mate-control-center 1.26.0 - en to yi translation catalogue (26 entries)

en: Name
yi: נאָמען

en: About %s
yi: ‫װעגן %s

en: _Close
yi: פֿאַרמאַך

en: _Help
yi: געהילף

en: _Open
yi: עפֿן

en: _Save
yi: היט אױף

en: Icons only
yi: בלױז ביבלדלעך

en: Text only
yi: בלױז טעקסט

en: _Delete
yi: מעק אָפּ

en: Text
yi: טעקסט

en: Background
yi: הינטערגרונט

en: Icons
yi: בילדלעך

note: small threshold
en: Small
yi: קלײן

note: large threshold
en: Large
yi: גרױס

en: Scale
yi: סקאַלירונג

en: Preview
yi: פֿאָרױסװײַז

en: _File
yi: טעקע

en: Appearance
yi: באווייז

en: unknown
yi: אומבאַקאַנט

en: Image
yi: בילד

en: Cancel
yi: רוף אָפּ

en: Windows
yi: פֿענסטערס

en: Date
yi: טאָג

en: Type
yi: טיפּ

en: Description
yi: באַשרײַבונג

[ctx: Home folder]
en: Home
yi: היים
