mate-control-center 1.26.0 - en to xh translation catalogue (204 entries)

en: Command
xh: Umyalelo

en: Name
xh: Igama

en: Select Image
xh: Khetha uMfanekiso

en: No Image
xh: Akukho Mfanekiso

en: Images
xh: Imifanekiso

en: All Files
xh: Zonke Iifayile

en: About %s
xh: Malunga ne-%s

en: About Me
xh: Malunga Nam

en: _Close
xh: _Vala

en: _Help
xh: _Nceda

en: Close and _Log Out
xh: Vala _Uphume

en: _Enable assistive technologies
xh: _Yenza ukuba ubuchwepheshe obuncedayo busebenze

en: Preferences
xh: Uluhlu lwezinto ezikhethwayo

en: Add Wallpaper
xh: Hombisa iSkrini

en: All files
xh: Zonke iifayili

en: _Open
xh: _Vula

en: Fonts
xh: Iifonti

en: Custom
xh: Ukuzenzela

en: Font Rendering Details
xh: Iinkcukacha Zokwenza iFonti

en: Gra_yscale
xh: I-Gra_yscale

en: Sub_pixel (LCDs)
xh: I-Sub_pixel (LCDs)

en: _None
xh: _Ayikho

en: N_one
xh: A_yikho

en: _Slight
xh: _Kancinci

en: _Full
xh: _Zele

en: _Medium
xh: _Phakathi

note: pixel order red, green, blue
en: _RGB
xh: I-_RGB

note: pixel order blue, green, red
en: _BGR
xh: I-_BGR

note: vertical hinting, pixel order blue, green, red
en: VB_GR
xh: i-VB_GR

note: vertical hinting, pixel order red, green, blue
en: _VRGB
xh: I-_VRGB

en: _Save
xh: _Gcina

en: _Name:
xh: _iGama:

en: _Description:
xh: _Inkcazelo:

en: Icons only
xh: Imifanekiso engumqondiso kuphela

en: Text only
xh: Umbhalo kuphela

en: _Delete
xh: _Cima

en: Controls
xh: Izilawuli

en: Text
xh: Umbhalo

en: Background
xh: Okungasemva

en: Colors
xh: Imibala

en: Window Border
xh: UMqukumbelo weFestile

en: Icons
xh: Imifanekiso

en: _Size:
xh: _Ubukhulu:

en: Zoom
xh: Yandisa

en: Center
xh: Umbindi

en: Scale
xh: Isikali

en: Span
xh: Ubude

en: Save _As...
xh: Gcina N_jenge...

en: Theme
xh: Umxholo

en: _Style:
xh: I_simbo:

en: Open a dialog to specify the color
xh: Vula unxibelelwano ukuphawula umbala

en: _Add...
xh: _Yongeza...

en: _Application font:
xh: _Ifonti yenkqubo:

en: _Window title font:
xh: _Ifonti yesihloko sefestile:

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
xh: Ukugudisa i-sub_pixel (LCDs)

en: Best _shapes
xh: _Izazobe ezizezona ezibhetele

en: _Monochrome
xh: I-_Monochrome

en: Best co_ntrast
xh: Ink_caso eyiyeyona ingcono

en: D_etails...
xh: Iink_cukacha...

en: Preview
xh: Ukujonga phambi koshicilelo

en: _File
xh: i_Fayili

en: Edit
xh: Hlela

en: Appearance
xh: Imbonakalo

en: unknown
xh: akukwaziwa

en: Image
xh: Umfanekiso

en: Cancel
xh: Rhoxisa

en: No theme file location specified to install
xh: Akukho ndawo yomxholo wefayili ichaziweyo ukuba isekwe

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
xh: Iimvume ezingonelanga ukuseka imixholo ku:
    %s

en: Theme name must be present
xh: Igama lomxholo malibekhona

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
xh: Umxholo sowukhona. Ungathanda ukubeka omnye endaweni yawo?

en: _Overwrite
xh: _Bhala ngaphezulu

en: There was an error displaying help: %s
xh: Kubekho impazamo yokubonisa uncedo: %s

en: From URI
xh: Ivela kwi-URI

en: URI currently transferring from
xh: I-URI idlulisela ngoku ukusuka

en: To URI
xh: Ukuya kwi-URI

en: URI currently transferring to
xh: I-URI ngoku idlulisela

en: Fraction completed
xh: Iqhezu ligqityiwe

en: Fraction of transfer currently completed
xh: Iqhezu lokudlulisa ligqityiwe ngoku

en: Current URI index
xh: Isalathiso se-URI sangoku

en: Current URI index - starts from 1
xh: Isalathiso se-URI sangoku - siqala ku1

en: Total URIs
xh: I-URIs zizonke

en: Total number of URIs
xh: Inani lilonke le-URIs

en: _Skip
xh: _Tsiba

en: Preferred Applications
xh: IiNkqubo eziKhethwayo

en: Select your default applications
xh: Khetha iinkqubo zakho ezimiselweyo

en: Web Browser
xh: IsiKhangeli seWeb

en: Mail Reader
xh: UMfundi we-Imeyile

en: Internet
xh: I-intanethi

en: Text Editor
xh: Umhleli woMbhalo

en: File Manager
xh: Umphathi Wefayili

en: Calculator
xh: Ikhaltyuleyitha

en: System
xh: Isixokelelwano

en: Office
xh: i-Ofisi

en: _Resolution:
xh: _Isigqibo:

en: Re_fresh rate:
xh: Umda wokwenza ntsha_kwakhona:

en: %d Hz
xh: I-%d Hz

en: 100%
xh: i-100 le-%

en: 200%
xh: ama-200 e-%

en: Sound
xh: Isandi

en: Volume mute
xh: Ukuthula kwesandi

en: Volume down
xh: Isandi masithotywe

en: Volume up
xh: Nyusa isandi

en: Play (or play/pause)
xh: Dlala (okanye dlala/nqumama)

en: Eject
xh: Khupha

en: Desktop
xh: I-desktop

en: Launch help browser
xh: Isikhangeli soncedo sokundulula

en: Launch web browser
xh: Isikhangeli sewebhu sokundulula

en: Log out
xh: Phuma

en: Lock screen
xh: Tshixa iskrini

en: Home folder
xh: Isiqulathi seefayili sasekhaya

en: Search
xh: Khangela

en: Accelerator key
xh: Iqhosha lokubalekisa

en: Accelerator modifiers
xh: Amaqhosha azizilungisi zokubalekisa

en: Accelerator keycode
xh: Ibhodi yamaqhosha okubalekisa

en: Accel Mode
xh: Inkqubo i-Accel

en: The type of accelerator.
xh: Uhlobo lwesibalekisi.

en: Disabled
xh: Ukhubazekile

en: <Unknown Action>
xh: <Isenzo esingaziwayo>

en: Action
xh: Isenzo

en: Shortcut
xh: Indlela enqumlayo

en: Keyboard Shortcuts
xh: Iindlela eziNqumlayo ze-Keyboard

en: Assign shortcut keys to commands
xh: Nikela amaqhosha endlela enqumlayo kwimiyalelo

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
xh: Faka nje kuphela imimiselo uze uphume (ukungqinelana kuphela; ngoku kuphethwe yi-daemon)

en: Start the page with the typing break settings showing
xh: Qalisa iphepha ngemimiselo yohlulo lokuchwetheza ebonakalayo

en: General
xh: Jikelele

en: Flash _window titlebar
xh: Danyazisa _ifestile ye-titlebar

en: Keyboard Preferences
xh: Uluhlu lokukhetha lwe-Keyboard

en: Key presses _repeat when key is held down
xh: Iqhosha licinezela _u-phinda xa iqhosha licinezelwe

en: _Delay:
xh: _Libazisa:

en: _Speed:
xh: I_santya:

en: S_peed:
xh: I_santya:

en: Move _Up
xh: Shenxisela _Phezulu

en: Keyboard _model:
xh: I_modeli ye-keyboard:

en: Layouts
xh: Ubume

en: _Acceleration:
xh: _Ukhawuleziso:

en: Mouse Keys
xh: Amaqhosha emawusi

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
xh: Tshixa iskrini emva kwexesha elithile ukunceda ukunqanda iingozi zokusetyenziswa kwe-keyboard

en: _Work interval lasts:
xh: _Isithuba sokusebenza siyahlala:

en: _Break interval lasts:
xh: _Ithuba lokuhlala liyahlala:

en: Duration of work before forcing a break
xh: Ixesha lomsebenzi phambi kokunyanzela ulwahlulo

en: Duration of the break when typing is disallowed
xh: Ixesha lolwahlulo xa ukuchwetheza kungavumelekanga

en: minutes
xh: imizuzu

en: All_ow postponing of breaks
xh: Vume_la ukumisela elinye ixesha ulwahlulo

en: Check if breaks are allowed to be postponed
xh: Jonga ukuba ulwahlulo luvumelekile na ukuba limiselwe elinye ixesha

en: Typing Break
xh: Unqanyulo lokuChwetheza

en: _Type to test settings:
xh: _Chwetheza ukuvavanya imimiselo:

en: Preview:
xh: Okuqale kubonakaliswe:

en: _Models:
xh: Ii_modeli:

en: Unknown
xh: Ayaziwa

en: Layout
xh: Ubume

en: Models
xh: Iimodeli

en: Default
xh: Esilelayo

en: Keyboard
xh: I-keyboard

en: Set your keyboard preferences
xh: Misela uluhlu lokukhetha lwe-keyboard

en: Mouse Preferences
xh: ULuhlu lokuKhetha lweMawusi

en: _Sensitivity:
xh: _Uvakalelo:

en: _Timeout:
xh: _Ukuphela kwexesha:

en: Mouse
xh: Imawusi

en: Scrolling
xh: Ukuhlisa unyusa

en: Set your mouse preferences
xh: Misela uluhlu lwakho lokukhetha lwemawusi

en: Network Proxy
xh: Unxibelelwano lweKhompyutha esebenza njengomqobo

en: Set your network proxy preferences
xh: Misela uluhlu lokukhetha lonxibelelwano lwekhompyutha esbenza njengomqobo

en: Network Proxy Preferences
xh: Uluhlu lokukhetha loThungelwano lweKhompyutha esebenza njengomqobo

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
xh: <b>_Ukumiselwa kwenkqubo yoxwebhu kwikhompyutha esebenza njengomqobo</b>

en: Port:
xh: Isiqhakamsheli:

en: _Details
xh: _Iinkcukacha

en: H_TTP proxy:
xh: Ikhompyutha esebenza njengomqobo eyi-H_TTP:

en: _Secure HTTP proxy:
xh: _Qinisekisa ikhompyutha esebenza njengomqobo i-HTTP:

en: _FTP proxy:
xh: Ikhompyutha esebenza njengomqobo i-_FTP:

en: S_ocks host:
xh: Umququzeleli we-S_ocks:

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
xh: <b>Ukumiselwa kwenkqubo kwikhompyutha esebenza njengomqobo _ezenzekelayo</b>

en: Autoconfiguration _URL:
xh: I-Autoconfiguration _URL:

en: Proxy Configuration
xh: UkuMiselwa kwenkqubo kwiKhompyutha esbenza njengomqobo

en: HTTP Proxy Details
xh: Iinkcukacha zeKhompyutha esebenza njengomqobo ye-HTTP

en: <b>_Use authentication</b>
xh: <b>_Sebenzisa uqinisekiso</b>

en: U_sername:
xh: I_gama lomsebenzisi:

en: _Password:
xh: I-_Password:

en: Windows
xh: U-Windows

en: Set your window properties
xh: Misela iimpawu zefestile yakho

en: Window Preferences
xh: ULuhlu lokukhetha lweeFestile

en: _Select windows when the mouse moves over them
xh: _Khetha iifestile xa imawusi ishukuma phezu kwazo

en: seconds
xh: imizuzwana

en: Roll up
xh: Ukusonga

en: Maximize
xh: Yenza ibe nkulu

en: None
xh: Akukho nanye

en: Time zone
xh: Izowuni yexesha

en: Time
xh: Ixesha

en: Date
xh: Umhla

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
xh: Umlawuli wefestile "%s" akasifakanga isixhobo sokumiselwa kwenkqubo

en: The MATE configuration tool
xh: Isixhobo sokumiselwa kwe-MATE

en: Take a break!
xh: Thatha isithuba!

en: _Preferences
xh: _Ezikhethwayo

en: _About
xh: _Malunga

en: Less than one minute until the next break
xh: Ngaphantsi komzuzu omnye kude kube sisithuba esilandelayo

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
xh: Akukwazeki ukuvela nonxibelelwano lweempawu zesithuba sokuchwetheza ngale mpazamo ilandelayo: %s

en: Eye candy added by Anders Carlsson
xh: I-eye candy yongezwe ngu-Anders Carlsson

en: A computer break reminder.
xh: Isikhumbuzi sesithuba sekhompyutha.

en: Type
xh: Uhlobo

en: Description
xh: Inkcazelo

en: Other
xh: Ezinye

en: Help
xh: uNcedo

[ctx: Home folder]
en: Home
xh: Ekhaya

en: Documents
xh: Amaxwebhu

en: Network Servers
xh: Iiseva Zothungelwano
