tr: Avustralya/Lord_Howe

en: Australia/Melbourne
tr: Avustralya/Melbourne

en: Australia/Perth
tr: Avustralya/Perth

en: Australia/Sydney
tr: Avustralya/Sidney

en: Europe/Amsterdam
tr: Avrupa/Amsterdam

en: Europe/Andorra
tr: Avrupa/Andorra

en: Europe/Astrakhan
tr: Avrupa/Astrahan

en: Europe/Athens
tr: Avrupa/Atina

en: Europe/Belgrade
tr: Avrupa/Belgrat

en: Europe/Berlin
tr: Avrupa/Berlin

en: Europe/Bratislava
tr: Avrupa/Bratislava

en: Europe/Brussels
tr: Avrupa/Brüksel

en: Europe/Bucharest
tr: Avrupa/Bükreş

en: Europe/Budapest
tr: Avrupa/Budapeşte

en: Europe/Busingen
tr: Avrupa/Busingen

en: Europe/Chisinau
tr: Avrupa/Kişinev

en: Europe/Copenhagen
tr: Avrupa/Kopenhag

en: Europe/Dublin
tr: Avrupa/Dublin

en: Europe/Gibraltar
tr: Avrupa/Cebelitarık

en: Europe/Guernsey
tr: Avrupa/Guernsey

en: Europe/Helsinki
tr: Avrupa/Helsinki

en: Europe/Isle_of_Man
tr: Avrupa/Man_Adası

en: Europe/Istanbul
tr: Avrupa/İstanbul

en: Europe/Jersey
tr: Avrupa/Jersey

en: Europe/Kaliningrad
tr: Avrupa/Kaliningrad

en: Europe/Kiev
tr: Avrupa/Kiev

en: Europe/Kirov
tr: Avrupa/Kirov

en: Europe/Lisbon
tr: Avrupa/Lizbon

en: Europe/Ljubljana
tr: Avrupa/Ljubljana

en: Europe/London
tr: Avrupa/Londra

en: Europe/Luxembourg
tr: Avrupa/Lüksemburg

en: Europe/Madrid
tr: Avrupa/Madrit

en: Europe/Malta
tr: Avrupa/Malta

en: Europe/Mariehamn
tr: Avrupa/Mariehamn

en: Europe/Minsk
tr: Avrupa/Minsk

en: Europe/Monaco
tr: Avrupa/Monako

en: Europe/Moscow
tr: Avrupa/Moskova

en: Europe/Oslo
tr: Avrupa/Oslo

en: Europe/Paris
tr: Avrupa/Paris

en: Europe/Podgorica
tr: Avrupa/Podgorica

en: Europe/Prague
tr: Avrupa/Prag

en: Europe/Riga
tr: Avrupa/Riga

en: Europe/Rome
tr: Avrupa/Roma

en: Europe/Samara
tr: Avrupa/Samara

en: Europe/San_Marino
tr: Avrupa/San_Marino

en: Europe/Sarajevo
tr: Avrupa/Saray_Bosna

en: Europe/Saratov
tr: Avrupa/Saratov

en: Europe/Simferopol
tr: Avrupa/Simferopol

en: Europe/Skopje
tr: Avrupa/Üsküp

en: Europe/Sofia
tr: Avrupa/Sofya

en: Europe/Stockholm
tr: Avrupa/Stokholm

en: Europe/Tallinn
tr: Avrupa/Tallinn

en: Europe/Tirane
tr: Avrupa/Tiran

en: Europe/Ulyanovsk
tr: Avrupa/Ulyanovsk

en: Europe/Uzhgorod
tr: Avrupa/Uzhgorod

en: Europe/Vaduz
tr: Avrupa/Vaduz

en: Europe/Vatican
tr: Avrupa/Vatikan

en: Europe/Vienna
tr: Avrupa/Viyana

en: Europe/Vilnius
tr: Avrupa/Vilnius

en: Europe/Volgograd
tr: Avrupa/Volgograd

en: Europe/Warsaw
tr: Avrupa/Varşova

en: Europe/Zagreb
tr: Avrupa/Zagrep

en: Europe/Zaporozhye
tr: Avrupa/Zaporozya

en: Europe/Zurich
tr: Avrupa/Zürih

en: Indian/Antananarivo
tr: Hint_Okyanusu/Antananarivo

en: Indian/Chagos
tr: Hint_Okyanusu/Chagos

en: Indian/Christmas
tr: Hint_Okyanusu/Christmas

en: Indian/Cocos
tr: Hint_Okyanusu/Cocos

en: Indian/Comoro
tr: Hint_Okyanusu/Comoro

en: Indian/Kerguelen
tr: Hint_Okyanusu/Kerguelen

en: Indian/Mahe
tr: Hint_Okyanusu/Mahe

en: Indian/Maldives
tr: Hint_Okyanusu/Maldives

en: Indian/Mauritius
tr: Hint_Okyanusu/Mauritius

en: Indian/Mayotte
tr: Hint_Okyanusu/Mayotte

en: Indian/Reunion
tr: Hint_Okyanusu/Reunion

en: Pacific/Apia
tr: Pasifik/Apia

en: Pacific/Auckland
tr: Pasifik/Auckland

en: Pacific/Bougainville
tr: Pasifik/Bougainville

en: Pacific/Chatham
tr: Pasifik/Chatham

en: Pacific/Chuuk
tr: Pasifik/Chuuk

en: Pacific/Easter
tr: Pasifik/Easter

en: Pacific/Efate
tr: Pasifik/Efate

en: Pacific/Enderbury
tr: Pasifik/Enderbury

en: Pacific/Fakaofo
tr: Pasifik/Fakaofo

en: Pacific/Fiji
tr: Pasifik/Fiji

en: Pacific/Funafuti
tr: Pasifik/Funafuti

en: Pacific/Galapagos
tr: Pasifik/Galapagos

en: Pacific/Gambier
tr: Pasifik/Gambier

en: Pacific/Guadalcanal
tr: Pasifik/Guadalkanal

en: Pacific/Guam
tr: Pasifik/Guam

en: Pacific/Honolulu
tr: Pasifik/Honolulu

en: Pacific/Kiritimati
tr: Pasifik/Kiritimati

en: Pacific/Kosrae
tr: Pasifik/Kosrae

en: Pacific/Kwajalein
tr: Pasifik/Kwajalein

en: Pacific/Majuro
tr: Pasifik/Majuro

en: Pacific/Marquesas
tr: Pasifik/Markiz

en: Pacific/Midway
tr: Pasifik/Midway

en: Pacific/Nauru
tr: Pasifik/Nauru

en: Pacific/Niue
tr: Pasifik/Niue

en: Pacific/Norfolk
tr: Pasifik/Norfolk

en: Pacific/Noumea
tr: Pasifik/Noumea

en: Pacific/Pago_Pago
tr: Pasifik/Pago_Pago

en: Pacific/Palau
tr: Pasifik/Palau

en: Pacific/Pitcairn
tr: Pasifik/Pitcairn

en: Pacific/Pohnpei
tr: Pasifik/Pohnpei

en: Pacific/Port_Moresby
tr: Pasifik/Port_Moresby

en: Pacific/Rarotonga
tr: Pasifik/Rarotonga

en: Pacific/Saipan
tr: Pasifik/Saipan

en: Pacific/Tahiti
tr: Pasifik/Tahiti

en: Pacific/Tarawa
tr: Pasifik/Tarawa

en: Pacific/Tongatapu
tr: Pasifik/Tongatapu

en: Pacific/Wake
tr: Pasifik/Wake

en: Pacific/Wallis
tr: Pasifik/Wallis

en: Time And Date Manager
tr: Zaman ve Tarih Yönetici

en: Setting the time and date of the local system
tr: Yerel sistemin saatini ve tarihini ayarlama

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;clock;date;time;preferences;
tr: mate-control-center;MATE;saat;tarih;zaman;tercihler;

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
tr: Pencere yöneticisi "%s" bir yapılandırma aygıtına kayıtlı değil

en: %s key is empty
tr: %s anahtarı boş

en: Filter
tr: Filtre

en: Groups
tr: Gruplar

en: Common Tasks
tr: Sık Kullanılan Görevler

en: Control Center
tr: Kontrol Merkezi

en: Hide on start (useful to preload the shell)
tr: Başlangıçta gizle (kabuğu önyükleme için yararlı)

en: The MATE configuration tool
tr: MATE yapılandırma aracı

en: Configure MATE settings
tr: MATE ayarlarını yapılandır

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;control;center;configuration;tool;desktop;preferences;
tr: MATE;denetim;kontrol;merkez;yapılandırma;araç;tercihler;masaüstü;

en: _Postpone Break
tr: _Molayı Ertele

en: Take a break!
tr: Mola verin!

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: _About
tr: _Hakkında

en: _Take a Break
tr: _Mola ver

en: Take a break now (next in %dm)
tr: Şimdi mola ver (gelecek %dd sonra)

en: Take a break now (next in less than one minute)
tr: Şimdi mola ver (gelecek bir dakikadan az bir süre sonra)

en: Less than one minute until the next break
tr: Sonraki molaya bir dakikadan az bir zaman kaldı

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
tr: Bu hata yüzünde yazım molası özellikleri penceresi yukarı getirilemiyor: %s

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
tr: Richard Hult <richard@imendio.com> tarafından yazıldı

en: Eye candy added by Anders Carlsson
tr: Görsel güzellikler, Anders Carlsson tarafından eklendi

en: A computer break reminder.
tr: Bilgisayar molası hatırlatıcısı.

en: Enable debugging code
tr: Hata ayıklama kodunu etkinleştir

en: Don't check whether the notification area exists
tr: Uyarı alanının mevcut olup olmadığını kontrol etme

en: Typing Monitor
tr: Yazım Gözetleyicisi

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
tr: Yazım gözetleyicisi bilgileri göstermek için uyarı alanını kullanır. Panelinizde uyarı alanı yok gibi görülüyor. Panele sağ tıklayıp 'Panele ekle', 'Uyarı alanı' ve 'Ekle'yi tıklayarak alanı ekleyebilirsiniz.

en: Style
tr: Tarz

en: Type
tr: Tür

en: Version
tr: Sürüm

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: Description
tr: Tanımlama

en: Install Failed
tr: Kurulum Başarısız

en: Installed
tr: Kurulu

en: This font could not be displayed.
tr: Bu yazıtipi görüntülenemedi.

en: Info
tr: Bilgi

en: Back
tr: Geri

en: All Fonts
tr: Tüm yazıtipleri

en: Font Viewer
tr: Yazıtipi Görüntüleyici

en: View fonts on your system
tr: Sisteminizdeki yazıtiplerini görüntüleyin

en: MATE Font Viewer
tr: MATE Yazıtipi Görüntüleyicisi

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: mate-control-center;MATE;font;viewer;preview;desktop;preferences;
tr: mate-control-center;MATE;yazı tipi;görüntüleyici;ön izleme;masaüstü;tercihler;

en: Text to thumbnail (default: Aa)
tr: Örneklendirilecek metin (öntanımlı: Aa)

en: TEXT
tr: METİN

en: Thumbnail size (default: 128)
tr: Küçük resim boyutu (varsayılan: 128)

en: SIZE
tr: BOYUT

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
tr: YAZITİPİ-DOSYASI ÇIKTI-DOSYASI

en: Your filter "%s" does not match any items.
tr: Filtreniz "%s" hiçbir öğe ile eşleşmedi.

en: No matches found.
tr: Hiçbir eşleşme bulunamadı.

en: New Applications
tr: Yeni Uygulamalar

en: Other
tr: Diğer

en: Start %s
tr: %s Başlat

en: Help
tr: Yardım

en: Remove from Favorites
tr: Sık Kullanılanlardan Çıkart

en: Add to Favorites
tr: Sık Kullanılanlara Ekle

en: Remove from Startup Programs
tr: Başlangıç Programlarından Çıkart

en: Add to Startup Programs
tr: Başlangıç Programlarına Ekle

en: New Spreadsheet
tr: Yeni Çizelge

en: New Document
tr: Yeni Belge

[ctx: Home folder]
en: Home
tr: Ev Dizini

en: Documents
tr: Belgeler

en: File System
tr: Dosya Sistemi

en: Network Servers
tr: Ağ Sunucuları
