mate-control-center 1.26.0 - en to ug translation catalogue (550 entries)

en: Task names and associated .desktop files
ug: ۋەزىپە ئاتى ۋە باغلانغان .desktop ھۆججەت

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
ug: باشقۇرۇش مەركىزىدە كۆرسىتىدىغان ۋەزىپە ئاتىدا ئەگىشىپلا كېلىدىغىنى ";" چېكىتلىك پەش، ئاندىن شۇ ۋەزىپە قوزغاتقان .desktop ھۆججەتنىڭ ھۆججەت ئاتى.

en: Close the control-center when a task is activated
ug: ۋەزىپە ئاكتىپلانغاندا باشقۇرۇش مەركىزىنى ياپ

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
ug: ئەگەر true بولسا «ئادەتتىكى ۋەزىپە» ئاكتىپلانسا باشقۇرۇش مەركىزى يېپىلىدۇ.

en: Exit shell on start action performed
ug: قوزغىتىش مەشغۇلاتى ئىجرا قىلغاندا قاپتىن چېكىن

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
ug: قوزغىتىش مەشغۇلاتى ئىجرا قىلىشقا كۆرسەتمە بېرىۋاتقاندا قاپتىن چېكىن

en: Exit shell on help action performed
ug: ياردەم مەشغۇلاتى ئىجرا قىلغاندا قاپتىن چېكىن

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
ug: ياردەم مەشغۇلاتى ئىجرا قىلىشقا كۆرسەتمە بېرىۋاتقاندا قاپتىن چېكىن

en: Exit shell on add or remove action performed
ug: قوش ياكى چىقىرىۋەت مەشغۇلاتى ئىجرا قىلغاندا قاپتىن چېكىن

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
ug: قوش ياكى چىقىرىۋەت مەشغۇلاتى ئىجرا قىلىشقا كۆرسەتمە بېرىۋاتقاندا قاپتىن چېكىن

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
ug: دەرىجە ئۆرلەت ياكى يوقات مەشغۇلاتى ئىجرا قىلغاندا قاپتىن چېكىن

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
ug: دەرىجە ئۆرلەت ياكى يوقات مەشغۇلاتى ئىجرا قىلىشقا كۆرسەتمە بېرىۋاتقاندا قاپتىن چېكىن

en: More backgrounds URL
ug: تېخىمۇ كۆپ تەگلىك URL

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
ug: تېخىمۇ كۆپ ئۈستەل ئۈستى تەگلىككە ئېرىشىش URL. ئەگەر بوش ھەرپ تىزمىسى قىلىپ تەڭشەلسە ئۇنداقتا ئۇلانما كۆرۈنمەيدۇ.

en: More themes URL
ug: تېخىمۇ كۆپ باش تېما URL

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
ug: تېخىمۇ كۆپ ئۈستەل ئۈستى باش تېمىسىغا ئېرىشىش URL. ئەگەر بوش ھەرپ تىزمىسى قىلىپ تەڭشەلسە ئۇنداقتا ئۇلانما كۆرۈنمەيدۇ.

en: Command
ug: بۇيرۇق

en: Name
ug: ئاتى

en: Select Image
ug: سۈرەت تاللاڭ

en: No Image
ug: سۈرەت يوق

en: Images
ug: سۈرەتلەر

en: All Files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: About %s
ug: %s ھەققىدە

en: About Me
ug: بىز ھەققىدە

en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: Select your photo
ug: سۈرىتىڭىزنى تاللاڭ

en: Full Name
ug: تولۇق ئاتى

en: User name:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى:

en: Change Passwo_rd...
ug: ئىم ئۆزگەرت(_R)…

en: Enable _Fingerprint Login...
ug: بارماق ئىزىدا تىزىمغا كىرىشنى قوزغات(_F)…

en: Disable _Fingerprint Login...
ug: بارماق ئىزىدا تىزىمغا كىرىشنى چەكلە(_F)…

en: Set your personal information
ug: خۇسۇسىي ئۇچۇرلارنى تەڭشەڭ

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
ug: سىزنىڭ بۇ ئۈسكۈنىنى زىيارەت قىلىش ھوقۇقىڭىز يوقكەن. سىستېما باشقۇرغۇچىسى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: The device is already in use.
ug: ئۈسكۈنە ئىشلىتىلىۋاتىدۇ.

en: Delete registered fingerprints?
ug: خەتلەنگەن بارماق ئىزلىرىنى ئۆچۈرۈۋېتەمسىز؟

en: _Delete Fingerprints
ug: بارماق ئىزلىرىنى ئۆچۈر (_D)

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
ug: خەتلەنگەن بارماق ئىزلىرىڭىزنى ئۆچۈرەمسىز؟ بارماق ئىزىدا تىزىمغا كىرىش چەكلىنىدۇ

en: Done!
ug: تامام!

en: Could not access '%s' device
ug: '%s' ئۈسكۈنىنى زىيارەت قىلالمىدى.

en: Could not start finger capture on '%s' device
ug: '%s' ئۈسكۈنىسىدە بارماق ئىزىغا ئېرىشىشنى باشلىغىلى بولمىدى.

en: Could not access any fingerprint readers
ug: ھېچقانداق بارماق ئىزى ئوقۇغۇچ ئۈسكۈنىسى بىلەن ئالاقە قىلغىلى بولمىدى.

en: Please contact your system administrator for help.
ug: ياردەمگە ئېرىشىش ئۈچۈن سىستېما باشقۇرغۇچىسى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: Enable Fingerprint Login
ug: بارماق ئىزىدا تىزىمغا كىرىشنى قوزغات

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
ug: بارماق ئىزى ئارقىلىق تىزىمغا كىرىشنى قوزغىتىش ئۈچۈن، «%s» ئۈسكۈنىسى ئارقىلىق بىر بارمىقىڭىزنىڭ ئۇچۇرىنى ساقلىشىڭىز كېرەك.

en: Swipe finger on reader
ug: بارمىقىڭىزنى ئوقۇغۇچ ئۈستىدە بىر سۈرۈڭ

en: Place finger on reader
ug: بارمىقىڭىزنى ئوقۇغۇچ ئۈستىگە قويۇڭ.

en: Left thumb
ug: سول قول باش بارماق

en: Left middle finger
ug: سول قول ئوتتۇرا بارماق

en: Left ring finger
ug: سول قول نامسىز بارماق

en: Left little finger
ug: سول قول چىمچىلاق

en: Right thumb
ug: ئوڭ قول باش بارماق

en: Right middle finger
ug: ئوڭ قول ئوتتۇرا بارماق

en: Right ring finger
ug: ئوڭ قول نامسىز بارماق

en: Right little finger
ug: ئوڭ قول چىمچىلاق

en: Right index finger
ug: ئوڭ قول كۆرسەتكۈچ بارماق

en: Left index finger
ug: سول قول كۆرسەتكۈچ بارماق

en: Other finger:
ug: باشقا بارماق:

en: Select finger
ug: بارماق تاللاڭ

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
ug: بارماق ئىزىڭىز مۇۋەپپەقىيەتلىك ساقلاندى. ئەمدى بارماق ئىزى ئوقۇغۇچىڭىز ئارقىلىق تىزىمغا كىرەلەيسىز.

en: Child exited unexpectedly
ug: تارماق پروگرامما تاسادىپىي ھالدا چېكىندى.

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
ug: backend_stdin (ئارقا ئۆلچەملىك كىرگۈزۈش) قانىلىنى تاقىغىلى بولمىدى: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
ug: backend_stdin IO (ئارقا ئۆلچەملىك چىقىرىش) قانىلىنى تاقىغىلى بولمىدى: %s

en: Authenticated!
ug: دەلىللەندى!

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
ug: تۇنجى قېتىم سالاھىيەت تەكشۈرتكىنىڭىزدىن بۇيان ئىم ئۆزگەرتىلدى! يەنە بىر قېتىم سالاھىيەت تەكشۈرتۈڭ.

en: That password was incorrect.
ug: بۇ ئىم ناتوغرا.

en: Your password has been changed.
ug: ئىم ئۆزگەرتىلدى.

en: System error: %s.
ug: سىستېما خاتالىقى: %s.

en: The password is too short.
ug: بۇ ئىم بەك قىسقا.

en: The password is too simple.
ug: ئىم بەك ئاددىي.

en: The old and new passwords are too similar.
ug: كونا ۋە يېڭى ئىم بەك ئوخشىشىپ قالدى.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
ug: يېڭى ئىم سان ياكى ئالاھىدە ھەرپلەرنى ئۆز ئىچىگە ئېلىشى كېرەك.

en: The old and new passwords are the same.
ug: كونا ۋە يېڭى ئىم ئوخشاش.

en: The new password has already been used recently.
ug: يېڭى ئىم يېقىندا ئىشلىتىلگەن.

en: Unable to launch %s: %s
ug: قوزغىتالمىدى %s：%s

en: Unable to launch backend
ug: ئارقا ئۇچ پروگراممىسىنى قوزغاتقىلى بولمىدى.

en: A system error has occurred
ug: سىستېما خاتالىقى كۆرۈلدى

en: Checking password...
ug: ئىم تەكشۈرۈۋاتىدۇ…

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
ug: ئىم ئۆزگەرتىش ئۈچۈن <b>ئىم ئۆزگەرت</b>نى چېكىڭ.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
ug: ئىمنى <b>يېڭى ئىم</b> رامكىسىغا كىرگۈزۈڭ.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
ug: ئىمنى <b>يېڭى ئىمنى قايتا كىرگۈزۈڭ</b> رامكىسىغا قايتا كىرگۈزۈڭ.

en: The two passwords are not equal.
ug: ئىككى ئىم ئوخشىمىدى.

en: Change password
ug: ئىم ئۆزگەرت

en: Change pa_ssword
ug: ئىم ئۆزگەرت(_S)

en: Change your password
ug: ئىم ئۆزگەرتىڭ

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
ug: ئىمنى ئۆزگەرتىش ئۈچۈن تۆۋەندىكى كاتەكچىگە نۆۋەتتىكى ئىمنى كىرگۈزۈڭ، <b>دەلىللە</b> نى چېكىڭ.
    سالاھىيەت تەكشۈرۈشتىن ئۆتكەندىن كېيىن يېڭى ئىمنى كىرگۈزۈڭ. ئاندىن جەزملەش ئۈچۈن يەنە بىر قېتىم كىرگۈزۈپ، <b>ئىم ئۆزگەرت</b> نى چېكىڭ.

en: Current _password:
ug: نۆۋەتتىكى ئىم(_P):

en: _New password:
ug: يېڭى ئىم(_N):

en: _Retype new password:
ug: يېڭى ئىمنى قايتا كىرگۈزۈڭ:

en: _Authenticate
ug: دەلىللە(_A)

en: Assistive Technologies Preferences
ug: ياردەمچى تېخنىكىلار مايىللىقى

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: Close and _Log Out
ug: تاقاپ تىزىمدىن چىق(_L)

en: Assistive Technologies
ug: ياردەمچى تېخنىكىلار

en: _Preferred Applications
ug: ئامراق قوللىنىشچان پروگراممىلار(_P)

en: Jump to Preferred Applications dialog
ug: ئامراق قوللىنىشچان پروگرامما سۆزلىشىش كۆزنىكىگە ئاتلا

en: _Enable assistive technologies
ug: ياردەمچى تېخنىكىلارنى قوزغات(_E)

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
ug: ياردەمچى تېخنىكىلارنى قوزغىتىشقا ئېلىپ بېرىلغان ئۆزگەرتىش كېيىنكى قېتىم قايتا تىزىمغا كىرگەندە ئاندىن كۈچكە ئىگە بولىدۇ.

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: _Keyboard Accessibility
ug: ھەرپ تاختا قوشۇمچە ئىقتىدارى(_K)

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
ug: ھەرپ تاختا قوشۇمچە ئىقتىدار سۆزلىشىش كۆزنىكىگە ئاتلا

en: _Mouse Accessibility
ug: چاشقىنەك قوشۇمچە ئىقتىدارى(_M)

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
ug: چاشقىنەك قوشۇمچە ئىقتىدار سۆزلىشىش كۆزنىكىگە ئاتلا

en: Accessible Lo_gin
ug: قوشۇمچە ئىقتىدارلىق تىزىمغا كىر (_G)

en: Jump to the Accessible Login dialog
ug: قوشۇمچە ئىقتىدارلىق تىزىمغا كىرىش سۆزلىشىش كۆزنىكىگە ئاتلا

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
ug: سىستېمىغا كىرگەن ۋاقتىڭىزدا قايسى قوشۇمچە ئىقتىدارنى قوزغىتىدىغانلىقىڭىزنى تاللاڭ.

en: Add Wallpaper
ug: تام قەغىزى قوش

en: All files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: Fonts
ug: خەت نۇسخا

en: Specify the filename of a theme to install
ug: قاچىلىماقچى بولغان باش تېما ئۈچۈن ھۆججەت ئاتىنى بەلگىلەڭ.

en: filename
ug: ھۆججەت ئاتى

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
ug: (theme|background|fonts|interface)نى كۆرسىتىدىغان بەت ئىسمىنى بەلگىلەڭ.

en: page
ug: بەت

en: [WALLPAPER...]
ug: [تام قەغىزى…]

en: Default Pointer
ug: كۆڭۈلدىكى ئىسترېلكا

en: Install
ug: ئورنات

en: Apply Background
ug: تەگلىكنى قوللان

en: Apply Font
ug: خەت نۇسخا قوللان

en: Revert Font
ug: خەت نۇسخا ئەسلىگە قايتۇر

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
ug: نۆۋەتتىكى تېما بىر تەگلىك ۋە بىر خەت نۇسخىسىنى تەۋسىيە قىلىۋاتىدۇ. ھەمدە، ئاخىرقى قېتىم قوللانغان خەت نۇسخا تەۋسىيىسىنى ئەسلىگە قايتۇرغىلى بولىدۇ.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
ug: نۆۋەتتىكى باش تېما بىر تەگلىك تەۋسىيە قىلىۋاتىدۇ. ھەمدە، ئاخىرقى قېتىم قوللانغان خەت نۇسخا تەۋسىيىسىنى ئەسلىگە قايتۇرغىلى بولىدۇ.

en: The current theme suggests a background and a font.
ug: نۆۋەتتىكى تېما بىر تەگلىك ۋە خەت نۇسخىسىنى تەۋسىيە قىلىۋاتىدۇ.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
ug: نۆۋەتتىكى باش تېما بىر خەت نۇسخىسىنى تەۋسىيە قىلىۋاتىدۇ. ھەمدە، ئاخىرقى قېتىم قوللانغان خەت نۇسخا تەۋسىيىسىنى قايتۇرغىلى بولىدۇ.

en: The current theme suggests a background.
ug: نۆۋەتتىكى باش تېما بىر تەگلىكنى تەۋسىيە قىلىۋاتىدۇ.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
ug: ئاخىرقى قېتىم تەتبىقلانغان خەت نۇسخا تەۋسىيىسىنى قايتۇرغىلى بولىدۇ.

en: The current theme suggests a font.
ug: نۆۋەتتىكى باش تېما بىر خەت نۇسخىسىنى تەۋسىيە قىلىۋاتىدۇ.

en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: Font Rendering Details
ug: خەت نۇسخا سىزىش تەپسىلاتى

en: Smoothing
ug: سىيلىق

en: Gra_yscale
ug: تۇتۇقلۇقى(_Y)

en: Sub_pixel (LCDs)
ug: ئىككىلەمچى چېكىت(LCD) (_P)

en: _None
ug: يوق(_N)

note: font hinting
en: Hinting
ug: مىكرو تەڭشەك

en: N_one
ug: يوق(_O)

en: _Slight
ug: سەل(_S)

en: _Full
ug: تولۇق(_F)

en: _Medium
ug: ئوتتۇرا(_M)

en: Subpixel Order
ug: ئىككىلەمچى چېكىت تەرتىپى

note: pixel order red, green, blue
en: _RGB
ug: RGB(_R)

note: pixel order blue, green, red
en: _BGR
ug: BGR(_B)

note: vertical hinting, pixel order red, green, blue
en: _VRGB
ug: VRGB(_V)

en: Save Theme As...
ug: باش تېمىنى باشقا ئاتتا ساقلا…

en: _Save
ug: ساقلا(_S)

en: Save _background image
ug: تەگلىك سۈرەتنى ساقلا(_b)

en: _Name:
ug: نامى(_N):

en: _Description:
ug: چۈشەندۈرۈش(_D):

en: Text below items
ug: تېكىست تۈرنىڭ ئاستىدا

en: Text beside items
ug: تېكىست تۈرنىڭ يېنىدا

en: Icons only
ug: سىنبەلگىلەرلا

en: Text only
ug: تېكىستلا

en: Customize Theme
ug: ئىختىيارىچە باش تېما

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

en: Controls
ug: تىزگىنلەر

en: The current controls theme does not support color schemes.
ug: نۆۋەتتىكى تىزگىنەك تېمىسى رەڭ تەڭشەش لايىھىسىنى قوللىمايدۇ.

en: _Tooltips:
ug: قورال ئەسكەرتىش(_T):

en: Text
ug: تېكىست

en: Background
ug: تەگلىك

en: _Selected items:
ug: تاللانغان تۈرلەر(_S)

en: _Input boxes:
ug: كىرگۈزۈش كاتەكلىرى(_I):

en: _Windows:
ug: كۆزنەك(_W):

en: _Reset to Defaults
ug: كۆڭۈلدىكىگە قايتۇر(_R)

en: Colors
ug: رەڭلەر

en: Window Border
ug: كۆزنەك گىرۋىكى

en: Icons
ug: سىنبەلگىلەر

en: _Size:
ug: چوڭلۇقى(_S):

note: small threshold
en: Small
ug: كىچىك

note: large threshold
en: Large
ug: چوڭ

en: Pointer
ug: ئىسترېلكا

en: Solid color
ug: ساپ رەڭ

en: Horizontal gradient
ug: توغرىسىغا يانتۇلۇق دەرىجىسى

en: Vertical gradient
ug: بويىغا يانتۇلۇق دەرىجىسى

en: Tile
ug: ياي

en: Zoom
ug: كېڭەيت تارايت

en: Center
ug: ئوتتۇرا

en: Scale
ug: نىسبىتى

en: Stretch
ug: سوز

en: Span
ug: ئارىلىق

en: Appearance Preferences
ug: سىرتقى كۆرۈنۈش مايىللىقى

en: Save _As...
ug: باشقا ئاتتا ساقلا(_A)…

en: C_ustomize...
ug: ئىختىيارىچە(_u)…

en: _Install...
ug: ئورنات(_I)…

en: Get more themes online
ug: توردىن تېخىمۇ كۆپ باش تېمىغا ئېرىش

en: Theme
ug: باش تېما

en: _Style:
ug: ئۇسلۇب(_S):

en: C_olors:
ug: رەڭ(_O):

en: Open a dialog to specify the color
ug: رەڭ بەلگىلەيدىغان سۆزلەشكۈنى ئاچ

en: Get more backgrounds online
ug: توردىن تېخىمۇ كۆپ تەگلىككە ئېرىش

en: _Add...
ug: قوش(_A)…

en: _Application font:
ug: قوللىنىشچان پروگرامما خەت نۇسخا(_A):

en: _Document font:
ug: پۈتۈك خەت نۇسخا(_D):

en: Des_ktop font:
ug: ئۈستەل ئۈستى خەت نۇسخا(_K):

en: _Window title font:
ug: كۆزنەك تېما خەت نۇسخا(_W):

en: _Fixed width font:
ug: تەڭ كەڭلىك خەت نۇسخا(_F):

en: Rendering
ug: سىزىۋاتىدۇ

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
ug: سىلىقلانغان ئىككىلەمچى چېكىت(LCD) (_P)

en: Best _shapes
ug: ئەڭ ياخشى شەكىل(_s)

en: _Monochrome
ug: يەككە رەڭ(_M)

en: Best co_ntrast
ug: ئەڭ ياخشى سېلىشتۇرما(_n)

en: D_etails...
ug: تەپسىلاتى…(_E)

en: Preview
ug: ئالدىن كۆرۈش

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: Edit
ug: تەھرىر

en: New
ug: يېڭى

en: Appearance
ug: كۆرۈنۈش

en: Customize the look of the desktop
ug: ئىختىيارىچە ئۈستەل ئۈستى قىياپىتى

en: Theme Installer
ug: باش تېما ئورناتقۇچ

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
ug: ئۈستەل ئۈستى بۆلەكلىرى ئۈچۈن باش تېما بوغچىسى ئورنىتىدۇ

en: Mate Theme Package
ug: Mate تېما بوغچىسى

en: No Desktop Background
ug: ئۈستەل ئۈستى تەگلىك يوق

en: unknown
ug: نامەلۇم

en: Slide Show
ug: تام تەسۋىر كۆرسەت

en: Image
ug: سۈرەت

en: multiple sizes
ug: كۆپ خىل چوڭلۇق

en: %d %s by %d %s
ug: %d %s دىن %d %s

en: Image missing
ug: سۈرەت يوقالغان

en: Cannot install theme
ug: باش تېمىنى ئورناتقىلى بولمىدى

en: The %s utility is not installed.
ug: %s ئەمەلىي قورالى ئورنىتىلماپتۇ.

en: There was a problem while extracting the theme.
ug: تېمىنى ئاجراتقۇچە خاتالىق كۆرۈلدى

en: There was an error installing the selected file
ug: تاللىغان ھۆججەتنى ئورنىتىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
ug: %s ئۈنۈملۈك تېما ئەمەستەك تۇرىدۇ.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
ug: "%s" ئۈنۈملۈك تېما ئەمەستەك تۇرىدۇ. ئېھتىمال بۇ تەرجىمە-تەھرىرلىشىڭىز زۆرۈر بولىدىغان تېما ماتورى بولۇشى مۇمكىن.

en: Cancel
ug: ۋاز كەچ

en: Theme cannot be deleted
ug: تېمىنى ئۆچۈرگىلى بولمىدى.

en: Installation for theme "%s" failed.
ug: "%s" تېمىنى ئورنىتالمىدى.

en: The theme "%s" has been installed.
ug: "%s" تېما ئورنىتىلدى.

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
ug: ھازىرلا قوللىنامسىز ياكى نۆۋەتتىكى تېمىڭىزنى ساقلاپ قالامسىز؟

en: Keep Current Theme
ug: نۆۋەتتىكى تېمىنى ساقلاپ قال

en: Apply New Theme
ug: يېڭى تېمىنى قوللان

en: MATE Theme %s correctly installed
ug: MATE تېمىسى %s توغرا ئورنىتىلدى.

en: Failed to create temporary directory
ug: ۋاقىتلىق مۇندەرىجە قۇرالمىدى.

en: New themes have been successfully installed.
ug: يېڭى تېما مۇۋەپپەقىيەتلىك ئورنىتىلدى.

en: No theme file location specified to install
ug: ئورنىتىدىغان تېما ھۆججەت ئورنى ئېنىقلانماپتۇ.

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
ug: تۆۋەندىكى ئورۇنغا ئورنىتىشقا ھوقۇق يەتمىدى:
    %s

en: Select Theme
ug: تېما تاللاڭ

en: Theme Packages
ug: تېما بوغچىسى

en: Theme name must be present
ug: تېما ئاتى بولۇشى زۆرۈر

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
ug: بۇ تېما ئاللىقاچان مەۋجۇت. ئالماشتۇرامسىز؟

en: _Overwrite
ug: قاپلا(_O)

en: Would you like to delete this theme?
ug: بۇ تېمىنى ئۆچۈرۈۋېتەمسىز؟

en: Could not install theme engine
ug: تېما ماتورىنى ئورناتقىلى بولمىدى.

en: Unable to start the settings manager 'mate-settings-daemon'.
    Without the MATE settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with DBus, or a non-MATE (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the MATE settings manager.
ug: تەڭشەك باشقۇرغۇچ 'mate-settings-daemon'نى قوزغىتالمىدى.
    ئەگەر MATE تەڭشەك باشقۇرغۇچ ئىجرا قىلىنمىسا بەزى مايىللىق كۈچكە ئىگە بولمايدۇ. بۇ  DBus تا مەسىلە كۆرۈلگەنلىكىنى بىلدۈرىدۇ ياكى مەلۇم غەيرىي MATE (مەسىلەن KDE) تەڭشەك باشقۇرغۇچنىڭ ئاكتىپ ھالەتتە ئىكەنلىكىنى بىلدۈرىدۇ. ھەمدە MATE تەڭشەك باشقۇرغۇچ بىلەن توقۇنۇشىدۇ.

en: There was an error displaying help: %s
ug: ياردەم كۆرسىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Copying file: %u of %u
ug: ھۆججەت كۆچۈرۈۋاتىدۇ:  %u دىن %u

en: Copying '%s'
ug: '%s' كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Copying files
ug: ھۆججەتلەرنى كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Parent Window
ug: ئاتا كۆزنەك

en: Parent window of the dialog
ug: ئاتا سۆزلىشىش كۆزنىكى

en: From URI
ug: مەنبە URI

en: URI currently transferring from
ug: URI نۆۋەتتە كېلىۋاتقان مەنبە

en: To URI
ug: نىشان URI

en: URI currently transferring to
ug: نۆۋەتتە يوللىنىۋاتقان نىشان URI

en: Fraction completed
ug: تاماملانغان قىسمى

en: Fraction of transfer currently completed
ug: نۆۋەتتىكى يوللىنىشنىڭ تاماملانغان قىسمى

en: Current URI index
ug: نۆۋەتتىكى URI كۆرسەتكۈچىسى

en: Current URI index - starts from 1
ug: نۆۋەتتىكى URI كۆرسەتكۈچىسى - 1 دىن باشلاپ

en: Total URIs
ug: جەمئىي URI

en: Total number of URIs
ug: جەمئىي URI سانى

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
ug: ھۆججەت '%s' مەۋجۇت ئىكەن. ئۇنى قاپلىۋېتەمسىز؟

en: _Skip
ug: ئاتلا(_S)

en: Overwrite _All
ug: ھەممىنى قاپلا(_A)

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
ug: زۆرۈر GTK+ تېمىسى '%s' قاچىلانمىغاچقا، بۇ تېما كۈتكەندەك كۆرۈنمەيدۇ.

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
ug: زۆرۈر كۆزنەك باشقۇرغۇچ تېمىسى '%s' قاچىلانمىغاچقا، بۇ تېما كۈتكەندە كۆرۈنمەيدۇ.

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
ug: زۆرۈر سىنبەلگە تېمىسى '%s' قاچىلانمىغاچقا، بۇ تېما كۈتكەندەك كۆرۈنمەيدۇ.

en: Preferred Applications
ug: ئامراق قوللىنىشچان پروگراممىلار

en: Select your default applications
ug: كۆڭۈلدىكى قوللىنىشچان پروگراممىلىرىڭىزنى تاللاڭ

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
ug: كۆرسىتىدىغان بەتنىڭ نامىنى ئېنىقلاڭ (internet|multimedia|system|a11y)

en: - MATE Default Applications
ug: - MATE كۆڭۈلدىكى پروگراممىلار

en: Web Browser
ug: توركۆرگۈ

en: Mail Reader
ug: ئېلخەت ئوقۇغۇچ

en: Instant Messenger
ug: مۇڭداشقۇ

en: Internet
ug: تۇتاش تور

en: Image Viewer
ug: سۈرەت كۆرگۈچ

en: Multimedia Player
ug: كۆپ ۋاسىتە قويغۇچ

en: Video Player
ug: سىن قويغۇچ

en: Multimedia
ug: كۆپ ۋاسىتە

en: Text Editor
ug: تېكىست تەھرىرلىگۈچ

en: Terminal Emulator
ug: تېرمىنال تەقلىدلەشتۈرگۈچ

en: File Manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇ

en: Calculator
ug: ھېسابلىغۇچ

en: System
ug: سىستېما

en: Office
ug: ئىشخانا

en: _Run at start
ug: قوزغالغاندا ئىجرا قىل(_R)

en: Visual
ug: كۆرۈنۈشچان

en: Run at st_art
ug: قوزغالغاندا ئىجرا قىل(_a)

en: Mobility
ug: كۆچمە

en: Accessibility
ug: قوشۇمچە ئىقتىدار

en: Normal
ug: نورمال

en: Left
ug: سول

en: Right
ug: ئوڭ

en: Upside-down
ug: ئاستى ئۈستىنى ئالماشتۇر

en: Monitor Preferences
ug: ئېكران مايىللىقى

en: Sa_me image in all monitors
ug: ھەممە ئېكراندا ئوخشاش سۈرەت كۆرسەت(_M)

en: _Detect monitors
ug: كۆزەتكۈچ بايقا(_D)

en: _Resolution:
ug: ئېنىقلىق(_R):

en: Re_fresh rate:
ug: يېڭىلاش سۈرئىتى(_f)

en: On
ug: قوزغات

en: Off
ug: چەكلە

en: Include _panel
ug: تاختا ئىچىدە(_P)

en: R_otation:
ug: ئايلاندۇر(_o)

en: Monitor
ug: ئېكران

en: Panel icon
ug: تاختا سىنبەلگىسى

en: _Show monitors in panel
ug: تاختىدا كۆزەتكۈچ كۆرسەت(_S)

note: Translators: only able to install RANDR profiles as root
en: This program can only be used by the root user
ug: بۇ پروگراممىنى root لا ئىشلىتەلەيدۇ

en: The source filename must be absolute
ug: ئەسلى ھۆججەت ئاتى مۇتلەق بولسۇن

note: Translators: first %s is a filename; second %s is an error message
en: Could not open %s: %s
ug: %sنى ئاچقىلى بولمىدى: %s

note: Translators: first %s is a filename; second %s is an error message
en: Could not get information for %s: %s
ug:  %s نىڭ ئۇچۇرىغا ئېرىشكىلى بولمىدى: %s

en: %s must be a regular file
ug: %s چوقۇم مۇنتىزىم ھۆججەت بولۇشى كېرەك

en: This program must only be run through pkexec(1)
ug: بۇ پروگرامما چوقۇم  pkexec(1) ئارقىلىق ئىجرا قىلىنىشى كېرەك

en: PKEXEC_UID must be set to an integer value
ug: PKEXEC_UID چوقۇم پۈتۈن سان بولۇشى كېرەك

note: Translators: we are complaining that a file must be really owned by the user who called this program
en: %s must be owned by you
ug: %s نىڭ ئىگىسى چوقۇم سىز بولۇشىڭىز كېرەك

note: Translators: here we are saying that a plain filename must look like "filename", not like "some_dir/filename"
en: %s must not have any directory components
ug: %s چوقۇم ھەرقانداق مۇندەرىجە بىرىكمىسى بولماسلىقى كېرەك

en: %s must be a directory
ug: %s چوقۇم مۇندەرىجە بولۇشى كېرەك

note: Translators: the first %s/%s is a directory/filename; the last %s is an error message
en: Could not open %s/%s: %s
ug: %s/%s نى ئاچقىلى بولمىدى: %s

en: Could not rename %s to %s: %s
ug: %s نىڭ ئاتىنى %s غا ئۆزگەرتكىلى بولمىدى: %s

en: Install multi-monitor settings for the whole system
ug: سىستېمىغا كوپ ئېكران تەڭشىكىنى ئورنىتىش

en: Authentication is required to install multi-monitor settings for all users
ug: بارلىق ئىشلەتكۈچىلەرگە كوپ ئېكران تەڭشىكىنى ئورنىتىش ئۈچۈن دەلىللەش زۆرۈر

en: Upside Down
ug: دۈم (تەتۈر)

note: Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, the Spanish * translation could be "Pantallas en Espejo", *not* "Espejar Pantallas".
en: Mirror Screens
ug: نۇسخىلانغان ئېكران

en: Monitor: %s
ug: كۆزەتكۈچ: %s

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
ug: كۆزەتكۈچتىن بىرنى تاللاپ خاسلىقى ئۆزگەرتىلىدۇ؛ سۆرەپ ئۇلارنىڭ ئورنى تەڭشىلىدۇ.

en: Could not save the monitor configuration
ug: كۆزەتكۈچ تەڭشەكلىرىنى ساقلىغىلى بولمىدى

en: Could not get session bus while applying display configuration
ug: كۆرسىتىش تەڭشەكلىرىنى تەتبىقلىغۇغۇچە سۆزلىشىش باش لىنىيىسىگە ئېرىشكىلى بولمىدى.

en: Could not detect displays
ug: كۆزەتكۈچ بايقالمىدى

en: The monitor configuration has been saved
ug: كۆزەتكۈچ تەڭشەكلىرىنى ساقلىغىلى بولمىدى

en: This configuration will be used the next time someone logs in.
ug: بۇ سەپلىمە، كېيىنكى قېتىم بىرى تىزىمغا كىرگەندە ئىشلىتىلىدۇ

en: Could not set the default configuration for monitors
ug: كۆزەتكۈچ تەڭشەكلىرىنى ساقلىغىلى بولمىدى

en: Could not get screen information
ug: ئېكران ئۇچۇرىغا ئېرىشكىلى بولمىدى

en: Sound
ug: ئاۋاز

en: Desktop
ug: ئۈستەل ئۈستى

en: Log out
ug: تىزىمدىن چىق

en: Search
ug: ئىزدە

en: New shortcut...
ug: يېڭى تېزلەتمە…

en: Accelerator key
ug: تېزلەتكۈچ كۇنۇپكىسى

en: Accelerator modifiers
ug: تېزلەتكۈچ ئۆزگەرتكۈچ

en: Accelerator keycode
ug: تېزلەتكۈچ كۇنۇپكا نومۇرى

en: Accel Mode
ug: تېزلەتكۈچ ھالىتى

en: The type of accelerator.
ug: تېزلەتكۈچ تىپى.

en: Disabled
ug: چەكلەنگەن

en: <Unknown Action>
ug: <نامەلۇم مەشغۇلات>

en: Custom Shortcuts
ug: ئىختىيارى تېزلەتمىلەر

en: Error saving the new shortcut
ug: يېڭى تېزلەتمە ساقلىغاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
ug: تېزلەتمە "%s" ئىشلەتكىلى بولمايدۇ، چۈنكى ئۇنى ئىشلەتكەندە كىرگۈزگىلى بولمايدۇ، بىرلا ۋاقىتتا Control ، Alt ياكى Shift نى ئىشلىتىشنى سىناڭ.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
ug: "%s" تېزلەتمە "%s" غا ئىشلىتىلگەن

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
ug: ئەگەر تېزلەتمىنى "%s"غا بەلگىلىسىڭىز،  "%s" نىڭ تېزلەتمىسى چەكلىنىدۇ.

en: _Reassign
ug: قايتا تەيىنلە(_R)

en: Too many custom shortcuts
ug: ئىختىيارى تېزلەتمە بەك كۆپ

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Shortcut
ug: تېزلەتمە

en: Custom Shortcut
ug: ئىختىيارى تېزلەتمە

en: C_ommand:
ug: بۇيرۇق(_O):

en: Keyboard Shortcuts
ug: ھەرپتاختا تېزلەتمىلىرى

en: Assign shortcut keys to commands
ug: بۇيرۇققا تېزلەتمە بەلگىلىنىدۇ

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
ug: تەڭشەكنى قوللىنىپ چېكىن (ماسلىشىشچانلىق ئۈچۈنلا؛ ھازىر قوغداش پروگراممىسى بىر تەرەپ قىلدى)

en: Start the page with the typing break settings showing
ug: كۆرسەتكەن خەت بېسىش ئارىلىق تەڭشىكىنى قوزغىتىش بېتى

en: Start the page with the accessibility settings showing
ug: كۆرسەتكەن قوشۇمچە ئىقتىدار تەڭشىكى قوزغىتىش بېتى

en: - MATE Keyboard Preferences
ug: - MATE ھەرپ تاختا مايىللىقى

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
ug: ھەرپ تاختا قوشۇمچە ئىقتىدارى ئاۋاز قايتۇرما ئىنكاسى

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
ug: قوشۇمچە ئىقتىدارنى ئېچىپ ياكى ياپقاندىكى دۇت-دۈت ئاۋازى(_A)

en: Beep when a _toggle key is pressed
ug: ئالماشتۇرۇش كۇنۇپكىسىنى باسقاندىكى دۈت-دۈت ئاۋازى

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Beep when a _modifier key is pressed
ug: ئۆزگەرتىش كۇنۇپكىسىنى باسقاندىكى دۈت-دۈت ئاۋازى(_M)

en: Sticky Keys
ug: چاپلاش كۇنۇپكىسى

en: Show _visual feedback for the alert sound
ug: ئاگاھلاندۇرۇش ئاۋازى ئۈچۈن كۆرۈنمە ئىنكاسنى كۆرسەت(_V)

en: Flash _window titlebar
ug: كۆزنەك ماۋزۇ بالداقنى چاقنات(_W)

en: Flash entire _screen
ug: پۈتۈن ئېكراننى چاقنات(_S)

en: Visual cues for sounds
ug: ئاۋازلىق كۆرۈنمە ئىنكاس

en: Beep when a key is pr_essed
ug: كۇنۇپكا بېسىلغاندىكى دۈت-دۈت ئاۋازى

en: Beep when key is _accepted
ug: قوبۇل قىلغان كۇنۇپكا دۈت-دۈت ئاۋازى

en: Beep when key is _rejected
ug: رەت قىلغان كۇنۇپكا دۈت-دۈت ئاۋازى

en: Slow Keys
ug: ئاستا كۇنۇپكا

en: Beep when a key is reje_cted
ug: رەت قىلغاندىكى دۈت-دۈت ئاۋازى

en: Bounce Keys
ug: قاڭقىش كۇنۇپكىسى

en: Keyboard Preferences
ug: ھەرپ تاختا مايىللىقى

en: Repeat Keys
ug: تەكرار كۇنۇپكا

en: Key presses _repeat when key is held down
ug: مەلۇم كۇنۇپكا بېسىپ تۇرۇلغاندا شۇ كۇنۇپكىنى تەكرارلا(_R)

en: _Delay:
ug: كېچىكتۈر(_D):

en: _Speed:
ug: سۈرئەت(_S):

en: Short
ug: قىسقا

note: slow acceleration
en: Slow
ug: ئاستا

en: Repeat keys speed
ug: تەكرار كۇنۇپكا سۈرئىتى

en: Long
ug: ئۇزۇن

note: fast acceleration
en: Fast
ug: تېز

en: Cursor Blinking
ug: نۇر بەلگە چاقناش

en: Cursor _blinks in text fields
ug: تېكىست رايونىدا نۇر بەلگە چاقنات(_B)

en: S_peed:
ug: سۈرئىتى:

en: Cursor blinks speed
ug: نۇر بەلگە چاقناش سۈرئىتى

en: List of keyboard layouts selected for usage
ug: ئىشلىتىلىش ئۈچۈن تاللانغان ھەرپتاختا ئورۇنلاشتۇرۇلۇشىنى كۆرسەتمەك

en: Select a keyboard layout to be added to the list
ug: تىزىملىككە قوشۇلىدىغان ھەرپتاختا ئورۇنلاشتۇرۇلۇشىنى تاللايدۇ

en: _Remove
ug: ئۆچۈر(_R)

en: Remove the selected keyboard layout from the list
ug: تاللانغان ھەرپتاختا ئورۇنلاشتۇرۇلۇشىنى تىزىملىكتىن ئۆچۈرۈۋېتىدۇ.

en: Move _Up
ug: يۇقىرىغا(_U)

en: Move the selected keyboard layout up in the list
ug: تىزىملىكتىكى تاللانغان ھەرپتاختا ئورۇنلاشتۇرۇلۇشىنى ئۈستىگە يۆتكەيدۇ

en: Move _Down
ug: تۆۋەنگە(_D)

en: Move the selected keyboard layout down in the list
ug: تىزىملىكتىكى تاللانغان ھەرپتاختا ئورۇنلاشتۇرۇلۇشىنى ئاستىغا يۆتكەيدۇ

en: _Show...
ug: كۆرسەت(_S)...

en: Print a diagram of the selected keyboard layout
ug: تاللانغان ھەرپتاختا ئورۇنلاشتۇرۇلۇشىنىڭ رەسىمىنى چىقىرىدۇ

en: _Separate layout for each window
ug: ھەر بىر كۆزنەكنى مۇستەقىل جايلاشتۇر(_S)

en: New windows u_se active window's layout
ug: يېڭى كۆزنەك ئاكتىپ كۆزنەك جايلاشتۇرۇشنى ئىشلىتىدۇ(_S)

en: Keyboard _model:
ug: ھەرپ تاختا تىپى(_M):

en: _Options...
ug: تاللانما(_O)…

en: View and edit keyboard layout options
ug: ھەرپ تاختا جايلاشتۇرۇش تاللانمىسىنى كۆرۈش ۋە تەھرىرلەش

en: Reset to De_faults
ug: كۆڭۈلدىكىگە قايتۇر(_F)

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
ug: تاللانغان ھەرپتاختا ئورۇنلاشتۇرۇلۇشىنىڭ تەڭشىكىنى
    كۆڭۈلدىكى تەڭشەك بىلەن ئالماشتۇرىدۇ

en: Layouts
ug: جايلاشتۇرۇش

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
ug: ھەرپتاختا تېزلەتمىسى قوشۇمچە ئىقتىدارنى ئېچىش ياكى يېپىشقا يول قوي(_A)

en: _Simulate simultaneous keypresses
ug: بىرلا ۋاقىتتا كۇنۇپكا بېسىشنى تەقلىدلەشتۈر(_S)

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
ug: ئەگەر ئىككى كۇنۇپكا بىرلا ۋاقىتتا بېسىلسا چاپلاش كۇنۇپكىسىنى چەكلە(_B)

en: _Only accept long keypresses
ug: ئۇزاق كۇنۇپكا بېسىشقىلا قوشۇل(_O)

en: _Ignore fast duplicate keypresses
ug: تېز سۈرئەتتە تەكرار كۇنۇپكا بېسىشقا پەرۋا قىلما(_I)

en: D_elay:
ug: كېچىكتۈر(_E):

en: Audio _Feedback...
ug: ئاۋاز ئىنكاسى(_F)…

en: _Pointer can be controlled using the keypad
ug: كۇنۇپكا تاختىدا ئىسترېلكا باشقۇرۇشقا يول قوي(_P)

en: _Acceleration:
ug: تېزلىتىش(_A):

en: Mouse Keys
ug: چاشقىنەك كۇنۇپكا

en: _Lock screen to enforce typing break
ug: ئېكراننى قۇلۇپلاپ كىرگۈزۈشنى مەجبۇرىي ئۈز(_L)

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
ug: مەلۇم ۋاقىت ئۆتكەندە ئېكراننى قۇلۇپلاپ تەكرار كۇنۇپكا خىزمىتىدە قول بېغىشىنىڭ تېلىپ كېتىشىنىڭ ئالدىنى ئېلىشقا ياردەم بېرىدۇ.

en: _Work interval lasts:
ug: خىزمەت ئارىلىقى داۋاملىشىشى(_W):

en: _Break interval lasts:
ug: ئۈزۈش ئارىلىقى داۋاملىشىشى(_B):

en: Duration of work before forcing a break
ug: مەجبۇرىي ئۈزۈۋېتىشتىن ئىلگىرىكى خىزمەت داۋاملىشىش ۋاقتى

en: Duration of the break when typing is disallowed
ug: ئارام ئېلىش ۋاقتىدا كىرگۈزۈشكە يول قويۇلمايدۇ

en: minutes
ug: مىنۇت

en: All_ow postponing of breaks
ug: ئۈزۈشنى كېچىكتۈرۈشكە يول قوي(_O)

en: Check if breaks are allowed to be postponed
ug: ئۈزۈشنى كېچىكتۈرۈشكە يول قويىدىغان قويمايدىغانلىقىنى تەكشۈر

en: Typing Break
ug: كىرگۈزۈشنى ئۈزۈش

en: _Type to test settings:
ug: ھەرپ كىرگۈزۈپ تەڭشەك سىناڭ(_T):

en: Choose a Layout
ug: جايلاشتۇرۇش تاللا

en: _Country:
ug: دۆلەت(_C):

en: _Variants:
ug: شالغۇتلار:

en: By _country
ug: دۆلەت بويىچە(_C)

en: _Language:
ug: تىل(_L):

en: By _language
ug: تىل بويىچە(_L)

en: Preview:
ug: ئالدىن كۆزەت:

en: Choose a Keyboard Model
ug: ھەرپ تاختا تىپىدىن بىرنى تاللاڭ

en: _Vendors:
ug: ساتقۇچى(_V):

en: _Models:
ug: تىپى(_M):

en: Keyboard Layout Options
ug: ھەرپ تاختا جايلاشتۇرۇش تاللانما

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Layout
ug: ئۇسلۇب

en: Vendors
ug: ساتقۇچى

en: Models
ug: تىپى

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Keyboard
ug: ھەرپ تاختا

en: Set your keyboard preferences
ug: ھەرپ تاختا مايىللىق تەڭشىكى

en: - MATE Mouse Preferences
ug: - MATE چاشقىنەك مايىللىقى

en: Mouse Preferences
ug: چاشقىنەك مايىللىقى

en: Mouse Orientation
ug: چاشقىنەك يۆنىلىشى

en: _Right-handed
ug: ئوڭخاي(_R)

en: _Left-handed
ug: سولخاي(_L)

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
ug: Ctrl كۇنۇپكا بېسىلسا ئىسترېلكا ئورنى كۆرۈنىدۇ(_O)

en: Pointer Speed
ug: ئىسترېلكا سۈرئىتى

note: low sensitivity
en: Low
ug: تۆۋەن

note: high sensitivity
en: High
ug: يۇقىرى

en: _Sensitivity:
ug: سەزگۈرلۈكى(_S):

en: Drag and Drop
ug: سۆرەپ تاشلا

en: Thr_eshold:
ug: بوسۇغا قىممەت

en: Double-Click Timeout
ug: قوش چېكىش ۋاقىت ھالقىشى

en: _Timeout:
ug: ۋاقىت ھالقىش(_T):

en: Mouse
ug: چاشقىنەك

en: Enable _mouse clicks with touchpad
ug: سەزگۈر تاختىدا چاشقىنەك چېكىشنى قوزغات(_M)

en: Scrolling
ug: دومىلات

en: Touchpad
ug: سەزگۈر تاختا

en: Set your mouse preferences
ug: چاشقىنەك مايىللىق تەڭشىكى

en: Network Proxy
ug: تور ۋاكالەتچىسى

en: Set your network proxy preferences
ug: تور ۋاكالەتچى مايىللىقىڭىزنى تەڭشەڭ

en: Network Proxy Preferences
ug: تور ۋاكالەتچى مايىللىقى

en: <b>Di_rect internet connection</b>
ug: <b>تۇتاش تورغا بىۋاسىتە ئۇلا(_R)</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
ug: <b>قولدا ۋاكالەتچى سەپلىمىسى(_M)</b>

en: Port:
ug: ئېغىز:

en: _Details
ug: تەپسىلاتلار(_D)

en: H_TTP proxy:
ug: H_TTP ۋاكالەتچى:

en: _Secure HTTP proxy:
ug: بىخەتەر HTTP ۋاكالەتچى(_S):

en: _FTP proxy:
ug: _FTP ۋاكالەتچى:

en: S_ocks host:
ug: S_ocks مۇلازىمېتىر:

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
ug: <b>ئاپتوماتىك ۋاكالەتچى سەپلىمىسى(_A)</b>

en: Autoconfiguration _URL:
ug: _URL ئۆزلۈكىدىن سەپلە:

en: Proxy Configuration
ug: ۋاكالەتچى سەپلىمە

en: Ignore Host List
ug: كومپيۇتېر تىزىملىكىگە پەرۋا قىلما

en: Ignored Hosts
ug: پەرۋا قىلىنمىغان كومپيۇتېر

en: HTTP Proxy Details
ug: HTTP ۋاكالەتچى تەپسىلاتى

en: <b>_Use authentication</b>
ug: <b>سالاھىيەت دەلىللەش ئىشلەت(_U)</b>

en: U_sername:
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى(_S):

en: _Password:
ug: ئىم(_P):

en: S_uper (or "Windows logo")
ug: S_uper (ياكى "Windows تۇغى")

en: Windows
ug: كۆزنەكلەر

en: Set your window properties
ug: كۆزنەك خاسلىق تەڭشىكى

en: Window Preferences
ug: كۆزنەك مايىللىقى

en: Window Selection
ug: كۆزنەك تاللاش

en: _Select windows when the mouse moves over them
ug: چاشقىنەك كۆزنەك ئۈستىگە يۆتكەلگەندە كۆزنەكنى تاللا(_S)

en: seconds
ug: سېكۇنت

en: Titlebar Action
ug: ماۋزۇ بالداق ھەرىكىتى

en: Roll up
ug: تۈر(_U)

en: Maximize
ug: چوڭايت

en: Maximize Horizontally
ug: توغرىسىغا چوڭايت

en: Maximize Vertically
ug: بويىغا چوڭايت

en: Minimize
ug: كىچىكلەت

en: None
ug: يوق

en: Movement Key
ug: يۆتكىمە بوسۇغا قىممەت

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
ug: كۆزنەك يۆتكەشتە بۇ كۇنۇپكىنى بېسىپ تۇرۇپ ئاندىن كۆزنەك سۆرىلىدۇ:

en: Time zone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Time
ug: ۋاقىت

en: Date
ug: چېسلا

en: Time Zone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇچ "%s" سەپلەش قورالىنى خەتلەتمىگەن

en: Filter
ug: سۈزگۈچ

en: Groups
ug: گۇرۇپپا

en: Common Tasks
ug: ئاممىۋى ۋەزىپە

en: Control Center
ug: باشقۇرۇش مەركىزى

en: Hide on start (useful to preload the shell)
ug: قوزغالغاندا يوشۇر (shell نى ئالدىن يۈكلەشتە بەك ئەسقاتىدۇ)

en: The MATE configuration tool
ug: MATE سەپلىمە قورالى

en: _Postpone Break
ug: كېچىكتۈرۈپ ئۈز(_P)

en: Take a break!
ug: ئارام ئېلىڭ!

en: _Preferences
ug: مايىللىق(_P)

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: _Take a Break
ug: ئارام ئېلىڭ(_T)

en: Take a break now (next in %dm)
ug: ھازىر ئارام ئالىدۇ(كېيىنكىسى %dm)

en: Take a break now (next in less than one minute)
ug: ھازىر ئارام ئالىدۇ(كېيىنكىسى بىر مىنۇتقىمۇ يەتمەيدۇ)

en: Less than one minute until the next break
ug: كېيىنكى ئارامغا بىر مىنۇتمۇ قالمىدى

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
ug: خەت كىرگۈزۈۋاتقاندا ئۈزۈش ئارىلىقى خاسلىق سۆزلەشكۈنى قوزغىتالمىدى، خاتالىق تۆۋەندىكىدەك: %s

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
ug: Richard Hult <richard@imendio.com> يازغان

en: Eye candy added by Anders Carlsson
ug: Eye candy نى Anders Carlsson قوشقان

en: A computer break reminder.
ug: كومپيۇتېر ئۈزۈش ئارىلىق ئەسكەرتكۈچى.

en: Enable debugging code
ug: سازلاش كودىنى قوزغات

en: Don't check whether the notification area exists
ug: ئۇقتۇرۇش رايونى بار يوقلۇقىنى تەكشۈرمە

en: Typing Monitor
ug: كىرگۈزۈش كۆزەتكۈچ

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
ug: كىرگۈزۈش كۆزەتكۈچ ئۇقتۇرۇش رايونىنى ئىشلىتىپ ئۇچۇر كۆرسىتىدۇ. خۇددى تاختىغا ئۇقتۇرۇش رايونى قويمىغاندەكلا. ئۇقتۇرۇش رايونى قوشماقچى بولسىڭىز، تاختىدا چاشقىنەك ئوڭ كۇنۇپكىسىنى چېكىپ ئاندىن «تاختىغا قوش - ئۇقتۇرۇش رايونى»نى تاللاڭ.

en: Type
ug: تىپ

en: Copyright
ug: نەشر ھوقوقى

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Install Failed
ug: ئورنىتىش مەغلۇپ بولدى.

en: Installed
ug: ئورنىتىلغان

en: Font Viewer
ug: خەت نۇسخا كۆرگۈچ

en: Text to thumbnail (default: Aa)
ug: كىچىك سۈرەتكە تېكىست ئىشلەت (كۆڭۈلدىكى: Aa)

en: TEXT
ug: تېكىست

en: SIZE
ug: چوڭلۇقى

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
ug: خەت نۇسخا-ھۆججەت چىقار-ھۆججەت

en: Your filter "%s" does not match any items.
ug: "%s" سۈزگۈچىڭىز ھېچقانداق تۈرگە ماس كەلمەيدۇ.

en: No matches found.
ug: ماس كەلگەن تۈر تېپىلمىدى.

en: Other
ug: باشقا

en: Start %s
ug: %s قوزغات

en: Help
ug: ياردەم

en: Remove from Favorites
ug: يىغقۇچتىن چىقىرىۋەت

en: Add to Favorites
ug: يىغقۇچقا قوش

en: Remove from Startup Programs
ug: قوزغىلىدىغان پروگراممىدىن چىقىرىۋەت

en: Add to Startup Programs
ug: قوزغىلىدىغان پروگراممىغا قوش

en: New Spreadsheet
ug: يېڭى ئېلېكترونلۇق جەدۋەل

en: New Document
ug: يېڭى پۈتۈك

[ctx: Home folder]
en: Home
ug: ماكان

en: Documents
ug: پۈتۈكلەر

en: File System
ug: ھۆججەت سىستېمىسى

en: Network Servers
ug: تور مۇلازىمېتىرى
